USA – Fehéroroszország 2:5 (vége) | Csehország – Franciaország 5:1 (vége) | Finnország – Szlovénia 4:0 (vége)
Svédország – Németország 4:3 (vége)
Csehország
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Franciaország
csütörtök 07.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Aki csak a végeredményt látja, azt gondolhatja, hogy a csehek végig kézben tartva a találkozót győzték le könnyedén Franciaországot. Ez közel sem volt ilyen egyszerű. Gól nélküli első harmadot követően két gólos vezetésre tettek szert a házigazdák. Ettől mintha kicsit túlzottan is megnyugodtak volna, francia gól, majd helyzetek következtek.

A záró harmad elején többször is egyenlíthettek volna a franciák, de az utolsó 15 percben végül csak bedarálta őket Csehország és végül magabiztosan, négy góllal győztek és fontos három pontot szereztek hazai közönség előtt.

Csehország – Franciaország: 5-1!
    ---- (18:29:41)

60:00

59:40
    Koukal kapott kiváló korongot középen, egy csel után lőtt nagy helyzetből, Hardy hárított!

59:15
    Lesre csúsznak a jobb oldalon a franciák, Da Costa volt túl gyors.

58:55
    Két francia lövés is elakad a cseh védők erdejében, Besch és Treille kísérletezett.

58:04
    Pavelec tenyerel rá a korongra a közeledő Bertrand előtt, bedobás.

58:00
    Sobotka most balról veszélyeztetett, de lövése csak oldalról súrolta a hálót, nem is áll meg a játék.

57:05
    Sobotka vezette a jobb oldalon a cseh kontrát, keresztpasszára érkezett Kovár a bal oldalon, de pár centivel lemaradt nagy helyzetben.

56:30
    Elakad a cseh támadás, a fontos kérdések már eldőltek, csak a gólkülönbség kérdéses.

55:35
    Treille gyors ritmusváltást követően lőtt kapura jobbról, Pavelecnek észnél kellett lennie, fogta a rövid oldalt!
    Roman CERVENKA - 5:1

54:48
    Csehország gólt szerzett!
    ROMAN CERVENKA semmi kétséget hagy, kié lesz ma a három pont. Egy távoli lövés kipattant Hardyról, Cervenka pedig jobbról, meglehetősen éles szögből bombáz a kapus háta mögött a kapuba! 5-1!
    Gólpassz: Ondrej Nemec, Jakub Krejcik.

54:40
    Hátrányban támadtak a franciák, egy bal oldali lövés Nakladalról igen veszélyesen pattant meg a saját kapuja felé, de végül Pavelec oldalra tolta.

54:00
    Kovár tüzelt balról, nem túl nagy erővel, egy francia védőről pattant oldalra, de még nem lélegezhetnek fel a fehér mezesek.

53:21
    Dieude Fauvel áll ki két percre a francia csapattól, amikor kezdődik a kereskedelmi szünet. Gáncsolás az ok, két perc cseh emberelőny így.

53:00
    Körbe adogatnak a csehek, mintha emberelőnyben lennének, pedig nincsenek.

51:55
    Hardy fantasztikusan védett két ízben is, először Koukal, majd Hertl érkezett lendületből tüzelve, a francia kapus azonban állta a sarat!

51:30
    Sobotka csúszott lesre a bal oldalon.

50:50
    Koukal iramodott meg a bal oldalon egy védővel a nyakán, takarásból lőtt, kijött elsőre Hardyról, de Cervenka nem tudta kapura kotorni közelről.

50:25
    Hardy bizonytalankodott hátul, Jagr kis híján le tudott csapni a korongra, végül a kapus nehezen, de tisztázott.

49:50
    Jagr passzolta Simonnak középre, aki azonnal elvállalta a lövést, Hardy remekül tolta oldalra a lövést.

49:10
    Úgy tűnik, végül mégiscsak megtöri Csehország Franciaországot, pedig a harmad elején a franciák az egyenlítéshez is közel álltak.
    Ondrej NEMEC - 4:1

48:27
    ONDREJ NEMEC teszi biztossá a cseh sikert! Hertl vezette kapura ziccerben, Hardy ezt még védte, de a kapu mögül a harmadik hullámban érkező Nemec kapta a pakkot, ő pedig már bebombázta, 4-1!
    Gólpassz: Tomas Hertl.

48:05
    Zatovic passza után a lendületből érkező Sobotka bombázta kapura balról, de mellé trafált.

47:12
    Elől tartják a korongot a házigazdák, Raux ütőjéről pattan ki a korong a palánkon túlra, a francia harmadban a buli.

46:10
    Hertl cselezte be magát középre balról, végül lőtt is, de kevéssel mellé trafált.

45:30
    Támadásban maradnak a csehek, de ezúttal elmarad a lövés, a harc azonban minden korongért igen nagy.
    Jaromir JAGR - 3:1

44:25
    Már amikor éppen kezdtek bajban lenni a csehek, egy jól sikerült támadás. Kovár lövése lepattant Hardyról, éppen JAROMIR JAGR elé, aki balról, közvetlen közelről helyezte a pakkot a hálóba! 3-1!
    Gólpassz: Jan Kovár, Dominik Simon.

43:40
    Most először alakult ki ebben a harmadban folyamatos játék, a franciák keresték a lövőhelyzetet, de nem találták. Csehország beszorul jó ideje.

42:50
    Auvitu maradt a jégen, éppen fejen találta a korong szegény játékost, be is megy az öltözőbe, az orrát-arcát rendesen elkapta a pakk.

42:10
    Hatalmas francia helyzet, Pavelec már feküdt, jobbról akarta felette átemelni Bertrand, de a kapus még vissza tudott nyúlni!

41:15
    Jagr egyedül törhetett kapura egy gyors kontránál, Hardy először nem tudta, hol a korong a lövésnél, ő is beleért és úgy tűnt, hogy a bal kapuvas is!

40:30
    Auvitu eresztett meg komoly lövést, Pavelec azonban hárított.

40:01

Jobban állnak a csehek, köszönhetően a harmad első felében lőtt két góljuknak, de a francia szépítés pont elég ahhoz, hogy megmaradjanak a remények. Csehországnak a vártnál sokkal jobban meg kell szenvednie, nincs még lefutva a mérkőzés.

Csehország – Franciaország: 2-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:50
    Nem történt lövés, most már leperegnek a másodpercek.

38:45
    Cseh kontra a bal oldalon, de kiszorították Novotnyt, nem tudott kapura fordulni.

37:57
    Zatovic esik nagyot, de őt állítják ki bottal akasztás miatt, a jelek szerint ő korábban szabálytalankodott már. Két percig francia emberelőny.

37:15
    Desrosiers váratlan lövést eresztett meg balról, elsuhan viszont a kapu előtt keresztbe.

36:40
    Voraceken taszajtottak egyet, így kicsúszott a támadó harmadból a korong, a túloldalon már Treille veszélyeztet jobbról, Pavelec azonban a helyén.

36:00
    Zatovic ólálkodott a kapu bal oldalánál, de Hardy rátenyerelt a korongra, oda a helyzet.

35:26
    Simon próbált a kapuba kotorni egy kipattanót, de Hardy nagyon gyorsan utánakapott. Simont emiatt lökdösni kezdték a francia védők, főként Roussel. Jagr is beszállt a buliba. Roussel és Jagr két perces páros kiállítást kaptak durvaság miatt.

34:50
    Sobotka szerzett korongot a francia harmadban, majd balról rá is tűzte, a blokkról pattant mellé.

33:30
    Erat a saját harmadában szerzett korongot, majd iramodott meg szólózni, középről lőtt végül, Hardy a végállomás.

33:08
    Nemec került a jégre a saját kapuja mögött, megáll a játék, jöhet a reklámszünet is.

32:35
    Kovár került sokkal nagyobb lövőhelyzetbe a bal oldalon, közelről rá is szúrta, Hardy bravúrral védett!

32:15
    Kovár tüzelt balról, ez volt az első igazi lövés ebben az emberelőnyben.

31:00
    Jagr próbált egy jobb oldali belőtt korongnál a rövid oldalon varázsolni, de végül nem tudta kapura húzni.

30:35
    Da Costa áll ki két percre, igen csúnyán magasra emelte a botját a gólhelyzetben levő cseh játékossal szemben.

30:00
    Belőtték a korongot a csehek, de inkább a cserét választották, mint a korongért való harcot.

29:10
    Ismét izgalmasabbá válik a mérkőzés, az egy gólos előny nem sok, a csehek ismét nagy elánnal fognak támadni.
    Kevin HECQUEFEUILLE - 2:1

28:40
    Franciaország gólt szerzet!
    Szinte az első valamirevaló francia támadás végén egy kipattanó korongot KEVIN HECQUEFEUILLE bombázott a kapuba kissé jobbról! 2-1!
    Gólpassz: Loic Lamperier, Anthony Guttig.

28:20
    Bevitték a csehek a korongot a támadó harmadba, Claireux azonban megszerzi a pakkot.

27:30
    Egyelőre nem tudnak újítani a franciák, pedig nincs mire várni, két gólosra hízott a hátrány.
    Vladimir SOBOTKA - 2:0

26:57
    VLADIMIR SOBOTKA először közelről próbálta kapura tenni, azt még védte Hardy, ám néhány másodperc múlva középről, távolabbról bombázta kapura, az már Hardy lábai közt utat talált a hálóba! 2-0!
    Gólpassz: Jakub Krejcik.

26:30
    Cervenka teljesen tisztán lőhetett egy jobbról bepasszolt korongot kapura, a felső kapuvas védett Hardy helyett! Szerencséjük van a franciáknak, nem először.

25:55
    Cervenka suhintotta rá a visszapasszolt korongot, remekül védett Hardy.

25:04
    Sobotka tüzelt távolról, a felső kapuvas mentette meg a franciákat! Treille iramodott meg a jobb oldalon egy kontrával, ám az elakadt.

24:40
    Időközben kiegészült Franciaország, de a korong az ő harmadukban.

24:00
    Beszorulnak hátrányban is a franciák, Krejcik lőtt jobbról, szépen védett Hardy.

23:10
    Voracek tüzelt, majd Jagr a jobb oldalon még jobb helyzetből suhintotta rá, de mindkét esetben elkerülte a kaput a pakk.

22:30
    Kicsusszan a harmadból a korong a cseh támadás során, de valamit fújt a játékvezető, talán túl sok francia a jégen. Kettő perces kiállítás.

22:00
    Meg is kaptuk ezzel a választ, megtört a jég a csehek számára, egyelőre továbbra is támadásban maradnak, de vélhetően a franciák is időnként kijönnek a bekkelésből.
    Ondrej NEMEC - 1:0

21:10
    Egy kevésbé várt góllal szerez vezetést a házigazda, a jobb oldalon ONDREJ NEMEC a kék vonal közeléből bombázta kapura igen távolról, a korong mégis nyílegyenesen vágódott a francia kapuba, gyönyörű találat! 1-0!

20:45
    Egy kapu mögül visszatett korongra érkezett a második hullámban Chakiachvili, rá is bombázta, ám Pavelec a helyén volt!

20:15
    A második harmad egyik tétje, hogy megtörik-e az átok a cseh támadásokon, szinte csak a házigazdák támadtak, de egyelőre gól nem esett belőle.

20:01

Nagyon akciódúsan kezdődött a mérkőzés, az első 7-8 percben alig volt játékmegszakítás, utána azonban sajnos nem alakult ki folyamatos játék a sok kis szünet miatt. A csehek mezőnyben uralják eddig a meccset, a franciák csak hébe-hóba szabadulnak ki a kapujuk elől, ezt a 15-3-s lövésarány is hűen tükrözi. Gól azonban még nem esett.

Csehország – Franciaország: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:50
    Mit védett Hardy itt a végén! Smolenak a kapu előtt ziccerben kapott korongot, Hardy valahogy átért a bal oldalról és hárított lábbal!

19:30
    Hertl előtt suhant el a korong centikkel a jobb oldalról keresztbe lőtt korongnál.

18:45
    Jagr bal oldali lövését Hardy segíti arrébb, nem áll meg a játék.

18:00
    Egy kísérlet már volt előnyben, Voracek lövése kipattan Hardyról, a védők felszabadítanak.

17:33
    Francia kiállítás, Janil száll ki két percre bottal akasztás miatt.

17:05
    Cervenka tüzelt balról váratlanul, Hardynak résen kellett lennie.

16:25
    Fleury hozta ki a korongot a bal oldalon, végül nem jutott lövéshez. Nem sokkal később jobbról viszont igen, egy védelmi hiba után, Pavelec érezte, hogy a rövidet kell fognia.

15:50
    Voracek suhintotta rá közelről, előtte Hejda jobb oldali lövése pattant ki Hardyról. Az ismétlés már megvan a kapusnak.

15:00
    Csak a védekezéssel törődnek szinte a franciák, ha felszabadítanak, többnyire csak vaktában kilövik.

14:10
    Igen veszélyesen pattant meg Hertl jobb oldali lövése egy védő botján, de Hardyn még így sem fogott ki.

13:35
    Roussel kapott korongot a kapu közelében, majd félfordulatból tüzelt, Pavelec érezte a szándékot és zárta a szöget.

13:05
    Nem volt eddig kiállítás a mérkőzésen, egyik csapat sem meri megkockáztatni a két perc emberhátrányt.

12:29
    Smolenak felé érkezett a jobb oldali keresztpassz, de egy védő botjáról a palánkon kívülre pattant.

12:00
    Erat kapta vissza lövésre, rá is suhintotta, de a bal kapuvas mellé szállt.

11:25
    Hardynak kellett védenie, Jan Kovar pedig hiába próbált harcolni a kipattanóért, az nem jött ki a kapusról.

10:50
    Treille védekezett jól hátul, de az ő ütőjéről is a plexi mögé pattant.

10:23
    Kovár balról suhintotta rá a korongot a kék vonalról, megpattant egy boton, onnan került végül a palánkon kívülre.

10:10
    Sajnos az utóbbi percekben viszont sokat áll a játék, nem túlságosan folyamatos, így a szép akciók száma is jelentősen megcsappant.

09:58
    Raux emeli ki a harmadból a korongot, ami végül tilosra csúszik. Buli a francia harmadban.

09:40
    Roussel indult meg a jobb oldalon, Nakladal igencsak a palánknak nyomta, de végül a lest fújták be.

08:47
    Sobotka jobbról suhintotta rá a palánk mellől, Hardy szokás szerint jól zárta a szöget. Eddig a csehek messze többet támadtak, mint a franciák.

08:10
    Zatovic bal oldali lövése még nem volt veszélyes, Smolenak ismétlése éles szögből azonban már igen, Hardy a helyén volt!

07:25
    Besch indítása lett túl hosszú, tilos felszabadítás a franciáktól.

07:06
    Jagr nagy helyzetből lőtt balról, Hardynak ezúttal bravúrral kellett hárítania.

06:25
    Caslava balról lőtt, nem lett elég erős, nem okozott gondot Hardynak hárítani.

05:45
    Újabb cseh lövés, Jordan jobbról bombázta rá, kevéssel mellé. A csehek eddig jóval aktívabbak, a játék pedig szerencsére szép, folyamatos.

04:40
    Francia akció, Jordan azonban blokkolja Treille kísérletét, az ismétlést pedig Pavelec védi.

03:30
    Ahogy megindulnak a csehek, minden esetben a közönség azonnal ovációban tör ki. Ezúttal Kolár tüzelt balról, kevéssel a jobb kapuvas mellé.

02:41
    Nagyon jól indult a találkozó, folyamatos játékkal. Novotny került nagy helyzetbe a kapuval szemben, lövését azonban Hardy nagy bravúrral rúgja ki a jobb lábával, talán még a kapuvasat is érintette!

01:55
    Cervenka tört előre középen, majd ismét Jagr kapta a passzt, aki lőtt is, Hardynak bizony védenie kellett!

01:00
    Hertl indult meg a bal oldalon, majd Jagr tüzelt, megakadt a blokkon.

00:01

Pirosban a csehek, fehérben a franciák, azonnal kezdünk!

Csehország: Pavelec (Salak) – Hejda (A), Jordan, Sobotka, Hertl, Voracek (C) – Kolar, Nakladal, Kovar, Jagr (A), Simon – Nemec, Caslava, Cervenka, Novotny, Erat – Krejcik, Zatovic, Koukal, Smolenak

Franciaország: Hardy (Quemener) – Manavian, Auvitu, Treille Y. (A), Meunier (C), Desrosiers – Besch, Hecquefeuille (A), Fleury, Roussel, Da Costa – Dieude Fauvel, Janil, Raux, Treille S., Bertrand – Chakiachvili, Claireaux, Lamperier, Guttig, Rech

Játékvezetők: 12 NORD Mikael (SWE) , 14 RANTALA Aleksi (FIN) – 54 PIHLBLAD Henrik (SWE) , 60 SUOMINEN Sakari (FIN).

Folytatódik a csehországi Ostravában és Prágában megrendezett férfi A csoportos jégkorong világbajnokság. Az A csoport egyik esélyese, bár eddig meglehetősen visszafogott teljesítményt nyújtó Csehország és Franciaország találkozik. A csehek az első körben hosszabbításos vereséget szenvedtek egyik fő riválisuktól, Svédországtól, utána egy győzelem, majd vereség a másik fő riválistól, Kanadától is.

A franciák az első két meccsen két vereséggel indítottak, ráadásul nem is az ászok ellen, mert a németek és a svájciak kapták el őket. Mindenképpen minél több pontot kell gyűjteniük, ha nem akarnak kihullani az elitből a franciák. Nem lesz könnyű, Csehország ellen nem igazán ők az esélyesek, a cseheknek pedig szintén mindenképpen kellene a három pont, hogy maradjon esélyük a csoport 2-3. helyét megszerezniük.

A találkozó csütörtökön 16:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 22. Nemec, 27. Sobotka (Krejcik), 45. Jagr (Kovar, Simon), 49. Nemec (Hertl), 55. Cervenka (Nemec, Krejcik) – 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig)