Arsenal FC – West Bromwich Albion 4:1 (vége) | Aston Villa FC – Burnley FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Sunderland AFC 3:1 (vége)
Crystal Palace – Swansea City 1:0 (vége) | Everton FC – Tottenham Hotspur 0:1 (vége) | Hull City – Manchester United 0:0 (vége)
Leicester City – Queens Park Rangers 5:1 (vége) | Manchester City – Southampton FC 2:0 (vége) | Newcastle United – West Ham United 2:0 (vége)
Stoke City – Liverpool F.C. 6:1 (vége)
Hull City
0:0 (0:0)
Manchester United
vasárnap 24.05.2015, 16:00 • Kingston Communications Stadium, Hull • Barclays Premier League

A QPR és a Burnley mellett tehát a Hull City lett a harmadik kieső idén a Premier Leagueben. A Manchester United rettentő gyenge színvonalon futballozott a mai napon, csak túl akart lenni ezen a találkozón, végül egy pontra jó is lett. A harmadik hely még elméletben elérhető volt a vendégeknek, de az Arsenal nagyon gyorsan több gólos vezetésre tett szert, ez nyilván el is jutott a United játékosaihoz, onnantól még annyira sem vették komolyan a meccset, ami a támadójátékot illeti.

A Hull az első félidőben nagyon bekezdett, futószalagon jöttek a helyzetek, majd kicsit ők is bealudtak. Folyamatosan próbáltak előre jönni, a ManU többnyire inkább csak védekezett. Fellaini kiállítása és a cserék sem igazán lendítettek a hazaiak szekerén, bár becsülettel jöttek előre, ezen az egy meccsen végül nem született gól a közel 100 perc alatt sem.

A Chelsea lett a bajnok, mögötte pedig a Manchester City, Arsenal, Manchester United sorrend alakult ki. Ezzel az idei szezon véget ért az angol első osztályban, folytatás nyár végén.

Köszönöm figyelmüket!
    ---- (17:59:31)

90+7

90+7
    Huddlestone íveli keresztbe a semmibe a labdát a tizenhatos előterében. Valdes kirúgásával vége is lesz.

90+7
    Rooney ívelte be balról a labdát, Januzaj elől kifejelik a hazaiak. Az utolsó perc felénél járunk, úgy tűnik, marad a 0-0, ezen az egy meccsen.

90+6
    Bal oldali beadás Bradytől, Smalling fejeli ki a labdát a tizenhatoson belülről.

90+5
    Lefújták közben a Newcastle mérkőzését, győztek a hazaiak két góllal, így bent maradtak. Most már hivatalosan is véget ért a Hull City Premier League tagsága. Egy gól azért szépségtapaszt jelenthetne a Hullnak.

90+4
    Dawson jött előre fejelni egy beadásnál, de nem sikerült jól irányítania, nem lett veszélyes.

90+3
    Smalling is besárgult a végére.

90+2
    Rooney suhintotta rá jobb lábbal 22 méterről, Harper üti fölé a felső léc alól.

90+1
    Hét perc a hosszabbítás, nem meglepő a hosszú ápolási szünetek miatt.

90+1
    Dawson kapott sárga lapot.

90
    Az utolsó percekbe léptünk, a Manchester United marad negyedik, a Hull City pedig marad a kieső helyen. Innentől óriási csoda kéne, hogy a másik meccsen két gólt szerezzen a WHU, itt pedig a Hull kicsikarja a győzelmet, mindezt egyszerre ebben a maradék pár percben.

89
    Jelavic készíti le a labdát Quinnek lövésre, rá is suhintotta kissé balról, de középre ment, Valdes könnyedén fogta.

89
    Brady nem tudja elvinni a bal szélen Valencia mellett, a United védője szerelni tudta.

88
    Meylert váltja Robertson az utolsó percekre, de alighanem ez már nem oszt, nem szoroz.

87
    Két gólosra növelte előnyét a Newcastle, Gutierrez talált be, alighanem ezzel eldőlt végleg a bent maradás kérdése. A Newcastle ezzel bent marad, a Hull City akkor is kiesik, ha ezek után valahogy megnyerné saját találkozóját.

86
    McShane egyébként visszatért a pályára, előre is jött fejelni. Brady beadása azonban mély, Valdesnek ez csemege.

Gólok:

Lapok:   90+1. Dawson (HLL) – 58. Blind (MAN), 90+3. Smalling (MAN)   78. Fellaini (MAN)

Hull City: Harper – Chester (72. Hernández), Dawson (C), McShane – Elmohamady, Meyler (88. Robertson), Huddlestone, Quinn, Brady – N'Doye (72. Aluko), Jelavić.
    Cserék: McGregor – Aluko, Bruce, Hernández, Robertson, Rosenior, Sagbo.

Manchester United: Valdés – A. Valencia, Smalling, Jones, Rojo – Blind – Mata (75. Wilson), A. Herrera, Di María (24. Januzaj), Young (60. Fellaini) – Rooney (C).
    Cserék: Lindegaard – Blackett, Fellaini, Januzaj, McNair, van Persie, Wilson.

Játékvezetők: L. Probert – H. Lennard, D. Cann