Magyarország_dup – Oroszország_dup 29:25 (vége)
Magyarország_dup
29:25 (15:11)
Oroszország_dup
szombat 02.05.2015, 16:10 • Veszprém Aréna • EB Selejtező

Az első mérkőzéshez hasonlóan 4 góllal nyer itthon is a magyar csapat. A jó védekezés és a kapusteljesítmények voltak a mai győzelem zálogai. Bár ezen a találkozón is volt egy hullámvölgy a második félidő elején, amikor is 2 gólra zárkózott az ellenfél, de a mérkőzés végére kijött a 2 csapat közötti különbség és megérdemelten nyert a fehér mezes hazai együttes. (17:44:10)

60
    Mérkőzés vége. (29:25)

60
    Egy orosz gól még a végére. Ennek ellenére szól a Szép volt fiúk! Szép volt fiúk! (29:25)

60
    IVÁNCSIK GERGŐ is gólt szerez a végén. (29:24)

59
    Hazai időkérés. (28:24)

59
    Zhitnikov lő hatalmas kapufát, a végére a magyar csapattal van a szerencse is. (28:24)

58
    Ancsin kap 2 percet, tulajdonképp a mérkőzés végéig hátrányban lesz a magyar együttes. (28:24)

58
    Vendég időkérés. (28:24)

57
    BODÓ góljával már a legeredményesebb magyar játékos. (28:24)

56
    BALOGH értékesíti a hetest, ismét 3 közte. (27:24)

56
    Bánhidivel szemben szabálytalankodnak, hetes következhet. (26:24)

56
    Schuch kicsit lemarad a támadó orosz játékosról, de a kapufa ezúttal segít. (26:24)

55
    NAGY LÁSZLÓ a legjobbkor lő gólt. (26:24)

54
    Tselishcev kap egy brutális szabálytalanság után piros lapot. Ezzel 2 percre előnybe kerül a hazai együttes. (25:24)

54
    Mikler védés után fordulhat a magyar együttes. (25:24)

53
    Nagy lövése jön ki a kapufáról, Harsányi pedig a kipattanót nem tudja értékesíteni. (25:24)

53
    CSIPURIN találatával egy gólra zárkózik a vendég csapat. (25:24)

52
    A magyar kispad kap sárga lapot. (25:23)

51
    BUZMAKOV válaszol villámgyorsan a másik oldalon. (25:23)

51
    BODÓ fut el keresztben a fal előtt és szerzi 5. találatát. (25:22)

50
    DIBIROV ezúttal becsúszik a kapufa mellett. (24:22)

50
    BODÓ áll be és lő újfent hatalmas átlövésgólt. (24:21)

49
    Kimaradt magyar helyzet és a fordulásból BORODIN első gólját szerzi a mérkőzésen. (23:21)

49
    NASZIROV góljával zárkózik az orosz csapat. (23:20)

48
    Iváncsik büntetőjét fogja Bogdanov. (23:19)

48
    Naggyal szemben védekeztek belül, hetes következhet. (23:19)

Időt kér a magyar csapat és Mikler helyére Ancsin érkezik támadásban plusz mezőnyjátékosként majd. (23:19)

47
    Gyorsan gólt szerez az orosz csapat. (23:19)

47
    Harsányi is 2 percet kap, ez eléggé véleményes büntetés volt. (23:18)

46
    Mikler védés egy beállóból történt próbálkozásnál. (23:18)

46
    Nagy találja meg egy labdával ANCSINT, aki nem hibázik. (23:18)

45
    HARSÁNYI a szélről szerez nagyon szép találatot és a bíró egy korábbi szabálytalanság miatt még egy 2 perces kiállítást is megítél Tselischevnek. (22:18)

44
    KALARASH válaszol gyorsan a másik oldalon. (21:18)

44
    LÉKAI hosszú idő után szerez gólt. (21:17)

43
    Mikler szalad ki a hetesnél a kapuból, ez meg is zavarja Sorokat és kimarad. (20:17)

43
    Csipurin háttal esik be a kapu elé, Nagy Kornél volt szabálytalan. Orosz büntető. (20:17)

Vendég időkérés. (20:17)

42
    Harsányi tör be a szélről, de belépett, emiatt jöhetnek az oroszok. (20:17)

41
    SOROKA értékesíti a büntetőt. (20:17)

41
    Csipurinon taszítanak nagyot. Ez is büntetőt ért. (20:16)

41
    Császár büntetőjét ezúttal fogja Bogdanov. (20:16)

41
    Belülvédekezésért kap hetest a magyar csapat. (20:16)

40
    Orosz támadó szabálytalanság, építkezhet a magyar csapat. (20:16)

40
    Hosszan támad az orosz csapat, nem is sikerül gólt szereznünk emberelőnyben. (20:16)

38
    Hátrányból is gólt szerez az orosz csapat. (20:16)

Zubait nyomja le az egyik orosz játékos, aminek kiállítás lesz a vége. (20:15)

37
    CSÁSZÁR lő átlövésből gólt. (20:15)

37
    Zhitnikov lövi a negyedik gólját a mai mérkőzésen. (19:15)

36
    BALOGH értékesíti a hetest. (19:14)

36
    Zubait birkózza le a védője passzívnál. Magyar hetes következhet. (18:14)

35
    Mikler jól véd, de a magyar támadás kimarad és SISKARJOV lerohanásánál már nem tud védeni a kapuból kijövő magyar hálóőr. (18:14)

35
    CSÁSZÁR nagyon elkapta a fonalat, újabb gólt szerez. (18:13)

34
    CSIPURIN ezúttal a másik oldalról kap egy jó bejátszást és szerez újabb gólt. (17:13)

33
    CSÁSZÁR pedig egy újabb váratlan gólt lő a túloldalon. (17:12)

33
    Mikler hatalmas ziccert fog. (16:12)

32
    CSIPURIN kap egy jó bejátszást beállóban és felavatja Miklert. (16:12)

32
    CSÁSZÁRT hiába rángatják, sikerül a kapuba juttatnia a labdát. (16:11)

31
    Sebtében kell ellőni az oroszoknak, fordulhat a magyar csapat. (15:11)

Mikler áll a kapuban a második félidő elején. (15:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (15:11)

Nagyon jó iramú félidőn vagyunk túl, mindkét csapat beleadja, amit tud. Egyelőre ez a magyar csapatnak megy jobban, Nagy László, Harsányi valamint Bodó vezérletével 4 gólos előnyt harcolt ki a csapat a félidő végére.

30
    Befejeződött az első félidő. (15:11)

30
    Székely véd még egy bravúrosat a félidő végén. (15:11)

30
    CSÁSZÁR értékesíti a büntetőt. (15:11)

30
    Bánhidit nyomják le a vonalnál. Hetest kap a magyar csapat. (14:11)

29
    DIBIROV megy el Balogh mellett és lő gólt. (14:11)

29
    BODÓ parádé, egy újabb szépségdíjas találatot szerez a fiatal játékos. (14:10)

28
    Székely védés után a kipattanót nem sikerül megszerezni, jöhet tovább az orosz csapat. (13:10)

27
    Kimaradt helyzet a magyaroknál és újra jöhetnek az oroszok. Schuch érkezik védekezésben. (13:10)

26
    ZHITNIKOV szerez gólt az időkérés után, és Pavlenko érkezik az orosz kapuba. (13:10)

25
    Időt kér a vendég csapat. (13:9)

25
    Lépéshiba az oroszoknál, a fordulásból ANCSIN szerez gólt. (13:9)

24
    BODÓ lövése megpattan egy blokkon és a labda utat talál a kapuba. (12:9)

24
    Újabb orosz gól, de még mindig meg van 2 találat a magyar előnyből. (11:9)

23
    Gyors gólváltás a csapatoknál. BODÓ szerzi a magyar találatot. (11:8)

21
    Schuch kap sárga lapot. (10:7)

21
    Eladott labda a magyar kapu előtt, amiből lehetett indulni, de Iváncsik próbálkozása nemeredményezett találatot. (10:7)

21
    A másik oldalon CSÁSZÁR eredményes. (10:7)

20
    SISKARJOV most kíméletlenül kilövi a hosszú felsőt. Székely tehetetlen volt. (9:7)

20
    BALOGH robban be és ejti át az orosz kapust. (9:6)

19
    Buzmakov üt oda Bodónak és kap emiatt 2 perces büntetést. (8:6)

18
    Újabb kapufa Zsediktől....szerencséje is van a magyar csapatnak eddig. (8:6)

18
    Teljes sorcsere a magyar csapatnál. (8:6)

17
    DIBIROV ezúttal betalál a bal szélről. (8:6)

17
    NAGY LÁSZLÓ irgalmatlan bombát ragaszt a bal felsőbe. (8:5)

Lépéshiba után támadhatnak végre a magyar játékosok. (7:5)

16
    Hossza orosz támadás, peregnek a másodpercek a magyar előnyből. (7:5)

15
    Bogdanov tehetetlen volt HARSÁNYI lövésénél. (7:5)

15
    Lékait taszítják meg ziccerben, hetes és kiállítás. Kalarash a büntetett. (6:5)

14
    Zhedik forgácsolja a kapufát. Fordulhatnak a magyar fiúk. (6:5)

13
    Zhedik kap lapot a vendég csapatból. (6:5)

12
    SELMENKO szerez hosszú idő után gólt a piros mezes csapatnak. (6:5)

12
    Kimaradt helyzetek mindkét oldalon a nagy rohanásban. Bogdanov több lövést is védett orosz oldalon. (6:4)

11
    Újabb orosz hiba, újabb magyar lerohanás. GAZDAG a 6. magyar találat szerzője. (6:4)

10
    HARSÁNYI iramodik meg és lő gólt ziccerből. (5:4)

10
    Egy középre tartó lövést fog Székely, ebből indulni lehet. (4:4)

9
    HARSÁNYI kap egy jó passzt a jobb szélen és szépen bepattintja a kapus mellett. (4:4)

9
    Nagy Lászlón akad fenn az egyik orosz játékos. Belemenést reklamál a magyar csapat, de vendég szabaddobás következhet. (3:4)

8
    ZUBAI kap egy szép bejátszást Nagy Kornéltól és zárkózik ezzel a góllal a magyar csapat. (3:4)

8
    Naszirov ezúttal a kapu mellé bombáz. (2:4)

7
    Pontatlanság támadásban, fordulhatnak az oroszok. (2:4)

7
    Hátrányból is gólt szerez az orosz csapat, SISKARJOV révén. (2:4)

6
    NAGY LÁSZLÓ jó 8 méterről lő gólt. (2:3)

6
    Kiállítás a vendég csapatból. Celiscsev a büntetett. (1:3)

6
    NASZIROV lő újabb gólt. (1:3)

5
    Celiscsev kapja a mérkőzés első lapját. (1:1)

5
    Nagy Kornél lövését fogja a vendég kapus. (1:1)

SISKARJOV értékesíti a büntetőt. (1:1)

4
    Szabálytalanság a magyar kapu előtt, hetest kap a piros mezes csapat. (1:1)

3
    Nagy keresztbe adott labdája túl magas, fordulhatnak az oroszok. (1:1)

2
    Hosszan támadnak a vendégek és már majdnem passzív lenne, mikor Zhitnikov betalál. (1:1)

2
    Székely védi az első orosz próbálkozást. (1:0)

1
    NAGY LÁSZLÓ szed össze egy lepattanó labdát és lövi a mérkőzés első gólját. (1:0)

A fehér mezes magyar csapat kezdi a mérkőzést. (0:0)

1

Bánhidi Bencét, Iváncsik Gergőt illetve Nagy Lászlót köszöntik a mérkőzés előtt, válogatott jubileumaik és a tavalyi teljesítmény miatt.

Szólnak a himnuszok, először a vendég együttesé.

Zajlik a játékosok bemutatása, nagyjából telt ház előtt a veszprémi arénában.

A férfi kézilabda válogatottunk EB-selejtezőn lép pályára idehaza Oroszország ellen.

Az 5. csoportban eddig öt mérkőzést játszottak a csapatok, a mieink tavaly októberben legyőzték egy szoros meccsen Portugáliát (31:30), majd Ukrajnát idegenben verték 33:20-ra, míg Oroszország ugyancsak idegenben verte Portugáliát 34:29-re. A csütörtöki játéknapon aztán Portugália idegenben verte Ukrajnát (26:32), de ami ennél sokkal fontosabb, hogy 27:23 legyőztük Oroszországot Csehovban.

Így természetesen vezetjük a csoportot, hogy ez nagy valószínűséggel végig így is maradjon, ahhoz nem szabadna kikapnunk ma három gólnál többel a veszprémi mérkőzésen.

Időtlen idők óta nem sikerült legyőzni az oroszokat, sőt tétmeccsen először nyertünk ellenük, és mint láthattuk, az oroszok nincsenek jó passzban, míg a már Talant Dusebajev által irányított magyar csapat egyre inkább formálódik, és ezt bizonyítani lehetne egy újabb győzelemmel, ami szinte már csoportelsőséget érne.

Izgalmas mérkőzés várható így is, komoly eséllyel a győzelemre, érdemes lesz velünk tartani!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:10 - kor kezdődik.

urimate

Magyarország_dup: Mikler, Székely – Ancsin, Balogh, Bánhidi, Bodó, CSászár, Gazdag, Harsányi, Ilyés, Iváncsik, Lékai, Nagy Kornél, Nagy László, Schuch, Zubai
    Oroszország_dup: Bogdanov, Pavlenko – Buzmakov, Csipurin, Dibirov, Drjapocsko, Kalarash, Komogorov, Naszirov, Rastvorcev, Selmenko, Siskarjov, Szoroka , Celiscsev, Voronyin, Zsedik

Játékvezetők: Holger Fleisch, Jürgen Rieber (németek)