Kanada – Ausztria 10:1 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 2:3 (vége) | Lettország – Franciaország 2:3 (1:3 szétlövés után)
USA – Szlovákia 5:4 (hosszabbítás vége) | Csehország – Svájc 2:1 (2:1 szétlövés után) | Finnország – Oroszország 3:2 (1:0 szétlövés után)
szétlövés vége (1:0)
Finnország
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 0:0)
Oroszország
kedd 12.05.2015, 20:15 • CEZ Arena • A csoportos Világbajnokság • B csoport

Maratoni, 153 perces mérkőzésen, szétlövés után dönti el Finnország a második hely sorsát a maga javára, Oroszország számára maradt a harmadok helyezés a csoportban. A szétlövésben az első négy pár sem hozott még döntés, egyetlen büntető ment be a tízből, Donskoi lőtte végül csapatát a második helyre.

Holnap szünnap, csütörtökön folytatódik a világbajnokság a negyeddöntőkkel. Finnország Csehországgal találkozik, Oroszország pedig Svédországgal. Tartsanak akkor is velünk!
    Köszönöm figyelmüket!
    ---- (22:51:45)

Joonas DONSKOI - 3:2

65:00
    A Finnország csapata nyerte a szétlövést.

Szétlövés kezdete.

Szinte borítékolható volt a mai nap láttán, hogy ebből is szétlövés lesz. Hamarosan eldől, hogy a finnek, vagy az oroszok csípik meg a második helyet a csoportban.

65:00
    A hosszabbítás befejeződött.

64:50
    Barkov ismét csak helyzetbe került, de ez nem volt akkora, jobbról próbált lőni, Bobrovski zárta a szöget.

63:45
    Bobrovski óriási bravúrral fogja Barkov bombáját középről, meccsben tartja az oroszokat.

Gólok és gólpasszok: 25. Barkov (Pesonen, Jokinen), 58. Donskoi (Barkov, Jokinen), utolsó bünt. Donskoi – 19. Mozyakin (Malkin, Kulyomin), 55. Panarin (Dadonov, Chudinov)

1:0   Panarin (RUS)

Finnország: Rinne (Saros) – Lepisto (A), Hietanen, Ruutu (A), Kontiola, Hartikainen – Lindell, Salmela, Barkov, Jokinen (C), Donskoi – Jaakola, Louhivaara, Hytonen, Immonen, Komarov – Jokipakka, Mantyla, Pesonen, Kemppainen, Aaltonen
    Oroszország: Bobrovski (Khudobin) – Yakovlev, Belov, Panarin, Dadonov, Shipachyov – Kulikov, Antipin, Mozyakin, Malkin (A), Kulyomin – Chudinov, Medvedev (A), Anisimov, Kovalchuk (C), Tarasenko – Mironov, Tikhonov, Plotnikov, Shirokov

Játékvezetők: 12 NORD Mikael (SWE) , 16 BJORK Tobias (SWE) – 55 LEDERER Vit (CZE) , 65 SCHRADER Andre (GER)