Puskás Akadémia FC – Újpest FC 4:5 (vége) | MTK Budapest FC – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Paksi FC 0:4 (vége)
Győr – Pécsi MFC 3:0 (vége) | Nyíregyháza – Diósgyőri VTK 1:2 (vége)
Olympique Marseille
3:0 (2:0)
SC Bastia
szombat 23.05.2015, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats

Nagy fölényben játszott a Marseille az első félidőben, megérdemelten vezettek két góllal a szünetben. Payet klasszis gólt szerzett, míg a másodikhoz szerencse is kellett, a Bastiának a félidő második felében már momentumai sem voltak.

Így folytatódott a második játékrész is – nézőtéri rendbontás miatt tizenöt perces késéssel – a Bastiának a 65 perc után akadtak biztató pillanatai, de csak egy jó lövésig jutottak, azt viszont hárította Mandanda.

A hajrában aztán a csereként beállt Ocampos eldöntötte végleg a találkozó sorsát egy remek góllal.

A Marseille hiába nyert, be kell érniük z Európa Ligában való indulással, hiszen a Monaco nyerni tudott, így ők végeztek a harmadik helyen, két ponttal megelőzve a Marseille-t.

A Bastia a középmezőnyben fejezte be a bajnokságot, de ők kevésbé lehetnek csalódottak, a Marseille ugyanis jó ideig vezette a tabellát, egy öt meccses nyeretlenségi sorozatnak köszönhetően azonban még a dobogóról is lecsúsztak a végére. (23:12:35)

90+2

90+2
    A szabadrúgásból nem kerekedik veszély már, vége a találkozónak.

90+2
    Batsuhayit rántják le a bal szélen, szabadrúgás.

90+1
    2 perc a hosszabbítás.

90+1
    Palmieri lejön, a ráadásban Kamano a pályán.

90
    Nem akármilyen góllal zárja le a kérdéseket a Marseille.
    Lucas OCAMPOS - 3:0

89
    A Marseille gólt szerzett!
    LUCAS OCAMPOS szlalomozik át a védők kötött a jobbösszekötő helyén, és okosan emel a jobb sarokba a kiinduló Leca mellett! 3:0

87
    Ayew elé pattan egy labda, a 18 méteres lövése azonban elsuhan a jobb felső mellett.

86
    Megtartja most a labdát a Bastia, de a kapuig csak egy felíveléssel jutnak el, azt a védők gyűjtik be.

85
    Már bőven a hajrában járunk, volt egy fellángolása a Bastiának a félidő közepén, most már újra a Marseille játszik fölényben.

83
    A játékmester Payet is lejön, Aloé a helyén.

83
    Batshuay lépne ki a jobb oldalon, lesen intik le.

81
    Danic helyett Cissé a pályán.

80
    Djedjé kap jó labdát Payettől, de a beadásába belelépnek a védők, kirúgás jön ráadásul.

79
    A pálya közepén pattog a labda, nincsenek helyzetek.

77
    Boudebouz ível a kapu elé a szabadrúgásból, centikkel marad le óla Brandão a kapu előtt.

76
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nicolas N'Koulou (Olympique Marseille).

76
    Helyzet a Bastia előtt, Brandão azonban a 16-oson belül pontatlan labdát kap, megelőzik a védők.

74
    Diakité marad lenn közben, egy rúgást kapott, szerelést igazít és folytatja a játékot.

73
    Payet szöglete jön, Leca lehúzza k9önnyedén.

73
    Batsuhayi lép ki a balösszekötő helyén, de 14 méterről a kapu mellé perdít, igaz beleért az egyik védő.

72
    Sio megy le, Brandão a helyén.

71
    Alessandrini vesz le jó helyzetben, egyben lesen egy jó labdát.

70
    Ayew remek sarkazása után Ocampos nem jut lövéshez, közbelépnek a védők.

69
    Gignac is lemegy, Batshuayi a helyén.

68
    Thauvin helyett Ocampos a pályán.

67
    Az utóbbi percekben kezdeményezőbb a Bastia, de csak egy jó lövésig jutottak a vendégek.

66
    Fanni hamar felpattan, de Morel sem szorul végül ápolásra, megy tovább a játék.

66
    Sion cselezget a tizenhatos előterében, szerelik, de két védő bánja, lenn maradnak.

64
    Boudebouz most eltalálja a kaput 20 méterről, de ballábas lövését bravúrral védeni tudja Mandanda.

63
    Alessandrini ereszt meg egy bombát 22 méterről, de nem talál kaput, igaz nem sokat tévedett.

63
    Payet tekeri be jobbról a sarokrúgást, kivágják a védők a 11-es pont környékéről.

62
    Thauvin beadását most a védők csúsztatják ki szögletre.

61
    Thauvin mértani pontosságú beadásából Ayew fejel fölé a védők szorításában.

60
    Djedjé lövi be a labdát jobbról, kivágják a védők a rövid sarokról.

59
    Boudebouz újabb távoli lövését blokkolják a védők.

58
    Palmieri ível be jobbról, magas a labda Siónak, kihozzák a védők.

56
    Boudebouz 20 méteres lövése akad el a védőkben, de marad a labda a Bastiánál.

55
    A hazai csapat tartja meg a labdát, de a pálya közepén járatják.

54
    Thauvin éles beadása megy el keresztben a kapu előtt, senki nem tud hozzáérni.

52
    Sio kap egy indítást jobbról, lesen intik le.

51
    Payíet íveli be a szögletet, Thauvin fején csúszik meg a labda, kirúgás jön.

50
    Morel tekert középere, Ayew-t megelőzik, szöglet jön.

49
    Boudebouz szabálytalankodik a felezővonalnál, szabadrúgás jön ezúttal.

48
    Payet kap egy rúgást a Bastia térfelén, de nincs sípszó, mehet a játék tovább.

47
    Morel labdájával indul Gignac a bal szélen, de szerelik a védők.

46
    Negyed órás késéssel, de folytatódik a játék, cserék nélkül.

46

Adódott némi probléma a szurkolókkal, egy pályára dobott öngyújtó (?) okoz bonyodalmakat, ezért nem kezdődik el a második félidő.

Nagy fölényben játszik a Marseille, megérdemelten vezetnek, Payet klasszis gólt szerzett, míg a másodikhoz szerencse is kellett, de teljesen megérdemelten vezet ilyen arányban a hazai csapat, a Bastiának a félidő második felében már momentumai sem voltak.

45+1

45+1
    Thauvin cselezget a bal szélen, szerelni tudják a védők, kirúgással jön a Bastia.

45+1
    1 perc a ráadás.

45
    A Marseiile tartja most meg a labdát, de a pálya közepén passzolgatnak.

44
    Boudebouz indítja Siót a balösszekötő helyén, aki két védő között elveszíti a labdát.

43
    Payet tekeri a labdát a kapu elé, Leca öklözi ki a támadók elől.

42
    Gignac harcol ki szabadrúgást a bal oldalon, közel a tizenhatoshoz.

41
    Támadásban maradnak a hazaiak, momentumai sincsenek már a Bastiának.

40
    Elég szerencsés góllal, de megérdemelten növeli az előnyét a Marseille.
    Alexander DJIKU - 2:0

39
    Morel lőne be egy labdát balról a kapu elé, de ALEXANDER DJIKU olyan szerencsétlenül ér bele, hogy róla a kapu jobb oldalába vágódik! 2:0

36
    Payet beívelése jön, Gignacot megelőzik a védők, aki összeakaszkodik velük, de rendet vág a játékvezető.

34
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Drissa Diakité (SC Bastia), Thauvint buktatta.

33
    Payet szögletét fejelik fel magasra a védők, majd végül kivágják a kapu elől a labdát.

31
    Gignac lép ki középen jó helyzetben, lesen állítják meg.

29
    Gignac lövését blokkolják a védők, Payet már pontosabba céloz 20 méterről, de Leca kitolja oldalra a labdáját.

27
    Ayité ível a kapu elé, a védők mentenek könnyedén, jöhet a Marseille.

26
    Folyamatosan fölényben játszik a Marseille.

24
    Payet beívelését Leca öklözi ki a kapu előteréből.

23
    Payet szabadrúgásából Ayew fejel kevéssel a kapu mellé.

21
    Sio viszonylag jó helyzetből durrant kevéssel a kapu mellé.

18
    A gól után kicsit kiegyenlítettebbé vált a játék, de nem jutnak helyzetig a vendégek.

17
    Dja Djedje húz el a szélen, beadni nem tud, dobással jön a Bastia.

15
    Folyamatosan a Marseille volt fölényben, ami mostanra értett góllá.
    Dimitri PAYET - 1:0

15
    DIMITRI PAYET jó csellel lép ki a balösszekötő helyén, és 12 méterről kilövi a rövid sarkot! 1:0

13
    Boudebouz próbálkozik távolról, de jócskán a bal sarok mellé talál.

10
    Újabb ívelés a hazaiaktól, Dja Djedje labdáját lekapja a levegőből Leca.

7
    Alessandrini távoli lövése kerüli el jócskán a kaput.

6
    Ryad Boudebouz próbálkozik egy hosszú indítással, de pontatlan a labdája a támadóknak.

5
    Gignac előtt adódik az első helyzet, de a közeli fejesét védeni tudja Leca.

4
    Szokások szerint Dimitri Payet íveli a szabadrúgást a kapu elé, André Ayew elől fejelik ki a labdát a védők.

4
    Guillaume Gillet szabálytalankodik a Bastia térfelén, szabadrúgással jön a Marseille.

2
    Most Andre Ayew próbálkozik beíveléssel, ezt is könnyedén tisztázzák a védők.

1
    Imbula Wanga ível be a bal szélről, a védők azonban menteni tudnak.

1

A francia bajnokság utolsó fordulóját rendezik meg szombaton.

Az Olympique Marseille, az SC Bastia csapatát fogadja. Igazán nagy téttel csak a hazaiaknak bír a mérkőzés, ők még a dobogó legalsó fokára is oda érhetnek. Marseille jelenleg negyedk a tabellán 68 ponttal, két ponttal marad el a Monaco mögött, tehát a győzelmük mellett egy monacói botlásra is szükségük lenne. A Bastia tizenegyedik helyen áll a mérkőzést megelőzően, igazi téttel már nem bír nekik a mérkőzés.

Két csapat augusztusban találkozott a Bastia otthonában, akkor 3:3-as döntetlennel kellett megelégednie Marseille-i csapatnak.

Tartsatok velünk a szezon utolsó francia bajnoki napján.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Gólok: 15. Payet, 39. Djiku (öngól), 89. Ocampos

Lapok:   76. N'Koulou (OMA) – 34. Diakité (BSA)

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, Fanni, N'Koulou, Morel – Imbula Wanga, A. Ayew – Alessandrini, Payet (83. Aloé), Thauvin (68. Ocampos) – Gignac (69. Batshuayi).
    Cserék: Samba – Aloé, Andonian, Barrada, Batshuayi, Ocampos, Sparagna.

SC Bastia: Leca (C) – Diakité, Peybernes, Marange, Palmieri (90+1. Kamano) – G. Gillet, Djiku – Ayité, Boudebouz, Danic (81. Cissé) – Sio (72. Brandão).
    Cserék: Aréola – Brandão, Cissé, Cioni, Kamano, Keita, Kone.