Bayern München – 1. FSV Mainz 05 2:0 (vége) | Borussia Dortmund – Werder Bremen 3:2 (vége) | Borussia M'gladbach – FC Augsburg 1:3 (vége)
1899 Hoffenheim – Hertha BSC 2:1 (vége) | Hannover 96 – SC Freiburg 2:1 (vége) | Eintracht Frankfurt – Bayer Leverkusen 2:1 (vége)
Hamburger SV – FC Schalke 04 2:0 (vége) | 1. FC Köln – VfL Wolfsburg 2:2 (vége) | SC Paderborn 07 – VfB Stuttgart 1:2 (vége)
Hannover 96
2:1 (1:0)
SC Freiburg
szombat 23.05.2015, 15:30 • AWD-Arena, Hannover • Bundesliga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:30 - kor kezdődik.

A záró fordulójához érkezett az idei Bundesliga szezon. Az egyik legizgalmasabb mérkőzésre számíthatunk a Hannover és a Freiburg mérkőzésén.

A mérkőzést megelőzően a Hannover a tizenötödik 34 ponttal és -17-es gólkülönbséggel, míg a Freiburg a tizennegyedik szintén 34 ponttal, de nekik -10 a gólkülönbségük.
    A két csapat egymást buktathatja el a bennmaradást illetően. A vendég csapat a gólkülönbségének köszönhetően megelőzi a Hannovert, így az esetleges döntetlen szinte biztos bennmaradást jelentene a vendég csapatnak.

A két csapat decemberi mérkőzésén 2:2-es döntetlen született, de a mai találkozó a tét miatt egészen más lehet.

A mérkőzés közben természetesen a tabella akutális állását is folyamatosan követjük, tartsatok velünk!

1

2
    Az első szabálytalanságot a hazaiak követik el.

3
    Alig három perc telt el és HIROŠI KIJOTAKE góljával vezet a Hannover. Remek indítást kap a bal szélen Albornoz, aki nem totojázik, egyből középre adja a labdát, amire tökéletesen érkezik Kiyotake és a bal alsó sarokba fejel. Az állás 1:0.

9
    Krmast löktél fel a saját térfelén. Szabadrúgás kifelé.

11
    Briand fejelt Bürki kezébe.

12
    Prib próbálkozott lehelet finoman középre emelni, de a védők jól zártak.

13
    Mujdza lő csúnyán fölő húszról.

14
    Schmiedebach sárgult be reklamálásért.

16
    Stindl szánja el magát egy jókora bombára, Bürki remek mozdulattal szedte ki a léc alól. Szöglet következik.

17
    Marcelohoz fordulásból lő mellé a tizenhatoson belülről.

18
    A tizenhatoson belül esik el egy hazai játékos, de Stark nem fúj tizenegyest.

21
    Gunter ment fejjel szögletre egy beadást.

22
    Kiyotake szöglete végül Bürki kezében köt ki.

23
    A tabella jelenlegi állása: (23. perc)

24
    Kiyotake-t öklelik fel a felezővonalnál, szabadrúgás lesz.

26
    Stindl szabálytalankodik az ellenfél térfelén.

27
    Darida előtt vetődik rá a labdára Zieler.

30
    Utóbbi percekben a mezőnyben folyik a játék.

31
    Mainzi szabadrúgás a félpálya környékén.

33
    Prib szorul ápolásra.

34
    Csere a Hannover 96-nél/nál: lemegy Edgar Prib, bejön Kenan Karaman.

36
    Nem lehet nyugodt a Feibrug, a Stuttgart kiegyenlített a Padernborn otthonában.

A tabella jelenlegi állása: (36. perc)

14. Hertha 35 Pont
    16 Stuttgart 34 pont
    17. Hamburg 33 Pont
    18. Padernborn 32 Pont

38
    Sane bombáz méterekkel fölé huszonötről.

40
    Klaus kap üresen egy labdát, éles szögből kb. nyolc méterről próbálta a rövid felsőt megcélozni, de Zieler a helyén állt és védte.

42
    Albornoz fejel szögletre egy bal oldalról érkező beadást.

42
    Schmid szöglete a hosszúra szállt, Klaus lőtte el húszról, de Zieler vetődve védte.

44
    Krmas fejeli ki a labdát a kapu elől.

44
    Albornoz beadásába bele lépnek, szöglet lesz.

45
    Lökdösődés miatt szabadrúgás lesz kifelé az elvégzett szöglet után.

45+3
    Schmid íveli Krmas fejére, de a cseh védő mellé fejel.

45+3

A hazai csapat mehet valamivel nyugodtabban a szünetre. Egyelőre egyik csapat sem áll kiesésre, de még vissza van egy félidő és egy esetleges döntetlennel komoly bajba kerülhetnek a csapatok. Igaz ehhez az is kell, hogy a másik pályákon is változás történjen.

A Hannover irányította a mérkőzést, de a félidő végére a vendégek jobban kinyítlak és Klaus révén több veszélyes akciót is kidolgoztak.

A szünet után folytatjuk.

A tabella jelenlegi állása: (Félidő)

46

47
    Hofler szabálytalankodott az ellenfél térfelén.

48
    Szabadrúgás a hazaiaknak szinte ugyan arról a helyről, mint az előbb.

49
    Megszerezte a vezetést a Hamburg a másik pályán.

50
    Hatalmasat véd Zieler Mehmedi fejesénél. Schmid adta be a jobb szélről a támadónak, de a kapus esze és szíve a helyén volt.

50
    A tabella jelenlegi állása: (50. perc)

15. Hamburg 35 Pont
    16. Freiburg 34 Pont
    17. Stuttgart 34 pont

A Freiburg jelenleg osztályozós helyen áll!

53
    Mehmedi esik el a tizenhatoson belül, de nem történt szabálytalanság.

53
    Klaus harcol ki szögletet. Nagyon elkezdett nyomni a Freiburg.

54
    Újabb vendég szöglet lesz.

54
    Schmid szögletét a védők előre fejelik és abból kontrázhatnak.

54
    Sikerült visszazárnia a vendégeknek.

57
    Marcelo szabadít fel a kapu előtt.

58
    Mehmedi ellen szabálytalankodtak a hazai védők.

58
    Guede ellen szabálytalankodnak a bal szélen.

60
    A Hamburg már 2:0-ra vezet a Schalke ellen. A vendégeknek muszáj lesz váltaniuk különben készülhetnek az osztályozóra.

62
    Egy jobb oldali beadást Schmiedebach vág ki szögletre.

63
    Schmid szögletéből hazai bedobás lett.

64
    Mehmedi lábáról Bürki kezébe gurul a labda.

64
    Briand lépett oda a labdát birtokló Bürkinek, szabadrúgás lesz kifelé.

65
    Bürki szabadrúgása a másik kapus kezében köt ki.

65
    Mitrovic és Briand esik el a tizenhatoson belül, de a játékvezető mutatja Briandnak, hogy tessék felkelni. Stark nem fúj tizenegyest.

66
    Gunter szabálytalankodott a jobb szélen. Szöglettel felérő szabadrúgás a hazaiaknak.

67
    Kiyotake ível középre, Stindl fejeli rá hatalmas erővel, de Bürki magabiztosan fogja.

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Stefan Mitrović (SC Freiburg).

68
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Jimmy Briand (Hannover 96).

69
    A többi pályán nics változás egyelőre. Ha a Padernborn – Stuttgart mérkőzésen a vendégek nyernek (1:1 jelenlegy) , jelen állás szerint a Freiburg kiesik a Bundesligából.

72
    Vezet a Stuttgart Padernbornban. Jelen állás szerint kiesik az első osztályból a Freiburg!

73
    Mehmedi beadását bedobásra vágják ki a vidők.

76
    Mehmedi beadása hosszú a társaknak. Kirúgás következik.

76
    Csere a SC Freiburg-nél/nál: lemegy Karim Guédé, bejön Maximilian Philipp.

77
    Marcelo szerelte brutál keményen Daridat a bal szélen. Bedobás lesz.

78
    Rossz bedobás, jöhet a Hannover.

79
    Schulz buktatta Philippet a tiznhatos előtt még. Nem sokon múlt a tizenegyes.

80
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Christian Schulz (Hannover 96).

80
    Még mindig nem lehetett elvégezni a szabadrúgást. Tizenhét méterre a kaputól.

81
    Schmid bele lövi a sorfalba.

81
    A tabella alsóházának állása: (80. perc)
    14. Stuttgart 36 Pont
    15. Hertha 35 Pont

82
    Csere a Hannover 96-nél/nál: lemegy Hiroši Kijotake, bejön Marius Stankevičius.

83
    Csere a SC Freiburg-nél/nál: lemegy Vladimír Darida, bejön Mike Frantz.

84
    PAVEL KRMAŠ öngóljával 2:0-ra vezet a Hannover. Estében kaparta kapura Briand a labdát, Bürkin túl jutott, de a kapus még utána tudott menni és érthetetlen módon Krmas gyakorlatilag saját kapusának a kezéből térddel bevágta a kapujába a labdát. Ezzel nagyon úgy néz ki, hogy elszállt a Freiburg esélye a bennmaradásra.
    Pavel KRMAŠ - 2:0

89
    Pörögnek a másodpercek, a hazaiak pedig már dalolnak.

90+1
    Négy perc lesz a hosszabbítás. Ennyi ideje maradt a vendégeknek a csoda tételre.

90+1
    Stindl bombáz fölé húszról.

90+2
    Mehmedi passzolna középre a tizenhatoson belül, de a védők jól zárnak.

90+3
    NILS PETERSEN gyűri át magát egy védőn, majd tizenötről kibombázza a hosszú felsőt. A védők most elaludtak.
    Nils PETERSEN - 2:1

90+3
    Krmasnál elszakadt a cérna, lekönyökölte ellenfelét, majd még majdnem bele is rúgott. A játékvezető a sárgával elég jó szívű volt.

90+5

A Hannover bennmaradt, a Freiburg viszont búcsúzik a Bundesligától.

A 84. percben megduplázta az előnyét a Hannover, köszönhetően Krmas hatalmas öngóljának. Hiába álltak nagyon sokáig bennmaradást érő helyen a vendégek, a Hamburg és a Stuttgart győzelme miatt egészen a 17. helyig vissza csúsztak.

Az egyik csapat ünnepel a másik sír, ilyen a futball.