Puskás Akadémia FC – Újpest FC 4:5 (vége) | MTK Budapest FC – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Paksi FC 0:4 (vége)
Győr – Pécsi MFC 3:0 (vége) | Nyíregyháza – Diósgyőri VTK 1:2 (vége)
AS Saint-Étienne
2:1 (1:0)
En Avant Guingamp
szombat 23.05.2015, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Ligue 1 Uber Eats

Nem volt éppen az év meccse, főleg, ami a helyzeteket illeti. Pedig a hazaiaknak bizony volt tétje, a kötelezőt hozták is, egy gólt megtartottak a két gólos fórjukból, ezzel a három pontot otthon tartották. Nem sikerült azonban előzniük a tabellán, mert a Monaco és a Marseille is nyert, így maradtak az ötödik pozícióban. A Saint Étienne nem zárt rossz idényt, ma igencsak mérsékelt játékkal sikerült győzniük.

Saint Étienne – Guingamp: 2-1!
    ---- (23:03:30)

90+4

90+4
    Távoli, de igen veszélyes lövés Lemoinetól, óriásit véd Samassa a levegőben úszva!

90+3
    Gradel helyett Bamba a pályán, már letelt a hosszabbítás is elméletben.

90+2
    Gradel marad a földön. Vezet a Monaco és a Marseille, így elkönyvelhetjük, hogy a hazaiak az ötödik helyen fognak végezni.

90+1
    Két perc a ráadás, az ASSE tartja a labdát elől.

90
    Görögtüzeket gyújtanak a hazai szurkolók, eléggé belepi a füst a pályát, került egy égő-füstölő tárgy a pályára is, de azt kidobták a játékosok. Reméljük, most már végigmegy a meccs azért.

89
    Egy bal oldali beadásnál Gradel ollózva próbált lőni a hosszú oldalon, de ráfázott, mert nagyon rosszul esett, egyelőre ápolásra szorul.

88
    Douniama áll Pied helyére, ez volt az utolsó vendég csere.

88
    Gradel középről szöktette a jobb oldalon Théophile-Catherinet, lövési kísérlete elég gyenge lett, könnyedén fogta Samassa.

87
    Giresse érkezett lendületből a bal oldalon, lövése elakad. Mathisé pedig elszáll a jobb oldalon, de közben már a jelek szerint lest ítélt az asszisztens.

86
    Cocot akasztja meg a jobb szélen Pogba, végül róla megy ki, így sarokrúgás a vendégeknek.

85
    Egyre fogy az idő a vendégek számára, de a Guingamp próbál támadgatni. Igaz, ezekben rettentő kevés az erő és a kreativitás eddig.

84
    Coco ismét aktív, jobb oldali beadását Ruffier könnyedén húzza le.

83
    Brison csúszott rá elég keményen Cocora. Jobb lesz, ha vigyáz, mert már van egy sárgája és itt érzésem szerint rezgett a léc a pirosra.

82
    Még mindig csak egyet cseréltek a hazaiak, lehet, hogy a végére tartogatják taktikai okokból.

81
    Corgnet próbált középen betörni a tizenhatoson belülre, Angoua jól helyezkedett és szerelte.

80
    Lemoine ér hátra és szereli Pied-et.

79
    Théophile-Catherine cselezett a jobb szárnyon, majd nehéz helyzetből is beadta, de Gradel kevéssel lemaradt a labdáról.

78
    Pogba fejeli haza Ruffiernek a meginduló Beauvue elől.

77
    Giresse indítja Bacát a bal oldalon, végül a szöktetés nem jó Giress irányába vissza középre. Ruffier kezében a laszti.

76
    Kiváló megindulás Théophile-Catherine részéről a jobb oldalon, a beadás viszont pocsék, közelben sincsen hazai játékos.

75
    Hiányoznak az igazi rohamok, időnként egy-egy megindulás. Ez a labda elérhetetlen volt Coco számára.

74
    Pied kapott egyet a saját térfelén, jöhet előre a Guingamp.

73
    Elakad a Guingamp újabb támadása, az utóbbi percekben inkább a vendégek aktívak, a hazaiak ölnék az időt.

72
    Corgnet a hazaiak első cseréje. Mollo az, akit vált, számára véget ért a szezon.

71
    Gradel vette át középen a bal oldali beadást, egy csel után takarásból lőtt, de Sankoh beletette a lábát, így Samassának nem volt nehéz dolga védeni.

70
    Baca indítását Beauvue nem tudja jól átvenni, a hazaiaké a labda.

69
    Továbbra is győzelemre áll a Monaco és a Marseille is, így az ASSE győzelme kevés lesz az előrelépéshez. De még itt sincs vége.

68
    Ruffier kirúgásával folytatódik a találkozó, hátul adogat az ASSE.

67
    A statisztika szerint a gólon kívül a vendégeknek nem volt még kaput eltaláló lövése egyébként. A hazaiaknak több is.

66
    Lemoine suhintotta rá igen veszélyesen 30 méterről, alig valamivel a felső léc fölé!

65
    Jobb oldali Guingamp bedobás a jobb oldalról, majd Brison szerelt kissé faultgyanúsan.

64
    Némi izgalmat csalhat az igencsak unalmas meccsbe, hogy egy gólra feljött ezzel a Guingamp.
    Claudio BEAUVUE - 2:1

63
    A Guingamp gólt szerzett!
    CLAUDIO BEAUVUE a jobb alsóba lövi magabiztosan a tizenegyest! 2-1!

63
    Sárga lap Sallnak a buktatásért.

63
    Büntető!! Beauvue tolta meg a labdát, Sall buktatta, tizenegyes!

62
    Hihetetlenül sok a pontatlanság az elmúlt percekben, az is ritka, ha egy fél percen át ugyanannál a csapatnál van a játékszer.

61
    Egy óra játékot követően Saint Étienne – Guingamp: 2-0.

60
    Giresse szerelt jól hátul, de a Guingamp akciója is elhal a bal oldalon.

59
    Pogba és Sall játszanak össze a középpályán, majd Mollo indul meg középen.

58
    Gradel indult meg középen, Samassa még nem birtokolta a labdát, de láthatóan jobb helyzetben rontott rá a játékszerre, ütköztek, előbbi húzta a rövidebbet, de nincs szabadrúgás.

57
    Középen adogat a Saint Étienne, nekik igazán nem sürgős a támadásépítés.

56
    A gólon kívül kevés érdemleges esemény történt a fordulás óta is, langyos mérkőzés.

55
    Ruffier könnyedén öleli magához Giresse bal oldali beadását.

54
    Mollo belöbbölte a labdát, Sall érkezett a hosszú oldalon, remek volt az elképzelés, de Sall esetében fölé lőtt!

53
    ASSE szabadrúgás következik, nem veszélytelen helyről, a távolság nagyjából 25-28 méter lehet, a tizenhatos bal sarkának közeléből.

52
    Jacobsen kapott sárgát, Mollot vágta fel.

51
    Innentől sokat romlott a Guingamp helyzete, két gólosra nőtt a hazai fór. De a meccsek jelenlegi állása szerint nem elég az ASSE győzelme, a többi pályán a Monaco és/vagy a Marseille botlása is kellene.
    Max-Alain GRADEL - 2:0

50
    A Saint-Étienne gólt szerzett!
    Ismét MAX GRADEL érkezett a legjobb helyen a jobb oldali beadásra, az ötösnél kapta a lövésre visszatett labdát és nem is hibázta el a félig üres kapuba. Sakk-matt! 2-0!

49
    A középpályán folyik a játék, egyik csapat sem tud támadást indítani.

48
    A felezőnél harcol ki bedobást a vendég együttes.

47
    Megindul középen a Guingamp, majd jobbról Coco ad be, mindenki előtt elsuhan.

46
    Nem történt csere a szünetben.

46

Nehéz már felpörögniük a játékosoknak az idény utolsó mérkőzésére, bár az ASSE számára azért még bőven van tétje az összecsapásnak, az elérhető negyedik, illetve akár harmadik helyezés miatt. A Monaco és a Marseille is vezet a szünetben, így egyelőre a győzelem ellenére is maradna az ötödik hely a Saint Étienne számára, ami még nem jelent európai kupaindulást.

Saint Étienne – Guingamp: 1-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+3

45+3
    Samassa üti ki Lemoine veszélyes, 22 méteres szabadrúgását!

45+2
    Ruffier labdázgat egy kicsit, majd indítja Pogbát, igencsak idény végi már a játékosok harci kedve.

45+1
    Három perc a ráadás, a sok sérülés és ápolás miatt ez nem is meglepő.

45
    Igencsak ellaposodott az utolsó néhány perc a gól óta, előtte sem volt valami óriási iram. Közben Brison kapott sárga lapot.

44
    Coco érkezik végül Mandanne helyére. Két kényszerű csere eddig a meccsen, mindkét esetben a vendégek jártak pórul.

44
    Angoua és Samassa játszanak össze hátul, új támadást még nem kezdtek a vendégek.

43
    Egyelőre nem érkezett senki csereként Mandanne helyére, de ő már biztosan nem jön vissza a pályára.

42
    Gradel kapott pontatlan passzt elől, kirúgás.

41
    Sajnos továbbra is áll a játék ápolás miatt, hordágyon viszik le éppen Mandannet.

40
    Ismét egy sérülés, Mandanne került a földre, ahogy Pogbával ütközött. Előbbi lent maradt és az orvos cserét mutatott a pad felé.

39
    Ez a beadás nem jó a Guingamp részéről, Brison csapott le a labdára.

38
    Megvan a hazai vezetés, innentől több kell a vendégektől támadásban.
    Max-Alain GRADEL - 1:0

37
    Ismét a jobb oldalon futott végig a hazai támadás, Mollo szökött meg, majd adta be középre az érkező MAX GRADELNEK, aki 15 méterről laposan lőtt középre, Samassa alatt beakadt a hálóba a labda! 1-0!

37
    A Guingamp harcol ki szögletet a bal oldalról, Ruffier vetődik ki, közben ütközik egy vendég támadóval, Mandanne-nal, kifelé szabadrúgás.

36
    Gradel kapta jó helyzetben lövésre a labdát 14 méteren, rá is suhintotta középről laposan, itt bizony szükség volt Samassa védésére!

35
    Mindkét csapat a védekezéssel törődik elsősorban, így pedig nehezen feltörhetők a védelmek.

34
    A bal oldalon még elérte a vonal előtt Beauvue , lövésszerű beadása nem jó, a kapu mögött landol.

33
    Brison a bal oldalról ívelte be a labdát, Diallo sikerrel fejelte ki Mollo elől.

32
    Ruffier kirúgásával folytatódik a meglehetősen lassan csordogáló találkozó. Emlékeim szerint kaput eltaláló lövés még nem történt a mérkőzésen, 1-2 veszélyesebb ASSE megindulás volt a maximum.

31
    Fél óra játékot követően Saint Étienne – Guingamp: 0-0.

30
    Théophile-Catherine vezette a jobb oldalon a labdát, de három védővel szemben nem volt esélye. A vendégek hosszú indítása nem jó Beauvue felé.

29
    A felezőt is ritkán lépi át egyébként a Guingamp, kifejezetten védekezni kényszerül az elmúlt percekben főként.

28
    Brison lépte át a felezőt a bal oldalon, de nem jut vele sokáig.

27
    A középpályán folyik a játék, majd Baca indítása száll a semmibe, csak Ruffiernek jó.

26
    Baca csen labdát hátul, egyelőre többet támad a Saint Étienne, de többnyire meddő a fölény.

25
    Mollo lőhet be a jobb oldalról egy sarokrúgást, könnyedén fejeli ki Sankoh.

24
    Gradel törte meg a csendet, Perrin kiváló indítását vette le a tizenhatoson belül, de ahogy a bal lábára tette, kirúgták előle szögletre a védők.

23
    Sajnos elég kevés az értékelhető mozzanat támadójáték terén, most is középen adogat a hazai csapat.

22
    Sankoh mentett jól hátul az oldalvonalon túlra, az ASSE a bedobás után hátrafelé passzol.

21
    Kicsit sablonos eddig a támadójáték, már a középpályán kiismerhető passzokat alkalmaz mindkét csapat.

20
    Fejpárbaj a középpályán, végül Mathist lökik fel a felezőnél.

19
    Monnet-Paquet felé érkezett belöbbölt labda, de túlságosan magasan, ebből csak kirúgás lehet.

18
    Egyetlen nagy helyzet eddig, némi Saint Étienne mezőnyfölénnyel.

17
    A jobb oldalról adta be a labdát Mandanne, de a védők Beauvue elől kivágták.

16
    Máris egy csere sérülés miatt, Sorbon helyett Sankoh érkezett a Guingamp csapatába.

15
    Támadásban a jobb oldalon a Saint Étienne, Gradel elesik a tizenhatoson belül, nem tűnt tizenegyesnek, nincs is ítélet.

14
    Egy kis védelmi hibát használt volna ki a hazai csapat, Mollo azonban nem veszi át jól a labdát, előbb Sorbon, majd Samassa avatkozik közbe sikerrel.

13
    Helyzet nélkül pattog a labda Samassához, támadhat a Guingamp.

12
    Talpon a kapus is, jöhet a bal oldali vendég bedobás.

11
    Mandanne vezetésével kontrázott a Guingamp, balról lőhetett remek helyzetből, de Ruffier sikerrel vetődött bele a lövésbe, meg is sérült kicsit a támadó, mert összeütköztek saját védőjével is és Mandanne-nal is.

10
    A jobb oldalon harcol ki szögletet a hazai csapat.

9
    Egyelőre helyzet nélkül csordogál a meccs, aminek igazán tétje a Saint Étienne számára van nagyobb.

8
    Mollo kapott pontatlan indítást a bal oldalon Pogbától.

7
    Lemoine labdájának szeme volt, de Gradel ahogy átvette, kifelé sodródott, végül lövéshez sem jutott, mert Angoua kitűnően állta útját. Kirúgás.

6
    Théophile-Catherine a jobb oldalon húzta meg, de Brisonhoz kénytelen visszafelé passzolni.

5
    Sall próbált indítani középről, a saját térfeléről, de elérhetetlen Monnet-Paquet számára.

4
    A jobb oldalon előretörő Pied próbálkozott lapos lövéssel 25 méterről, de könnyedén blokkolták a védők.

3
    Théophile-Catherine hozta fel a labdát a jobb oldalon, de beadnia nem sikerült, Diomandétól pedig elpattan a kipattanó.

2
    Középen adogat a Saint Étienne, próbál rögtön letámadni a Guingamp.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, némi füstködben, a hazai ultrák görögtüzeket gyújtottak a meccs előtt. Az ASSE kezdte a meccset.

1

Zöldben a Saint Étienne, pirosban a Guingamp, hamarosan kezdés.

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin (C), Bayal Sall, Théophile-Catherine – Lemoine, Pogba – Gradel, Diomande, Mollo – Monnet-Paquet.
    Cserék: Moulin – Bamba, Corgnet, van Wolfswinkel, N'Guémo, Baysse.

En Avant Guingamp: Samassa – Jacobsen, Angoua, Sorbon, Baca – Pied, Mathis (C), Diallo, Giresse – Mandanne, Beauvue.
    Cserék: Guichard – Regis Coco, Sankoh, Lévêque, Douniama, Alioui, Cardy.

Játékvezetők: F. Fautrel – C. Gringore, D. Zitouni.

Utolsó, azaz 38. fordulójához érkezett a francia labdarúgó bajnokság, a Ligue 1. A jelenleg ötödik helyezett, de a harmadik helyre még némi eséllyel pályázó Saint Étienne fogadja a tizedik (és elvileg még egyet javítani képes) helyezett Guingamp gárdáját. Az ASSE számára kimondottan nagy a tét, BL selejtezős, vagy Európa Liga főtáblát érő helyen végezhet az idény végén a hazai csapat egy esetleges győzelemmel. Hátrébb már nem eshet, mert hat pont az előnyük.

Állt a harmadik helyen is sokáig az ASSE, de aztán jött egy nagyobb hullámvölgy, így most harcolni kell a negyedik megszerzéséért is. Azon kevés meccsek egyike, ahol még nagy a tét, izgalmakra számíthatunk!

A találkozó szombaton 21 órakor kezdődik, tartsanak velünk!