Kanada – Ausztria 10:1 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 2:3 (vége) | Lettország – Franciaország 2:3 (1:3 szétlövés után)
USA – Szlovákia 5:4 (hosszabbítás vége) | Csehország – Svájc 2:1 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (1:3)
Lettország
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Franciaország
kedd 12.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:15 - kor kezdődik.

Zárónapjához érkezett az A csoportos jégkorong világbajnokság első szakasza. A csoportmérkőzések vége a továbbjutás és a kiesés-bent maradás kérdése miatt mindig izgalmas. Lettország és Franciaország is veszélyeztetett, de mivel Ausztriát mindketten legyőzték, némileg lépéselőnyben vannak. Ausztriának a németek elleni mérkőzésen vannak esélyei igazán a pontszerzésre, mert a Kanada elleni utolsó csoportmeccsen kizárólag akkor szerezhetnek pontot, vagy pontokat, ha Kanada erősen pihenteti kulcsjátékosait – a csoportgyőzelem tudatában.

Amelyik együttes ezen a mérkőzésen győz rendes játékidőben, már nem kerülhet bajba a kiesés tekintetében, a vesztesnek azonban izgulnia kell a többi meccs eredménye miatt. A letteknek egészen biztosan elég egy hosszabbításos győzelem is, hogy matematikailag is bent maradjanak. A nagy csata garantált.

A találkozó kedden 16:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Lettország: Masalskis (Mustukovs) – Sotnieks, Galvins, Darzins (A), Daugavins (C), Dzerins – Redlihs K., Jass M., Sprukts (A), Redlihs M., Bukarts – Sirokovs, Cibulskis, Berzins, Cipulis, Indrasis – Andersons, Saulietis, Abols, Skvorcovs, Jass K.

Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Treille Y. (A), Meunier (C), Desrosiers – Besch, Hecquefeuille (A), Fleury, da Costa, Roussel – Janil, Chakiachvili, Raux, Treille S., Bertrand – Dieude Fauvel, Claireaux, Guttig, da Costa, Rech

Játékvezetők: 13 MAYER Timothy (USA) , 22 RONN Jyri (FIN) – 60 SUOMINEN Sakari (FIN) , 62 LHOTSKY Miroslav (CZE).

Fehér-pirosban a lettek, sötétkékben a franciák, azonnal kezdünk!

00:01

00:20
    Az első buli a franciáké, de a belőtt korong céltalan lett.

01:40
    Masalskis azonnal védeni kénytelen Rech bal oldali lövését, nem sikerült túlságosan erősre.

02:30
    Hátul adogatnak a lettek, majd Daugavins indul meg a bal oldalon, korongot veszít.

03:15
    Fleury iramodott meg a jobb oldalon egy lopott koronggal, éles szögből tüzelt, de csak az oldalhálót súrolta a kísérlet.

04:00
    Franciaországnak mindenáron győznie kell, legalább hosszabbítás után, mert különben kiesnek az A csoportból. Lettország hosszabbításos veresége esetén érdekes a számolgatás, mert Ausztria, Lettország és Franciaország is öt pontos lesz.

04:40
    Masalskis hárítja Besch bal oldali lövését távolról.

05:30
    Egyelőre a franciák tartják nyomás alatt a letteket, várható volt, hogy a kék mezesek esnek neki ellenfelüknek, mert ők állnak jelenleg az utolsó helyen.

06:11
    Fleury a bal oldalról tüzelt, eddig a franciák többnyire balról veszélyeztetnek. Masalskis nem ért hozzá, az oldalhálón viszont megpihen a korong.

06:20
    Ausztria abban az esetben esik ki, ha Franciaország hosszabbítás után nyer, mert az egymás elleni eredményekben mind a francia, mind a lett válogatott jobb, mint az osztrák. Ausztria ugyanis mindkettejüktől vereséget szenvedett.

07:00
    Sok most a játékmegszakítás, Rech bal oldali lövése után Masalskis hárított újfent.

08:05
    Galvins keresztpasszát kapcsolták le a kék mezesek, végül Masalskisnál köt ki a korong, Treille belőtt korongját fogta a kapus, kitenni viszont nem tudta biztonságosan.

09:00
    Fleury most a jobb oldalon tört be a támadó harmadba, majd lőtt, kevéssel mellé.

09:45
    Treille a kapu mögül passzolt vissza Rauxnak, aki azonban nem tudta lekezelni, mert túl erős volt és túl közelről jött.

10:15
    Da Costa és Claireaux veszélyeztetett balról, Masalskis biztosan fogta a közeli lövést.

10:16
    Claireaux száll ki durvaság miatt két percre a francia csapattól.

10:50
    Egyelőre nem tudtak felállni a lettek, kint a harmadból a korong.

11:24
    Lettország gólt szerzett!
    Némi kavarodás alakult ki a francia kapu előtt, KASPARS DAUGAVINS pedig közelről nagyon szépen lőtte a lecsorgó korongot a kapu bal oldalába! 1-0!
    Gólpassz: Lauris Darzins, Guntis Galvins.
    Kaspars DAUGAVINS - 1:0

11:45
    Sokba került a franciáknak ez az emberhátrány, egy perc alatt kihasználták a lettek.

12:16
    Fleury középen kapott jó átadást, bár kicsit már túl közel is volt Masalskishoz lendületből érkezve, nem sikerült eltennie mellette, elmozdul a kapu is. Buli a lett harmadban.

13:05
    Desrosiers tört be a támadó harmadba középen, lövéshez nem jutott, Dzerins szerelte, de nem szabadul fel a kapu.

13:20
    Da Costa tüzelt jobbról, Masalskis ismét a helyzet magaslatán állt és fogta a lepkéssel.

14:13
    Lett ellentámadás a bal oldalon, de Sirokovs felé hosszú az átadás, így viszont tilos felszabadítás.

15:10
    A mérkőzés nagyobb részében eddig Lettország kényszerül védekezésre és a kontrákra építenek. Berzins felé is hosszú az indítás, elérhetetlen.

16:25
    Roussel tört be a bal oldalon, Da Costa és Fleury tüzelt középről remek helyzetből, először egy blokkoló ütő, másodjára Masalskis hárított!

17:10
    Da Costa és Fleury játszanak össze a lett kapu mögött, egyelőre nincs újabb lövés, de állandó a francia nyomás.

17:40
    Bombaerős lövés da Costa részéről, középről, a bal kapuvas mellé kevéssel.

18:15
    Egy lett lehetőség, jobbról Bukarts szakadt el a védőjétől, az élesen keresztbe lőtt korongra középen nem érkezett ütemre senki.

18:50
    Sprukts a bal oldalon szakadt el, jó helyzetből lőhetett, Huet azonban kiválóan hárított!

19:15
    Már a játékrész utolsó percében járunk, ismét a lettek veszélyeztetnek a bal oldalon, de még nincs lövés.

19:45
    Fleury lopott korongot, majd indult meg a jobb szárnyon, a túloldalon Roussel került lövőhelyzetbe, de csak a jobb kapuvasat és a hálótartó részt találta el lapos lövésével, óriási ziccer!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Jó iramú, sok helyzetet hozó játékrészen vagyunk túl, amit többnyire a franciák uraltak. Ennek ellenére gólt a lettek szereztek, pedig mindössze két kaput eltaláló lövése volt a balti csapatnak, míg a franciáknak tíz. Jelen állás szerint Lettország bent marad, ráadásul hatodik lenne a csoportjában, a franciák pedig kiesnének. De még hátra van (legalább) 40 perc, az még nagyon sok és a mutatott játék alapján a francia csapatban bőven benne van a gól.

Lettország – Franciaország: 1-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:01

20:50
    Masalskis könnyedén kapcsolja le Fleury lövésszerű belőtt korongját.

21:40
    Jobbról Sprukts tüzelt, Huet hárított, a túloldalon Roussel érkezett Fleury jobb oldali lövésére, amit Masalskis csak másodikra védett.

21:40
    Fleury száll ki két percre meg nem engedett testjáték miatt. Masalskist támadta a védés után. Lett emberelőny. Az elsőt belőtték.

22:30
    Galvins indítja a támadást, Darzins indul meg a bal oldalon, de nem jutnak még lövéshez a lettek.

22:47
    Két emberelőny, két gól eddig Lettország mérlege. GUNTIS GALVINS kapta vissza lövésre középen, a kék vonalról rábombázta és be is talált a felső sarokba! 2-0!
    Gólpassz: Lauris Darzins, Kaspars Daugavins.
    Guntis GALVINS - 2:0

23:20
    Nehezedik Franciaország helyzete, a lettek emberelőnyös kihasználási mutatója pedig eddig 100% ma.

23:50
    Roussel tört előre középen, szép szóló végén közelről lőtt, Masalskis bravúrral ütötte ki, de még nem szabadult fel a kapu.

24:20
    Andersons tüzelt balról, ezt is védte Masalskis a mamuttal.

24:59
    Da Costa jobbról tüzelt nagy erővel, Masalskis a sisakjával hárított, majd még estében el tudta kapni a korongot is. Komoly teljesítmény. Ápolni kell a kapust.

25:01
    Sirokovs gáncsolás miatt száll ki két percre, francia emberelőny, itt a nagy esély számukra.

26:05
    Da Costa lövését blokkolják, eddig állja a sarat a lett védelem.

27:10
    Megúszták a lettek ezt az emberhátrányt egyetlen igazi lövéssel, az sem jutott el a kapuig.

27:30
    Sprukts keresztpassza jól jött ki Redlihsnek, aki jobbról bombázta rá, Huet hárított.

28:15
    Raux tört előre nagy lendülettel középen, Masalskis kellett, hogy nyújtózzon a lövésnél.

28:25
    Bertrand belőtt korongját Masalskis a biztonság kedvéért inkább fogja, utána pedig Andersonssal akad némi nézeteltérése, de nem fajul el.

29:00
    Dzerins nem tudott kapu felé fordulni jobbról, a visszatett korongot Galvins durrantotta rá, elakadt azonban a blokkban.

29:15
    Indrasis iramodott meg a bal oldalon, majd lőtt nagy erővel, ezt Huet hárította jól zárva a szöget.

29:40
    Roussel kezdeményezett egy kis bunyót a lett kapu mögött, egyre frusztráltabbak a franciák, de ez esetben megúszták a két percet.

29:47
    Az elmúlt 50 másodperc több, mint három percet vett igénybe, most is áll a játék, Daugavins száll ki két percre bottal akasztás miatt. Francia emberelőny, újabb esély.

30:25
    Roussel felé érkezett a keresztpassz, de elakadt, Fleury sem tudta megmenteni, kint a pakk a harmadból.

31:10
    Jól védekezik Lettország, még mindig nem jutott lövéshez a francia válogatott ez alatt az előny alatt.

31:45
    Desrosiers távoli lövése ment mellé, majd kint a korong a harmadból.

32:05
    Ismét teljes létszámban a lettek, de a korong még az ő harmadukban. Eddig.

33:00
    Abols kísérletezett lövéssel kissé jobbról, a kapu mögötti plexin csattant a lövés, de nem áll a játék, mert visszapattant a korong.

33:47
    Balról kapott kitűnő korongot Bertrand, a kapuhoz nagyon közel lőhetett középről, de Masalskis nagy bravúrral útját állta a lövésnek!

33:47
    Sirokovs száll ki két percre újfent a lett csapatból. Bottal akasztás az ok. Francia emberelőny harmadszor is.

34:35
    Hecquefeuille gyűjti be hátul a korongot, majd veszíti el azzal a lendülettel, Sprukts azonban nem tudja kapura lőni, mert beéri egy védő.

35:25
    Meunier tört be az ellenakcióval nem sokkal később, majd lőni is tudott középről, Masalskis ismét falat alkotott a kapu elé.

35:50
    Megint kiegészül Lettország kapott gól nélkül.

36:30
    A semleges harmadban folyik a játék komoly helyzet nélkül.

36:48
    Érezhető a találkozó kiesési rangadó jellege, egyre többször esnek egymásnak a felek, Roussel többnyire benne van a sűrűjében. Da Costa lövése után Masalskis tenyerelt a korongra, Roussel teljesen feleslegesen szúrt oda még kétszer.

37:35
    Hatalmas lett helyzet, Sprukts vitte rá a kapusra a jobb oldalon, majd passzolta balra a még jobb helyzetben levő Redlihs elé, aki azonban Huet-t találta telibe!

37:48
    Da Costa száll ki kettő plusz tíz percre, durván lökte a palánkra ellenfelét könyökkel. Lett emberelőny következik.

38:20
    Ha Lettország a harmadik előnyét is kihasználná, alighanem minden eldőlne a mai napon.

38:45
    Drezins tüzelt távolról, Huetről pattan oldalra, a korong utána kimegy a harmadból.

39:05
    Fleury emberhátrányban lopott korongot, majd lőtt a jobb oldalról nagy erővel, Masalskisról kipattant, Redlihs pedig eltakarította a kapu elől.

39:50
    M. Redlihs lőtt középről, Huet a végállomás. Úgy tűnik a második harmad után két gólos lett vezetéssel mehetnek pihenőre.

40:00

Ebben a harmadban is többet lőttek kapura a franciák, de nem volt annyira szignifikáns a különbség, mint az első játékrészben. Gólt azonban ismét csak Lettország szerzett, így a francia válogatott a kiesés szélére sodródott. Az utolsó harmadot legalább két góllal kell nyernie Franciaországnak, hogy ne essenek ki. Döntetlen esetén sem menekültek még meg, mert a második pontra is szükségük lenne a bent maradáshoz. Ez a játékrész már jóval lassabban, vontatottabban haladt, hosszabb is lett jó 7-8 perccel, mint az első.

Lettország – Franciaország: 2-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:01

41:05
    Minden egyes eltelt perc Lettország bent maradását segíti elő, a franciák támadnak éppen, de lövéshez még nem jutottak.

41:35
    Kint a korong a lett harmadból, Chakiachvili gyűjti be hátul.

42:40
    Még mindig nincs lövés, de most a lettek tartják elől, Redlihs és Sotnieks adogatnak.

43:00
    Skvorcovs remek korongot kapott a kapu előtt középen, átemelte volna Huet felett, de a kapus a lepkéssel lekapta!

43:45
    Meunier tüzelt kissé balról, elakadt a blokkban, végül egy lett ütőről kerül ki a palánkon kívülre.

44:10
    Roussel lőtt távolról, jócskán a bal kapuvas mellé.

45:00
    Minden korongért óriási a harc, a franciáknál egyre jobban látszik a frusztráció, hogy többet támadnak a meccs eleje óta, de képtelenek betalálni, hanem két gólos hátrányban vannak.

45:50
    Rech indult volna a bal oldalon, de hosszú az indítás, így ráadásul tilos felszabadítás lesz a dologból.

46:17
    Saulietis tüzelt balról, a kék vonalról, Huet könnyedén hárítja.

46:35
    Da Costa húzta meg a jobb oldalon, majd lőtt Masalskisba, most már minden helyzetből lőni fognak a kék mezesek.

47:10
    Les, Bertrand és Da Costa nem értették meg egymást.

47:45
    Bukarts rajtolt rá egy lecsorgó korongra, de Huet előnyösebb helyzetben kipiszkálta simán.

48:21
    Franciaország gólt szerzet!
    STEPHANE DA COSTA jókor volt jó helyen, Fleury lövését még bravúrral védte Masalskis, de Da Costa ismétlésére már nem volt ellenszere! Betalál Franciaország, így lesz igazán izgalmas a végjáték, 2-1!
    Gólpassz: Damien Fleury.
    Stephane DA COSTA - 2:1

49:00
    Innentől végképp arra számíthatunk, hogy minden mindegy alapon felbillen majd a pálya és a franciák rohamozni fognak.

50:10
    Egy balról belőtt korong éppen Fleury orra előtt suhan el középen, de kevéssel lemaradt róla.

50:30
    Da Costa csúszott lesre a jobb oldalon, a franciák dominálnak továbbra is.

51:10
    Rech lőtt volna egészen közelről, de a lövés pillanatában felszedték az ütőjét.

51:45
    Dzerins robbant be a kapu elé egy kiváló ütemű passzra, Huet azonban bravúrral állta útját a váratlan lövésnek!

52:25
    S. Da Costa tüzelt balról, a hosszú oldali kapuvas mellett 1-2 centivel zúgott el a bomba.

53:32
    Masalskis véd óriásit, balról bombázta rá nagy erővel Chakiachvili, de a kapus megmenti csapatát sokadszor is!

54:10
    Chakiachvili próbálkozott ismét lövéssel, ezt most blokkolták a lett védők.

54:30
    Abszolút nyomás alatt a lett kapu, nem is igazán törődnek a támadásokkal a lettek, csak kibombázgatják a korongot.

55:19
    YORICK TREILLE kapta vissza lövésre a korongot a jobb oldalról, majd óriási bombagólt ragasztott a kapu jobb oldalába! 2-2!
    Gólpassz: Kevin Hecquefeuille.
    Sacha TREILLE - 2:2

56:00
    Nem bírták végig a lettek a nyomást, szinte borítékolható volt, amikor már az 50. perctől szinte csak romboltak. A franciák most rámennek a győztes gólra is.

56:20
    Lesre csúszott egy francia játékos középen.

56:44
    Fleury jobb oldali lövése egy lett védő botjáról pattan magasan fölé.

57:35
    Most már a franciák is kicsit visszább vesznek, a védelmi állásaikat már sokkal kevésbé adják fel.

57:59
    Sprukts egy kipattanó lövést próbált jobbról, éles szögből a kapuba kotorni, Huet útját állta.

58:50
    Fleury egy lecsorgót tett kapura jobbról, kevéssel mellé. Érik a hosszabbítás.

59:53
    Először Sotnieks bombája riogatta a franciákat, majd Desrosiers kihagyta a "meccslabdát", megindult középen teljesen egyedül ziccerben, Masalskis azonban hárítani tudott néhány másodperccel a vége előtt, micsoda dráma!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

A lettek Masalskist ölelgetik, nem hiába! Ugyan a mérkőzést nem nyerték meg a lettek, de a kapus utolsó pillanatos hatalmas bravúrjának köszönhetően egy pont már biztosan megvan, tehát a bent maradás is. Ausztria, vagy Franciaország eshet már csak ki, izgulhatnak az osztrákok. Amennyiben Lettország győz, a franciák esnek ki és Ausztria bent marad. Ha Franciaország győz, akkor kiejti ezzel Ausztriát. Hamarosan jön a hosszabbítás.

Lettország – Franciaország: 2-2, hamarosan jelentkezünk a ráadással.
    ----

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60:30
    Sotnieks kerülte meg a kaput jobbról, de a hosszú oldalon nem tudta behúzni a korongot, Huet hárított, de róla is a bal oldali kapuvasra pattant a pakk! Vajon rámegy-e a mindenáron a győztes gólra Lettország?

61:05
    Fleury lövése a kapuvason csattant, hihetetlen izgalmak!

61:45
    Meunier lövési kísérletét akadályozzák meg a lett védők, majd lesre csúszott egy lett a túloldalon.

62:30
    Darzins tüzelt egy szép szóló után középről, kevéssel a kapu mellé trafált!

63:15
    Fleury lövése felpattant, nagy bravúrral ütötte ki valahogy Masalskis, ritka izgalmas ráadás eddig!

64:10
    Darzins, majd Redlihs is tüzelt közelről, Huet és egy francia védő hárított!

64:40
    Da Costa közelített a kapu felé majd rásuhintotta, kevéssel mellé!

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

Izgalomban nincs hiány kérem, szépen, a franciák és a lettek is többször eldönthették volna csak a ráadásban a találkozót, ritka izgalmas öt percet láthattunk. Pengeélen táncol Franciaország bent maradása az A csoportban. A büntetőpárbaj dönt. Ha győz Lettország, bent tartja Ausztriát is és kiejti a franciákat. Ha a franciák győznek, bent maradnak és Ausztria esik ki. Lettország már biztosan nem eshet ki.