Szlovénia – USA 1:3 (vége) | Németország – Csehország 2:4 (vége) | Szlovákia – Oroszország 2:3 (hosszabbítás vége)
Svájc – Kanada 2:7 (vége)
Svájc
2:7 (1:2, 0:3, 1:2)
Kanada
vasárnap 10.05.2015, 20:15 • O2 Arena, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Folytatódik a hatodik körrel a csehországi A csoportos jégkorong világbajnokságon a csoportmérkőzéses szakasz. Az első négy fordulóban minden mérkőzésen legalább egy pontot gyűjtő Svájc találkozik a végső győzelemre is esélyes Kanadával. Az első négy meccsen nyolc pontot gyűjtött Svájc, ez vélhetően elég lesz nekik a negyedik hely megszerzéséhez. Ne feledjük azonban, hogy a legerősebb trió ellen csak ezt követően léptek/lépnek pályára a sorsolás szeszélye folytán, Svédország, most Kanada, majd végül Csehország ellen, ahol jóval kisebb a pontszerzési sanszuk.

Kanada az első négy mérkőzését zsinórban nyerte, legkevesebb öt gólt ütve mindig ellenfelüknek (bár Németországot 10-0-ra intézték el), igazi erődemonstrációt tartottak. Az egyik nagy rivális Csehország, majd három gólos vezetésről Svédország is kapitulált Kanada ellen, ez utóbbi mérkőzést tartják a VB eddigi legjobbjának, alighanem nem véletlenül. (10 gól, de még hogy!)
    Ezen az összecsapáson Kanadának kötelező a győzelem, de néha a kötelezőket a legnehezebb hozni.

A találkozó vasárnap 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Svájc: Berra (Genoni) – Geering, Streit, Fiala, Almond, Brunner – Blum, Josi, Ambuhl, Bodenmann, Bieber – Helbling, Grossmann, Suri, Hollenstein, Romy – Schappi, Trachsler, Wieser, Walker

Kanada: Smith (Jones) – Hamhuis, Burns, Hall, Eberle, Crosby – Muzzin, Barrie, Giroux, O Reilly, Seguin – Ekblad, Wiercioch, Duchene, Mackinnon, Spezza – Savard, Couturier, Eakin, Ennis, Toffoli

Játékvezetők: 13 MAYER Timothy (USA) , 22 RONN Jyri (FIN) – 57 PUOLAKKA Masi (FIN) , 62 LHOTSKY Miroslav (CZE).

Pirosban Svájc, fehérben Kanada, azonnal kezdünk!

00:01

00:53
    Kanada gólt szerzett!
    TYLER SEGUIN egy lövés utáni kipattanó korongot kotort néhány centiről a hálóba, szegény Berra nem tudta, hogy hol a pakk. Nagyon gyors góllal 0-1!
    Gólpassz: Jake Muzzin, Claude Giroux.
    SEGUIN - 0:1

01:50
    Belőtt korong a kanadaiak részéről, majd éles szögből tüzelt MacKinnon, Berra hárított.

01:58
    Máris egy svájci kiállítás, Helbling megy ki két percre bottal nyakra ütés miatt.

02:45
    Giroux tüzelt a jobb oldalról, kifogta a rövid sarokból Berra!

03:10
    Ellentámadás végén Almond tüzelt középről hátrányban, Smith a helyén volt!

04:00
    Letelt a svájci emberhátrány, teljes létszámban.

04:15
    Bieber és Bodenmann is lőtt nagy helyzetben, Smith bravúrral hárított!

05:10
    Nagyon szépen indul a találkozó, folyamatos játékkal, sok helyzettel.

05:15
    Suri és Hollenstein is nagy helyzetben érkezett Smith kapuja felé, de végül nem sikerült lőniük, elcsúsztak a kritikus pillanatban, a korong azonban végül Smith hasa alatt állt meg, kérdés, hogy a vonalon túl-e.

05:15
    Áll a játék, ugyanis videózzák, hogy Smith alatt átkerülhetett-e vajon a korong a gólvonalon túlra.

05:15
    A hosszas tanakodás eredménye, hogy nincs gól, buli a kanadai harmadban.

05:30
    Sajnos ez meg is törte az eddigi folyamatos játékot, reméljük, visszatalálnak az eredeti formához.

06:00
    Megint Giroux veszélyeztet a jobb oldalról, de kevéssel mellé durrantott.

06:20
    Svájc gólt szerzett!
    MORRIS TRACHSLER igazságot tett az előbbi vitatható eset miatt. A bal oldalon húzott el, majd egészen éles, szinte nulla szögből belőtte a kapu irányába, szinte esélytelen lett volna, hogy bemenjen, de Smith hátáról bepattant a kapuba! 1-1!
    Gólpassz: Reto Schappi, Mark Streit.
    TRACHSLER - 1:1

07:05
    Giroux sokat vállal, most balról tüzelt, de kevéssel a jobb kapuvas mellé.

07:19
    Kiáll Hollenstein két percre a svájci csapatból.

08:00
    Crosby, majd Burns tüzelt jó helyzetből, Berra állta útját a kísérleteknek.

08:35
    Spezza nagy bombája elakad a védőkben, majd kilövik a harmadból a svájciak.

09:06
    Ennis a jobb oldalon a kapu mögül visszafelé cselezett, majd a rövid alsót vette célba, Berra azonban számított erre!

09:30
    Savard lőtt balról nagy erővel kevéssel mellé, közben kiegészült Svájc.

10:09
    Fiala a bal oldalon lesre csúszott, buli a semleges harmadban.

10:45
    Josi és Hollenstein nem értik meg egymást elől, korongot szerez Kanada, majd Mackinnon lövéssel fejezi be az akciót, Berra zsákmánya lesz.

11:30
    Blum védekezett jól, nem engedte Eakint lőni.

11:49
    Kanadai kiállítás, Hamhuis száll ki bottal akasztás miatt. Jogos.

12:25
    Ambuhl veszít korongot a támadó harmadban, majd Hollenstein csúszik lesre. Értékes másodperceket nyer ezzel Kanada.

12:55
    Josi indul meg egy szólóval, de szerelik.

13:15
    Most tud végre felállni Svájc, Blumot blokkolják elsőre.

13:30
    Blum másodszor is megpróbálta, Smith a végállomás, ez bizony nagy bomba volt laposan.

13:50
    Romy várta a gólvonalnál a korongot, de a visszapassz már pontatlan, kiegészül közben Kanada.

14:10
    Grossmann távoli lövése jócskán mellé száll.

14:35
    Grossmann újra próbálkozott, most balról lőtt, Smithnek nem okozott gondot a védés.

14:55
    Josi tüzelt balról, mellbe találta ezzel Smith-t. Borzalmasan szakadozott a játék, még mindig csak a 15. perc vége, pedig már fél órája volt a kezdés.

15:30
    Barrie már a túloldalon veszélyeztet, lövését Berra könnyedén védi, O Reilly ismételne nem sokkal később jobbról, itt is a kapus nyeri a párharcot.

16:20
    Streit bombázta kapura balról, a kék vonal közeléből, Smith ezt is lekapta.

17:00
    Crosby és Eberle játszottak össze, utóbbi lőhetett jó helyzetből, középről, hajszálnyival a bal kapuvas mellé!

18:10
    Minden korongért óriási a harc, végre folyamatos játék alakult ki a harmad végére.

18:35
    Seguin a bal oldalon viharzott el, majd éles szögből kapura tette, a blokk és Berra együttes erővel hárított.

19:00
    Mit hagyott ki Ambuhl! Teljesen egyedül törhetett kapura egy fantasztikus indítást követően, de Smith eszén nem tudott túljárni ziccerben!

19:40
    Almond is tüzel balról, kevéssel mellé.

19:43
    NATHAN MACKINNON kontrázott a bal oldalon, otthagyott mindenkit, majd némileg váratlanul, kissé távolról kilőtte a hosszú felsőt! 1-2!
    Gólpassz: Jason Spezza, Patrick Wiercioch.
    MACKINNON - 1:2

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Az utolsó percekben alakult ki igazán folyamatos játék és az első négyben. Ezt leszámítva vontatottan, lassan, nagyon szakadozva folyik a játék, 38 perces lett végül a harmad. Kanada jól kezdett, gyorsan vezetést szerzett, de már a hetedik percben egyenlített Svájc. Lélektanilag jókor szerezte a második gólját Kanada, így előnnyel mehetnek pihenőre.

Svájc egyáltalán nincs megilletődve, 12 kaput eltaláló lövésükből legalább 6-7 igazán veszélyes volt. A juharlevelesek 15 kaput eltaláló lövést hoztak össze eddig, ilyen téren nem unatkozunk. Reméljük, felgyorsul a játék a második harmadra!

Svájc – Kanada: 1-2, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:01

20:20
    Smith hárítja Bodenmann közeli lövését, jól zárta a rövid sarkot.

20:28
    Kanadai kiállítás, Muzzin a játék késleltetése miatt bűnhődik.

20:45
    Ugyanúgy kezdődik ez a harmad is, mint az első nagy része telt, 45 másodperchez 2,5 perc kellett.

22:00
    A kanadaiak jól védekeznek most, Svájc nem jutott eddig lövéshez az előny óta.

22:30
    Ambuhl jobb oldali lövését Smith hárította, a kipattanóra Suri érkezett volna, de kivágják a kanadaiak és ki is egészülnek.

23:05
    Egy kapu mögül visszatett korongot Crosby bombázott rá balról, nem tudott túljárni Berra eszén.

24:00
    Schappi tört be a jobb oldalon a támadó harmadba, de csak a belőtt korongig jutott.

24:35
    Seguin cipelte be a korongot a jobb oldalon, keresztpasszát Brunner lehalászta.

24:56
    O Reilly gyors akció végén tüzelt balról, Berra nagyon szépen védett a jobb karjával.

25:18
    Streit száll ki két percre, kanadai emberelőny. Bottal akasztás történt.

26:00
    Kontrázott Svájc, Ambuhl vezette kettő az egy ellen, de a keresztpasszot elrontotta, micsoda pech!

26:40
    Hall tüzelt Seguin passzából, Berra megszerzi a korongot egy szép védéssel.

27:10
    Nagy lövés Crosbytól ezúttal középről, elakadt a blokkban.

27:40
    Közben már teljes létszámban Svájc, megúszták ezt a hátrányt.

27:58
    Gyors támadást vezetett Kanada, AARON EKBLAD pedig a lövésre visszatett korongot tökéletesen bombázta a jobb alsóba! 1-3!
    Gólpassz: Sean Couturier, Cody Eakin.
    EKBLAD - 1:3

28:19
    Mackinnon kísérletezett közelről egy lövéssel, Berra jól zárta a szöget, így mennek kereskedelmi szünetre.

29:10
    Walker lopja le Josi ütőjéről a korongot a lövés előtt, fontos mentés.

29:40
    Crosby középről, majd a kipattanót balról is kapura tűzte, Berra mindkét esetben túljárt az eszén.

29:54
    Kanadai kiállítás, Burns száll ki nyakra ütés miatt két percre.

30:50
    Nem tudott még lőni Svájc ebben az előnyben, Couturier tartotta jó ideig elől a korongot és jó a védekezés is.

31:15
    Megint kint a korong a kanadai harmadból, nem tud felállni a piros mezes csapat.

32:05
    Burns vágja ki a korongot, miután kiegészült Kanada, a svájciak nem tudtak lőni emberelőnyben.

32:30
    Hall iramodott meg középen, kapta is ütemre, de már közel volt Berrához, amikor lőtt, a kapus fogta is.

33:00
    Kanadai támadás a bal oldalon, de a palánknál alakul ki harc a korongért.

33:40
    Savard tüzelt távolról, Berra védte, jól véd egyébként a svájci kapus ma.

33:42
    Brunner száll ki két percre bottal akasztás miatt. Kanadai emberelőny következik.

34:10
    Elmozdult a svájci kapu, de a buli az ő harmadukban.

34:35
    O Reilly hiába bombázott távolról, Giroux a kapus területén tartózkodott, így a buli a svájci harmadon kívül.

35:10
    Barrie és Hall adogatnak a kapu környékén, végül Spezza lőhetett közelről, de elakadt Berrában.

36:30
    Kiegészültek a svájciak, nem sikerült élni Kanadának az eséllyel.

36:50
    Mackinnon ütőjét szedik fel a lövés előtt, így oda a lehetőség.

37:45
    Ambuhl kerülte meg a kaput, majd lőtt balról, Smith is bemutat egy szép védést.

38:15
    Hibáztak a svájciak, túl sokan voltak egyszerre a jégen, ezért jár a kettő perces kiállítás.

38:50
    Crosby keresztpassza jó helyen találja meg Giroux-t, Berra valahogy átért és védett!

39:00
    Most már nem érhetett át Berra, JORDAN EBERLE egy kipattanót értékesít a kapu bal oldalánál, előtte is már nagy volt a tűzijáték a svájci kapu előtt. 1-4!
    Gólpassz: Sidney Crosby, Brent Burns.
    EBERLE - 1:4

39:40
    Berra védi Muzzin bal oldali lövését éles szögből.

39:59
    Berráról kijött a korong egy lövés után, nem tudta azonnal, hogy hol van, érkezett azonban CODY EAKIN és még a dudaszó előtt egy másodperccel közelről balról a hálóba kotorta. Még videózzák, de ez gól lesz. 1-5!
    Gólpassz: Sean Couturier, Aaron Ekblad.
    Cody EAKIN - 1:5

40:00

Az utolsó percben lőtt két kanadai gól alighanem végképp megpecsételte az egyébként egészen jól játszó svájciak sorsát ezen a mérkőzésen. Bár a második harmadban már Kanada akarata érvényesült, nem csak a három lőtt és 0 kapott gól miatt, hanem mert 4x annyit lőttek kapura, mint Svájc.

Szinte formalitásnak tűnik a záró harmad, Kanada ezt a három pontot innen már begyűjti.

Svájc – Kanada: 1-5, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:01

40:25
    Josi lőtt kapura a kaput megkerülve, Smith azonban számított rá és védte a rövid oldalt.

41:20
    Szemrevaló svájci akció végén a bal oldalon az akciót kísérő Ambuhl bombázott kapura, Smith máris bemutat egy bravúrt.

42:10
    Svájc nyom most a harmad elején, de négy gól hátrány azért nagyon sok.

42:16
    De már csak három, mert DAMIEN BRUNNER egy elé csorgó korongot balról először Smithbe, majd a kapus alatt a hálóba lőtt! 2-5!
    BRUNNER - 2:5

43:00
    Még mindig megvan három gól a kanadai előnyből 17 perccel a vége előtt, de most viszont figyelnie kell Kanadának, hogy újabb gólt még jó ideig ne kapjon.

43:35
    Belőtt korong kanadai részről, de nincs meg a kapu mögött, Svájc jöhet előre.

44:15
    Grossmann lőtt kissé balról a kék vonalról, nagy lövés volt, de kevéssel a jobb kapuvas mellé szállt.

44:55
    Josi cselezgetett, majd betört a támadó harmadba, de megelőzték, így lesre csúszott.

45:40
    Duchene húzta meg a jobb oldalon, majd lőtt volna, de blokkolták az utolsó pillanatban.

46:30
    Bármilyen hihetetlen, ebben a harmadban még nincs kaput eltaláló kanadai lövés.

47:15
    Schappi cselénél kicsusszant a korong a támadó harmadból, így les, ahogy visszahozta.

48:00
    Crosby kerülte meg a svájci kaput, de egyelőre nem jut lövéshez Kanada.

48:25
    Barrie lőtt, Berra védte, ez volt az első, kaput el is találó lövése a juharleveleseknek ebben a harmadban.

49:05
    Mackinnon balról suhintotta rá, megpattant egy blokkoló védő ütőjén, így került jócskán mellé.

50:00
    Toffoli egészen jó helyzetből lőhetett balról, Berraról pattan mellé. Most már bátran cserél a kanadai edző is.

50:00
    Túl sok svájci a jégen egyszerre, kettő perces kiállítás. Bodenmann üli le a büntetést. Ezt a nagy hibát ma már másodszor követi el Svájc.

50:50
    Crosby lövése lepattant, O Reilly ismételt középről, egyik sem jutott el a kapuig, blokkoltak a svájciak.

51:45
    A kapu előtt kapta volna Hall a korongot, de Bieber nagyon szépen nyúlt közbe és szabadított fel.

52:10
    Ismét teljes létszámban Svájc, de már nyolc perc sincs hátra és nem tudnak közelebb kerülni.

52:26
    SEAN COUTURIER végképp eldönti a három pont sorsát, tökéletes helyen állt. A Berráról kipattanó korongot középen állva várta, csak annyi dolga volt, hogy közelről bepofozza az üres kapuba a pakkot! 2-6!
    Gólpassz: Tyler Toffoli, Dan Hamhuis.
    COUTURIER - 2:6

53:00
    A svájciak még becsületből bizonyára jönni fognak előre, de négy gólt 7 perc alatt nem fognak behozni.

53:40
    Geering a jobb oldalon tört be a támadó harmadba, lövése lepattant egy védőről, Romy pedig nem tudott ismételni egészen jó helyzetből.

54:09
    Duchene komoly lövése kipattant Berráról, majd egy bunyó vette kezdetét Mackinnon és egy svájci védő között. A kereskedelmi szünet után kiderül, jár-e kiállítással, szerintem igen.

54:09
    Igen, páros kiállítás. Mackinnon és Helbling állnak ki két percre durvaság miatt.

54:40
    Négy a négy ellen feláll Kanada, de egyelőre lövéshez nem jutottak.

55:15
    Giroux távoli bombája mellé száll, Burns gyűjti be a kapu mögött.

55:22
    Magas bot miatt száll ki két percre egy svájci játékos, Fiala. Egy bő másfél percig 4 a 3 ellen támadhat Kanada.

55:45
    Hall a jobb szárnyon kapta a korongot, éles szögből rá is bombázta, Berra segítette kijjebb a pakkot.

56:15
    Hagyományos emberfór a kanadaiak számára, a páros kiállítás véget ért.

56:50
    Crosby helyzetben a bal oldalon, de önzetlenül jobbra passzol Burnsnek, aki lő is, de Berra hárít!

57:07
    CLAUDE GIROUX váltja gólra az emberelőnyt. Burns lövése kipattant Berráról, Giroux pedig a kapu mögül (!), nulla szögből lőtte rá Berra hátára, onnan pedig a kapuba pattant a pakk! 2-7!
    Gólpassz: Brent Burns, Ryan O Reilly.
    GIROUX - 2:7

58:00
    A sokáig szoros eredmény ellenére végül a kis különbségű vereség sem jön össze Svájcnak, hetet vágnak ma is a kanadaiak és eléggé elkalapálják a svájci csapatot.

58:35
    Begyűjti a korongot Kanada a semleges harmadban, a belőtt korong azonban már sikertelen.

58:53
    Ismét egy kiállítás, most Kanadától. Ekblad gáncsolás miatt száll ki két percre. Svájc emberelőnyben fejezheti be a mérkőzést.

59:10
    A mérkőzés utolsó perce fut már, a svájciak támadnak, de egyelőre nem tudnak felállni előnyben.

59:22
    Savard is kiszáll két percre bottal ütés miatt, kettős előnyben Svájc, esély a szépítésre.

59:35
    Elsőre kinn a korong a harmadból.

59:55
    A palánknál nyer értékes másodperceket a kanadai csapat.

60:00
    Szegény Brunner egy kipattanó korongot balról a hálóba juttat, de egyértelműen a dudaszó után, így marad a 2-7!

60:00

Mindhárom harmadot megnyerte Kanada, ezzel a mérkőzést is fölényesen, öt góllal. Az első harmad egyáltalán nem volt ilyen egyértelmű, csak az utolsó másodpercekben szerzett előnyt magának a szünetre a juharleveles csapat, Svájc rendkívül jól tartotta magát, simán lehetett volna fordítva is az állás.

A fordulás után sebességet váltott Kanada és bár Svájcnak továbbra is voltak helyzetei, már jóval kevesebb, ellenben a kanadaiak megléptek 5:1-re két harmad után, 18x lőttek úgy kapura, hogy az el is találta a célt, míg Svájc négyszer. A záró harmadot jobban kezdte az európai együttes, össze is jött a szépítés, de a hajrában még két kanadai találat végül kiütésszerűvé tette a találkozó végeredményét. Ennyivel nem volt jobb ma Kanada, de vitán felüli, hogy a három pontot a jobb csapat szerezte meg.

Ezzel Svájc maradt kilenc pontos, Kanada pedig már 18, az utolsó forduló eredményétől függetlenül Kanada megnyerte az A csoportot. Ausztria ellen lehet pihenni. Mivel Svájc legyőzte Németországot, így az is biztossá vált a mai nappal, hogy biztosan az első négyben végeznek a svájciak, bejutottak a nyolcaddöntőbe ők is!

Svájc – Kanada: 2-7!
    ---- (22:38:54)

Gólok és gólpasszok: 7. Trachsler (Schappi, Streit), 43. Brunner – 1. Seguin (Muzzin, Giroux), 20. Mackinnon (Spezza, Wiercioch), 28. Ekblad (Couturier, Eakin), 39. Eberle (Crosby, Burns), 40. Eakin (Couturier, Ekblad), 53. Couturier (Toffoli, Hamhuis), 58. Giroux (Burns, Reilly)