Oroszország – USA 2:4 (vége) | Lettország – Svédország 1:8 (vége) | Norvégia – Finnország 0:5 (vége)
Kanada – Csehország 6:3 (vége)
Lettország
1:8 (0:1, 1:3, 0:4)
Svédország
hétfő 04.05.2015, 16:15 • O2 Arena • A csoportos Világbajnokság • A csoport

46:32
    Kronwall száll ki bottal nyakra ütés miatt két percre. Egy ideig négy a négy ellen, majd Lettország egészül ki előbb.

44:05
    Dzerins kap két perces kiállítást bottal ütés miatt. Svéd emberelőny, végképp eldőlhet minden.

33:59
    Forsberg feltartás miatt száll ki két percre rögtön a buli után, ami ráadásul a támadó harmadban történt. Hát ez elég furcsa hiba volt a svéd játékostól.

30:53
    Ezúttal svéd kiállítás, Lindholm száll ki magas bot miatt két percre.

28:22
    Több másodpercen át hat lett mezőnyjátékos volt a pályán akció közben, nem lehet más a vége, mint két perces kiállítás, ez komoly hiba.

24:50
    Oscar Moller száll ki két percre, feltartás az ok, lett emberelőny következik.

18:13
    Mikelis Redlihs fogás miatt áll ki két percre, így is lehet fogalmazni.

16:18
    Végül most lép életbe a kiállítás, Sotnieks száll ki két percre gáncsolás miatt. Svéd emberelőny.

05:03
    Most értek végül bele a svédek. Forsberg feltartás miatt száll ki két percre, lett emberelőny.

Gólok és gólpasszok: 33. Darzins (Daugavins, Galvins) – 18. Eriksson, 31. Eriksson (Ekholm, Kronwall), 34. Forsberg (bünt.), 40. Eriksson (Ahnelov), 45. Moller (Ekman-Larsson), 50. Josefson (Lundqvist), 58. Lundqvist (Hjalmarsson, Ekman-Larsson), 60. Rask (Ericsson, Lindholm)

Lettország: Masalskis (Mustukovs) – Sotnieks, Galvins, Darzins, Daugavins, Dzerins – Redlihs K., Jerofejevs, Sprukts, Redlihs M., Bukarts – Sirokovs, Cibulskis, Saulietis, Berzins, Indrasis – Andersons, Abols, Bajaruns, Skvorcovs, Jass
    Svédország: Enroth (Nilsson) – Ekman-Larsson, Klefbom, Forsberg, Eriksson, Lander – Klingberg, Kronwall, Lindstrom, Ericsson, Moller – Rahimi, Ahnelov, Hjalmarsson, Lindholm, Rask – Ekholm, Sjogren, Josefson, Lundqvist, Danielsson

Játékvezetők: 11 HODEK Pavel (CZE) , 14 RANTALA Aleksi (FIN) – 62 LHOTSKY Miroslav (CZE) , 64 KILIAN Jon (NOR)