Oroszország – USA 2:4 (vége) | Lettország – Svédország 1:8 (vége) | Norvégia – Finnország 0:5 (vége)
Kanada – Csehország 6:3 (vége)
Lettország
1:8 (0:1, 1:3, 0:4)
Svédország
hétfő 04.05.2015, 16:15 • O2 Arena • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Elképesztő kiütés lett a vége. Nagyon sokáig kiválóan tartotta magát a lett együttes, az első harmadban simán vezethettek is volna, de mégis Svédország szerezte meg a fórt. Fokozatosan felőrölte azonban ellenfelét a svéd csapat, a záró harmadban például 15 svéd lövésre csak hat lett próbálkozás jött válaszként. A nyolc kapott gól borzalmasan sok, Masalskisnak nem lesz könnyű ezt kihevernie. Svédország könnyen hozta a kötelező három pontot.

Lettország – Svédország: 1-8!
    ---- (18:36:01)

60:00
    Victor RASK - 1:8

59:51
    Svédország gólt szerzett!
    Nyolcadik alkalommal ezúttal VICTOR RASK talál a hálóba balról Ericsson lövése után, ami kipattant a kapusról. 1-8!
    Gólpassz: Jimmie Ericsson, Elias Lindholm.

59:40
    Eriksson a bal oldalon szökött meg, lőni is tudott közelről, de egy védő botja valahogy odaért, így nem lett meg a mai negyedik gólja.

59:10
    Lander és Ekholm passzolgatnak, de kicsusszan a harmadból a korong.

58:10
    Klingberg cseleibe piszkálnak bele a lettek, megszerzik a korongot.

57:50
    Hátul adogatnak a lettek, szerintem már nagyon szeretnék, ha vége lenne ennek a találkozónak.
    Joel LUNDQVIST - 1:7

57:04
    Ez már gombócból is sok, teljes kiütés a vége. JOEL LUNDQVIST növeli az előnyt. Egy jobbról lövésre visszatett korongot Lundqvist szép mozdulattal továbbít a hálóba Masalskis lábai közt, 1-7!
    Gólpassz: Simon Hjalmarsson, Oliver Ekman-Larsson.

56:40
    A svédek támadnak, Josefson lőtt távolról, Masalskis kezében a korong.

56:10
    Darzins a rövid oldalon bombázott kapura egy bal oldali belőtt korongot, de pár centivel a jobb kapuvas mellé!

55:25
    Dzerins után Darzins is kapura lőhetett, előbbi távolról, utóbbi a kipattanót, de Enroth mindkét esetben remekül hárított.

55:05
    Lander húzta meg középen, majd tüzelt jó helyzetből, kevéssel a jobb kapuvas mellé.

54:30
    Sokat játszanak most a svédeknél azok a játékosok, akik eddig kevesebb lehetőséget kaptak.

53:55
    A lövésarány 18-33, ez is önmagáért beszél, különösen a mérkőzés 30. percétől lett jól látható a skandinávok fölénye.

53:05
    Dzerins egy lett ellentámadás során lőhetett kapura, Enroth állja a sarat, most jöhet a mai utolsó kereskedelmi szünet.

52:30
    Továbbra is támadásban marad Svédország, úgy tűnik, hogy a hajrára nemigen maradt energiája támadni a letteknek.

51:25
    Kronwall a bal oldalon került lövőhelyzetbe, el is vállalta, Masalskis viszont jól zárta a szöget.

50:35
    Redlihs tüzelt a túloldalon jobbról, Enroth védett, nem volt elég erős a lövés.

49:44
    Lindholm húzta jobbra, majd balra, de a lövésbe Masalskis beleért jobb karral, onnan pedig a kapuvasra pattant, de nem a kapun belülre! Kimaradt a büntető!

Büntetőt lőhetnek a svédek a mérkőzés során másodszor, ziccerben szabálytalankodtak Lindholmmal szemben!
    Jacob JOSEFSON - 1:6

49:31
    Ez már kiütés, Nicolas Danielson érkezett középen, de JACOB JOSEFSON bal oldali lövése már magától is átcsúszott Masalskis lábai között, 1-6!
    Gólpassz: Joel Lundqvist.

49:20
    Eriksson a bal oldalon lesre csúszott.

49:10
    Lander lőtt a bal oldalról, nem jutott azonban el a lövés Masalskisig.

48:37
    Rahimi emelte kissé túlságosan is magasra az ütőjét, az akció megállítva, a buli a harmadon kívül. Ez a kiállítás sem hozott gólt egyik részről sem.

47:50
    A lettek megúszták a hátrányt, most már csak a svédektől van kiállítás. A svédek azonban sokáig elől tudták tartani a korongot.

47:00
    A semleges harmadban tartják a svédek, majd Darzins megkaparintja a korongot.

46:32
    Kronwall száll ki bottal nyakra ütés miatt két percre. Egy ideig négy a négy ellen, majd Lettország egészül ki előbb.

46:15
    Eriksson lövését fogja Masalskis, majd megindult a túloldalon hátrányban Darzins, lövéshez nem igazán jutott, de ebben egy szabálytalanság is közrejátszott.

45:41
    A meccs innentől alighanem eldőlt, de a lettek elkezdtek csapkodni. Újabb kiállítás, Skvorcovs száll ki két percre gáncsolás miatt.
    Oscar MOLLER - 1:5

44:43
    Eldől a három pont sorsa, OSCAR MOLLER talál a hálóba! Egy távoli lövés kijött Masalskisról, többször is kipattant a védőkről is, végül Moller balról bekotorta a hálóba, 1-5!
    Gólpassz: Oliver Ekman-Larsson.

44:05
    Dzerins kap két perces kiállítást bottal ütés miatt. Svéd emberelőny, végképp eldőlhet minden.

42:30
    Folyamatosan a svédek támadnak az utóbbi 1,5 percben, de nem jutottak lövéshez egyelőre.

41:10
    Redlihs lőtt középről, elakadt a védőkben. Vélhetően a lettek fognak rohamozni ebben a harmadban.

40:15
    Némileg rövidebb lett a szünet 15 percnél, próbálják részben tartani magukat a programhoz.

40:01

Rendkívül hosszú, 41 percesre nyúlt második harmad végén a svédek megnyugodhatnak, három gólosra növelték a fórjukat, pedig a letteknek is voltak jócskán helyzeteik. Mindössze nyolcszor lőttek úgy kapura a svédek, hogy el is találták a célt, de ebből három gól született, plusz még a gyanús, meg nem adott találat is az lehetett volna.

Lettország nehéz helyzetben, nagyon úgy tűnik, hogy három forduló után is nulla pontosak lesznek, de azért még egy harmad hátravan. Mindenesetre az utolsó másodpercekben elért skandináv találat bizony lelkileg igen rosszul jöhetett a baltiaknak.

Lettország – Svédország: 1-4, a szünet után folytatjuk a záró harmaddal!
    ----

40:00
    Loui ERIKSSON - 1:4

39:46
    Ugye mondani sem kell, de LOUI ERIKSSON a két érvényes és egy érvénytelen találatot követően ismét érvényeset lő. A jobb oldalon kapta vissza jó ütemben Ahnelov rábombázta, Eriksson pedig a kapu előtt belepiszkált a lövésbe az ütőjével, ezzel megzavarva a kapust, a pakk pedig a jobb felsőben kötött ki, 1-4!
    Gólpassz:

39:35
    Szűk fél perc hátra, nem tudnak felállni a lettek, sőt ellentámadás a svédektől.

38:55
    Lindström tüzelt középről, Jerofejevs szerzi meg a palánkról visszapattanó korongot.

38:25
    Svéd akció a jobb oldalon, Lindstrom nem tud kapura fordulni, de még mindig a svédeknél a korong, ami azonban kicsúszik a támadó harmadból.

37:10
    Helyzetekben nem szűkölködünk, a játék lehetne azonban kicsit gyorsabb, mert az igen lassacskán halad az egész harmad során.

37:05
    Így még marad reménye a letteknek, az 1:4 alighanem azt jelentené, hogy eldőlt az összecsapás. Közben Bukarts indítja Berzinst, egyedül vihette kapura, de Enroth fontos védése megakadályozza a gólszerzésben!

36:29
    Eriksson hiába lőtt gólt, végül érvénytelenítik a találatot, Lander lógott be néhány centivel a kék zónába, pedig eszméletlenül szép hosszú felsőt lőtt Eriksson jobbról.

36:00
    Darzins utolsó keresztpasszát elcsípik a svédek, a korong kint a harmadból és le is járt az emberhátrány. Ezt könnyen megúszták a svédek.

35:00
    Eriksson sikerrel vágja ki a korongot a svéd harmadból, még nem tudtak felállni a lettek.

34:15
    A mérkőzés eddig eseményeit látva a svédek elkezdhetnek aggódni az emberhátrányuk miatt.

33:59
    Forsberg feltartás miatt száll ki két percre rögtön a buli után, ami ráadásul a támadó harmadban történt. Hát ez elég furcsa hiba volt a svéd játékostól.

33:58
    Rask kapta vissza lövésre a pakkot, még balra cselezett kettőt is, végül ellőtte, Masalskis szépen zárta a szöget.

33:20
    Már négy gólt láthattunk ma, de egyik sem volt "normál" találat, mert három emberelőnyös gól után egy értékesített büntető.
    Filip FORSBERG - 1:3

33:03
    FILIP FORSBERG remekül cselezett balra, majd jobbra, az eldőlő kapus fölött pedig beemelte higgadtan a korongot. 1-3!

33:03
    Büntetőhöz jut Svédország nagyon gyorsan a kapott gólt követően! Sotnieks ziccerben bottal akasztott.
    Lauris DARZINS - 1:2

32:52
    Lettország gólt szerzett!
    LAURIS DARZINS használja ki az emberelőnyt. Egy jobb oldali, erős lövés Daugavinstól, lecsorgott, kijött Enrothról, Darzins köszönte szépen és közvetlen közelről bekotorta a hálóba. 1-2!
    Gólpassz: Kaspars Daugavins, Guntis Galvins.

32:30
    Darzins jó helyzetből tüzelt balról, kissé éles szögből, Enroth tolja oldalra bravúrral. Lett helyzet!

31:50
    A bal oldalon Josefson hozta fel a korongot és még lőni is tudott hátrányban, a kaput azonban elkerüli a lövés.

31:00
    23 perc alatt telt el a játékidőből 11, látványosan lassan halad a meccs, rengeteg a megszakítás.

30:53
    Ezúttal svéd kiállítás, Lindholm száll ki magas bot miatt két percre.

30:45
    Ez a második emberelőnyös gól már Svédországtól, tényleg nagyon sokba került a letteknek az a rossz csere.
    Loui ERIKSSON - 0:2

30:05
    Ismét LOUI ERIKSSON talál be. A jobb oldalról érkezett erős lövés a svédektől, Ekholm bombázta rá, Masalskisról kipattant a korong, éppen Eriksson elé, aki jobbról, nagyon éles szögből is kilőtte a hosszút! 0-2!
    Gólpassz: Mattias Ekholm, Staffan Kronwall.

29:20
    Ekman-Larsson érkezett a második hullámban, ütemre is kapta a pakkot lövésre, rá is suhintotta balról, Masalskis szépen védett!

28:55
    Lindström tüzelt távolról, a kipattanóra Ericsson robbant rá, de Masalskis gyorsabb volt és felszedte végül.

28:22
    Több másodpercen át hat lett mezőnyjátékos volt a pályán akció közben, nem lehet más a vége, mint két perces kiállítás, ez komoly hiba.

28:22
    Ekholm védekezett jól, de nem sokkal később lett kiállítás.

27:01
    Bukarts keresztpassza akadt el, felszabadítanak a svédek, ezzel ki is egészülnek, végül Sjogren csúszik lesre a túloldalon.

26:16
    Rask vezette a svéd kontrát, de elakadt a korong, végül a lettek csúsznak lesre a jobb oldalon.

25:45
    Daugavins is érdekes körülmények között került a jégre, két kézzel lökték el, de ezúttal elmarad a kiállítás.

24:50
    Oscar Moller száll ki két percre, feltartás az ok, lett emberelőny következik.

24:05
    Darzins iramodott meg a bal oldalon, kettő az egyben vihették a lettek, de Rahimi kiváló ütemben szúrt közbe, így nem tudott tisztán lőni.

23:20
    Josefson tüzelt jobbról, Masalskis hárított. Ez a harmad is hasonlóan vontatottan indul, mint az első, de az utána begyorsult.

22:45
    Bajaruns és Rahimi vesznek össze a svéd kapu környékén, Rahimi sem spórolt a palánknál.

22:21
    A svéd harmadban lesz a buli tilos felszabadítás miatt. Jó ideje a lettek nyomnak.

22:00
    Darzinst nyomják elég erősen a palánknak, de marad így is a letteknél, végül Lindholm megszerzi.

21:40
    Mikelis Redlihs a saját testvérét bombázta ki egy távoli lövéssel, éppen a térdhajlatát trafálta telibe, K. Redlihst úgy kellett letámogatni a jégről.

21:10
    Bukarts is megindult a bal oldalon, ez a keresztpassz sem sikeres.

20:25
    Már ki is egészültek a lettek, ráadásul kontrázhattak, Daugavins balról, jó helyzetből lőhetett, Forsberg nagyon jól megérezte, hogy passz következik és belefeküdt a korong útjába.

20:10
    Egy rövid ideig még lett emberhátrány az első harmadból átnyúlóan.

20:01

Jó iramú első harmad egyetlen góllal egy svéd emberelőnyből. A letteknek is bőven akadtak komoly helyzetei, de nem sikerült mattolniuk Enrothot. Egyelőre kiválóan tartja magát Lettország, a közönség támogatását is élvezik, a mérkőzés egyáltalán nincs lefutva.

Lettország – Svédország: 0-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:40
    Lindström erős lövése érkezett jobbról, Masalskis bravúrral hárított.

19:10
    Az utolsó percben járunk, a svédek tartják a korongot egyelőre.

18:40
    Ekholm közelről durrantotta kapura, de kevéssel a bal kapuvas mellé bombázott!

18:13
    Mikelis Redlihs fogás miatt áll ki két percre, így is lehet fogalmazni.

18:00
    M. Redlihs került bunyós viszonyba Lindholmmal, kiállításgyanús a dolog. A lett kapu mögött alakult ki a nézeteltérés.
    Loui ERIKSSON - 0:1

17:37
    LOUI ERIKSSON rendkívül szerencsés góllal szerez vezetést a svédeknek. A bal oldalról, nulla szögből lőtte középre, egy lett védő korcsolyájáról pedig félmagasan a saját kapujába pattant a korong! 0-1!

17:20
    Majdnem emberhátrányban szerzett gólt Lettország, a kontrából Abols lőtt közelről, Enroth hárított.

17:00
    Nem tudtak eddig felállni a svédek, Ekman-Larsson elől vágták ki a lettek.

16:18
    Végül most lép életbe a kiállítás, Sotnieks száll ki két percre gáncsolás miatt. Svéd emberelőny.

16:05
    Forsberg balról lő mellé, kikerül a harmadból a korong, még mindig nem ért hozzá lett.

15:15
    Sotniekset ki fogják állítani, hatan támadnak a svédek addig!

14:50
    A lendületből érkező Sprukts bombázta kapura középről, Enroth bravúrral hárított, de marad a letteknél!

14:20
    Daugavins tört előre középen, majd lőtt, de kevéssel a jobb kapuvas mellé.

13:35
    Redlihs szedte fel Ericsson ütőjét a lövés pillanatában, a lettek megszerzik a korongot így.

13:00
    Ericsson hozta el a bulit, de kicsúszik a korong a támadó harmadból.

12:40
    Galvins csúszott lesre a jobb oldalon.

12:15
    Kronwall tüzelt balról, de Sotnieks bele tudott érni, így csak elvánszorgott a kapuig.

11:35
    Bukarts vitte be a kapu mögé, de nem sikerült visszapasszolnia, Lindholm megszerezte a korongot.

10:50
    Forsberg szerzi meg hátul a pakkot, most kicsit jegeli a korongot Svédország, jó ideje nem értek bele a lettek.

09:25
    A palánkról visszapattanó korongot Moller próbálta lendületből kapura tenni balról, de egy védőn megakadt a kísérlet.

09:00
    Egy lecsorgó korongra tenyerelt rá Masalskis, eljött az ideje a kereskedelmi szünetnek.

08:50
    Saulietis a jobb oldalon kapott korongot, majd azonnal lőtt is, nem lett túl erős, Enroth könnyedén tolta oldalra.

08:10
    Egy kipattanó korongot balról, éles szögből lőtt kapura Lander, de elsuhan a kapu előtt!

07:45
    Klingberg lövése veszélyesnek tűnt, de elkerüli a kapu bal oldalát.

07:10
    Bukarts kapu mögötti passza pontatlan, ki is egészülnek ezzel a svédek. Nemhogy gól, de lövés nélkül úszták meg ezt a skandinávok.

06:40
    Továbbra is mindig odaér egy svéd védő, még mindig nem tud semmit profitálni az emberelőnyből Lettország.

06:04
    Sok időt nyertek a svédek, majd Dzerins elől is ellopják a korongot, képtelenek felállni egyelőre a lettek.

05:30
    Galvins középre lőtt korongja elakadt, a pakk kikerült a harmadból és azóta sem került vissza.

05:03
    Most értek végül bele a svédek. Forsberg feltartás miatt száll ki két percre, lett emberelőny.

04:30
    Kiállítás lesz a svédeknél, hat mezőnyjátékossal a lettek.

04:05
    Bukarts előtt adódott lövőhelyzet a bal oldalon, muszáj volt elvállalnia, mert nem kísérték az akciót, Enroth tolta oldalra a lövést.

03:25
    Lindström éles szögből lőtt kapura balról, Masalskis jól zárta a szöget, nem áll meg a játék.

02:40
    Sotnieks lövését tolja oldalra Enroth, nem volt túlságosan erős.

01:45
    Ekholm kapta vissza lövésre, rá is suhintotta középről, elakadt a védőkben, majd felszabadul a lett harmad.

01:20
    Nagyon sok eddig a játékmegszakítás, három perce tart a mérkőzés, de valójában még 1,5 perc sem telt el.

01:00
    Forsberg egy ellentámadás végén lő középről, Masalskisra volt szükség, hogy hárítson, eddig elég akciódúsan indul a találkozó.

00:45
    Galvins tüzelt kissé balról a kék vonal közeléből, Enrothról pattant fölé.

00:20
    Máris dolga akadt Enrothnak, az előrelőtt korongot szedte fel Darzins elől.

00:01

Piros-fehérben a lettek, kék-sárgában a svédek, hamarosan kezdünk!

Lettország: Masalskis (Mustukovs) – Sotnieks, Galvins, Darzins, Daugavins, Dzerins – Redlihs K., Jerofejevs, Sprukts, Redlihs M., Bukarts – Sirokovs, Cibulskis, Saulietis, Berzins, Indrasis – Andersons, Abols, Bajaruns, Skvorcovs, Jass

Svédország: Enroth (Nilsson) – Ekman-Larsson, Klefbom, Forsberg, Eriksson, Lander – Klingberg, Kronwall, Lindstrom, Ericsson, Moller – Rahimi, Ahnelov, Hjalmarsson, Lindholm, Rask – Ekholm, Sjogren, Josefson, Lundqvist, Danielsson

Játékvezetők: 11 HODEK Pavel (CZE) , 14 RANTALA Aleksi (FIN) – 62 LHOTSKY Miroslav (CZE) , 64 KILIAN Jon (NOR).

Folytatódik az A csoportos jégkorong világbajnokság Csehországban. A tavalyi vb egyik meglepetéscsapata, Lettország találkozik az egyik nagy esélyes svéd válogatottal. A lettek pocsékul kezdték a tornát, két meccsen két vereség, 3:10-es gólkülönbség. Svédország ellen sem igazán győzelmi esélyekkel lépnek jégre, bár láthattuk, hogy a szombat esti norvég-amerikai párharc is csak nagyon vékony amerikai győzelmet hozott, simán lehetett volna fordítva is.

A svédek sem tökéletesen kezdtek, de szétlövés után azért megszerezték a második pontot is Csehország, a házigazda ellen, ami ebben a formában azért nem számít kudarcnak. Svédország az egyik fő esélyese a tornának, az A csoportban Kanada fő ellenfelének számít Csehország mellett.

Ennek az összecsapásnak feltétlenül a skandinávok az esélyesei, de a két vereség után lehet, hogy a lettek éppen most szívják fel magukat igazán.

A találkozó hétfőn 16:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 33. Darzins (Daugavins, Galvins) – 18. Eriksson, 31. Eriksson (Ekholm, Kronwall), 34. Forsberg (bünt.), 40. Eriksson (Ahnelov), 45. Moller (Ekman-Larsson), 50. Josefson (Lundqvist), 58. Lundqvist (Hjalmarsson, Ekman-Larsson), 60. Rask (Ericsson, Lindholm)