Fehérvár – Debrecen 27:22 (vége) | Siófok – Békéscsaba 25:22 (vége)
Siófok KC
25:22 (14:11)
Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE
szombat 16.05.2015, 18:00 • Beszédes József Általános Iskola tornacsarnoka • Női kézilabda NB1

A sok cserélgetéssel együtt is megőrizte 100%-os mérlegét a rájátszásban a Siófok együttese. Vezettek már hattal is, sőt támadtak a hétért, de a Békéscsaba felzárkózott. A békésiek az egyenlítésért is támadhattak, de itt újra fordult a mérkőzés menete, 2-3 gólos előnyre tett szert a Sió, ami végül meg is maradt a lefújásig. Pastrovics remek napot fogott ki, de a túloldalon Sipeki is igen sok labdát megfogott.

Gólszerzésben megoszlott a feladat, de Orbán és Szekerczés igen sokat tett a mai hazai sikerért. Még egy forduló van hátra, de ez már egy hete tudott volt, hogy a Sió biztosan ötödik, a Csaba biztosan nyolcadik helyen végez.

Siófok – Békéscsaba: 25-22!
    ---- (19:25:55)

60
    Mérkőzés vége. (25:22)

60
    Erdősi a bal szélről lő, Sipeki védi a rövidet. A túloldalon Nikolayenko lő fölé. (25:22)

60
    Megőrzi 100%-os mérlegét a Siófok, közben Pastrovicshoz pattan egy labda. Támadhat a Siófok, a meccs eldőlt. (25:22)

59
    Hamarosan kezdődik az utolsó perc. (25:22)

59
    SZEKERCZÉS tör be középen és eldönti a találkozót egy bombával. (25:22)

59
    Lépéshiba Szöginél, ezt nagyon elszúrta ezt a kettős előnyt a Csaba. (24:22)

58
    Wörz lövését védi Sipeki könnyedén. (24:22)

58
    Pastrovics hatalmasat védett, a jobb szélről fogta Kovács Anett ziccerét. (24:22)

58
    Újabb kettő perc, Erdősi elvitte a labdát sípszó után. Kettős előnyben a Csaba bő egy percen át. (24:22)

58
    Szalai belemenése elég látványos volt. (24:22)

57
    Beállóban történt szabálytalan zárás, jöhet előre a Siófok. Vészkapussal támad a Sió. (24:22)

57
    Két percre kiszáll Orbán Annamária, békéscsabai emberelőny. Így még izgalmas lehet. (24:22)

57
    Orbán lövése megpattan a blokkon, Sipeki kezébe. (24:22)

56
    4,5 perc még a mérkőzésből. (24:22)

56
    LEPOSAVA könnyedén lövi át a falat bal kettőből. (24:22)

55
    54:47-kor időt kér a Békéscsaba. Az utolsó szalmaszál, ha most gólt szereznek. (24:21)

55
    Szekerczés bombázott fölé jobb kettőből. (24:21)

55
    Szalai és Szekerczés Luca pályán támadásban. (24:21)

55
    Nikolayenko lapos lövését lábbal védi Pastrovics. (24:21)

54
    SZEKERCZÉS hetesét Kölcze hárította, de a kipattanóból betalált. (24:21)

54
    Szabadfi harcol ki hetest, ezekben a percekben igen hasznosan játszik. (23:21)

54
    Szögi lövését fogja Pastrovics, Orbán megszerzi a kipattanót. (23:21)

53
    SZABADFI beindul, beállóban elszakadt a védőtől és kilőtte a bal alsót. (23:21)

53
    NIKOLAYENKORA nem lépnek ki, ő pedig bebombázza középről a jobb felsőbe. (22:21)

52
    SZABADFI Ágnes beállóból talál a hálóba. (22:20)

52
    Kovács Anett a jobb szélről lőtt, a felső léc hárított. (21:20)

51
    Wörz bejátszása nem pontos, jöhet előre a Csaba ismét az egyenlítésért. (21:20)

51
    Pastrovics védi Tóth lövését. (21:20)

50
    Wörz jobb kettőből tüzel talpról, Sipeki lábbal véd. (21:20)

50
    KOVÁCS Anett egy igencsak esetleges támadás végén a jobb szélről talál be. Nagyon feljött a Békéscsaba. (21:20)

49
    Fauszt lő, de középen szabálytalan zárás. (21:19)

49
    MÉZES Laura a bal oldalról, rendezetlen védelem ellen talál be. Kettőre feljön a Békéscsaba. (21:19)

48
    Fausztot blokkolják középen. (21:18)

48
    TÓTH Sára a bal kettes helyen tör be és pattintja be Pastrovics lába mellett. (21:18)

47
    A Csaba is cserél, Tóth Sára érkezett. (21:17)

47
    Such a jobb oldalon tör be rendezetlen védelem ellen, Sipeki ezt is védi. (21:17)

46
    Szabó dobja ki az oldalvonalon túlra. (21:17)

45
    NÉMETH Csilla egyéni akció végén tör be bal kettőben. (21:17)

45
    Pastrovics könnyedén védi Mézes lövését. (20:17)

44
    Szabadfi kézzel csinált helyet magának, nem érvényes a gól. (20:17)

44
    Lépéshiba Leposavánál. (20:17)

43
    Németh lő fölé jobb kettőből. (20:17)

43
    Cserélget a Siófok, Fauszt, Németh és Szabadfi is a pályán támadásban. (20:17)

43
    A jobb szélről Diószegi lövését védte Pastrovics. (20:17)

42
    Leposava lő kapufát, de a kipattanó a csabaiaké. (20:17)

42
    Orbán Annamária hetesét lábbal hárítja Sipeki. (20:17)

42
    Hetest harcol ki Szekerczés. (20:17)

41
    SZABÓ Valéria beállóból eredményes. (20:17)

41
    Szekerczés elküldte a kapust a másik irányba, de fölé durrantott. (20:16)

41
    MÉZES Laura lapos lövése is a hálóban köt ki. (20:16)

40
    WÖRZ félkínai figurából talál be középről, megint öt a differencia. (20:15)

40
    Nikolayenko átlövése a kapufán csattan. (19:15)

40
    Szekerczés átemelési kísérletét Sipeki könnyedén lehalássza. (19:15)

40
    SÁRI beállóból eredményes. (19:15)

39
    SUCH iramodott meg, gyors indítás, majd lerohanásgól. (19:14)

39
    Sári kezéből esett ki a labda. (18:14)

39
    Wörz bejátszása nem jut el Piedadéhoz. (18:14)

38
    LEPOSAVA gyors gólja átlövésből a jobb felsőbe. (18:14)

38
    SZEKERCZÉS remek átlövésgólja középről, talpról. (18:13)

38
    Kapuscsere a hazaiaknál, érkezik Kumpel. (17:13)

38
    NIKOLAYENKO talpról, test mellett talál a hálóba Pastrovics lábai közt. (17:13)

37
    Such a jobb szélről durrant mellé. (17:12)

37
    LEPOSAVA talál pattintott átlövéssel a hálóba. (17:12)

36
    Belemenés, jöhet előre a Csaba. (17:11)

36
    Wörz lövése a kapufáról jön ki, de Such összeszedi. (17:11)

36
    Pastrovics hárította Török lövését a bal szélről. (17:11)

35
    Időt kér a Békéscsaba, nem véletlenül. 34:57-nél az időkérés, de eddig ebben a félidőben 3-0 az állás. (17:11)

35
    Labdaszerzés után SUCH Nelly lő lerohanás végén a kapuba. Hat a különbség. (17:11)

35
    WÖRZ tör be a bal szélen és a hosszúba lövi. Öt gól a hazai előny. (16:11)

34
    Kumpel védi testtel Szögi hetesét. (15:11)

34
    Szabó Vali harcol ki hetest, nagyon szépen forgatta be a védőjét. (15:11)

34
    Wörz lépi el, kiegészült közben a Siófok. (15:11)

33
    Szabó lépett vonalra beállóban, így érvénytelen a találat. (15:11)

33
    Orbán nagy erejű átlövését Sipeki üti ki. (15:11)

33
    Nikolayenko átlövését Pastrovics és a kapufa együttes erővel hárítják. Vészkapussal támadhat a Sió. (15:11)

32
    Nem hetes, csak kiállítás, szabaddobással jöhet előre a Csaba. (15:11)

32
    Szabó harcol ki hetest és egy két percet Németh Csillának. (15:11)

31
    SZEKERCZÉS nagyon szép egyéni játék után tör be jobb kettőben. (15:11)

31
    Elkezdődött a második félidő. (14:11)

Jobban kezdett a Siófok, de a Csaba nem hagyta leszakítani magát. Három gólos siófoki vezetésnél az időkérés segített a vendégeken, lassan, de biztosan 11:11-nél utolérték a vendéglátókat.

Egyik csapat sem pörög túlságosan magas fordulatszámon a tét nélküliség miatt, de a végén Orbán a hátára vette a hazai csapatot és két harcos góljával és Fauszt utolsó perces találatával háromra nőtt így is a Siófok előnye a szünetre.

Siófok – Békéscsaba: 14-11, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (14:11)

30
    FAUSZT Éva 10 mp-cel a vége előtt a bal szélről talál be. (14:11)

30
    Pastrovics védi Kovács Anett jobb szélről leadott lövését. (13:11)

30
    Lépéshiba a Békéscsabánál, Sipeki azonban kifogja Orbán ziccerét lerohanás végén. (13:11)

30
    Az első félidő utolsó perce kezdődött meg. (13:11)

29
    ORBÁN harcosan betört bal kettőben és megint a hosszú felsőt választotta. (13:11)

29
    Leposava felé pontatlan az átadás. (12:11)

28
    ORBÁN Anna lő bombagólt bal kettőből a hosszú felsőbe. (12:11)

28
    SZABÓ jócskán passzívnál megkapja a bejátszást beállóban és nem is hibázza el. (11:11)

27
    Az egyenlítésért támadhat a Békéscsaba. (11:10)

27
    Jó ideje támad már a Siófok. (11:10)

26
    Labdavesztés után SIPEKI Flóra az üres kapuba dobja a saját kapuja előteréből!! (11:10)

26
    Vészkapussal támad a Siófok. (11:9)

26
    KOVÁCS Anett a jobb szélen került nagy helyzetbe, ki is lőtte a hosszút. (11:9)

25
    Szalai kapott két percet, Szögit találta arcon. (11:8)

24
    PIEDADE újrázhatott, most már nem hibázta el a ziccert. (11:8)

24
    Piedade 100%-os ziccerben lőhetett kapura beállóból, Sipeki azonban kirúgja oldalra! (10:8)

23
    22:50-nél időt kér a Siófok másodszor is. (10:8)

23
    Orbán lövése Sipekiről a kapufára, onnan pedig oldalt kimegy. (10:8)

23
    Szabó Valéria ziccerét Pastrovics védi bravúrral, a túloldalon Such ziccerét szintén védi Sipeki. (10:8)

22
    Orbán középre lőtte, Sipeki könnyedén véd lábbal. (10:8)

22
    Nem jó a bejátszás, a Siófok támadhat. (10:8)

21
    Passzív a békésieknél. (10:8)

21
    Deáki tüzelt, Sipeki ezt is védte. (10:8)

20
    Szekerczésen löktek óriásit, Szabó Valéria mehet pihenni két percre. Szekerczést ápolni kell. (10:8)

20
    SZÖGI Tímea maradt elől, így a szerzett labdát gyors indítással váltja gólra a Békéscsaba. (10:8)

19
    Kovács belement a falba, a hosszú indítás azonban pontatlan. (10:7)

19
    Továbbra is támad a Csaba. (10:7)

18
    Deáki kapott sárgát. (10:7)

18
    NÉMETH Csilla a jobb oldalon tör be sikerrel és a rövid alsóba veri. (10:7)

18
    Leposava tör be szépen középen, de a jobb kapufa mellé puffant. (9:7)

17
    Lépéshiba a Csabánál, ám az ellentámadásnál Such túl hosszú indítást kap. (9:7)

17
    Erdősi újabb nagy helyzete a bal szélről, Sipeki ismét hárít! (9:7)

17
    Deáki szerzett labdát hátul, Erdősi viszont kihagyta a ziccert, kapufa. A kipattanót Such Sipekibe lövi. (9:7)

17
    Most eljutott a bejátszás PIEDADÉHOZ, beállóból eredményes. (9:7)

16
    KOVÁCS Anett veri a hetest a bal felsőbe. (8:7)

16
    Szabó harcolt ki hetest belülvédekezés miatt. (8:6)

15
    Szalai bejátszása még Piedadét is meglepte, így Sipekihez került. (8:6)

15
    Török Gabriella hibázott a bal szélről, nagyon éles volt a szög. (8:6)

15
    ERDŐSI Ildikó váltja gólra a lerohanást. (8:6)

14
    Nikolayenkot blokkolják. (7:6)

14
    Szalai közbelövése nagyon gyenge, középre ment, Sipekinek ez csemege. (7:6)

14
    NIKOLAYENKO bombagólt szerez, a bal felsőbe zúdította. (7:6)

13
    Deáki durrantotta rá, Sipeki kikapta a jobb felsőből. (7:5)

13
    NIKOLAYENKO a jobb szélen került helyzetbe, nem hibázta el a ziccert. (7:5)

13
    Deáki lövését Sipeki hárítja. (7:4)

12
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nikolayenko (Eubility Group - Békéscsabai Előre NKSE). (7:4)

12
    LEPOSAVA lő közbe bal kettőben sikerrel. (7:4)

11
    Időt kér a Békéscsaba. (7:3)

11
    SUCH rendezetlen védelem ellen a jobb szélről talál be. (7:3)

11
    Leposava passza pontatlan Nikolayenko felé. (6:3)

11
    Újabb labdaszerzés után SUCH lerohanásból eredményes. (6:3)

10
    Szögi a bal szélen került helyzetbe, de Pastrovics védte. Piedade felé rövid a hosszú indítás. (5:3)

10
    SZEKERCZÉS középről hatalmas átlövésgóllal jelentkezett a bal alsóba. (5:3)

9
    Időt kér a Siófok 8:50-nél. (4:3)

9
    Pastrovics hárítja Szögi lövését, a Siófok támadhat. (4:3)

9
    Such kap sárga lapot. (4:3)

8
    Such hiába bombáz a jobb szélről a hálóba, előtte vonalra lépett. (4:3)

8
    DIÓSZEGI a jobb szélről értékesít egy kipattanó labdát. (4:3)

7
    ORBÁN lőtt közbe középről rendezetlen védelem ellen. (4:2)

7
    Nyikolajenko a jobb szélen került helyzetbe, a felső léc és Pastrovics hárított. A túloldalon Erdősi helyzeténél hárít a felső léc. (3:2)

6
    Orbán bejátszását lefülelték, jöhet előre a Békéscsaba. (3:2)

6
    Ismét a plusz kettőért támad a Sió. (3:2)

5
    TÓTH Sára vágja be a hetest a bal alsóba. (3:2)

5
    Németh Csilla kapott sárgát, a Csaba pedig hetest. (3:1)

4
    ORBÁN Annamária rendezetlen védelem ellen talál be a bal oldalon. (3:1)

4
    Such halász le egy passzt hátul. (2:1)

4
    Piedadét blokkolják, jöhet előre a Csaba. (2:1)

3
    Diószegi a jobb szélről a felső lécre vágja, a túloldalon pedig Sipeki hárítja Erdősi ziccerét a bal szélről. (2:1)

3
    Orbán Annamária lő fölé bal kettőből. (2:1)

3
    Hosszú lefolyású siófoki támadás. (2:1)

3
    Wörzöt blokkolják, de a szélen megy ki, oldalbedobás. (2:1)

2
    TÓTH Sára magabiztosan vágja be a hetest. (2:1)

2
    Szabó harcolt ki hetest beállóban. (2:0)

2
    SUCH Nelly a jobb szélről eredményes, szép gól! (2:0)

1
    WÖRZ érkezett középen egy védelmi hiba után, nem ért vissza Sipeki a kapuba, így Wörz az üres kapuba dobhatta 10 méterről. (1:0)

1
    Szabó felé volt rövid a bejátszás, Such a gyors indítást azonban elszúrja. (0:0)

1
    A Békéscsaba kezdte a találkozót. (0:0)

1

Feketében a Siófok, fehérben a Békéscsaba, hamarosan kezdünk!

Siófok KC-Galerius Fürdő: Pastrovics, Kumpel – Scheffer, Schneider, Piedade, Wörz, Szabadfi, Szekerczés, Németh, Szalai, Orbán Annamária, Deáki, Such, Erdősi, Buzsáki, Fauszt

Eubility Group – Békéscsabai Előre NKSE: Kölcze, Sipeki – Borbély, Bottó, Nyikolajenko, Gidai, Diószegi, Szabó, Szögi, Török, Walfisch, Mihálffy, Kovács, Glusica, Mézes, Sári

Játékvezetők: Felhő Ferenc – Öcsi Tamás.

Utolsó előtti fordulójához érkezett a női kézilabda bajnokság rájátszása a középházban. Az eddigi eredmények miatt úgy alakult, hogy a Békéscsaba siófoki vendégjátéka egy teljes mértékben tét nélküli összecsapás lesz. Ugyanis a Siófok előnye (12 pont) öt egység az üldöző Fehérvárral szemben, már nem behozható, a Csaba pedig öt ponttal marad le a Debrecen mögött, az a hátrány szintén nem behozható, így biztosan az ötödik, illetve nyolcadik helyen végeznek idén a bajnokságban.

A Siófok számára csalódás volt, hogy nem jutottak be a felsőházba az utolsó fordulóban elszenvedett váci vereség miatt, de a rájátszásban négyből négy győzelemmel már két fordulóval a vége előtt bebiztosították az ötödik pozíciót. A Csaba ellenben lejtőn, három szoros és egy nagy különbségű vereséggel már biztosan nem léphetnek feljebb a nyolcadik helyről. Felszabadultan játszhat mindkét együttes.

A találkozó szombaton 18 órakor kezdődik, tartsanak velünk!