Magyarország_dup – Oroszország_dup 29:25 (vége)
29:25 (15:11)
Oroszország_dup
szombat 02.05.2015, 16:10 • Veszprém Aréna • EB Selejtező

58
    Ancsin kap 2 percet, tulajdonképp a mérkőzés végéig hátrányban lesz a magyar együttes. (28:24)

56
    BALOGH értékesíti a hetest, ismét 3 közte. (27:24)

54
    Tselishcev kap egy brutális szabálytalanság után piros lapot. Ezzel 2 percre előnybe kerül a hazai együttes. (25:24)

52
    A magyar kispad kap sárga lapot. (25:23)

47
    Harsányi is 2 percet kap, ez eléggé véleményes büntetés volt. (23:18)

43
    Mikler szalad ki a hetesnél a kapuból, ez meg is zavarja Sorokat és kimarad. (20:17)

41
    SOROKA értékesíti a büntetőt. (20:17)

41
    Császár büntetőjét ezúttal fogja Bogdanov. (20:16)

Zubait nyomja le az egyik orosz játékos, aminek kiállítás lesz a vége. (20:15)

19
    Buzmakov üt oda Bodónak és kap emiatt 2 perces büntetést. (8:6)

15
    Bogdanov tehetetlen volt HARSÁNYI lövésénél. (7:5)

15
    Lékait taszítják meg ziccerben, hetes és kiállítás. Kalarash a büntetett. (6:5)

13
    Zhedik kap lapot a vendég csapatból. (6:5)

6
    Kiállítás a vendég csapatból. Celiscsev a büntetett. (1:3)

5
    Celiscsev kapja a mérkőzés első lapját. (1:1)

SISKARJOV értékesíti a büntetőt. (1:1)

A férfi kézilabda válogatottunk EB-selejtezőn lép pályára idehaza Oroszország ellen.

Az 5. csoportban eddig öt mérkőzést játszottak a csapatok, a mieink tavaly októberben legyőzték egy szoros meccsen Portugáliát (31:30), majd Ukrajnát idegenben verték 33:20-ra, míg Oroszország ugyancsak idegenben verte Portugáliát 34:29-re. A csütörtöki játéknapon aztán Portugália idegenben verte Ukrajnát (26:32), de ami ennél sokkal fontosabb, hogy 27:23 legyőztük Oroszországot Csehovban.

Így természetesen vezetjük a csoportot, hogy ez nagy valószínűséggel végig így is maradjon, ahhoz nem szabadna kikapnunk ma három gólnál többel a veszprémi mérkőzésen.

Időtlen idők óta nem sikerült legyőzni az oroszokat, sőt tétmeccsen először nyertünk ellenük, és mint láthattuk, az oroszok nincsenek jó passzban, míg a már Talant Dusebajev által irányított magyar csapat egyre inkább formálódik, és ezt bizonyítani lehetne egy újabb győzelemmel, ami szinte már csoportelsőséget érne.

Izgalmas mérkőzés várható így is, komoly eséllyel a győzelemre, érdemes lesz velünk tartani!

urimate

Magyarország_dup: Mikler, Székely – Ancsin, Balogh, Bánhidi, Bodó, CSászár, Gazdag, Harsányi, Ilyés, Iváncsik, Lékai, Nagy Kornél, Nagy László, Schuch, Zubai
    Oroszország_dup: Bogdanov, Pavlenko – Buzmakov, Csipurin, Dibirov, Drjapocsko, Kalarash, Komogorov, Naszirov, Rastvorcev, Selmenko, Siskarjov, Szoroka , Celiscsev, Voronyin, Zsedik

Játékvezetők: Holger Fleisch, Jürgen Rieber (németek)