Fehéroroszország – Oroszország 0:7 (vége) | Franciaország – Kanada 3:4 (vége) | Finnország – Szlovákia 3:0 (vége)
Ausztria – Lettország 1:2 (hosszabbítás vége) | Dánia – Norvégia 4:1 (vége) | Svédország – Svájc 2:1 (hosszabbítás vége)
Fehéroroszország
0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Oroszország
szombat 09.05.2015, 12:15A csoportos Világbajnokság • B csoport

53:45
    Taraszenko szóló, Brikun bravúr az utolsó pillanatban a gólvonal előtt, nagy orosz nyomás.

53:00
    Sipacsov passzolt tiszta helyzetbe Panarin botjára, aki lövés helyett, visszapasszolta Sipacsovnak, aki már kicsúszott a ziccerből.
    Jevgenij MALKIN - 0:7

51:04
    Oroszország gólt szerzett!
    JEVGENIJ MALKIN kapott korongot a jobb kör tetején, szépen vitte Brikun elé és könnyedén lőtte be a hetediket. Gólpasszok: Vladimír Tarasenko, Sergej Mozjakin.

49:08
    Kaljuzsni kap két percet durva játékért a fehérorosz csapatból.
    Jevgenij DADONOV - 0:6

44:49
    JEVGENIJ DADONOV a kék vonaltól cselezte be magát a körök közé, majd Brikun lábai között helyezi be a hatodikat. Gólpasszok: Jevgenij Malkin, Ilja Kovalcsuk.

43:30
    Kostyicin A. bottal akasztásért kap két percet.
    Sergej SIROKOV - 0:5

42:51
    SERGEJ SIROKOV a jobb sarokba vágja be Birkov kesztyűje alatt az ötödik orosz gólt.

42:51
    Sirokovnak ütnek oda tiszta helyzetben, büntetőt ítél a játékvezető.

38:10
    Kiállítás az orosz csapatból, Panarin kap két percet fogásért.
    Artemi PANARIN - 0:4

32:22
    ARTEMI PANARIN gyönyörű cselekkel csapja be az egész fehérorosz védelmet, majd közelről fonákkal emeli a felsőbe a frissen beállt Brikun kapus mellett a pakkot. Gólpasszok: Sipacsov Vladimir.

Vadim SIPACSOV - 0:3

29:24
    Panarin passzolt remekül a kapu előtt elfelejtett VADIM SIPACSOV botjára, aki közelről vágja be a harmadik orosz gólt. Gólpassz: Artyem Panarin, Jevgenij Dadonov.

28:45
    Kostyicin kapott 2+10 percet durva játékért. Tichonovot fejét és nyakát találta el.

28:45
    Plotnikov nagy helyzetben, egy az egyben ment kapura, kimarad a ziccer.

27:40
    Jól járatják a korongot a fehéroroszok, Kostyicin A. lövését védi a kékről Bobrovski, aki nem sokat látott a lövésből.

26:41
    Az első orosz kiállítás, Sipacsov megy le két percre bottal lökésért.

24:30
    Az első kiállítás a meccsen, a fehérorosz Lisovets kap két percet.
    Vladimir TARASENKO - 0:2

21:33
    TARASENKO VLADIMIR a kék vonaltól tört be jobb oldalon egész Lalande elé, majd a jobb sarokba lőtte védhetetlenül Lalande mellett a második orosz gólt. Gólpasszok: Artyom Anisimov, Jevgenij Medvedev.

21:00
    Moziakin került egy fehérorosz hiba után helyzetbe, közelről lőtte Lalande kesztyűjébe a korongot.

15:45
    Demkov megcsinálta jobb oldalra a cselt, de Bobrovski mamutja odaért, így kimarad a büntető.

15:45
    Demkov ment el egy az egyben, akasztják hárulról, büntető következik.

11:15
    Kovalcsuk újra nagy helyzetben, közelről emelte a felsőbe a pakkot, de Lalande időben emelte a kezét és a lepkéssel védett bravúrral.
    Ilja KOVALCSUK - 0:1

09:43
    Kovalcsuk csípett el egy korongot, remekül ment el jobboldalon, ketten az egy ellen voltak az oroszok, de ILJA KOVALCSUK a lövést választotta és remekül talált be Lalande kapus mellett.Gólpassz: Nikolaj Kuljiomin, Anisimov Artyim

06:10
    Gavrus kemény lövésébe nyúlt bele egy orosz védő, Bobrovski nagy gondban volt.

04:00
    Kulakov került nagy helyzetbe az orosz kapu előtt, de nem tudta becsapni Bobrovski kapust, aki remekül védte az első fehérorosz ziccert.

02:30
    Az első nagy orosz helyzet, Tichonov kevergetett a kapu körül, de sokáig kivárt, végül Lalande rátenyerelt a pakkra.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 10. Kovalcsuk (Kuljomin, Anisimov.), 22. Tarasenko (Anisimov, Medvedev.), 30. Sipacsov (Panarin, Dadonov), 33. Panarin (Sipacsov), 43. Sirokov (bünt.), 45. Dadonov (Malkin, Kovalcsuk), 52. Malkin (Tarasenko, Mozjakin)

Fehéroroszország: Lalande (30.Brikun) – Usenko, Korobov (A), Kaljuzsnij (C), Kostyicin A.(A), Kostyicin S. – Stasenko, Jevenko, Drozd, Stas, Gavrus – Sinkevics, Lisovets, Kulakov, Stepanov, Kovyrsin – Ustinenko, Demkov, Jefimenko, Kitarov, Volkov.

Edző: Lewis Dave.

Oroszország: Bobrovski (57.Chudobin) – Jakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Sipacsov – Chudinov, Medvedev (A), Anisimov, Kovalcsuk (C), Tarasenko – Kulikov, Antipin, Moziakin, Malkin (A), Kuliomin – Mironov, Tichonov, Plotnikov, Sirokov.

Edző: Znarok Oleg.

Játékvezetők: Stricker (SUI), Piechaczek (GER) – Dahmen (SWE), Fluri (SUI)

Nézőszám: 8363.