Bayern München – 1. FSV Mainz 05 2:0 (vége) | Borussia Dortmund – Werder Bremen 3:2 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Augsburg 1:3 (vége)
1899 Hoffenheim – Hertha BSC 2:1 (vége) | Hannover 96 – SC Freiburg 2:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 2:1 (vége)
Hamburger SV – FC Schalke 04 2:0 (vége) | 1. FC Köln – VfL Wolfsburg 2:2 (vége) | SC Paderborn 07 – VfB Stuttgart 1:2 (vége)
Bayern München
2:0 (1:0)
1. FSV Mohuč 05
szombat 23.05.2015, 15:30 • Allianz Arena, München • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

Az idei Bundesliga bajnoka, a Bayern München csapata a középmezőnyben végző Mainz együttesét látja vendégül a 34., záró fordulóban. A bajorok az elmúlt három bajnokijukat egyaránt elveszítették, és időközben a Barcelona a Bajnokok Ligájából is kiejtette a münchenieket, a hazai közönség tehát mindenképpen győzelmet vár el a kedvenceitől a szezonzárón.
    A vendégek a 10. helyen tanyáznak, az utolsó forduló eredményétől függetlenül már sem kiesni, sem nemzetközi kupaindulást jelentő helyet megcsípni nem tudnak, a számukra tehát tét nélküli lesz az összecsapás.

Bayern München: Neuer – Rafinha, J. Boateng, Dante, Bernat – Lahm (C), Alonso, Schweinsteiger – T. Müller, Lewandowski, Götze.
    Cserék: Lucić – Benatia, Gaudino, Martínez, C. Pizarro, Rode, Weiser.

1. FSV Mainz 05: Karius – Bell, Bungert, Noveski (C), Bengtsson – Geis, Baumgartlinger – Brosinski, Malli, Jairo – De Blasis.
    Cserék: Zentner – Allagui, Clemens, Moritz, Nedělev, Okazaki.

Játékvezetők: Thorsten Kinhöfer – Fischer, Assmuth.

1

1
    Hét perc késéssel indul a találkozó. A hazaiak tiszta pirosban, míg a Mainz fehér szerelésben lép ma pályára.

3
    Bell akadályozza meg Lewandowskit a labdaátvételben.

5
    Időközben a Hertha hátrányba került a Hoffenheim otthonában, egyelőre még nincs osztályozós helyen Dárdai Pál legénysége.

6
    Müller teszi be jobb belsővel a labdát a tizenhatos és az alapvonal találkozásától, Lahm fejese egyenesen Karius kezébe érkezik.

8
    Eddig a várakozásoknak megfelelően a Bayern dominálja az összecsapást, komolyabb helyzetet azonban még nem jegyezhettünk fel.

10
    Karius küldi a mezőnybe a játékszert. Szinte már az összes pályán született gól, kivéve a mi valamint a Hamburg – Schalke és a Gladbach – Augsburg párharcot.

12
    Jelen állás szerint: bajnok a Bayern, második a Wolfsburg, harmadik a Gladbach, negyedik a Bayer.
    Kieső a Hamburg és a Stuttgart, osztályozós a Padernborn.

14
    Dante felívelt labdáját Lewandowski tudja elfejelni a kifutó Karius fölött 12 méterről, fölé megy a játékszer, a támadót ápolni kell.

16
    Szinte végig a müncheniek birtokolják a labdát, a fehér mezesek eddig nem sok vizet zavartak elől.

17
    Labdabirtoklási arány: 75% – 25%.

19
    Rafinha beadását Schweinsteiger fejeli mellé.

20
    Szép, komótos tempóban adogat a hazai együttes, nem túl izgalmas eddig az összecsapás.

21
    Götze bejátszása vágódik le, égül felszabadítanak a vendégek.

22
    Geis pontrúgását Dante fejeli föl az égbe, majd vendég fejről pattan ki a labda az alapvonalon kívülre.

24
    Végre helyzet! Boateng teker jobbal, jó 25 méterről, Karius bravúrral piszkálja ki a játékszert a hosszú alsóból, szöglet!

24
    11-es a Bayern javára! A sarokrúgást követően kezeznek a vendégek a tizenhatoson belül!

25
    A Bayern gólt szerzett!
    GÓÓÓÓÓÓL! Vezetnek a bajorok! ROBERT LEWANDOWSKI áll a labda mögé, és magabiztosan helyez a kapu közepébe! 1-0!
    Robert LEWANDOWSKI - 1:0

27
    Nincs változás a negyed órával korábbi állapotokhoz képest: bajnok a Bayern, második a Wolfsburg, harmadik a Gladbach, negyedik a Bayer.

28
    Teljesen visszaáll a saját térfelére a Mainz.

30
    Egyenlített a Stuttgart, így változik a helyzet: bajnok a Bayern, második a Wolfsburg, harmadik a Gladbach, negyedik a Bayer.
    Kieső a Padernborn és a Hamburg, osztályozós a Stuttgart.

31
    Szabadrúgáshoz jutnak a hazaiak, beívelés várható.

32
    Schweinsteiger és Lewandowski is lemarad a beívelésről, de beleér még egy védő, szöglet lesz.

32
    Karius bokszolja ki a labdát a mezőnybe a sarokrúgást követően.

34
    Bernat kerül a földre, újabb pontrúgás lesz a müncheniek javára.

35
    Helyzet! Xabi Alonso a szabadrúgással, Dante csúsztat a hosszún a vállával, éppen csak mellé!

36
    Karius kirúgásával folytatódhat az összecsapás.

38
    Dante adja haza a játékszert, teljesen uralja a mérkőzést a bajnok.

38
    Geis ad be a tizenhatos sarkától, Dante fejeli vissza a labdát a mezőnybe.

39
    Az első komolyabb mainzi lehetőség! Geis ismét a beadással, Malli tisztán fejelhet középen, mellé!

40
    Lahm beadása érintés nélkül hagyja el a játékteret, kirúgással jöhet a Mainz.

41
    Tartja a labdát a Bayern, más nem nagyon történik most a pályán.

42
    Teljesen beszorulnak most a fehér mezes vendégek, aki már nagyon várhatják a félidőt.

43
    Szabadrúgáshoz jutnak a vendégek, beívelés várható.

44
    Geis küldi egyből kapura a pontrúgást, Neuer magabiztosan fogja a kísérletet.

45
    De Blasis lép ki ziccerben, ám ketten is a közvetlen közelében, elesik a támadó, a játékvezető nem fúj a sípjába.

45
    Nem lesz hosszabbítás.

45

Lewandowski büntetőből szerzett találatával 1-0-re vezet a Bayern München a Mainz együttese ellen a szünetben.
    A bajorok hatalmas mezőnyfölényben játszanak, még annak ellenére is, hogy egyáltalán nem törik össze magukat. Minden pályán félidő van, nézzük meg, jelen állás szerint hogy alakul a tabella:

46
    Cserélnek a hazaiak a szünetben: Müller helyére Weiser áll be.

48
    GÓÓÓÓÓÓL! Növelik előnyüket a bajorok! Lewandowski veszi le a labdát a tizenhatos belül, ami elpattan tőle, érkezik BASTIAN SCHWEINSTEIGER, aki nemes egyszerűséggel bebelsőzi a játékszert a hosszú sarokba! 2-0!
    Bastian SCHWEINSTEIGER - 2:0

50
    Időközben a Hamburg megszerezte a vezetést otthon a Schalke ellen, ezzel módosul a kiesésért folytatott harc állása: bentmaradó a Hannover, a Hertha és a Hamburg, osztályozós helyen a Freiburg, a két kieső pedig a Stuttgart és a Padernborn.

51
    Szépítési lehetőség, Baumgartlinger veszi át a labdát a tizenhatoson belül, majd vesztére pont középre lő, Neuer így hárítani tud!

52
    Első csere a vendégeknél: Brosinkski le, Okazaki be.

54
    Második bajor változtatás: Xabi Alonso le, Rode be.

54
    Malli kerül helyzetbe, de Neuer még éppen odaér, így nem lesz belőle komolyabb bonyodalom!

56
    Okazaki (Mainz) ugrik ki, les miatt azonban megáll az akció.

57
    Lewandowski fejese hullik a kapu fölé, Karius biztosított.

60
    Szöglettel jöhet a hazai együttes.

61
    Schweinsteiger esik el labdalevétel közben a sarokrúgás után, így könnyedén tisztáznak a fehér mezesek.

63
    Továbbra is a Bayern akarata érvényesül a pályán.

64
    Labdabirtoklási arány: 71% – 29%.

66
    Újabb változás! Fordít a Stuttgart, ezzel így állunk most: bentmaradó a Hannover, a Stuttgart és a Hertha, osztályozós helyen a Hamburg, a két kieső pedig a Freiburg és a Padernborn.

69
    Neuer vágja a mezőnybe a játékszert.

70
    Neuer kezében ismét a játékszer, Geis beadása után birtokolja a labdát a hazaiak kapusa.

71
    Második vendég csere: Malli helyén Nedelev folytatja.

72
    Jó hír Dárdai Pál csapatának, egyenlít a Hertha Hoffenheimben, ezzel így áll a helyzet: bentmaradó a Hannover, a Hertha és a Stuttgart, osztályozós helyen a Hamburg, a két kieső pedig a Freiburg és a Padernborn.

73
    Utolsó bajor csere: Lewandowski le, Pizarro be.