Fehéroroszország – Oroszország 0:7 (vége) | Franciaország – Kanada 3:4 (vége) | Finnország – Szlovákia 3:0 (vége)
Ausztria – Lettország 1:2 (hosszabbítás vége) | Dánia – Norvégia 4:1 (vége) | Svédország – Svájc 2:1 (hosszabbítás vége)
Fehéroroszország
0:7 (0:1, 0:3, 0:3)
Oroszország
szombat 09.05.2015, 12:15A csoportos Világbajnokság • B csoport

Kiegyenlített első harmad után, a következő két harmadban már csak egy csapat volt a jégen. Az oroszok szebbnél szebb akciókkal szórakoztatták a közönséget, és teljesen megérdemelten nyertek hét góllal. Ezzel a győzelemmel 12-re növelték pontjaik számát, a fehéroroszoknak marad a tíz pont, de a norvégok ellen még van esélyük növelni pontjaik számát.

Artur Gavrus és Ilja Kovalcsuk a meccs legjobb játékosai. (14:36:31)

60:00

59:45
    Kovalcsuk lövését blokkolják, Stas hozza ki a korongot a harmadból.

59:10
    Moziakin keverget a fehérorosz kapu mögött, az orosz csapat az utolsó pillanatig aktívan játszik.

58:45
    Kisebb orosz nyomás, Brikun vetődik Dadonov lövésére.

57:55
    8363 a nézőszám, közben Chudobin első védését mutatja be.

57:00
    Kovalcsuk tolja ki a kék mögé a pakkot, Tarasenko indulhat meg, majd Gavrus szerel szépen, kissé szétszórt a vége.

56:12
    Az orosz kapuban Chudobin cseréli le négy perccel a meccs vége előtt Bobrovskit.

55:30
    Stasenko került helyzetbe, Bobrovski véd, és már fordulnak is az oroszok.

54:50
    A fehéroroszok már nagyon várják a meccs végét.

53:45
    Taraszenko szóló, Brikun bravúr az utolsó pillanatban a gólvonal előtt, nagy orosz nyomás.

53:00
    Sipacsov passzolt tiszta helyzetbe Panarin botjára, aki lövés helyett, visszapasszolta Sipacsovnak, aki már kicsúszott a ziccerből.

52:10
    Plotnikov helyzetben, majdnem bement a nyolcadik orosz gól.
    Jevgenij MALKIN - 0:7

51:04
    Oroszország gólt szerzett!
    JEVGENIJ MALKIN kapott korongot a jobb kör tetején, szépen vitte Brikun elé és könnyedén lőtte be a hetediket. Gólpasszok: Vladimír Tarasenko, Sergej Mozjakin.

50:52
    Ismét Bobrovski munkában Stas lövése után.

50:30
    Kovalcsuk jobb körből leadott kapás lövését védi a lepkéssel Brikun.

50:00
    Bobrovski véd emberhátrányban, buli az orosz harmadban.

49:08
    Kaljuzsni kap két percet durva játékért a fehérorosz csapatból.

48:40
    Eladott korongból indul meg a fehérorosz gárda, most kissé pontatlan a játék mindkét oldalon.

47:55
    Fehérorosz tilos felszabadítás, Moziakin lövését védi a buli után Brikun, reklám szünet következik.

46:30
    Brikun véd ismét, buli következik.

45:45
    Szórakoznak az oroszok, folyamatosan támadnak és szebbnél szebb támadásokat vezetnek.
    Jevgenij DADONOV - 0:6

44:49
    JEVGENIJ DADONOV a kék vonaltól cselezte be magát a körök közé, majd Brikun lábai között helyezi be a hatodikat. Gólpasszok: Jevgenij Malkin, Ilja Kovalcsuk.

44:00
    Malkin lövése a plexire vágódik, marad az orosz csapat a harmadban.

43:30
    Kostyicin A. bottal akasztásért kap két percet.
    Sergej SIROKOV - 0:5

42:51
    SERGEJ SIROKOV a jobb sarokba vágja be Birkov kesztyűje alatt az ötödik orosz gólt.

42:51
    Sirokovnak ütnek oda tiszta helyzetben, büntetőt ítél a játékvezető.

42:00
    A fehéroroszok aktívabban kezdik a záró harmadot, eddig enyhe mezőnyfölényben játszanak, de helyzetig nem tudnak eljutni.

41:30
    Az orosz csapat korcsolyázik lesre.

41:00
    Bobrovski véd egy fehérorosz fonák lövést, eddig játék megszakítás nélkül a záró harmad első percei.

40:15
    Kiegészült az orosz csapat, Panarin újra játékban.

40:01

A második harmadban dominált az orosz gárda, sorra dolgozták ki a jobbnál jobb helyzeteket, amelyekből három szép gólt lőttek, és elmondhatjuk, hogy ez ellen az orosz csapat ellen valószínűleg nem tud már felállni a fehérorosz gárda. A záró harmad 14:00-kor kezdődik.

40:00

39:30
    A fehérorosz csapat felállt az előnyben megjáratta a pakkot, de lövésig nem tudtak eljutni, végül kivágták az oroszok a korongot.

38:10
    Kiállítás az orosz csapatból, Panarin kap két percet fogásért.

37:30
    A körök közül lőtte a fekvő fehérorosz hátvédekbe Anisimov a korongot.

36:45
    Kovalcsuk került majdnem helyzetbe, végül az utolsó pillanatban lelopják a korongot a botjáról.

36:00
    18-7 a kapura lövések száma az oroszok javára.

35:10
    Panarin keverget a kék vonalnál, majd takarásból próbálja ki Birkun figyelmét, aki remekül véd.

34:30
    Jakovlev lövése a nézőtérre pattan a plexiről, kihozzák a bulit a kék vonal elé.

33:30
    Hosszabb idő után fehérorosz támadás, de gyorsan szerelnek az oroszok és már Brikun kapus munkában.
    Artemi PANARIN - 0:4

32:22
    ARTEMI PANARIN gyönyörű cselekkel csapja be az egész fehérorosz védelmet, majd közelről fonákkal emeli a felsőbe a frissen beállt Brikun kapus mellett a pakkot. Gólpasszok: Sipacsov Vladimir.

32:08
    Fehérorosz tilos felszabadítás, reklám szünet következik a csarnokban, kicsit megpihenhet a fehérorosz gárda.

30:40
    Az orosz csapat irányít, és nagy mezőnyfölényben játszik a második harmad első perceitől.
    Vadim SIPACSOV - 0:3

29:24
    Panarin passzolt remekül a kapu előtt elfelejtett VADIM SIPACSOV botjára, aki közelről vágja be a harmadik orosz gólt. Gólpassz: Artyem Panarin, Jevgenij Dadonov.

28:45
    Kostyicin kapott 2+10 percet durva játékért. Tichonovot fejét és nyakát találta el.

28:45
    Plotnikov nagy helyzetben, egy az egyben ment kapura, kimarad a ziccer.

28:41
    Kiegészült az orosz csapat.

28:25
    Ismét keresik a rést az orosz védelemben Kostyicinék, de végül sikerül felszabadítani az orosz védőknek.

27:40
    Jól járatják a korongot a fehéroroszok, Kostyicin A. lövését védi a kékről Bobrovski, aki nem sokat látott a lövésből.

27:10
    Tichonov ziccerben, de magas bottal vette le a pakkot.

26:41
    Az első orosz kiállítás, Sipacsov megy le két percre bottal lökésért.

26:30
    Kiegészült a fehérorosz gárda, Moziakin újra játékban.

26:00
    Chudinov bombája suhan el a kapuvas mellett.

25:30
    Kivágja a fehérorosz gárda a pakkot, de gyorsan visszahozzák az oroszok és felállnak.

25:00
    Moziakin bombáját üti a védőhálóra Lalande, buli következik.

24:30
    Az első kiállítás a meccsen, a fehérorosz Lisovets kap két percet.

24:04
    Gavrus megsérült, letámogatják a társak a jégről.

23:10
    Megpattan egy orosz lövés, Kosztycin A. indulna meg a jobb oldalon, de hamar beérik az orosz védők.

22:30
    Dadonov lövését védi Lalande, ismét egy nagy orosz helyzet, nagyon belekezdtek az oroszok.
    Vladimir TARASENKO - 0:2

21:33
    TARASENKO VLADIMIR a kék vonaltól tört be jobb oldalon egész Lalande elé, majd a jobb sarokba lőtte védhetetlenül Lalande mellett a második orosz gólt. Gólpasszok: Artyom Anisimov, Jevgenij Medvedev.

21:20
    Fehérorosz tilos felszabadítás, aktívabb az orosz gárda.

21:00
    Moziakin került egy fehérorosz hiba után helyzetbe, közelről lőtte Lalande kesztyűjébe a korongot.

20:30
    Az első támadás az oroszoké a második harmadban, de nem tudnak felállni, végül tilosra vágják a fehéroroszok.

20:01

A csapatok már a jégen hamarosan kezdődik a második játékrész.

A harmad első perceiben kiegyenlített volt a játék, majd fokozatosan átvették az irányítást az oroszok és Ilja Kovalcsuk révén a vezetést is megszerezték. Az első harmadban nem volt kiállított játékos.A meccs továbbra is teljesen nyílt. A második harmad 13:07-kor kezdődik.

Kapura lövések: 6-7 az oroszok javára.

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:30
    A negyedik orosz sor nyomást gyakorol a harmad utolsó másodperceiben, Lalande véd ismét.

18:30
    Az utolsó két percben járunk az első harmadban, Kitarov passzol Usenkonak a kékre, de Usenko elrontja a lehetőséget a lövésre.

17:40
    Lalande véd ismét a lepkéssel, jó formában véd eddig az egész vb-én a fehérorosz hálóőr.

17:30
    Sinkevics bomba a kékről, Bobrovski hibátlan. A buli után gyors orosz akció végén Malkin került majdnem helyzetbe.

17:00
    Orosz tilos felszabadítás.

16:20
    Tichonov keverget a fehérorosz kapu mögött, nyomnak az oroszok, Lalande nyugtat a végén, buli következik.

15:45
    Demkov megcsinálta jobb oldalra a cselt, de Bobrovski mamutja odaért, így kimarad a büntető.

15:45
    Demkov ment el egy az egyben, akasztják hárulról, büntető következik.

14:35
    Kostyicin A. próbálta kihozni a korongot a fehérorosz harmadból, de most jól letámadnak az oroszok, nem tud támadást indítani Kostyicin.

13:59
    Kisebb fehérorosz nyomás után, Bobrovski tenyerel a pakkra, reklám szünet következik a csarnokban.

13:00
    Kulakov kap korongot az orosz kapu mögött, most megtartják a pakkot az orosz harmadban.

12:15
    Fokozódik az orosz nyomás, a jó kezdés után nem megy most a fehéroroszoknak a játék.

11:15
    Kovalcsuk újra nagy helyzetben, közelről emelte a felsőbe a pakkot, de Lalande időben emelte a kezét és a lepkéssel védett bravúrral.

10:45
    A gól után nyomást gyakorol az orosz csapat Lalande kapujára.
    Ilja KOVALCSUK - 0:1

09:43
    Kovalcsuk csípett el egy korongot, remekül ment el jobboldalon, ketten az egy ellen voltak az oroszok, de ILJA KOVALCSUK a lövést választotta és remekül talált be Lalande kapus mellett.Gólpassz: Nikolaj Kuljiomin, Anisimov Artyim

09:10
    Antipin lövését a kékről védi a lepkéssel Lalande.

08:50
    Medvedevnek is kicsúszott a korong, orosz les, majd a buli után fehérorosz tilos felszabadítás, kissé szétszórt most a játék.

08:10
    Kulikovnak kicsúszott Tichonov passza a kék vonalon, így újból indulhat az orosz akció.

07:35
    Jól kevergettek most az oroszok, Kovalcsuk takarásból lőtt veszélyesen, végül kivágták tilosra a fehéroroszok a pakkot.

06:42
    Tarasenko tör be a kapu elé, Lalande ellopja a botjáról a pakkot, reklám szünet következik.

06:10
    Gavrus kemény lövésébe nyúlt bele egy orosz védő, Bobrovski nagy gondban volt.

05:45
    Nagyot harcol Belov az orosz kapu mögött, de tartani tudják a harmadot a fehéroroszok.

04:55
    Eddig teljesen kiegyenlített a mérkőzés, Medvedev kemény lövését védi a kékről a remekül védő Lalande.

04:00
    Kulakov került nagy helyzetbe az orosz kapu előtt, de nem tudta becsapni Bobrovski kapust, aki remekül védte az első fehérorosz ziccert.

03:20
    Az orosz csapat lőtte tilosra a korongot.

02:30
    Az első nagy orosz helyzet, Tichonov kevergetett a kapu körül, de sokáig kivárt, végül Lalande rátenyerelt a pakkra.

01:30
    Fehérorosz tilos felszabadítás, Korobov passza hosszúra sikeredett.

01:02
    Lalande első védése a meccsen, Kuliomin eresztett el egy kemény lövést a kék vonalról.

00:30
    Rögtön egy veszélyes támadással indít a fehérorosz gárda.

00:01

A mérkőzés hamarosan elkezdődik, a csapatok már a kijáróban, az orosz csapat fehér mezben a fehérorosz pirosban lép jégre.

Fehéroroszország: Lalande (Brikun) – Usenko, Korobov (A), Kaljuzsnij (C), Kostyicin A.(A), Kostyicin S. – Stasenko, Jevenko, Drozd, Stas, Gavrus – Sinkevics, Lisovets, Kulakov, Stepanov, Kovyrsin – Ustinenko, Demkov, Jefimenko, Kitarov, Volkov.

Edző: Lewis Dave.

Oroszország: Bobrovski (Chudobin) – Jakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Sipacsov – Chudinov, Medvedev (A), Anisimov, Kovalcsuk (C), Tarasenko – Kulikov, Antipin, Moziakin, Malkin (A), Kuliomin – Mironov, Tichonov, Plotnikov, Sirokov.

Edző: Znarok Oleg.

Játékvezetők: Stricker (SUI), Piechaczek (GER) – Dahmen (SWE), Fluri (SUI).

A csehországi jégkorong világbajnokság kilencedik játéknapján, újabb hat mérkőzést rendeznek az alapszakasz két csoportjában. Az ostravai ČEZ arénában, 12:15 órai kezdettel Fehéroroszország válogatotja mérkőzik meg a világbajnok orosz csapattal. A csoportban nagyon éles lesz a harc a négy továbbjutó helyért, hiszen hat csapatnak van még esélye kiharcolni a továbbjutást. Kellemes meglepetés a fehéroroszok játéka, akik eddig csak egy meccset vesztettek el a szlovákok ellen hosszabbításban, majd kisebb meglepetésre legyőzték az USA csapatát 5-2-re. Jelenleg négy lejátszott meccs után, tíz begyűjtött ponttal a második helyet foglalják el az ostravai csoportban. Oroszország jó játékkal, aránylag simán nyerte az első két meccsét Norvégia és Szlovénia ellen, majd meglepetésre kikaptak az amerikai legényektől 4-2-re, végül legutóbb Dániát verték 5-2-re. Érdekes presztízs csata várható a két csapat között, a papírforma az orosz csapat mellett szól, de ha megismétli a fehérorosz gárda az amerikaiak ellen mutatott játékát, akkor meglephetik a világbajnokot is. A meccs győztese, nagy valószínűséggel már a vb negyeddöntőjében érezheti magát.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:15 - kor kezdődik.

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 10. Kovalcsuk (Kuljomin, Anisimov.), 22. Tarasenko (Anisimov, Medvedev.), 30. Sipacsov (Panarin, Dadonov), 33. Panarin (Sipacsov), 43. Sirokov (bünt.), 45. Dadonov (Malkin, Kovalcsuk), 52. Malkin (Tarasenko, Mozjakin)

Fehéroroszország: Lalande (30.Brikun) – Usenko, Korobov (A), Kaljuzsnij (C), Kostyicin A.(A), Kostyicin S. – Stasenko, Jevenko, Drozd, Stas, Gavrus – Sinkevics, Lisovets, Kulakov, Stepanov, Kovyrsin – Ustinenko, Demkov, Jefimenko, Kitarov, Volkov.

Oroszország: Bobrovski (57.Chudobin) – Jakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Sipacsov – Chudinov, Medvedev (A), Anisimov, Kovalcsuk (C), Tarasenko – Kulikov, Antipin, Moziakin, Malkin (A), Kuliomin – Mironov, Tichonov, Plotnikov, Sirokov.

Játékvezetők: Stricker (SUI), Piechaczek (GER) – Dahmen (SWE), Fluri (SUI)

Nézőszám: 8363.