Bayern München – 1. FSV Mainz 05 2:0 (vége) | Borussia Dortmund – Werder Bremen 3:2 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Augsburg 1:3 (vége)
1899 Hoffenheim – Hertha BSC 2:1 (vége) | Hannover 96 – SC Freiburg 2:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 2:1 (vége)
Hamburger SV – FC Schalke 04 2:0 (vége) | 1. FC Köln – VfL Wolfsburg 2:2 (vége) | SC Paderborn 07 – VfB Stuttgart 1:2 (vége)

(17:26:48)

A Hannover bennmaradt, a Freiburg viszont búcsúzik a Bundesligától.

A 84. percben megduplázta az előnyét a Hannover, köszönhetően Krmas hatalmas öngóljának. Hiába álltak nagyon sokáig bennmaradást érő helyen a vendégek, a Hamburg és a Stuttgart győzelme miatt egészen a 17. helyig vissza csúsztak.

Az egyik csapat ünnepel a másik sír, ilyen a futball.

Köszönjük, hogy velünk tartottatok!

90+5

90+3
    Krmasnál elszakadt a cérna, lekönyökölte ellenfelét, majd még majdnem bele is rúgott. A játékvezető a sárgával elég jó szívű volt.
    Nils PETERSEN - 2:1

90+3
    NILS PETERSEN gyűri át magát egy védőn, majd tizenötről kibombázza a hosszú felsőt. A védők most elaludtak.

90+2
    Mehmedi passzolna középre a tizenhatoson belül, de a védők jól zárnak.

90+1
    Stindl bombáz fölé húszról.

90+1
    Négy perc lesz a hosszabbítás. Ennyi ideje maradt a vendégeknek a csoda tételre.

89
    Pörögnek a másodpercek, a hazaiak pedig már dalolnak.
    Pavel KRMAŠ - 2:0

84
    PAVEL KRMAŠ öngóljával 2:0-ra vezet a Hannover. Estében kaparta kapura Briand a labdát, Bürkin túl jutott, de a kapus még utána tudott menni és érthetetlen módon Krmas gyakorlatilag saját kapusának a kezéből térddel bevágta a kapujába a labdát. Ezzel nagyon úgy néz ki, hogy elszállt a Freiburg esélye a bennmaradásra.

83
    Csere a SC Freiburg-nél/nál: lemegy Vladimír Darida, bejön Mike Frantz.

82
    Csere a Hannover 96-nél/nál: lemegy Hiroši Kijotake, bejön Marius Stankevičius.

81
    A tabella alsóházának állása: (80. perc)

81
    Schmid bele lövi a sorfalba.

80
    Még mindig nem lehetett elvégezni a szabadrúgást. Tizenhét méterre a kaputól.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Christian Schulz (Hannover 96).

79
    Schulz buktatta Philippet a tiznhatos előtt még. Nem sokon múlt a tizenegyes.

78
    Rossz bedobás, jöhet a Hannover.

77
    Marcelo szerelte brutál keményen Daridat a bal szélen. Bedobás lesz.

76
    Csere a SC Freiburg-nél/nál: lemegy Karim Guédé, bejön Maximilian Philipp.

76
    Mehmedi beadása hosszú a társaknak. Kirúgás következik.

73
    A tabella jelenlegi állása: (73. perc)

14. Hertha 36 Pont
    15. Stuttgart 36 Pont

73
    Mehmedi beadását bedobásra vágják ki a vidők.

72
    Vezet a Stuttgart Padernbornban. Jelen állás szerint kiesik az első osztályból a Freiburg!

69
    A többi pályán nics változás egyelőre. Ha a Padernborn – Stuttgart mérkőzésen a vendégek nyernek (1:1 jelenlegy) , jelen állás szerint a Freiburg kiesik a Bundesligából.

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Jimmy Briand (Hannover 96).

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Stefan Mitrović (SC Freiburg).

67
    Kiyotake ível középre, Stindl fejeli rá hatalmas erővel, de Bürki magabiztosan fogja.

66
    Gunter szabálytalankodott a jobb szélen. Szöglettel felérő szabadrúgás a hazaiaknak.

65
    Mitrovic és Briand esik el a tizenhatoson belül, de a játékvezető mutatja Briandnak, hogy tessék felkelni. Stark nem fúj tizenegyest.

65
    Bürki szabadrúgása a másik kapus kezében köt ki.

64
    Briand lépett oda a labdát birtokló Bürkinek, szabadrúgás lesz kifelé.

64
    Mehmedi lábáról Bürki kezébe gurul a labda.

63
    Schmid szögletéből hazai bedobás lett.

62
    Egy jobb oldali beadást Schmiedebach vág ki szögletre.

60
    A Hamburg már 2:0-ra vezet a Schalke ellen. A vendégeknek muszáj lesz váltaniuk különben készülhetnek az osztályozóra.

58
    Guede ellen szabálytalankodnak a bal szélen.

58
    Mehmedi ellen szabálytalankodtak a hazai védők.

57
    Marcelo szabadít fel a kapu előtt.

54
    Sikerült visszazárnia a vendégeknek.

54
    Schmid szögletét a védők előre fejelik és abból kontrázhatnak.

54
    Újabb vendég szöglet lesz.

53
    Klaus harcol ki szögletet. Nagyon elkezdett nyomni a Freiburg.

53
    Mehmedi esik el a tizenhatoson belül, de nem történt szabálytalanság.

18. Padernborn 32 Pont

A Freiburg jelenleg osztályozós helyen áll!

50
    Hatalmasat véd Zieler Mehmedi fejesénél. Schmid adta be a jobb szélről a támadónak, de a kapus esze és szíve a helyén volt.

49
    Megszerezte a vezetést a Hamburg a másik pályán.

48
    Szabadrúgás a hazaiaknak szinte ugyan arról a helyről, mint az előbb.

47
    Hofler szabálytalankodott az ellenfél térfelén.

46

A tabella jelenlegi állása: (Félidő)

15. Freiburg 34 Pont
    16 Stuttgart 34 pont
    17. Hamburg 33 Pont

A hazai csapat mehet valamivel nyugodtabban a szünetre. Egyelőre egyik csapat sem áll kiesésre, de még vissza van egy félidő és egy esetleges döntetlennel komoly bajba kerülhetnek a csapatok. Igaz ehhez az is kell, hogy a másik pályákon is változás történjen.

A Hannover irányította a mérkőzést, de a félidő végére a vendégek jobban kinyítlak és Klaus révén több veszélyes akciót is kidolgoztak.

A szünet után folytatjuk.

45+3

45+3
    Schmid íveli Krmas fejére, de a cseh védő mellé fejel.

45
    Lökdösődés miatt szabadrúgás lesz kifelé az elvégzett szöglet után.

44
    Albornoz beadásába bele lépnek, szöglet lesz.

44
    Krmas fejeli ki a labdát a kapu elől.

42
    Schmid szöglete a hosszúra szállt, Klaus lőtte el húszról, de Zieler vetődve védte.

42
    Albornoz fejel szögletre egy bal oldalról érkező beadást.

40
    Klaus kap üresen egy labdát, éles szögből kb. nyolc méterről próbálta a rövid felsőt megcélozni, de Zieler a helyén állt és védte.

38
    Sane bombáz méterekkel fölé huszonötről.

36
    Nem lehet nyugodt a Feibrug, a Stuttgart kiegyenlített a Padernborn otthonában.

A tabella jelenlegi állása: (36. perc)

34
    Csere a Hannover 96-nél/nál: lemegy Edgar Prib, bejön Kenan Karaman.

33
    Prib szorul ápolásra.

31
    Mainzi szabadrúgás a félpálya környékén.

30
    Utóbbi percekben a mezőnyben folyik a játék.

27
    Darida előtt vetődik rá a labdára Zieler.

26
    Stindl szabálytalankodik az ellenfél térfelén.

24
    Kiyotake-t öklelik fel a felezővonalnál, szabadrúgás lesz.

23
    A tabella jelenlegi állása: (23. perc)

16 Padernborn 34 pont
    17. Stuttgart 33 Pont
    18. Hamburg 33 Pont

22
    Kiyotake szöglete végül Bürki kezében köt ki.

21
    Gunter ment fejjel szögletre egy beadást.

18
    A tizenhatoson belül esik el egy hazai játékos, de Stark nem fúj tizenegyest.

17
    Marcelohoz fordulásból lő mellé a tizenhatoson belülről.

16
    Stindl szánja el magát egy jókora bombára, Bürki remek mozdulattal szedte ki a léc alól. Szöglet következik.

14
    Schmiedebach sárgult be reklamálásért.

13
    Mujdza lő csúnyán fölő húszról.

12
    Prib próbálkozott lehelet finoman középre emelni, de a védők jól zártak.

11
    Briand fejelt Bürki kezébe.

9
    Krmast löktél fel a saját térfelén. Szabadrúgás kifelé.

7
    Prib lökött az ellenfél térfelén.

4
    A tabella jelenlegi állása:

Hiroši KIJOTAKE - 1:0

3
    Alig három perc telt el és HIROŠI KIJOTAKE góljával vezet a Hannover. Remek indítást kap a bal szélen Albornoz, aki nem totojázik, egyből középre adja a labdát, amire tökéletesen érkezik Kiyotake és a bal alsó sarokba fejel. Az állás 1:0.

2
    Az első szabálytalanságot a hazaiak követik el.

1

A záró fordulójához érkezett az idei Bundesliga szezon. Az egyik legizgalmasabb mérkőzésre számíthatunk a Hannover és a Freiburg mérkőzésén.

A mérkőzést megelőzően a Hannover a tizenötödik 34 ponttal és -17-es gólkülönbséggel, míg a Freiburg a tizennegyedik szintén 34 ponttal, de nekik -10 a gólkülönbségük.
    A két csapat egymást buktathatja el a bennmaradást illetően. A vendég csapat a gólkülönbségének köszönhetően megelőzi a Hannovert, így az esetleges döntetlen szinte biztos bennmaradást jelentene a vendég csapatnak.

A két csapat decemberi mérkőzésén 2:2-es döntetlen született, de a mai találkozó a tét miatt egészen más lehet.

A mérkőzés közben természetesen a tabella akutális állását is folyamatosan követjük, tartsatok velünk!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.