USA – Finnország 5:1 (vége) | Kanada – Lettország 6:1 (vége) | Oroszország – Norvégia 6:2 (vége)
Csehország – Svédország 5:6 (1:2 szétlövés után)
USA
5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
Finnország
péntek 01.05.2015, 16:15 • CEZ Arena, Ostrava • A csoportos Világbajnokság • B csoport

A záró harmadban az USA nem hagyott kétséget, az amerikaiak szép lassan felőrölték a finneket, majd a fehér mezesek a 4. gól után szinte már meg is adták magukat. A hab a tortán Handricks üres kapus találata volt, így 5-1 a vége: az USA győzelemmel, míg a legutóbb ezüstérmes finnek vereséggel kezdik tehát a Világbajnokságot! (18:28:20)

60:00

59:12
    Kapu mögül visszatett finn korong, viszonylag későn érkezik a lövés, Hellebuyck véd a lepkéssel!

58:05
    Megkezdődik a mérkőzés utolsó kettő perce.
    Matt HENDRICKS - 5:1

57:22
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓL! Végleg eldől! A kegyelemdöfést a semleges harmadból, a kék elől MATT HANDRICKS adja meg a finneknek üres kapura! 5-1!

Gólpassz: Dylan Larkin.

56:45
    Kiegészül az USA válogatottja.

56:32
    Kétszer is hibáznak az amerikaiak üres kapura!

56:04
    Időt kér Finnország csapata!

56:04
    Kontiola próbálkozik, Hellebuyck magabiztosan hárít.

55:30
    Felállnak a finnek emberelőnyben, ráadásul a kapust is leviszik!

54:57
    Lindell egészen közelről, fonákkal ütne gólt, de Hellebuyck zárja a szöget!

54:38
    Emberelőnyben a finnek: Hendricks (USA) pihen kettő percet akadályozásért!

54:05
    A bedobás a finn kapu előteréből jöhet.

53:18
    Jokinen kínálja meg Hellebuyckot a kör közepétől, az amerikai hálóőrről nem lesz kicsorgó!

52:14
    Lesre korcsolyáznak a finnek, a fehér mezesek arcán a beletörődöttség figyelhető meg.

50:52
    Gond nélkül ki is egészülnek a finnek.

50:25
    A közönség hullámzik, az amerikaiak pedig annyira most nem erőltetik a támadást.

48:50
    Salmela (Finnország) áll ki kettő percre könyökhasználat miatt!

47:53
    Továbbra is a kék mezesek dominálják az összecsapást.
    Nick BONINO - 4:1

46:19
    GÓÓÓÓL! Eldőlni látszik a mérkőzés! Moses középről, távoli lövést ereszt meg félmagasan, a korong átcsorog a mamutok között, amúgy is bemenne, de estében, a gólvonalról NICK BONINO még beljebb tessékeli! 4-1!

Gólpassz: Steve Moses és Brock Nelson.

44:26
    Nincs valami gyilkos iram, a közönség sincs túlságosan lázban, csendesen csordogálnak a másodpercek.

43:30
    Szépen jár a pakk, Reilly tüzel kapásból, a kék elől, Rinne benyeli a korongot.

41:49
    Sexton lövési kísérlete a hálóban köt ki, a finn kapu előteréből lesz a bedobás.

40:52
    Lepereg a finn kiállítás, nem sikerül élnie ezzel a kék mezes alakulatnak, továbbra is nyílt marad az összecsapás.

40:01

A középső periódust is egy góllal nyeri az amerikai válogatott, ezzel 40 perc játék után már 3-1 az állás. Ráadásul nem érdemtelenül, az USA mezőnyfölénye az egyenlítés után két találatot eredményezett, a mérkőzés a kék mezesek kezében van.

40:00

39:05
    Megkezdődik a második harmad utolsó perce.

38:56
    Az első finn hátrány: Ohtamaa ül le kettő percre bottal ütésért!

37:58
    Közel a szépítés, Hellebuyck egy pillanatra nem is tudja, honnan jön a lövés, de elakad benne a pakk!

36:41
    A bedobás az USA harmadából következhet.

36:09
    Létszámazonosságnál felállnak a finnek, de nincs lövés.

35:00
    Góllá érett az amerikai mezőnyfölény, kérdés, a finneknek lesz-e válaszuk.
    Dan SEXTON - 3:1

34:47
    GÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a kék mezesek! DAN SEXTON lő a bal oldalról, a palánk mellől, a finn kapus teljes takarásban, a pakk a hosszú felsőben! 3-1!

Gólpassz: Torey Krug.

33:20
    Lesre korcsolyáznak a finnek.

32:50
    Kettő az egyben lépnek ki az amerikaiak, ezúttal azonban meghiúsul az összjáték.
    Matt HENDRICKS - 2:1

31:57
    GÓÓÓÓÓL! Ismét vezetnek az amerikaiak! Krug ugrik ki a jobb oldalon, félmagasan tüzel, a korong átvánszorog a kapuson, MATT HENDRICKS jó lesipuskás módjára érkezik, és az üres kapuba passzol a kék körön belülről! 2-1!

31:20
    Rinnenek kell résen lennie, többet is begyötörnék a pakkot a finn kapuba.

30:40
    Nem sikerül élni az emberelőnnyel, kiegészülnek az amerikaiak.

28:40
    Jack Eichel (USA) megy ki kettő percre magas bottal való játék miatt!

26:45
    Bonino nyúl bele a pakk útjába, saját kapura megy, Hellebuyck rátenyerel.

26:35
    A bedobás a finnek harmadából jöhet.
    Jyrki JOKIPAKKA - 1:1

25:40
    Finnország gólt szerzett!
    GÓÓÓÓL! Egyenlítenek a fehér mezesek! JYRKI JOKIPAKKA kap korongot a kék vonalon, középről, félmagasan tüzel, a pakk valahogy a jobb felsőbe vágódik! 1-1!

Gólpassz: Janne Pesonen és Joonas Kemppainen.

25:08
    Szinte alig-alig van játékmegszakítás, most a semleges harmadból folytatódhat az összecsapás.

23:23
    Távoli, lapos kapáslövés finn részről, a kipattanó veszélyes helyre kerül, Hellebuyck ezt is fogja!

22:54
    Hellebuyck kezében a pakk, buli jöhet a kék mezesek harmadából.

22:10
    Hellebuycknek kell játékba avatkoznia, oldalra üti a pakkot az USA portása.

21:26
    Távoli kísérlet amerikai részről, a korong a kapu fölött zúg el.

20:07
    A bedobás az USA kapuja elől lesz.

20:01

Kiegyenlített harmadot láthattunk, ahol inkább a finneknek akadtak lehetőségei, habár két emberelőnyt is kihasználatlanul hagytak a fehér mezesek. Kevéssel a periódus vége előtt Moses szépségdíjas találatával megszerezte a vezetést az USA válogatottja, innen várjuk a folytatást!

20:00
    Befejeződött az első harmad.
    Steve MOSES - 1:0

19:37
    GÓÓÓÓL! A lehető legjobbkor szereznek vezetést az amerikaiak! STEVE MOSES lábbal teszi maga elé a passzt, majd éles szögből, fonákkal, a hosszú felsőbe emel! Szép találat, 1-0!

Gólpassz: Torey Krug és Brock Nelson.

19:15
    Az USA kapuja elől jöhet a buli, időközben Mantyla teríti le Mosest.

19:01
    Megkezdődik az első harmad utolsó perce.

17:15
    Reilly passzát Nelson tűzi rá kapásból, nem talál célt az amerikai játékos.

16:49
    Arcobello próbálkozik kiszorított helyzetből, nem sikerül megtréfálnia Rinnét.

16:25
    Tilos felszabadítás (USA).

15:28
    Louhivaraa lő középről, laposan, Hellebuyck a helyén.

14:34
    Letelik a kettő perc, helyzet nélkül, kiegészül az USA válogatottja.

13:25
    Ismét kiüti a harmadból a pakkot az USA.

12:58
    Sikerül felszabadítaniuk az emberhátrányban játszó amerikaiaknak.

12:34
    Torey Krug (USA) kap kettő perces büntetést akadályozásért!

12:34
    Átjut a korong Hellebuyck lábai között, de a korong keresztben elcsorog az amerikai kapu előtt, hozzáér egy bekk, életbe lép a késleltetett kiállítás!

11:01
    A bedobás Finnország kapuja elől jöhet.

10:47
    Bonino lapos lövését hárítja magabiztosan a finn portás.

09:44
    Jokinen kínálja meg az amerikai kapust a kör tetejéről, Hellebuyckról kijön a pakk, de rátenyerel a hálóőr!

07:41
    Folyamatos a játék, a kiállítás óta nincs nagyobb helyzet.

05:48
    Letelik a kiállítás, a finnek éppen lőni tudnak még, Hellebuyck a helyén!

04:50
    Eltelik a kiállítás első perce, nem sikerül helyzetbe kerülniük a fehér mezeseknek.

03:48
    AZ első kiállítás, emberelőnyben Finnország csapata! Larkin (USA) pihen kettő percet bottal akasztásért!

03:10
    Helyzet! Lepisto ugrik ki a védők között, hatalmas ziccer, Hellebuyck benyeli a pakkot!

02:25
    Nagyobb helyzetet még nem láthattunk tilosra ütik a korongot a finnek.

00:30
    Az USA kapujában Hellebuyck, a finneknél Rinne kezd.

00:10
    Az amerikaiak tiszta kékben, míg a finnek fehér mezben és kék alsóban lépnek ma jégre.

00:01

USA: Hellebuyck (Campbell) – Faulk "A", Krug, Jones, Reilly, Murphy, Moore, Gardiner, Smith – Bonino, Moses, Nelson – Morin, Arcobello, Lee – Eichel, Vesey, Lewis "A" – Larkin, Hendricks "C", Sexton

Finnország: Rinne (Saros) – Lepistö "A", Hietanen, Lindell, Salmela, Othamaa, Jaakola, Jokupakka, Mantylä – T. Ruutu "A", Kontiola, Aaltonen – Barkov, J. Jokinen "C", Donskoi – Immonen, Pihlström, Hartikainen – Pesonen, Louhivaara, Kemppainen

Játékvezetők: Björk (SWE), Bulanov (RUS) – Lederer (CZE), Tošenovjan (CZE).

A pénteki nappal megkezdődik az A csoportos férfi jégkorong világbajnokság, idén Csehország rendezi a rangos viadalt.

A torna a csoportküzdelmekkel indul, a csapatok két nyolcas csoportban kaptak helyet:

A tavalyi érmesek: 1. Oroszország, 2. Finnország, 3. Svédország

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Nagy Zalán

Gólok és gólpasszok: 20. Moses (Krug, Nelson), 32. Hendricks (Krug), 35. Sexton (Krug), 47. Bonino (Moses, Nelson), 58. Hendricks (Larkin) – 26. Jokipakka (Pesonen, Kemppainen)

Játékvezetők: Björk (SWE), Bulanov (RUS) – Lederer (CZE), Tošenovjan (CZE)