Puskás Akadémia FC – Újpest FC 4:5 (vége) | MTK Budapest FC – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Paksi FC 0:4 (vége)
Győr – Pécsi MFC 3:0 (vége) | Nyíregyháza – Diósgyőri VTK 1:2 (vége)
Olympique Marseille
3:0 (2:0)
SC Bastia
szombat 23.05.2015, 21:00 • Stade Vélodrome, Marseille • Ligue 1 Uber Eats

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

A francia bajnokság utolsó fordulóját rendezik meg szombaton.

Az Olympique Marseille, az SC Bastia csapatát fogadja. Igazán nagy téttel csak a hazaiaknak bír a mérkőzés, ők még a dobogó legalsó fokára is oda érhetnek. Marseille jelenleg negyedk a tabellán 68 ponttal, két ponttal marad el a Monaco mögött, tehát a győzelmük mellett egy monacói botlásra is szükségük lenne. A Bastia tizenegyedik helyen áll a mérkőzést megelőzően, igazi téttel már nem bír nekik a mérkőzés.

Két csapat augusztusban találkozott a Bastia otthonában, akkor 3:3-as döntetlennel kellett megelégednie Marseille-i csapatnak.

Tartsatok velünk a szezon utolsó francia bajnoki napján.

1

1
    Imbula Wanga ível be a bal szélről, a védők azonban menteni tudnak.

2
    Most Andre Ayew próbálkozik beíveléssel, ezt is könnyedén tisztázzák a védők.

4
    Guillaume Gillet szabálytalankodik a Bastia térfelén, szabadrúgással jön a Marseille.

4
    Szokások szerint Dimitri Payet íveli a szabadrúgást a kapu elé, André Ayew elől fejelik ki a labdát a védők.

5
    Gignac előtt adódik az első helyzet, de a közeli fejesét védeni tudja Leca.

6
    Ryad Boudebouz próbálkozik egy hosszú indítással, de pontatlan a labdája a támadóknak.

7
    Alessandrini távoli lövése kerüli el jócskán a kaput.

10
    Újabb ívelés a hazaiaktól, Dja Djedje labdáját lekapja a levegőből Leca.

13
    Boudebouz próbálkozik távolról, de jócskán a bal sarok mellé talál.

15
    A Marseille gólt szerzett!
    DIMITRI PAYET jó csellel lép ki a balösszekötő helyén, és 12 méterről kilövi a rövid sarkot! 1:0
    Dimitri PAYET - 1:0

15
    Folyamatosan a Marseille volt fölényben, ami mostanra értett góllá.

17
    Dja Djedje húz el a szélen, beadni nem tud, dobással jön a Bastia.

18
    A gól után kicsit kiegyenlítettebbé vált a játék, de nem jutnak helyzetig a vendégek.

21
    Sio viszonylag jó helyzetből durrant kevéssel a kapu mellé.

23
    Payet szabadrúgásából Ayew fejel kevéssel a kapu mellé.

24
    Payet beívelését Leca öklözi ki a kapu előteréből.

26
    Folyamatosan fölényben játszik a Marseille.

27
    Ayité ível a kapu elé, a védők mentenek könnyedén, jöhet a Marseille.

29
    Gignac lövését blokkolják a védők, Payet már pontosabba céloz 20 méterről, de Leca kitolja oldalra a labdáját.

31
    Gignac lép ki középen jó helyzetben, lesen állítják meg.

33
    Payet szögletét fejelik fel magasra a védők, majd végül kivágják a kapu elől a labdát.

34
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Drissa Diakité (SC Bastia), Thauvint buktatta.

36
    Payet beívelése jön, Gignacot megelőzik a védők, aki összeakaszkodik velük, de rendet vág a játékvezető.

39
    Morel lőne be egy labdát balról a kapu elé, de ALEXANDER DJIKU olyan szerencsétlenül ér bele, hogy róla a kapu jobb oldalába vágódik! 2:0
    Alexander DJIKU - 2:0

40
    Elég szerencsés góllal, de megérdemelten növeli az előnyét a Marseille.

41
    Támadásban maradnak a hazaiak, momentumai sincsenek már a Bastiának.

42
    Gignac harcol ki szabadrúgást a bal oldalon, közel a tizenhatoshoz.

43
    Payet tekeri a labdát a kapu elé, Leca öklözi ki a támadók elől.

44
    Boudebouz indítja Siót a balösszekötő helyén, aki két védő között elveszíti a labdát.

45
    A Marseiile tartja most meg a labdát, de a pálya közepén passzolgatnak.

45+1
    1 perc a ráadás.

45+1
    Thauvin cselezget a bal szélen, szerelni tudják a védők, kirúgással jön a Bastia.

45+1

Nagy fölényben játszik a Marseille, megérdemelten vezetnek, Payet klasszis gólt szerzett, míg a másodikhoz szerencse is kellett, de teljesen megérdemelten vezet ilyen arányban a hazai csapat, a Bastiának a félidő második felében már momentumai sem voltak.

Adódott némi probléma a szurkolókkal, egy pályára dobott öngyújtó (?) okoz bonyodalmakat, ezért nem kezdődik el a második félidő.

46

46
    Negyed órás késéssel, de folytatódik a játék, cserék nélkül.

47
    Morel labdájával indul Gignac a bal szélen, de szerelik a védők.

48
    Payet kap egy rúgást a Bastia térfelén, de nincs sípszó, mehet a játék tovább.

49
    Boudebouz szabálytalankodik a felezővonalnál, szabadrúgás jön ezúttal.

50
    Morel tekert középere, Ayew-t megelőzik, szöglet jön.

51
    Payíet íveli be a szögletet, Thauvin fején csúszik meg a labda, kirúgás jön.

52
    Sio kap egy indítást jobbról, lesen intik le.

54
    Thauvin éles beadása megy el keresztben a kapu előtt, senki nem tud hozzáérni.

55
    A hazai csapat tartja meg a labdát, de a pálya közepén járatják.

56
    Boudebouz 20 méteres lövése akad el a védőkben, de marad a labda a Bastiánál.

58
    Palmieri ível be jobbról, magas a labda Siónak, kihozzák a védők.

59
    Boudebouz újabb távoli lövését blokkolják a védők.

60
    Djedjé lövi be a labdát jobbról, kivágják a védők a rövid sarokról.

61
    Thauvin mértani pontosságú beadásából Ayew fejel fölé a védők szorításában.

62
    Thauvin beadását most a védők csúsztatják ki szögletre.

63
    Payet tekeri be jobbról a sarokrúgást, kivágják a védők a 11-es pont környékéről.

63
    Alessandrini ereszt meg egy bombát 22 méterről, de nem talál kaput, igaz nem sokat tévedett.

64
    Boudebouz most eltalálja a kaput 20 méterről, de ballábas lövését bravúrral védeni tudja Mandanda.

66
    Sion cselezget a tizenhatos előterében, szerelik, de két védő bánja, lenn maradnak.

66
    Fanni hamar felpattan, de Morel sem szorul végül ápolásra, megy tovább a játék.

67
    Az utóbbi percekben kezdeményezőbb a Bastia, de csak egy jó lövésig jutottak a vendégek.

68
    Thauvin helyett Ocampos a pályán.

69
    Gignac is lemegy, Batshuayi a helyén.

70
    Ayew remek sarkazása után Ocampos nem jut lövéshez, közbelépnek a védők.

71
    Alessandrini vesz le jó helyzetben, egyben lesen egy jó labdát.

72
    Sio megy le, Brandão a helyén.

73
    Batsuhayi lép ki a balösszekötő helyén, de 14 méterről a kapu mellé perdít, igaz beleért az egyik védő.

73
    Payet szöglete jön, Leca lehúzza k9önnyedén.

74
    Diakité marad lenn közben, egy rúgást kapott, szerelést igazít és folytatja a játékot.

76
    Helyzet a Bastia előtt, Brandão azonban a 16-oson belül pontatlan labdát kap, megelőzik a védők.

76
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Nicolas N'Koulou (Olympique Marseille).

77
    Boudebouz ível a kapu elé a szabadrúgásból, centikkel marad le óla Brandão a kapu előtt.

79
    A pálya közepén pattog a labda, nincsenek helyzetek.

80
    Djedjé kap jó labdát Payettől, de a beadásába belelépnek a védők, kirúgás jön ráadásul.

81
    Danic helyett Cissé a pályán.

83
    Batshuay lépne ki a jobb oldalon, lesen intik le.

83
    A játékmester Payet is lejön, Aloé a helyén.

85
    Már bőven a hajrában járunk, volt egy fellángolása a Bastiának a félidő közepén, most már újra a Marseille játszik fölényben.

86
    Megtartja most a labdát a Bastia, de a kapuig csak egy felíveléssel jutnak el, azt a védők gyűjtik be.

87
    Ayew elé pattan egy labda, a 18 méteres lövése azonban elsuhan a jobb felső mellett.

89
    LUCAS OCAMPOS szlalomozik át a védők kötött a jobbösszekötő helyén, és okosan emel a jobb sarokba a kiinduló Leca mellett! 3:0
    Lucas OCAMPOS - 3:0

90
    Nem akármilyen góllal zárja le a kérdéseket a Marseille.

90+1
    Palmieri lejön, a ráadásban Kamano a pályán.

90+1
    2 perc a hosszabbítás.

90+2
    Batsuhayit rántják le a bal szélen, szabadrúgás.

90+2
    A szabadrúgásból nem kerekedik veszély már, vége a találkozónak.

90+2

Nagy fölényben játszott a Marseille az első félidőben, megérdemelten vezettek két góllal a szünetben. Payet klasszis gólt szerzett, míg a másodikhoz szerencse is kellett, a Bastiának a félidő második felében már momentumai sem voltak.

Így folytatódott a második játékrész is – nézőtéri rendbontás miatt tizenöt perces késéssel – a Bastiának a 65 perc után akadtak biztató pillanatai, de csak egy jó lövésig jutottak, azt viszont hárította Mandanda.

A hajrában aztán a csereként beállt Ocampos eldöntötte végleg a találkozó sorsát egy remek góllal.

A Marseille hiába nyert, be kell érniük z Európa Ligában való indulással, hiszen a Monaco nyerni tudott, így ők végeztek a harmadik helyen, két ponttal megelőzve a Marseille-t.

A Bastia a középmezőnyben fejezte be a bajnokságot, de ők kevésbé lehetnek csalódottak, a Marseille ugyanis jó ideig vezette a tabellát, egy öt meccses nyeretlenségi sorozatnak köszönhetően azonban még a dobogóról is lecsúsztak a végére. (23:12:35)

Gólok: 15. Payet, 39. Djiku (öngól), 89. Ocampos

Lapok:   76. N'Koulou (OMA) – 34. Diakité (BSA)

Olympique Marseille: Mandanda (C) – Dja Djedjé, Fanni, N'Koulou, Morel – Imbula Wanga, A. Ayew – Alessandrini, Payet (83. Aloé), Thauvin (68. Ocampos) – Gignac (69. Batshuayi).
    Cserék: Samba – Aloé, Andonian, Barrada, Batshuayi, Ocampos, Sparagna.

SC Bastia: Leca (C) – Diakité, Peybernes, Marange, Palmieri (90+1. Kamano) – G. Gillet, Djiku – Ayité, Boudebouz, Danic (81. Cissé) – Sio (72. Brandão).
    Cserék: Aréola – Brandão, Cissé, Cioni, Kamano, Keita, Kone.