Kanada – Ausztria 10:1 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 2:3 (vége) | Lettország – Franciaország 2:3 (1:3 szétlövés után)
USA – Szlovákia 5:4 (hosszabbítás vége) | Csehország – Svájc 2:1 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
Finnország
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Oroszország
kedd 12.05.2015, 20:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 20:15 - kor kezdődik.

Utolsó játéknapjához érkezett a csoportkör a csehországi A csoportos jégkorong világbajnokságon. Egy kiválónak ígérkező mérkőzést kísérhetünk figyelemmel, amely alapvető fontosságú lesz a csoport első négy helyének végeredménye szempontjából. Finnország és Oroszország csatája mindig nagy csemege, most is minden bizonnyal az lesz. Az első öt forduló után mindkét együttesnek 12 pontja volt (4 győzelem, egy vereség), de rajtuk kívül az amerikai és a fehérorosz válogatott is 1-2 pont különbségre egymástól az első helyért vívott harcban.

A finnek rosszul kezdték a VB-t, sima vereséget szenvedtek az Egyesült Államoktól, azonban utána négy győzelem következett. Az utolsó előtti fordulóban a fehéroroszok ellen kell játszaniuk, nem könnyű tehát a finnek sorsolása. Az oroszok Szlovákia ellen léptek jégre az utolsó előtti körben, a finnek elleni rangadó pedig a végső sorrendet határozza majd meg. A továbbjutás mindkét csapatnak megvan, de nem mindegy, hanyadik helyen.

A találkozó kedden 20:15-kor kezdődik, tartsanak velünk!
    ----

Finnország: Rinne (Saros) – Lepisto (A), Hietanen, Ruutu (A), Kontiola, Hartikainen – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen (C), Donskoi – Jaakola, Louhivaara, Hytonen, Immonen, Komarov – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Kemppainen, Aaltonen

Oroszország: Bobrovski (Khudobin) – Yakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Shipachyov – Kulikov, Antipin, Mozyakin, Malkin (A), Kulyomin – Chudinov, Medvedev (A), Anisimov, Kovalchuk (C), Tarasenko – Mironov, Tikhonov, Plotnikov, Shirokov

Játékvezetők: 12 NORD Mikael (SWE) , 16 BJORK Tobias (SWE) – 55 LEDERER Vit (CZE) , 65 SCHRADER Andre (GER).

Pirosban az oroszok, fehérben a finnek, azonnal kezdünk!

00:01

00:35
    Panarin tüzelt jobbról ütemtelenül, Bobrovski hárított.

01:15
    Belőtt korong a kapu elé, Rinne kiteszi a botjával jobbra, mielőtt Dadonov odaért volna.

02:00
    Az oroszok kezdenek aktívabban, Mironov lőtt jobbról, kevéssel mellé.

03:10
    Finn kontra, ketten vezették a kapusra, Hartikainen azonban a keresztpassz után nem találja el jól a korongot ziccerben!

03:50
    Rinne hárítja Chudinov erős lövését balról.

04:15
    Jokinen tüzelt balról közepesen erősen, Bobrovski könnyedén hárította a kísérletet.

05:10
    Lindell belőtt korongja nem jó egyik társnak sem, az oroszok támadhatnak.

05:55
    Bobrovski nyúlt ki a kapujából a botjával, Ruutu előtt adódott lövőhelyzet.

06:10
    Kemppainen suhintotta rá a jobb oldalról, Pesonen pedig ismételni tudott, Bobrovski azonban szépen hárított.

06:50
    Lepisto tört előre a jobb oldalon, éles szögből középre lőtte Hartikainen, Ruutu a túloldalon nem találja el a félig üres kaput közelről! A túloldalon Mozyakin máris helyzetben, itt Rinne bravúrjára volt szükség.

07:55
    Shirokov a jobb oldalon szökött meg, a körből rá is bombázta, kevéssel mellé.

08:40
    Medvedev óriási bombája pattan meg egy blokkoló védő botján, így megy mellé.

09:35
    Panarin robbant be középen Dadonov középre lőtt korongjára, de néhány centivel lemaradt.

10:20
    Kulyomin balról suhintotta rá nagyon éles szögből, majd egy nézőtéri sípszó zavar meg mindenkit, de nem állt meg a játék.

11:15
    Rinne védi Malkin erős lövését, szép folyamatos a játék már percek óta, jönnek is a helyzetek.

12:20
    Medvedev érkezett középen, de elsodorják a pakk mellől.

12:32
    Kulyomin jobbról tüzelt, Rinne védte a rövid sarkot, nem volt esélye.

13:15
    A kereskedelmi szünet után kicsit szusszanósabb most a játék, de a finnek azért beviszik a támadó harmadba.

13:45
    Antipin száll ki két percre gáncsolás miatt. Finn emberelőny következik.

14:10
    Pesonen egy kipattanót suhintott kevéssel mellé balról.

14:40
    Lindell tűzte rá távolról, elakadt a blokkban, a korong pedig ki is pattan a harmadból.

15:40
    Komarov indítása lesen találja a társakat elől, a buli az orosz harmadon kívül.

15:55
    Kiegészült Oroszország, megúszták ezt a hátrányt.

16:45
    Rinne hárítja Plotnikov bal oldali, távoli lövését, még ki is tudja adni időben.

17:30
    Panarin forgolódik hosszasan a kapu mögött, majd Shipachov tüzelt a visszatett korongból, Rinne ezt is védte!

18:04
    Oroszország gólt szerzett!
    SERGEI MOZYAKIN szerzi meg a vezetést! Malkin tette vissza lövésre Mozyakinnak, aki azonnal rátűzte középről, jó messziről, de hatalmas erővel. A korong végül átcsúszik Rinne hóna alatt, 0-1!
    Gólpassz: Yevgeni Malkin, Nikolai Kulyomin.
    Sergei MOZYAKIN - 0:1

18:37
    Komarov kapja el oldalról nagy erővel Medvedevet, Chudinov próbált elégtételt venni, némi bunyó alakult ki.

18:37
    Továbbra is áll a játék, a bírók videóznak valamit, hogy pontosan mi történt az iménti esetnél.

18:37
    Minden jel azt mutatja, hogy Komarov 5 perc + végleges fegyelmi kiállítást kap fejre irányuló ütés miatt. Kint volt a könyöke.

18:55
    Bobrovski hárítja Hietanen lövését, emberhátrányban a finnek és még jó ideig abban is lesznek.

19:20
    Rinne védi Tarasenko erős bombáját.

19:40
    Tűzijáték továbbra is a finn kapu előtt, Mozyakin bombáját kapja ki Rinne a bal alsóból!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

Az utolsó perceket nagyon megnyomta a közjáték Komarov végleges kiállításával kapcsolatban, kár, mert előtte lendületes, gyors hokit láthattunk kevés megszakítással. Komarov fontos láncszem a finn válogatottban, az ő kiesése és az öt perces kiállítás még sokba kerülhet a skandinávoknak. Vezetnek az oroszok és ha esetleg még egy gólt lőnének, nagy előnyt építenének ki.

Finnország – Oroszország: 0-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

20:01

20:15
    Még mindig több, mint három percen át emberelőnyben Oroszország.

21:58
    Rinne hárította Tarasenko nagy lövését, majd Malkin tör előre a jobb oldalon, a finn kapus megelőzi és rátenyerel.

22:20
    Louhivaara bokával blokkol egy orosz lövést, rövid ápolás után tudja folytatni.

23:20
    Mozyakin keresztpassza pontatlan Malkin felé, kiegészülnek a finnek.

23:50
    Mozyakin csúszott lesre a jobb oldalon.

24:30
    Hartikainen a jobb oldalon szép csel után fordul kapura, próbálja elhúzni a kapus mellett, de Bobrovski érezte, mi következik és kiszúr a botjával.

24:45
    Kettő perces kiállítás akadályozásért, Anisimov száll ki. Finn emberelőny.

24:50
    Valami a nagy órával nem stimmel, emiatt áll a játék jó ideje.

24:54
    Finnország gólt szerzett!
    Hosszú közjáték után ALEKSANDER BARKOV nagyon gyorsan kihasználja az emberelőnyt. Egy jobb oldali lövés kipattant Bobrovskiról, Belov lábai közül pedig áthúzta Barkov és így lőtt Bobrovski mellett a hálóba! 1-1!
    Gólpassz: Janne Pesonen, Jussi Jokinen.
    Aleksander BARKOV - 1:1

26:15
    Nemhogy nem sikerült kihasználnia az orosz válogatottnak a hosszú emberelőnyt, de még ki is egyenlített Finnország.

26:44
    Rinne hárítja könnyedén Kulikov lövését.

27:55
    Aaltonen a bal oldalról próbálkozik keresztpasszal, de középen Pesonen nem érkezett ütemre a kapu előtt.

28:42
    Az oroszok vezettek gyors kontrát, Antipin tüzelt jobbról, Rinne magabiztosan hárított.

29:40
    Yakovlev a bal oldalról suhintotta rá jó helyzetből, a rövid oldali kapuvasról pattant vissza!

30:36
    Aaltonen tört be a bal oldalon a támadó harmadba, kifelé szorították, így lőni nem tudott, a kapu mögül visszatett korongja pontatlan.

31:30
    Mironov még nem kapott korongot, Mozyakin azonban nem sokkal később kapura bombázott távolról, Rinnéről kipattan, nem szabadul fel a kapu.

32:10
    Rinne védi Malkin lövését jobbról. Most jó ideig megvolt a folyamatos játék, azonnal élvezetesebb lett a mérkőzés.

32:55
    Tarasenko tört előre középen, Rinne védi a lövést és az ismétlést is.

33:16
    Figyelmeztetést kap Tarasenko, ment az adok-kapok, de végül csak ő kap, Jokinen a törlesztésért nem. A kiállítást mindketten megúszták.

33:45
    Shirokov ziccerben vezethette rá a kapusra, de Rinne nyeri a párharcot. A finnek nagy szerencséje, hogy ilyen jól véd ma a kapusuk.

35:00
    Mozyakin szerzi meg a korongot a finn kapu mögött, Medvedev tüzelt jobbról, kevéssel mellé, a blokkról pattant mellé.

35:40
    Anisimov egy bal oldali lövésbe ért bele, veszélyesen pattant a kapu felé, de kevéssel végül fölé száll.

36:30
    Pesonen keresztpassza után Mantyla lőhetett volna a bal oldalról, de elpattan az ütőjéről a pakk.

37:25
    Dadonov szerez hátul korongot, Panarin már indul is vele, de Lepisto visszaszerzi.

38:10
    Négy a kettőben vihették kapura a finnek, Hietanen keresztpassza viszont pontatlan, így oda a helyzet, a kapu mellé pattant a korong.

38:45
    Jokinen csúszott lesre a jobb oldalon.

39:20
    Aaltonen keresztpasszát követően Hietanen tüzelt balról, Bobrovski nyeri a párharcot!

39:50
    Pesonen kap túl hosszú passzt, leperegnek lassan a másodpercek.

40:00

Ez a játékrész is 34 percesre hízott, itt is volt némi zavar az elején, ahol a nagy órával történt valami, ez jócskán megnyomta az időt. Az oroszok nem tudták kihasználni a finnek hosszú emberhátrányát, ám ahogy kiegészültek a skandinávok, azonnal egyenlíteni is tudtak.

Oroszország dominálta ezt a harmadot is, a 40 perc alatt a kaput eltaláló lövéseik száma 25, míg a finneknél ez a szám mindössze 11. Láthatóan mezőnyfölényben az oroszok, de ez gólokban egyelőre nem nyilvánul meg. Kérdés, hogy a harmadik harmad dönt-e, vagy csak a ráadás.

Finnország – Oroszország: 1-1, a szünet után folytatjuk!
    ----

40:01

40:57
    Malkin száll ki két percre gáncsolásért. Finn emberelőny.

41:45
    Egyelőre nem jutott lövéshez Finnország, most is helyzet nélkül került Bobrovskihoz a korong.

43:00
    Immonen hátraér és tudja blokkolni Plotnikov lövését, miután kiegészültek az oroszok.

43:31
    Malkin a jobb oldalon tört be, villámgyors befelé cselezés után kapura lőtt, nem sikerült túl erősre, Rinne számára semmi gondot nem jelent.

44:10
    Aaltonen eladja a korongot, de Jokipakka hatalmasat ment, két orosz vihette volna rá Rinnére.

44:21
    Barkov közvetlen közelről lő, majd ismételne, de nem tudja áttuszkolni Bobrovski alatt a pakkot.

44:55
    Donskoi csúszik lesre a jobb oldalon, a buli a támadó harmadon kívül.

46:20
    Mezőnyjáték helyzet nélkül, most nem tudnak dominálni az oroszok, ahogy eddig tették.

46:55
    Rinne zárta a szöget, a balról tüzelő Tarasenko elől.

48:00
    Barkov keresztpassza pontatlan, kettő az egyben vihették volna az orosz kapu felé.

48:45
    Belov lőtte középre a zavarosba, Barkov szerezte meg, fontos mentés.

49:20
    Shirokov lőtte középre Chudinov irányába, Lepisto csípi el a korongot és máris indul meg vele.

50:44
    Tilos felszabadítás a finnektől. Nagyon jó iramú volt az elmúlt pár perc, a helyzetek is jöttek időnként, de most jó ideje nem láthattunk ziccert. Egyelőre nincs döntés.

51:35
    Jokinen a kapu előterébe lőtte a korongot, Jokipakka húzódott előre a bal oldalon, de lemaradt róla.

52:30
    Rinne nyúlt ki a kapujából, Shipachov elől ütötte el a korongot a biztonság kedvéért.

53:09
    Kulikov a jobb oldalon húzta meg, nem sikerült azonban erősen meglőnie egy blokkoló ütő miatt, végül Rinne kezében köt ki a pakk.

53:40
    Rinne tenyerel rá a korongra, ez is egy megpattanó lövés eredménye.

53:50
    Mindkét együttes nagyon vigyáz, nehogy emberhátrányba kerüljenek. Aaltonen iramodott meg közben középen, de mellé suhintja.

54:20
    Sok most a játékmegszakítás,az oroszok ismét próbálnak erősíteni. Az USA első és Belorusszia negyedik helye már biztos.

54:54
    ARTEMI PANARIN értékesít egy Rinnéről kétszeresen kipattanó korongot középről a félig üres kapuba! 1-2!
    Gólpassz: Yevgeny Dadonov, Maxim Chudinov.
    Artemi PANARIN - 1:2

55:58
    Három a kettő ellen vitték kapura a finnek, de nem jó megoldást választanak, Lepisto nem adta Kemppainennek, a korong pedig nagy lövés nélkül került Bobrovski birtokába.

56:40
    Jelen állás szerint Oroszország a második Finnország a harmadik a csoportban. De még hátravan több, mint három perc.

57:15
    Jól támad le az orosz válogatott, nem tud támadni Finnország, pedig az idő vészesen fogy.

57:41
    JOONAS DONSKOI fantasztikus cselt vet be a kapu előtt közvetlenül, elhúzza Bobrovski mellett balra, majd fölötte laza mozdulattal beemeli, ismét egál, 2-2!
    Gólpassz: Aleksander Barkov, Jussi Jokinen.
    Joonas DONSKOI - 2:2

58:40
    Rinne hatalmasat védett, Kulikov és Malkin is próbálták közelről a kapuba tuszkolni a korongot, de a kapus sziklaszilárdan tartotta magát.

59:30
    Fél perc hátra, nagyon érik a hosszabbítás.

59:48
    Bobrovski védte Salmela és Donskoi ziccerét is az utolsó másodpercben közelről!

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

Ma már a negyedik mérkőzésen láthatunk hosszabbítást, a finnek és az oroszok sem bírtak egymással rendes játékidőben (ahogy a csehek és a svájciak sem). Oroszország 2,5 percre volt a győzelemtől, de Finnország fel tudott állni. Mindkét csapat ezzel 15-15 pontos lett, a 16. pontért kezdődik hamarosan a ráadás.

Finnország – Oroszország: 2-2, a szünet után folytatjuk a hosszabbítással!
    ----

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

60:20
    Négy a négy ellen öt percen át. Az első gól azonnal döntene.

61:16
    Ismét áll a játék, lesre csúszott egy finn játékos a jobb oldalon.

61:40
    Mironov tört be középen három védő között, majd lőtt, könnyű zsákmány volt Rinne számára.

62:25
    Mantyla tüzelt kissé jobbról, Bobrovski kapja el a lepkéssel.

62:48
    Kontiola felé érkezett a belőtt korong, de egy orosz védő bele tud piszkálni, így nem jut el a címzetthez. Csak a kapussal állt volna szemben.

63:45
    Bobrovski óriási bravúrral fogja Barkov bombáját középről, meccsben tartja az oroszokat.

64:50
    Barkov ismét csak helyzetbe került, de ez nem volt akkora, jobbról próbált lőni, Bobrovski zárta a szöget.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

Szinte borítékolható volt a mai nap láttán, hogy ebből is szétlövés lesz. Hamarosan eldől, hogy a finnek, vagy az oroszok csípik meg a második helyet a csoportban.