Puskás Akadémia FC – Újpest FC 4:5 (vége) | MTK Budapest FC – Szombathelyi Haladás 2:0 (vége) | Lombard Pápa FC – Paksi FC 0:4 (vége)
Győr – Pécsi MFC 3:0 (vége) | Nyíregyháza – Diósgyőri VTK 1:2 (vége)
AS Saint-Étienne
2:1 (1:0)
En Avant Guingamp
szombat 23.05.2015, 21:00 • Stade Geoffroy-Guichard, Saint-Étienne • Ligue 1 Uber Eats

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 21:00 - kor kezdődik.

Utolsó, azaz 38. fordulójához érkezett a francia labdarúgó bajnokság, a Ligue 1. A jelenleg ötödik helyezett, de a harmadik helyre még némi eséllyel pályázó Saint Étienne fogadja a tizedik (és elvileg még egyet javítani képes) helyezett Guingamp gárdáját. Az ASSE számára kimondottan nagy a tét, BL selejtezős, vagy Európa Liga főtáblát érő helyen végezhet az idény végén a hazai csapat egy esetleges győzelemmel. Hátrébb már nem eshet, mert hat pont az előnyük.

Állt a harmadik helyen is sokáig az ASSE, de aztán jött egy nagyobb hullámvölgy, így most harcolni kell a negyedik megszerzéséért is. Azon kevés meccsek egyike, ahol még nagy a tét, izgalmakra számíthatunk!

A találkozó szombaton 21 órakor kezdődik, tartsanak velünk!
    Köszönöm figyelmüket!
    ----

AS Saint-Étienne: Ruffier – Brison, Perrin (C), Bayal Sall, Théophile-Catherine – Lemoine, Pogba – Gradel, Diomande, Mollo – Monnet-Paquet.
    Cserék: Moulin – Bamba, Corgnet, van Wolfswinkel, N'Guémo, Baysse.

En Avant Guingamp: Samassa – Jacobsen, Angoua, Sorbon, Baca – Pied, Mathis (C), Diallo, Giresse – Mandanne, Beauvue.
    Cserék: Guichard – Regis Coco, Sankoh, Lévêque, Douniama, Alioui, Cardy.

Játékvezetők: F. Fautrel – C. Gringore, D. Zitouni.

Zöldben a Saint Étienne, pirosban a Guingamp, hamarosan kezdés.

1

1
    Elkezdődött a mérkőzés, némi füstködben, a hazai ultrák görögtüzeket gyújtottak a meccs előtt. Az ASSE kezdte a meccset.

2
    Középen adogat a Saint Étienne, próbál rögtön letámadni a Guingamp.

3
    Théophile-Catherine hozta fel a labdát a jobb oldalon, de beadnia nem sikerült, Diomandétól pedig elpattan a kipattanó.

4
    A jobb oldalon előretörő Pied próbálkozott lapos lövéssel 25 méterről, de könnyedén blokkolták a védők.

5
    Sall próbált indítani középről, a saját térfeléről, de elérhetetlen Monnet-Paquet számára.

6
    Théophile-Catherine a jobb oldalon húzta meg, de Brisonhoz kénytelen visszafelé passzolni.

7
    Lemoine labdájának szeme volt, de Gradel ahogy átvette, kifelé sodródott, végül lövéshez sem jutott, mert Angoua kitűnően állta útját. Kirúgás.

8
    Mollo kapott pontatlan indítást a bal oldalon Pogbától.

9
    Egyelőre helyzet nélkül csordogál a meccs, aminek igazán tétje a Saint Étienne számára van nagyobb.

10
    A jobb oldalon harcol ki szögletet a hazai csapat.

11
    Mandanne vezetésével kontrázott a Guingamp, balról lőhetett remek helyzetből, de Ruffier sikerrel vetődött bele a lövésbe, meg is sérült kicsit a támadó, mert összeütköztek saját védőjével is és Mandanne-nal is.

12
    Talpon a kapus is, jöhet a bal oldali vendég bedobás.

13
    Helyzet nélkül pattog a labda Samassához, támadhat a Guingamp.

14
    Egy kis védelmi hibát használt volna ki a hazai csapat, Mollo azonban nem veszi át jól a labdát, előbb Sorbon, majd Samassa avatkozik közbe sikerrel.

15
    Támadásban a jobb oldalon a Saint Étienne, Gradel elesik a tizenhatoson belül, nem tűnt tizenegyesnek, nincs is ítélet.

16
    Máris egy csere sérülés miatt, Sorbon helyett Sankoh érkezett a Guingamp csapatába.

17
    A jobb oldalról adta be a labdát Mandanne, de a védők Beauvue elől kivágták.

18
    Egyetlen nagy helyzet eddig, némi Saint Étienne mezőnyfölénnyel.

19
    Monnet-Paquet felé érkezett belöbbölt labda, de túlságosan magasan, ebből csak kirúgás lehet.

20
    Fejpárbaj a középpályán, végül Mathist lökik fel a felezőnél.

21
    Kicsit sablonos eddig a támadójáték, már a középpályán kiismerhető passzokat alkalmaz mindkét csapat.

22
    Sankoh mentett jól hátul az oldalvonalon túlra, az ASSE a bedobás után hátrafelé passzol.

23
    Sajnos elég kevés az értékelhető mozzanat támadójáték terén, most is középen adogat a hazai csapat.

24
    Gradel törte meg a csendet, Perrin kiváló indítását vette le a tizenhatoson belül, de ahogy a bal lábára tette, kirúgták előle szögletre a védők.

25
    Mollo lőhet be a jobb oldalról egy sarokrúgást, könnyedén fejeli ki Sankoh.

26
    Baca csen labdát hátul, egyelőre többet támad a Saint Étienne, de többnyire meddő a fölény.

27
    A középpályán folyik a játék, majd Baca indítása száll a semmibe, csak Ruffiernek jó.

28
    Brison lépte át a felezőt a bal oldalon, de nem jut vele sokáig.

29
    A felezőt is ritkán lépi át egyébként a Guingamp, kifejezetten védekezni kényszerül az elmúlt percekben főként.

30
    Théophile-Catherine vezette a jobb oldalon a labdát, de három védővel szemben nem volt esélye. A vendégek hosszú indítása nem jó Beauvue felé.

31
    Fél óra játékot követően Saint Étienne – Guingamp: 0-0.

32
    Ruffier kirúgásával folytatódik a meglehetősen lassan csordogáló találkozó. Emlékeim szerint kaput eltaláló lövés még nem történt a mérkőzésen, 1-2 veszélyesebb ASSE megindulás volt a maximum.

33
    Brison a bal oldalról ívelte be a labdát, Diallo sikerrel fejelte ki Mollo elől.

34
    A bal oldalon még elérte a vonal előtt Beauvue , lövésszerű beadása nem jó, a kapu mögött landol.

35
    Mindkét csapat a védekezéssel törődik elsősorban, így pedig nehezen feltörhetők a védelmek.

36
    Gradel kapta jó helyzetben lövésre a labdát 14 méteren, rá is suhintotta középről laposan, itt bizony szükség volt Samassa védésére!

37
    A Guingamp harcol ki szögletet a bal oldalról, Ruffier vetődik ki, közben ütközik egy vendég támadóval, Mandanne-nal, kifelé szabadrúgás.

37
    A Saint-Étienne gólt szerzett!
    Ismét a jobb oldalon futott végig a hazai támadás, Mollo szökött meg, majd adta be középre az érkező MAX GRADELNEK, aki 15 méterről laposan lőtt középre, Samassa alatt beakadt a hálóba a labda! 1-0!
    Max-Alain GRADEL - 1:0

38
    Megvan a hazai vezetés, innentől több kell a vendégektől támadásban.

39
    Ez a beadás nem jó a Guingamp részéről, Brison csapott le a labdára.

40
    Ismét egy sérülés, Mandanne került a földre, ahogy Pogbával ütközött. Előbbi lent maradt és az orvos cserét mutatott a pad felé.

41
    Sajnos továbbra is áll a játék ápolás miatt, hordágyon viszik le éppen Mandannet.

42
    Gradel kapott pontatlan passzt elől, kirúgás.

43
    Egyelőre nem érkezett senki csereként Mandanne helyére, de ő már biztosan nem jön vissza a pályára.

44
    Angoua és Samassa játszanak össze hátul, új támadást még nem kezdtek a vendégek.

44
    Coco érkezik végül Mandanne helyére. Két kényszerű csere eddig a meccsen, mindkét esetben a vendégek jártak pórul.

45
    Igencsak ellaposodott az utolsó néhány perc a gól óta, előtte sem volt valami óriási iram. Közben Brison kapott sárga lapot.

45+1
    Három perc a ráadás, a sok sérülés és ápolás miatt ez nem is meglepő.

45+2
    Ruffier labdázgat egy kicsit, majd indítja Pogbát, igencsak idény végi már a játékosok harci kedve.

45+3
    Samassa üti ki Lemoine veszélyes, 22 méteres szabadrúgását!

45+3

Nehéz már felpörögniük a játékosoknak az idény utolsó mérkőzésére, bár az ASSE számára azért még bőven van tétje az összecsapásnak, az elérhető negyedik, illetve akár harmadik helyezés miatt. A Monaco és a Marseille is vezet a szünetben, így egyelőre a győzelem ellenére is maradna az ötödik hely a Saint Étienne számára, ami még nem jelent európai kupaindulást.

Saint Étienne – Guingamp: 1-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

46

46
    Nem történt csere a szünetben.

47
    Megindul középen a Guingamp, majd jobbról Coco ad be, mindenki előtt elsuhan.

48
    A felezőnél harcol ki bedobást a vendég együttes.

49
    A középpályán folyik a játék, egyik csapat sem tud támadást indítani.

50
    Ismét MAX GRADEL érkezett a legjobb helyen a jobb oldali beadásra, az ötösnél kapta a lövésre visszatett labdát és nem is hibázta el a félig üres kapuba. Sakk-matt! 2-0!
    Max-Alain GRADEL - 2:0

51
    Innentől sokat romlott a Guingamp helyzete, két gólosra nőtt a hazai fór. De a meccsek jelenlegi állása szerint nem elég az ASSE győzelme, a többi pályán a Monaco és/vagy a Marseille botlása is kellene.

52
    Jacobsen kapott sárgát, Mollot vágta fel.

53
    ASSE szabadrúgás következik, nem veszélytelen helyről, a távolság nagyjából 25-28 méter lehet, a tizenhatos bal sarkának közeléből.

54
    Mollo belöbbölte a labdát, Sall érkezett a hosszú oldalon, remek volt az elképzelés, de Sall esetében fölé lőtt!

55
    Ruffier könnyedén öleli magához Giresse bal oldali beadását.

56
    A gólon kívül kevés érdemleges esemény történt a fordulás óta is, langyos mérkőzés.

57
    Középen adogat a Saint Étienne, nekik igazán nem sürgős a támadásépítés.

58
    Gradel indult meg középen, Samassa még nem birtokolta a labdát, de láthatóan jobb helyzetben rontott rá a játékszerre, ütköztek, előbbi húzta a rövidebbet, de nincs szabadrúgás.

59
    Pogba és Sall játszanak össze a középpályán, majd Mollo indul meg középen.

60
    Giresse szerelt jól hátul, de a Guingamp akciója is elhal a bal oldalon.

61
    Egy óra játékot követően Saint Étienne – Guingamp: 2-0.

62
    Hihetetlenül sok a pontatlanság az elmúlt percekben, az is ritka, ha egy fél percen át ugyanannál a csapatnál van a játékszer.

63
    Büntető!! Beauvue tolta meg a labdát, Sall buktatta, tizenegyes!

63
    Sárga lap Sallnak a buktatásért.

63
    A Guingamp gólt szerzett!
    CLAUDIO BEAUVUE a jobb alsóba lövi magabiztosan a tizenegyest! 2-1!
    Claudio BEAUVUE - 2:1

64
    Némi izgalmat csalhat az igencsak unalmas meccsbe, hogy egy gólra feljött ezzel a Guingamp.

65
    Jobb oldali Guingamp bedobás a jobb oldalról, majd Brison szerelt kissé faultgyanúsan.

66
    Lemoine suhintotta rá igen veszélyesen 30 méterről, alig valamivel a felső léc fölé!

67
    A statisztika szerint a gólon kívül a vendégeknek nem volt még kaput eltaláló lövése egyébként. A hazaiaknak több is.

68
    Ruffier kirúgásával folytatódik a találkozó, hátul adogat az ASSE.

69
    Továbbra is győzelemre áll a Monaco és a Marseille is, így az ASSE győzelme kevés lesz az előrelépéshez. De még itt sincs vége.

70
    Baca indítását Beauvue nem tudja jól átvenni, a hazaiaké a labda.

71
    Gradel vette át középen a bal oldali beadást, egy csel után takarásból lőtt, de Sankoh beletette a lábát, így Samassának nem volt nehéz dolga védeni.

72
    Corgnet a hazaiak első cseréje. Mollo az, akit vált, számára véget ért a szezon.

73
    Elakad a Guingamp újabb támadása, az utóbbi percekben inkább a vendégek aktívak, a hazaiak ölnék az időt.

74
    Pied kapott egyet a saját térfelén, jöhet előre a Guingamp.

75
    Hiányoznak az igazi rohamok, időnként egy-egy megindulás. Ez a labda elérhetetlen volt Coco számára.

76
    Kiváló megindulás Théophile-Catherine részéről a jobb oldalon, a beadás viszont pocsék, közelben sincsen hazai játékos.

77
    Giresse indítja Bacát a bal oldalon, végül a szöktetés nem jó Giress irányába vissza középre. Ruffier kezében a laszti.

78
    Pogba fejeli haza Ruffiernek a meginduló Beauvue elől.

79
    Théophile-Catherine cselezett a jobb szárnyon, majd nehéz helyzetből is beadta, de Gradel kevéssel lemaradt a labdáról.

80
    Lemoine ér hátra és szereli Pied-et.

81
    Corgnet próbált középen betörni a tizenhatoson belülre, Angoua jól helyezkedett és szerelte.

82
    Még mindig csak egyet cseréltek a hazaiak, lehet, hogy a végére tartogatják taktikai okokból.

83
    Brison csúszott rá elég keményen Cocora. Jobb lesz, ha vigyáz, mert már van egy sárgája és itt érzésem szerint rezgett a léc a pirosra.

84
    Coco ismét aktív, jobb oldali beadását Ruffier könnyedén húzza le.

85
    Egyre fogy az idő a vendégek számára, de a Guingamp próbál támadgatni. Igaz, ezekben rettentő kevés az erő és a kreativitás eddig.

86
    Cocot akasztja meg a jobb szélen Pogba, végül róla megy ki, így sarokrúgás a vendégeknek.

87
    Giresse érkezett lendületből a bal oldalon, lövése elakad. Mathisé pedig elszáll a jobb oldalon, de közben már a jelek szerint lest ítélt az asszisztens.

88
    Gradel középről szöktette a jobb oldalon Théophile-Catherinet, lövési kísérlete elég gyenge lett, könnyedén fogta Samassa.

88
    Douniama áll Pied helyére, ez volt az utolsó vendég csere.

89
    Egy bal oldali beadásnál Gradel ollózva próbált lőni a hosszú oldalon, de ráfázott, mert nagyon rosszul esett, egyelőre ápolásra szorul.

90
    Görögtüzeket gyújtanak a hazai szurkolók, eléggé belepi a füst a pályát, került egy égő-füstölő tárgy a pályára is, de azt kidobták a játékosok. Reméljük, most már végigmegy a meccs azért.

90+1
    Két perc a ráadás, az ASSE tartja a labdát elől.

90+2
    Gradel marad a földön. Vezet a Monaco és a Marseille, így elkönyvelhetjük, hogy a hazaiak az ötödik helyen fognak végezni.

90+3
    Gradel helyett Bamba a pályán, már letelt a hosszabbítás is elméletben.

90+4
    Távoli, de igen veszélyes lövés Lemoinetól, óriásit véd Samassa a levegőben úszva!

90+4

Nem volt éppen az év meccse, főleg, ami a helyzeteket illeti. Pedig a hazaiaknak bizony volt tétje, a kötelezőt hozták is, egy gólt megtartottak a két gólos fórjukból, ezzel a három pontot otthon tartották. Nem sikerült azonban előzniük a tabellán, mert a Monaco és a Marseille is nyert, így maradtak az ötödik pozícióban. A Saint Étienne nem zárt rossz idényt, ma igencsak mérsékelt játékkal sikerült győzniük.

Saint Étienne – Guingamp: 2-1!
    ---- (23:03:30)

Gólok: 37. Gradel, 50. Gradel – 63. Beauvue (bünt.)

Lapok:   45. Brison (SET), 63. Bayal Sall (SET) – 52. Jacobsen (GUG)

AS Saint-Étienne: Ruffier – Perrin (C), Bayal Sall, Pogba – Théophile-Catherine, Diomande, Lemoine, Brison – Monnet-Paquet, Gradel (90+3. Bamba), Mollo (72. Corgnet).

En Avant Guingamp: Samassa – Jacobsen, Angoua, Sorbon (16. Sankoh), Baca – Pied (88. Douniama), Mathis (C), Diallo, Giresse – Mandanne (44. Regis Coco), Beauvue.

Játékvezetők: F. Fautrel – C. Gringore, D. Zitouni