USA – Finnország 5:1 (vége) | Kanada – Lettország 6:1 (vége) | Oroszország – Norvégia 6:2 (vége)
Csehország – Svédország 5:6 (1:2 szétlövés után)
USA
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Finnország
péntek 01.05.2015, 16:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

A záró harmadban az USA nem hagyott kétséget, az amerikaiak szép lassan felőrölték a finneket, majd a fehér mezesek a 4. gól után szinte már meg is adták magukat. A hab a tortán Handricks üres kapus találata volt, így 5-1 a vége: az USA győzelemmel, míg a legutóbb ezüstérmes finnek vereséggel kezdik tehát a Világbajnokságot! (18:28:20)

60:00

59:12
    Kapu mögül visszatett finn korong, viszonylag későn érkezik a lövés, Hellebuyck véd a lepkéssel!

58:05
    Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce.
    Matt HENDRICKS - 5:1

57:22
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓL! Végleg eldől! A kegyelemdöfést a semleges harmadból, a kék elől MATT HANDRICKS adja meg a finneknek üres kapura! 5-1!

Gólpassz: Dylan Larkin.

56:45
    Kiegészül az USA válogatottja.

56:32
    Kétszer is hibáznak az amerikaiak üres kapura!

56:04
    Időt kér Finnország csapata!

56:04
    Kontiola próbálkozik, Hellebuyck magabiztosan hárít.

55:30
    Felállnak a finnek emberelőnyben, ráadásul a kapust is leviszik!

54:57
    Lindell egészen közelről, fonákkal ütne gólt, de Hellebuyck zárja a szöget!

54:38
    Emberelőnyben a finnek: Hendricks (USA) pihen kettő percet akadályozásért!

54:05
    A bedobás a finn kapu előteréből jöhet.

53:18
    Jokinen kínálja meg Hellebuyckot a kör közepétől, az amerikai hálóőrről nem lesz kicsorgó!

52:14
    Lesre korcsolyáznak a finnek, a fehér mezesek arcán a beletörődöttség figyelhető meg.

50:52
    Gond nélkül ki is egészülnek a finnek.

50:25
    A közönség hullámzik, az amerikaiak pedig annyira most nem erőltetik a támadást.

48:50
    Salmela (Finnország) áll ki kettő percre könyökhasználat miatt!

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 20. Moses (Krug, Nelson), 32. Hendricks (Krug), 35. Sexton (Krug), 47. Bonino (Moses, Nelson), 58. Hendricks (Larkin) – 26. Jokipakka (Pesonen, Kemppainen)

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk "A", Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner, Smith – Bonino, Moses, Nelson – Morin, Arcobello, Lee – Eichel, Vesey, Lewis "A" – Larkin, Hendricks "C", Sexton
    Finnország: Rinne (Saros) – Lepistö "A", Hietanen, Lindell, Salmela, Othamaa, Jaakola, Jokupakka, Mantylä – T. Ruutu "A", Kontiola, Aaltonen – Barkov, J. Jokinen "C", Donskoi – Immonen, Pihlström, Hartikainen – Pesonen, Louhivaara, Kemppainen

Játékvezetők: Björk (SWE), Bulanov (RUS) – Lederer (CZE), Tošenovjan (CZE)