USA – Fehéroroszország 2:5 (vége) | Csehország – Franciaország 5:1 (vége) | Finnország – Szlovénia 4:0 (vége)
Svédország – Németország 4:3 (vége)
Csehország
5:1 (0:0, 2:1, 3:0)
Franciaország
csütörtök 07.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Aki csak a végeredményt látja, azt gondolhatja, hogy a csehek végig kézben tartva a találkozót győzték le könnyedén Franciaországot. Ez közel sem volt ilyen egyszerű. Gól nélküli első harmadot követően két gólos vezetésre tettek szert a házigazdák. Ettől mintha kicsit túlzottan is megnyugodtak volna, francia gól, majd helyzetek következtek.

A záró harmad elején többször is egyenlíthettek volna a franciák, de az utolsó 15 percben végül csak bedarálta őket Csehország és végül magabiztosan, négy góllal győztek és fontos három pontot szereztek hazai közönség előtt.

Csehország – Franciaország: 5-1!
    ---- (18:29:41)

60:00

59:40
    Koukal kapott kiváló korongot középen, egy csel után lőtt nagy helyzetből, Hardy hárított!

59:15
    Lesre csúsznak a jobb oldalon a franciák, Da Costa volt túl gyors.

58:55
    Két francia lövés is elakad a cseh védők erdejében, Besch és Treille kísérletezett.

58:04
    Pavelec tenyerel rá a korongra a közeledő Bertrand előtt, bedobás.

58:00
    Sobotka most balról veszélyeztetett, de lövése csak oldalról súrolta a hálót, nem is áll meg a játék.

57:05
    Sobotka vezette a jobb oldalon a cseh kontrát, keresztpasszára érkezett Kovár a bal oldalon, de pár centivel lemaradt nagy helyzetben.

56:30
    Elakad a cseh támadás, a fontos kérdések már eldőltek, csak a gólkülönbség kérdéses.

55:35
    Treille gyors ritmusváltást követően lőtt kapura jobbról, Pavelecnek észnél kellett lennie, fogta a rövid oldalt!
    Roman CERVENKA - 5:1

54:48
    Csehország gólt szerzett!
    ROMAN CERVENKA semmi kétséget hagy, kié lesz ma a három pont. Egy távoli lövés kipattant Hardyról, Cervenka pedig jobbról, meglehetősen éles szögből bombáz a kapus háta mögött a kapuba! 5-1!
    Gólpassz: Ondrej Nemec, Jakub Krejcik.

54:40
    Hátrányban támadtak a franciák, egy bal oldali lövés Nakladalról igen veszélyesen pattant meg a saját kapuja felé, de végül Pavelec oldalra tolta.

54:00
    Kovár tüzelt balról, nem túl nagy erővel, egy francia védőről pattant oldalra, de még nem lélegezhetnek fel a fehér mezesek.

53:21
    Dieude Fauvel áll ki két percre a francia csapattól, amikor kezdődik a kereskedelmi szünet. Gáncsolás az ok, két perc cseh emberelőny így.

53:00
    Körbe adogatnak a csehek, mintha emberelőnyben lennének, pedig nincsenek.

51:55
    Hardy fantasztikusan védett két ízben is, először Koukal, majd Hertl érkezett lendületből tüzelve, a francia kapus azonban állta a sarat!

Gólok és gólpasszok: 22. Nemec, 27. Sobotka (Krejcik), 45. Jagr (Kovar, Simon), 49. Nemec (Hertl), 55. Cervenka (Nemec, Krejcik) – 29. Hecquefeuille (Lamperier, Guttig)

Csehország: Pavelec (Salak) – Hejda (A), Jordan, Sobotka, Hertl, Voracek (C) – Kolar, Nakladal, Kovar, Jagr (A), Simon – Nemec, Caslava, Cervenka, Novotny, Erat – Krejcik, Zatovic, Koukal, Smolenak
    Franciaország: Hardy (Quemener) – Manavian, Auvitu, Treille Y. (A), Meunier (C), Desrosiers – Besch, Hecquefeuille (A), Fleury, Roussel, Da Costa – Dieude Fauvel, Janil, Raux, Treille S., Bertrand – Chakiachvili, Claireaux, Lamperier, Guttig, Rech

Játékvezetők: 12 NORD Mikael (SWE) , 14 RANTALA Aleksi (FIN) – 54 PIHLBLAD Henrik (SWE) , 60 SUOMINEN Sakari (FIN)