Kanada – Ausztria 10:1 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 2:3 (vége) | Lettország – Franciaország 2:3 (1:3 szétlövés után)
USA – Szlovákia 5:4 (hosszabbítás vége) | Csehország – Svájc 2:1 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (1:3)
Lettország
2:3 (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
Franciaország
kedd 12.05.2015, 16:15 • O2 Arena, Prága • A csoportos Világbajnokság • A csoport

Stephane Da Costa, aki a franciák felzárkózását kezdte el az egyenlítés felé vezető úton, értékesíti a büntetőjét, ezzel hatalmas izgalmak után bent tartja Franciaországot az A csoportban, ráadásul a csoport hatodik helyén végez az együttes, Lettország a hetedik, Ausztria pedig ölbe tett kézzel kellett, hogy végignézze, hogy az egyetlen, számukra kedvezőtlen végeredmény miatt kiesnek az A csoportból.

A mérkőzés maga feledhető volt, de az utolsó harmad második felétől kezdve hihetetlen, mit rendeztek a csapatok. Két gólos lett előny veszett oda, ráadásul kis híján a győzelmet is kicsikarták a franciák, ami Lettország kiesését jelentette volna. Az osztrákok a ráadásban kezdhettek izgulni, a lettek és a franciák is többször eldönthették volna a találkozót, az izgalmakról csak szuperlatívuszokban lehet beszélni.

Végül a büntetőpárbajban a franciák nyertek, így bent maradtak a legfelsőbb osztályban, Ausztria pedig búcsúzott.

Lettország – Franciaország: 2-3 (szétlövés után)!
    ---- (18:48:44)

Julien DESROSIERS - 2:3

65:00
    A Franciaország csapata nyerte a szétlövést.

Szétlövés kezdete.

Izgalomban nincs hiány kérem, szépen, a franciák és a lettek is többször eldönthették volna csak a ráadásban a találkozót, ritka izgalmas öt percet láthattunk. Pengeélen táncol Franciaország bent maradása az A csoportban. A büntetőpárbaj dönt. Ha győz Lettország, bent tartja Ausztriát is és kiejti a franciákat. Ha a franciák győznek, bent maradnak és Ausztria esik ki. Lettország már biztosan nem eshet ki.

Hamarosan jön a szétlövés!
    ----

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:40
    Da Costa közelített a kapu felé majd rásuhintotta, kevéssel mellé!

64:10
    Darzins, majd Redlihs is tüzelt közelről, Huet és egy francia védő hárított!

63:15
    Fleury lövése felpattant, nagy bravúrral ütötte ki valahogy Masalskis, ritka izgalmas ráadás eddig!

62:30
    Darzins tüzelt egy szép szóló után középről, kevéssel a kapu mellé trafált!

61:45
    Meunier lövési kísérletét akadályozzák meg a lett védők, majd lesre csúszott egy lett a túloldalon.

61:05
    Fleury lövése a kapuvason csattant, hihetetlen izgalmak!

60:30
    Sotnieks kerülte meg a kaput jobbról, de a hosszú oldalon nem tudta behúzni a korongot, Huet hárított, de róla is a bal oldali kapuvasra pattant a pakk! Vajon rámegy-e a mindenáron a győztes gólra Lettország?

Gólok és gólpasszok: 12. Daugavins (Darzins, Galvins), 23. Galvins (Darzins, Daugavins) – 49. Da Costa (Fleury), 56. Treille (Hecquefeuille), utolsó bünt. Da Costa

1:3   Da Costa (FRA)

Lettország: Masalskis (Mustukovs) – Sotnieks, Galvins, Darzins (A), Daugavins (C), Dzerins – Redlihs K., Jass M., Sprukts (A), Redlihs M., Bukarts – Sirokovs, Cibulskis, Berzins, Cipulis, Indrasis – Andersons, Saulietis, Abols, Skvorcovs, Jass K.
    Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Treille Y. (A), Meunier (C), Desrosiers – Besch, Hecquefeuille (A), Fleury, S. da Costa, Roussel – Janil, Chakiachvili, Raux, Treille S., Bertrand – Dieude Fauvel, Claireaux, Guttig, T. da Costa, Rech

Játékvezetők: 13 MAYER Timothy (USA) , 22 RONN Jyri (FIN) – 60 SUOMINEN Sakari (FIN) , 62 LHOTSKY Miroslav (CZE)