Kanada – Ausztria 10:1 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 2:3 (vége) | Lettország – Franciaország 2:3 (1:3 szétlövés után)
USA – Szlovákia 5:4 (hosszabbítás vége) | Csehország – Svájc 2:1 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
Finnország
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Oroszország
kedd 12.05.2015, 20:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Maratoni, 153 perces mérkőzésen, szétlövés után dönti el Finnország a második hely sorsát a maga javára, Oroszország számára maradt a harmadok helyezés a csoportban. A szétlövésben az első négy pár sem hozott még döntés, egyetlen büntető ment be a tízből, Donskoi lőtte végül csapatát a második helyre.

Holnap szünnap, csütörtökön folytatódik a világbajnokság a negyeddöntőkkel. Finnország Csehországgal találkozik, Oroszország pedig Svédországgal. Tartsanak akkor is velünk!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (22:51:45)

Joonas DONSKOI - 3:2

65:00
    A Finnország csapata nyerte a szétlövést.

Szétlövés kezdete.

Szinte borítékolható volt a mai nap láttán, hogy ebből is szétlövés lesz. Hamarosan eldől, hogy a finnek, vagy az oroszok csípik meg a második helyet a csoportban.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:50
    Barkov ismét csak helyzetbe került, de ez nem volt akkora, jobbról próbált lőni, Bobrovski zárta a szöget.

63:45
    Bobrovski óriási bravúrral fogja Barkov bombáját középről, meccsben tartja az oroszokat.

62:48
    Kontiola felé érkezett a belőtt korong, de egy orosz védő bele tud piszkálni, így nem jut el a címzetthez. Csak a kapussal állt volna szemben.

62:25
    Mantyla tüzelt kissé jobbról, Bobrovski kapja el a lepkéssel.

61:40
    Mironov tört be középen három védő között, majd lőtt, könnyű zsákmány volt Rinne számára.

61:16
    Ismét áll a játék, lesre csúszott egy finn játékos a jobb oldalon.

60:20
    Négy a négy ellen öt percen át. Az első gól azonnal döntene.

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Ma már a negyedik mérkőzésen láthatunk hosszabbítást, a finnek és az oroszok sem bírtak egymással rendes játékidőben (ahogy a csehek és a svájciak sem). Oroszország 2,5 percre volt a győzelemtől, de Finnország fel tudott állni. Mindkét csapat ezzel 15-15 pontos lett, a 16. pontért kezdődik hamarosan a ráadás.

Finnország – Oroszország: 2-2, a szünet után folytatjuk a hosszabbítással!
    ----

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:48
    Bobrovski védte Salmela és Donskoi ziccerét is az utolsó másodpercben közelről!

59:30
    Fél perc hátra, nagyon érik a hosszabbítás.

58:40
    Rinne hatalmasat védett, Kulikov és Malkin is próbálták közelről a kapuba tuszkolni a korongot, de a kapus sziklaszilárdan tartotta magát.
    Joonas DONSKOI - 2:2

57:41
    Finnország gólt szerzett!
    JOONAS DONSKOI fantasztikus cselt vet be a kapu előtt közvetlenül, elhúzza Bobrovski mellett balra, majd fölötte laza mozdulattal beemeli, ismét egál, 2-2!
    Gólpassz: Aleksander Barkov, Jussi Jokinen.

57:15
    Jól támad le az orosz válogatott, nem tud támadni Finnország, pedig az idő vészesen fogy.

56:40
    Jelen állás szerint Oroszország a második Finnország a harmadik a csoportban. De még hátravan több, mint három perc.

55:58
    Három a kettő ellen vitték kapura a finnek, de nem jó megoldást választanak, Lepisto nem adta Kemppainennek, a korong pedig nagy lövés nélkül került Bobrovski birtokába.
    Artemi PANARIN - 1:2

54:54
    Oroszország gólt szerzett!
    ARTEMI PANARIN értékesít egy Rinnéről kétszeresen kipattanó korongot középről a félig üres kapuba! 1-2!
    Gólpassz: Yevgeny Dadonov, Maxim Chudinov.

54:20
    Sok most a játékmegszakítás,az oroszok ismét próbálnak erősíteni. Az USA első és Belorusszia negyedik helye már biztos.

53:50
    Mindkét együttes nagyon vigyáz, nehogy emberhátrányba kerüljenek. Aaltonen iramodott meg közben középen, de mellé suhintja.

53:40
    Rinne tenyerel rá a korongra, ez is egy megpattanó lövés eredménye.

53:09
    Kulikov a jobb oldalon húzta meg, nem sikerült azonban erősen meglőnie egy blokkoló ütő miatt, végül Rinne kezében köt ki a pakk.

52:30
    Rinne nyúlt ki a kapujából, Shipachov elől ütötte el a korongot a biztonság kedvéért.

51:35
    Jokinen a kapu előterébe lőtte a korongot, Jokipakka húzódott előre a bal oldalon, de lemaradt róla.

50:44
    Tilos felszabadítás a finnektől. Nagyon jó iramú volt az elmúlt pár perc, a helyzetek is jöttek időnként, de most jó ideje nem láthattunk ziccert. Egyelőre nincs döntés.

49:20
    Shirokov lőtte középre Chudinov irányába, Lepisto csípi el a korongot és máris indul meg vele.

48:45
    Belov lőtte középre a zavarosba, Barkov szerezte meg, fontos mentés.

48:00
    Barkov keresztpassza pontatlan, kettő az egyben vihették volna az orosz kapu felé.

46:55
    Rinne zárta a szöget, a balról tüzelő Tarasenko elől.

46:20
    Mezőnyjáték helyzet nélkül, most nem tudnak dominálni az oroszok, ahogy eddig tették.

44:55
    Donskoi csúszik lesre a jobb oldalon, a buli a támadó harmadon kívül.

44:21
    Barkov közvetlen közelről lő, majd ismételne, de nem tudja áttuszkolni Bobrovski alatt a pakkot.

44:10
    Aaltonen eladja a korongot, de Jokipakka hatalmasat ment, két orosz vihette volna rá Rinnére.

43:31
    Malkin a jobb oldalon tört be, villámgyors befelé cselezés után kapura lőtt, nem sikerült túl erősre, Rinne számára semmi gondot nem jelent.

43:00
    Immonen hátraér és tudja blokkolni Plotnikov lövését, miután kiegészültek az oroszok.

41:45
    Egyelőre nem jutott lövéshez Finnország, most is helyzet nélkül került Bobrovskihoz a korong.

40:57
    Malkin száll ki két percre gáncsolásért. Finn emberelőny.

40:01

Ez a játékrész is 34 percesre hízott, itt is volt némi zavar az elején, ahol a nagy órával történt valami, ez jócskán megnyomta az időt. Az oroszok nem tudták kihasználni a finnek hosszú emberhátrányát, ám ahogy kiegészültek a skandinávok, azonnal egyenlíteni is tudtak.

Oroszország dominálta ezt a harmadot is, a 40 perc alatt a kaput eltaláló lövéseik száma 25, míg a finneknél ez a szám mindössze 11. Láthatóan mezőnyfölényben az oroszok, de ez gólokban egyelőre nem nyilvánul meg. Kérdés, hogy a harmadik harmad dönt-e, vagy csak a ráadás.

Finnország – Oroszország: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:00

39:50
    Pesonen kap túl hosszú passzt, leperegnek lassan a másodpercek.

39:20
    Aaltonen keresztpasszát követően Hietanen tüzelt balról, Bobrovski nyeri a párharcot!

38:45
    Jokinen csúszott lesre a jobb oldalon.

38:10
    Négy a kettőben vihették kapura a finnek, Hietanen keresztpassza viszont pontatlan, így oda a helyzet, a kapu mellé pattant a korong.

37:25
    Dadonov szerez hátul korongot, Panarin már indul is vele, de Lepisto visszaszerzi.

36:30
    Pesonen keresztpassza után Mantyla lőhetett volna a bal oldalról, de elpattan az ütőjéről a pakk.

35:40
    Anisimov egy bal oldali lövésbe ért bele, veszélyesen pattant a kapu felé, de kevéssel végül fölé száll.

35:00
    Mozyakin szerzi meg a korongot a finn kapu mögött, Medvedev tüzelt jobbról, kevéssel mellé, a blokkról pattant mellé.

33:45
    Shirokov ziccerben vezethette rá a kapusra, de Rinne nyeri a párharcot. A finnek nagy szerencséje, hogy ilyen jól véd ma a kapusuk.

33:16
    Figyelmeztetést kap Tarasenko, ment az adok-kapok, de végül csak ő kap, Jokinen a törlesztésért nem. A kiállítást mindketten megúszták.

32:55
    Tarasenko tört előre középen, Rinne védi a lövést és az ismétlést is.

32:10
    Rinne védi Malkin lövését jobbról. Most jó ideig megvolt a folyamatos játék, azonnal élvezetesebb lett a mérkőzés.

31:30
    Mironov még nem kapott korongot, Mozyakin azonban nem sokkal később kapura bombázott távolról, Rinnéről kipattan, nem szabadul fel a kapu.

30:36
    Aaltonen tört be a bal oldalon a támadó harmadba, kifelé szorították, így lőni nem tudott, a kapu mögül visszatett korongja pontatlan.

29:40
    Yakovlev a bal oldalról suhintotta rá jó helyzetből, a rövid oldali kapuvasról pattant vissza!

28:42
    Az oroszok vezettek gyors kontrát, Antipin tüzelt jobbról, Rinne magabiztosan hárított.

27:55
    Aaltonen a bal oldalról próbálkozik keresztpasszal, de középen Pesonen nem érkezett ütemre a kapu előtt.

26:44
    Rinne hárítja könnyedén Kulikov lövését.

26:15
    Nemhogy nem sikerült kihasználnia az orosz válogatottnak a hosszú emberelőnyt, de még ki is egyenlített Finnország.
    Aleksander BARKOV - 1:1

24:54
    Hosszú közjáték után ALEKSANDER BARKOV nagyon gyorsan kihasználja az emberelőnyt. Egy jobb oldali lövés kipattant Bobrovskiról, Belov lábai közül pedig áthúzta Barkov és így lőtt Bobrovski mellett a hálóba! 1-1!
    Gólpassz: Janne Pesonen, Jussi Jokinen.

24:50
    Valami a nagy órával nem stimmel, emiatt áll a játék jó ideje.

24:45
    Kettő perces kiállítás akadályozásért, Anisimov száll ki. Finn emberelőny.

24:30
    Hartikainen a jobb oldalon szép csel után fordul kapura, próbálja elhúzni a kapus mellett, de Bobrovski érezte, mi következik és kiszúr a botjával.

23:50
    Mozyakin csúszott lesre a jobb oldalon.

23:20
    Mozyakin keresztpassza pontatlan Malkin felé, kiegészülnek a finnek.

22:20
    Louhivaara bokával blokkol egy orosz lövést, rövid ápolás után tudja folytatni.

21:58
    Rinne hárította Tarasenko nagy lövését, majd Malkin tör előre a jobb oldalon, a finn kapus megelőzi és rátenyerel.

20:15
    Még mindig több, mint három percen át emberelőnyben Oroszország.

20:01

Az utolsó perceket nagyon megnyomta a közjáték Komarov végleges kiállításával kapcsolatban, kár, mert előtte lendületes, gyors hokit láthattunk kevés megszakítással. Komarov fontos láncszem a finn válogatottban, az ő kiesése és az öt perces kiállítás még sokba kerülhet a skandinávoknak. Vezetnek az oroszok és ha esetleg még egy gólt lőnének, nagy előnyt építenének ki.

Finnország – Oroszország: 0-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:40
    Tűzijáték továbbra is a finn kapu előtt, Mozyakin bombáját kapja ki Rinne a bal alsóból!

19:20
    Rinne védi Tarasenko erős bombáját.

18:55
    Bobrovski hárítja Hietanen lövését, emberhátrányban a finnek és még jó ideig abban is lesznek.

18:37
    Minden jel azt mutatja, hogy Komarov 5 perc + végleges fegyelmi kiállítást kap fejre irányuló ütés miatt. Kint volt a könyöke.

18:37
    Továbbra is áll a játék, a bírók videóznak valamit, hogy pontosan mi történt az iménti esetnél.

18:37
    Komarov kapja el oldalról nagy erővel Medvedevet, Chudinov próbált elégtételt venni, némi bunyó alakult ki.
    Sergei MOZYAKIN - 0:1

18:04
    SERGEI MOZYAKIN szerzi meg a vezetést! Malkin tette vissza lövésre Mozyakinnak, aki azonnal rátűzte középről, jó messziről, de hatalmas erővel. A korong végül átcsúszik Rinne hóna alatt, 0-1!
    Gólpassz: Yevgeni Malkin, Nikolai Kulyomin.

17:30
    Panarin forgolódik hosszasan a kapu mögött, majd Shipachov tüzelt a visszatett korongból, Rinne ezt is védte!

16:45
    Rinne hárítja Plotnikov bal oldali, távoli lövését, még ki is tudja adni időben.

15:55
    Kiegészült Oroszország, megúszták ezt a hátrányt.

15:40
    Komarov indítása lesen találja a társakat elől, a buli az orosz harmadon kívül.

14:40
    Lindell tűzte rá távolról, elakadt a blokkban, a korong pedig ki is pattan a harmadból.

14:10
    Pesonen egy kipattanót suhintott kevéssel mellé balról.

13:45
    Antipin száll ki két percre gáncsolás miatt. Finn emberelőny következik.

13:15
    A kereskedelmi szünet után kicsit szusszanósabb most a játék, de a finnek azért beviszik a támadó harmadba.

12:32
    Kulyomin jobbról tüzelt, Rinne védte a rövid sarkot, nem volt esélye.

12:20
    Medvedev érkezett középen, de elsodorják a pakk mellől.

11:15
    Rinne védi Malkin erős lövését, szép folyamatos a játék már percek óta, jönnek is a helyzetek.

10:20
    Kulyomin balról suhintotta rá nagyon éles szögből, majd egy nézőtéri sípszó zavar meg mindenkit, de nem állt meg a játék.

09:35
    Panarin robbant be középen Dadonov középre lőtt korongjára, de néhány centivel lemaradt.

08:40
    Medvedev óriási bombája pattan meg egy blokkoló védő botján, így megy mellé.

07:55
    Shirokov a jobb oldalon szökött meg, a körből rá is bombázta, kevéssel mellé.

06:50
    Lepisto tört előre a jobb oldalon, éles szögből középre lőtte Hartikainen, Ruutu a túloldalon nem találja el a félig üres kaput közelről! A túloldalon Mozyakin máris helyzetben, itt Rinne bravúrjára volt szükség.

06:10
    Kemppainen suhintotta rá a jobb oldalról, Pesonen pedig ismételni tudott, Bobrovski azonban szépen hárított.

05:55
    Bobrovski nyúlt ki a kapujából a botjával, Ruutu előtt adódott lövőhelyzet.

05:10
    Lindell belőtt korongja nem jó egyik társnak sem, az oroszok támadhatnak.

04:15
    Jokinen tüzelt balról közepesen erősen, Bobrovski könnyedén hárította a kísérletet.

03:50
    Rinne hárítja Chudinov erős lövését balról.

03:10
    Finn kontra, ketten vezették a kapusra, Hartikainen azonban a keresztpassz után nem találja el jól a korongot ziccerben!

02:00
    Az oroszok kezdenek aktívabban, Mironov lőtt jobbról, kevéssel mellé.

01:15
    Belőtt korong a kapu elé, Rinne kiteszi a botjával jobbra, mielőtt Dadonov odaért volna.

00:35
    Panarin tüzelt jobbról ütemtelenül, Bobrovski hárított.

00:01

Pirosban az oroszok, fehérben a finnek, azonnal kezdünk!

Finnország: Rinne (Saros) – Lepisto (A), Hietanen, Ruutu (A), Kontiola, Hartikainen – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen (C), Donskoi – Jaakola, Louhivaara, Hytonen, Immonen, Komarov – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Kemppainen, Aaltonen

Oroszország: Bobrovski (Khudobin) – Yakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Shipachyov – Kulikov, Antipin, Mozyakin, Malkin (A), Kulyomin – Chudinov, Medvedev (A), Anisimov, Kovalchuk (C), Tarasenko – Mironov, Tikhonov, Plotnikov, Shirokov

Játékvezetők: 12 NORD Mikael (SWE) , 16 BJORK Tobias (SWE) – 55 LEDERER Vit (CZE) , 65 SCHRADER Andre (GER).

Utolsó játéknapjához érkezett a csoportkör a csehországi A csoportos jégkorong világbajnokságon. Egy kiválónak ígérkező mérkőzést kísérhetünk figyelemmel, amely alapvető fontosságú lesz a csoport első négy helyének végeredménye szempontjából. Finnország és Oroszország csatája mindig nagy csemege, most is minden bizonnyal az lesz. Az első öt forduló után mindkét együttesnek 12 pontja volt (4 győzelem, egy vereség), de rajtuk kívül az amerikai és a fehérorosz válogatott is 1-2 pont különbségre egymástól az első helyért vívott harcban.

A finnek rosszul kezdték a VB-t, sima vereséget szenvedtek az Egyesült Államoktól, azonban utána négy győzelem következett. Az utolsó előtti fordulóban a fehéroroszok ellen kell játszaniuk, nem könnyű tehát a finnek sorsolása. Az oroszok Szlovákia ellen léptek jégre az utolsó előtti körben, a finnek elleni rangadó pedig a végső sorrendet határozza majd meg. A továbbjutás mindkét csapatnak megvan, de nem mindegy, hanyadik helyen.

A találkozó kedden 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Gólok és gólpasszok: 25. Barkov (Pesonen, Jokinen), 58. Donskoi (Barkov, Jokinen), utolsó bünt. Donskoi – 19. Mozyakin (Malkin, Kulyomin), 55. Panarin (Dadonov, Chudinov)