Bayern München – 1. FSV Mainz 05 2:0 (vége) | Borussia Dortmund – Werder Bremen 3:2 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Augsburg 1:3 (vége)
1899 Hoffenheim – Hertha BSC 2:1 (vége) | Hannover 96 – SC Freiburg 2:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 2:1 (vége)
Hamburger SV – FC Schalke 04 2:0 (vége) | 1. FC Köln – VfL Wolfsburg 2:2 (vége) | SC Paderborn 07 – VfB Stuttgart 1:2 (vége)
Bayern München
2:0 (1:0)
1. FSV Mohuč 05
szombat 23.05.2015, 15:30 • Allianz Arena, München • Bundesliga

Győzelemmel fejezi be a szezont a Bayern München, ezzel méltóképp búcsúzik a közönségétől a bajnok együttes!

Véget ért a többi mérkőzés is, nézzük kik szomorkodhatnak a lefújásokat követően!

Bentmaradó helyen végez a Hannover, a Stuttgart és a Hertha is. Osztályozós helyen végez a Hamburg, a két kieső pedig a Freiburg és a Paderborn csapata! (17:25:14)

90

90
    Nem lesz hosszabbítás.

89
    A Hertha vereséget szenved a Hoffenheim vendégeként, de mivel csak egy góllal kaptak ki Dárdaiék, biztos bentmaradók.

88
    Rafinha távoli, lapos lövése jócskán elkerüli a vendégek kapuját.

87
    Neuer húzza le magabiztosan az oldalról érkező pontrúgást.

87
    A hazai szöglet már nem ilyen veszélyes.

86
    Bernat lövését Karius tolja szögletre, a rövid alsóba tartott a labda!

83
    Utolsó csere a vendégeknél is: Geis helyére Moritz áll be.

83
    Weiser sarokrúgását Schweinsteiger fejeli mellé.

83
    Most a hazaiak jöhetnek szöglettel.

81
    Geis pontrúgását Pizarro csősztatja szögletre.

80
    Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek, beívelés várható.

78
    Ismét vezet a Hoffenheim a Hertha ellen (2-1), bajba kerülhetnek Dárdaiék.

77
    Bedobásra cseréli a sarokrúgást a Mainz.

73
    Utolsó bajor csere: Lewandowski le, Pizarro be.

72
    Jó hír Dárdai Pál csapatának, egyenlít a Hertha Hoffenheimben, ezzel így áll a helyzet: bentmaradó a Hannover, a Hertha és a Stuttgart, osztályozós helyen a Hamburg, a két kieső pedig a Freiburg és a Padernborn.

71
    Második vendég csere: Malli helyén Nedelev folytatja.

70
    Neuer kezében ismét a játékszer, Geis beadása után birtokolja a labdát a hazaiak kapusa.

69
    Neuer vágja a mezőnybe a játékszert.

66
    Újabb változás! Fordít a Stuttgart, ezzel így állunk most: bentmaradó a Hannover, a Stuttgart és a Hertha, osztályozós helyen a Hamburg, a két kieső pedig a Freiburg és a Padernborn.

64
    Labdabirtoklási arány: 71% – 29%.

63
    Továbbra is a Bayern akarata érvényesül a pályán.

61
    Schweinsteiger esik el labdalevétel közben a sarokrúgás után, így könnyedén tisztáznak a fehér mezesek.

60
    Szöglettel jöhet a hazai együttes.

57
    Lewandowski fejese hullik a kapu fölé, Karius biztosított.

56
    Okazaki (Mainz) ugrik ki, les miatt azonban megáll az akció.

54
    Malli kerül helyzetbe, de Neuer még éppen odaér, így nem lesz belőle komolyabb bonyodalom!

54
    Második bajor változtatás: Xabi Alonso le, Rode be.

52
    Első csere a vendégeknél: Brosinkski le, Okazaki be.

51
    Szépítési lehetőség, Baumgartlinger veszi át a labdát a tizenhatoson belül, majd vesztére pont középre lő, Neuer így hárítani tud!

50
    Időközben a Hamburg megszerezte a vezetést otthon a Schalke ellen, ezzel módosul a kiesésért folytatott harc állása: bentmaradó a Hannover, a Hertha és a Hamburg, osztályozós helyen a Freiburg, a két kieső pedig a Stuttgart és a Padernborn.
    Bastian SCHWEINSTEIGER - 2:0

48
    A Bayern gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a bajorok! Lewandowski veszi le a labdát a tizenhatos belül, ami elpattan tőle, érkezik BASTIAN SCHWEINSTEIGER, aki nemes egyszerűséggel bebelsőzi a játékszert a hosszú sarokba! 2-0!

46
    Cserélnek a hazaiak a szünetben: Müller helyére Weiser áll be.

46

Lewandowski büntetőből szerzett találatával 1-0-re vezet a Bayern München a Mainz együttese ellen a szünetben.
    A bajorok hatalmas mezőnyfölényben játszanak, még annak ellenére is, hogy egyáltalán nem törik össze magukat. Minden pályán félidő van, nézzük meg, jelen állás szerint hogy alakul a tabella:

45
    De Blasis lép ki ziccerben, ám ketten is a közvetlen közelében, elesik a támadó, a játékvezető nem fúj a sípjába.

44
    Geis küldi egyből kapura a pontrúgást, Neuer magabiztosan fogja a kísérletet.

43

42
    Teljesen beszorulnak most a fehér mezes vendégek, aki már nagyon várhatják a félidőt.

41
    Tartja a labdát a Bayern, más nem nagyon történik most a pályán.

40
    Lahm beadása érintés nélkül hagyja el a játékteret, kirúgással jöhet a Mainz.

39
    Az első komolyabb mainzi lehetőség! Geis ismét a beadással, Malli tisztán fejelhet középen, mellé!

38
    Geis ad be a tizenhatos sarkától, Dante fejeli vissza a labdát a mezőnybe.

38
    Dante adja haza a játékszert, teljesen uralja a mérkőzést a bajnok.

36
    Karius kirúgásával folytatódhat az összecsapás.

35
    Helyzet! Xabi Alonso a szabadrúgással, Dante csúsztat a hosszún a vállával, éppen csak mellé!

34
    Bernat kerül a földre, újabb pontrúgás lesz a müncheniek javára.

32
    Karius bokszolja ki a labdát a mezőnybe a sarokrúgást követően.

32
    Schweinsteiger és Lewandowski is lemarad a beívelésről, de beleér még egy védő, szöglet lesz.

31
    Szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak, beívelés várható.

30
    Egyenlített a Stuttgart, így változik a helyzet: bajnok a Bayern, második a Wolfsburg, harmadik a Gladbach, negyedik a Bayer.
    Kieső a Padernborn és a Hamburg, osztályozós a Stuttgart.

28
    Teljesen visszaáll a saját térfelére a Mainz.

27
    Nincs változás a negyed órával korábbi állapotokhoz képest: bajnok a Bayern, második a Wolfsburg, harmadik a Gladbach, negyedik a Bayer.
    Kieső a Hamburg és a Stuttgart, osztályozós a Padernborn.
    Robert LEWANDOWSKI - 1:0

25
    GÓÓÓÓÓÓL! Vezetnek a bajorok! ROBERT LEWANDOWSKI áll a labda mögé, és magabiztosan helyez a kapu közepébe! 1-0!

24
    11-es a Bayern javára! A sarokrúgást követően kezeznek a vendégek a tizenhatoson belül!

24
    Végre helyzet! Boateng teker jobbal, jó 25 méterről, Karius bravúrral piszkálja ki a játékszert a hosszú alsóból, szöglet!

22
    Geis pontrúgását Dante fejeli föl az égbe, majd vendég fejről pattan ki a labda az alapvonalon kívülre.

21
    Götze bejátszása vágódik le, égül felszabadítanak a vendégek.

20
    Szép, komótos tempóban adogat a hazai együttes, nem túl izgalmas eddig az összecsapás.

19
    Rafinha beadását Schweinsteiger fejeli mellé.

17
    Labdabirtoklási arány: 75% – 25%.

16
    Szinte végig a müncheniek birtokolják a labdát, a fehér mezesek eddig nem sok vizet zavartak elől.

14
    Dante felívelt labdáját Lewandowski tudja elfejelni a kifutó Karius fölött 12 méterről, fölé megy a játékszer, a támadót ápolni kell.

12
    Jelen állás szerint: bajnok a Bayern, második a Wolfsburg, harmadik a Gladbach, negyedik a Bayer.

10
    Karius küldi a mezőnybe a játékszert. Szinte már az összes pályán született gól, kivéve a mi valamint a Hamburg – Schalke és a Gladbach – Augsburg párharcot.

8
    Eddig a várakozásoknak megfelelően a Bayern dominálja az összecsapást, komolyabb helyzetet azonban még nem jegyezhettünk fel.

6
    Müller teszi be jobb belsővel a labdát a tizenhatos és az alapvonal találkozásától, Lahm fejese egyenesen Karius kezébe érkezik.

5
    Időközben a Hertha hátrányba került a Hoffenheim otthonában, egyelőre még nincs osztályozós helyen Dárdai Pál legénysége.

3
    Bell akadályozza meg Lewandowskit a labdaátvételben.

1
    Hét perc késéssel indul a találkozó. A hazaiak tiszta pirosban, míg a Mainz fehér szerelésben lép ma pályára.

1

Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Bernat – Lahm (C), Alonso, Schweinsteiger – T. Müller, Lewandowski, Götze.
    Cserék: Lucić – Benatia, Gaudino, Martínez, C. Pizarro, Rode, Weiser.

1. FSV Mainz 05: Karius – Bell, Bungert, Noveski (C), Bengtsson – Geis, Baumgartlinger – Brosinski, Malli, Jairo – De Blasis.
    Cserék: Zentner – Allagui, Clemens, Moritz, Nedělev, Okazaki.

Játékvezetők: Thorsten Kinhöfer – Fischer, Assmuth.

Az idei Bundesliga bajnoka, a Bayern München csapata a középmezőnyben végző Mainz együttesét látja vendégül a 34., záró fordulóban. A bajorok az elmúlt három bajnokijukat egyaránt elveszítették, és időközben a Barcelona a Bajnokok Ligájából is kiejtette a münchenieket, a hazai közönség tehát mindenképpen győzelmet vár el a kedvenceitől a szezonzárón.
    A vendégek a 10. helyen tanyáznak, az utolsó forduló eredményétől függetlenül már sem kiesni, sem nemzetközi kupaindulást jelentő helyet megcsípni nem tudnak, a számukra tehát tét nélküli lesz az összecsapás.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.