Fehéroroszország – Oroszország 0:7 (vége) | Franciaország – Kanada 3:4 (vége) | Finnország – Szlovákia 3:0 (vége)
Ausztria – Lettország 1:2 (hosszabbítás vége) | Dánia – Norvégia 4:1 (vége) | Svédország – Svájc 2:1 (hosszabbítás vége)
Fehéroroszország
0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Oroszország
szombat 09.05.2015, 12:15A csoportos Világbajnokság • B csoport

Kiegyenlített első harmad után, a következő két harmadban már csak egy csapat volt a jégen. Az oroszok szebbnél szebb akciókkal szórakoztatták a közönséget, és teljesen megérdemelten nyertek hét góllal. Ezzel a győzelemmel 12-re növelték pontjaik számát, a fehéroroszoknak marad a tíz pont, de a norvégok ellen még van esélyük növelni pontjaik számát.

Artur Gavrus és Ilja Kovalcsuk a meccs legjobb játékosai. (14:36:31)

60:00

59:45
    Kovalcsuk lövését blokkolják, Stas hozza ki a korongot a harmadból.

59:10
    Moziakin keverget a fehérorosz kapu mögött, az orosz csapat az utolsó pillanatig aktívan játszik.

58:45
    Kisebb orosz nyomás, Brikun vetődik Dadonov lövésére.

57:55
    8363 a nézőszám, közben Chudobin első védését mutatja be.

57:00
    Kovalcsuk tolja ki a kék mögé a pakkot, Tarasenko indulhat meg, majd Gavrus szerel szépen, kissé szétszórt a vége.

56:12
    Az orosz kapuban Chudobin cseréli le négy perccel a meccs vége előtt Bobrovskit.

55:30
    Stasenko került helyzetbe, Bobrovski véd, és már fordulnak is az oroszok.

54:50
    A fehéroroszok már nagyon várják a meccs végét.

53:45
    Taraszenko szóló, Brikun bravúr az utolsó pillanatban a gólvonal előtt, nagy orosz nyomás.

53:00
    Sipacsov passzolt tiszta helyzetbe Panarin botjára, aki lövés helyett, visszapasszolta Sipacsovnak, aki már kicsúszott a ziccerből.

52:10
    Plotnikov helyzetben, majdnem bement a nyolcadik orosz gól.
    Jevgenij MALKIN - 0:7

51:04
    Oroszország gólt szerzett!
    JEVGENIJ MALKIN kapott korongot a jobb kör tetején, szépen vitte Brikun elé és könnyedén lőtte be a hetediket. Gólpasszok: Vladimír Tarasenko, Sergej Mozjakin.

50:52
    Ismét Bobrovski munkában Stas lövése után.

50:30
    Kovalcsuk jobb körből leadott kapás lövését védi a lepkéssel Brikun.

50:00
    Bobrovski véd emberhátrányban, buli az orosz harmadban.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 10. Kovalcsuk (Kuljomin, Anisimov.), 22. Tarasenko (Anisimov, Medvedev.), 30. Sipacsov (Panarin, Dadonov), 33. Panarin (Sipacsov), 43. Sirokov (bünt.), 45. Dadonov (Malkin, Kovalcsuk), 52. Malkin (Tarasenko, Mozjakin)

Fehéroroszország: Lalande (30.Brikun) – Usenko, Korobov (A), Kaljuzsnij (C), Kostyicin A.(A), Kostyicin S. – Stasenko, Jevenko, Drozd, Stas, Gavrus – Sinkevics, Lisovets, Kulakov, Stepanov, Kovyrsin – Ustinenko, Demkov, Jefimenko, Kitarov, Volkov.

Edző: Lewis Dave.

Oroszország: Bobrovski (57.Chudobin) – Jakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Sipacsov – Chudinov, Medvedev (A), Anisimov, Kovalcsuk (C), Tarasenko – Kulikov, Antipin, Moziakin, Malkin (A), Kuliomin – Mironov, Tichonov, Plotnikov, Sirokov.

Edző: Znarok Oleg.

Játékvezetők: Stricker (SUI), Piechaczek (GER) – Dahmen (SWE), Fluri (SUI)

Nézőszám: 8363.