Arsenal FC – West Bromwich Albion 4:1 (vége) | Aston Villa FC – Burnley FC 0:1 (vége) | Chelsea F.C. – Sunderland AFC 3:1 (vége)
Crystal Palace – Swansea City 1:0 (vége) | Everton FC – Tottenham Hotspur 0:1 (vége) | Hull City – Manchester United 0:0 (vége)
Leicester City – Queens Park Rangers 5:1 (vége) | Manchester City – Southampton FC 2:0 (vége) | Newcastle United – West Ham United 2:0 (vége)
Stoke City – Liverpool F.C. 6:1 (vége)
Hull City
0:0 (0:0)
Manchester United
vasárnap 24.05.2015, 16:00 • Kingston Communications Stadium, Hull • Barclays Premier League

A QPR és a Burnley mellett tehát a Hull City lett a harmadik kieső idén a Premier Leagueben. A Manchester United rettentő gyenge színvonalon futballozott a mai napon, csak túl akart lenni ezen a találkozón, végül egy pontra jó is lett. A harmadik hely még elméletben elérhető volt a vendégeknek, de az Arsenal nagyon gyorsan több gólos vezetésre tett szert, ez nyilván el is jutott a United játékosaihoz, onnantól még annyira sem vették komolyan a meccset, ami a támadójátékot illeti.

A Hull az első félidőben nagyon bekezdett, futószalagon jöttek a helyzetek, majd kicsit ők is bealudtak. Folyamatosan próbáltak előre jönni, a ManU többnyire inkább csak védekezett. Fellaini kiállítása és a cserék sem igazán lendítettek a hazaiak szekerén, bár becsülettel jöttek előre, ezen az egy meccsen végül nem született gól a közel 100 perc alatt sem.

A Chelsea lett a bajnok, mögötte pedig a Manchester City, Arsenal, Manchester United sorrend alakult ki. Ezzel az idei szezon véget ért az angol első osztályban, folytatás nyár végén.

Köszönöm figyelmüket!
    ---- (17:59:31)

90+7

90+7
    Huddlestone íveli keresztbe a semmibe a labdát a tizenhatos előterében. Valdes kirúgásával vége is lesz.

90+7
    Rooney ívelte be balról a labdát, Januzaj elől kifejelik a hazaiak. Az utolsó perc felénél járunk, úgy tűnik, marad a 0-0, ezen az egy meccsen.

90+6
    Bal oldali beadás Bradytől, Smalling fejeli ki a labdát a tizenhatoson belülről.

90+5
    Lefújták közben a Newcastle mérkőzését, győztek a hazaiak két góllal, így bent maradtak. Most már hivatalosan is véget ért a Hull City Premier League tagsága. Egy gól azért szépségtapaszt jelenthetne a Hullnak.

90+4
    Dawson jött előre fejelni egy beadásnál, de nem sikerült jól irányítania, nem lett veszélyes.

90+3
    Smalling is besárgult a végére.

90+2
    Rooney suhintotta rá jobb lábbal 22 méterről, Harper üti fölé a felső léc alól.

90+1
    Hét perc a hosszabbítás, nem meglepő a hosszú ápolási szünetek miatt.

90+1
    Dawson kapott sárga lapot.

90
    Az utolsó percekbe léptünk, a Manchester United marad negyedik, a Hull City pedig marad a kieső helyen. Innentől óriási csoda kéne, hogy a másik meccsen két gólt szerezzen a WHU, itt pedig a Hull kicsikarja a győzelmet, mindezt egyszerre ebben a maradék pár percben.

89
    Jelavic készíti le a labdát Quinnek lövésre, rá is suhintotta kissé balról, de középre ment, Valdes könnyedén fogta.

89
    Brady nem tudja elvinni a bal szélen Valencia mellett, a United védője szerelni tudta.

88
    Meylert váltja Robertson az utolsó percekre, de alighanem ez már nem oszt, nem szoroz.

87
    Két gólosra növelte előnyét a Newcastle, Gutierrez talált be, alighanem ezzel eldőlt végleg a bent maradás kérdése. A Newcastle ezzel bent marad, a Hull City akkor is kiesik, ha ezek után valahogy megnyerné saját találkozóját.

86
    McShane egyébként visszatért a pályára, előre is jött fejelni. Brady beadása azonban mély, Valdesnek ez csemege.

85
    Továbbra is támadásban a Hull City, a bal oldalon harcolnak ki szabadrúgást a hazaiak.

84
    Elmohamady jobb oldali beadását kiüti Valdes, éppen Hernandez elé, aki kulcshelyzetben, 11 méteren óriási luftot rúg, oda a helyzet!

83
    A labdabirtoklási arány 44%-56% a vendégek javára, ami igen meglepőnek tűnik annak fényében, hogy a második félidőben szinte csak a Hull támadott.

82
    Végre esemény, elvégezheti Harper a szabadrúgást 4-5 perc kényszerszünet után.

81
    A homlokára szorítókötést és turbánt kap McShane, a combjára szintén, de a jelek szerint folytatni akarja. Továbbra is áll a játék már hosszú percek óta. Véleményem szerint 5-6-7 perc hosszabbítás is lehet ebből a végén.

80
    A combján és a homlokán is eltalálta Fellaini az ír védőt, mindkét helyen felszakadt a bőr, továbbra is ápolás miatt áll a játék.

79
    Egyelőre McShanet kell ápolni, még vérzik is a combja a játékosnak. Egy cseréje még van a hazaiaknak, lehet, hogy McShanet kell levinni.

78
    Fellaini azonnali piros lapot kapott, a becsúszó McShane combjára talpalt oda, a labda már nem volt ott. Érthetetlen a belga játékostól a belépő.

78
    Egyre görcsösebbé válik a Hull City, ahogy telik az idő. Bár most Fellaini valami komoly dolgot követhetett el az egyik hazai játékos ellen.

78
    Jones kapott egyet gyomorra egy beívelésnél Abel Hernandeztől. Szerencséjére a bíró nem látta, így megússza lap nélkül. Simán piros lap is lehetett volna belőle, Jones egyelőre nem is felejtette el a dolgot.

77
    Nagyjából az utolsó negyed órán belül, ez az eredmény a hazaiak kiesését jelenti, a Manchester United pedig nem kifejezetten játssza ma a futballt, csak túl akar lenni ezen a mérkőzésen a ManU.

76
    Aluko a jobb oldalról adta be laposan, a rövid oldalon érkezett Jelavic, kapura pörgette, de Valdes bravúrral szögletre ütötte!

75
    Egyre csökken a hazaiak reménye, ugyanis itt kell, hogy változzon az eredmény és a Newcastle meccsen is.

75
    Az utolsó csere a vendégeknél, Mata helyett Wilson érkezik a pályára.

74
    Smallingról veszélyesen visszapattant a beinduló Jelavic testére a labda 7-8 méteren, de végül Valdes kezében kötött ki a játékszer.

73
    Mindkét együttesnek még 1-1 cserelehetősége maradt. A Manchester United számára még bő 20 perc van hátra az idényből, a Hullnak viszont könnyen lehet, hogy ennyi ideje van a Premier League tagságból.

72
    Chester helyett Abel Hernandez érkezik, N'Doye helyett pedig Aluko a pályán. Kettős hazai csere, muszáj kockáztatniuk.

71
    Most már minden mérkőzésen legalább egy gól esett, kivéve ezt az egy találkozót. Ez a Hull számára igen rossz hír. De ne feledjük, a győzelem jelenleg nem elég a hazaiaknak, a Newcastle nem nyerhet a másik meccsen. De vezetnek a szarkák.

70
    Mata beívelését Dawson lekapcsolja, Meyler pedig kivágja a labdát.

69
    Januzaj mintha meghallotta volna a kritikát, középen mutatott be szép szólót, már a tizenhatoson belülre is betört, de Chester az utolsó pillanatban odalépett, Harper pedig ki tudta rúgni.

68
    Elképesztő, hogy mennyire nem pörög a United, mintha valami edzőmeccsen lennénk. A második félidőben csak a Hull mutat támadójátékot gyakorlatilag.

67
    NDoye a jobb oldalon Jones mellett elvitte a labdát, majd elesett a védő mellett, nincs tizenegyes. Határesetnek tűnt.

66
    Brady a jobb oldalról lőtte keresztbe a labdát, középen McShane robbant be, de néhány centivel lemaradt a labdáról!

65
    Rooney a saját kapusával ütközött az imént, egyelőre le is kell őt kísérni, mert még szédeleg.

64
    Lent marad Rooney az iménti esetnél, nem láttuk, hogy mi történt vele, de hamarosan újabb Hull szöglet következik.

63
    Valdes igen rosszul jött ki egy Hull City szöglet utáni Dawson fejesre, végül Blind vágja ki a gólvonalról.

62
    Herrera kapta vissza lövésre a tizenhatos vonalánál, kissé jobb oldalt, rá is suhintotta laposan, nem sokkal mellé!

62
    Rooney átlépős csele nem jön be a középpályán, de Blind így is megszerzi a lasztit.

61
    Egy óra játékot követően Hull City – Manchester United: 0-0.

60
    Ashley Young helyén Fellaini folytatja a vendégeknél.

59
    Jelavic felé is túlságosan hosszú az indítás, Valdes könnyedén öleli magához.

58
    Blindé a mérkőzés első sárga lapja.

58
    Herrera és Young próbált kényszerítőzni, a középen érkező Herrera elől azonban kivágják a védők.

57
    Túl hosszú az indítás Rooney irányába a jobb oldalon, Harper jöhet kirúgással.

56
    A Newcastle közben megszerezte a vezetést hazai pályán, ha ez marad az eredmény, akkor a Hull City akkor is kiesik, ha megnyerné a találkozót.

55
    A felezőtől adja haza Valencia, Valdes adja ki Smallingnak.

54
    Egy jobb oldali hazai beadásra a rövid oldalon érkezett N'Doye de nem tudott már kapu felé fordulni a szoros őrizet miatt. Kirúgás.

53
    Huddlestone laposan belőtt labdáját kivágják a védők. A Manchester United továbbra is igen álmoskásan játszik, abszolút verhető ma.

52
    Huddlestone kapott egyet hátulról, a tizenhatoson kívül éppen hogy, de éles a szög a bal oldalról, lövésre nem alkalmas.

52
    Brady nagyon aktív, ismét a bal oldalon mozgolódik, de Valencia kivágja a labdát.

51
    Brady indítja Quinnt a bal oldalon, de elakad az átvett labdája egy vendég védőben.

50
    Helyzet már a túloldalon, Meyler egy lefejelt labdát középről, 12 méterről vág csúnyán fölé, ez nagy helyzet volt!

49
    Alighanem ezzel a bent maradás kérdése el is dőlne, de így még nyitott marad.

48
    Herrera kapta az eladott labdából, a jobb oldalon tört be a tizenhatoson belül, de amikor lőtt, Dawson bravúrral mentett testtel, önfeláldozóan!

47
    Huddlestone tartja meg a labdát középen, majd egy eladott labda.

46
    Nem történt csere a szünetben.

46

A Hull Citynek nyernie kell a bent maradáshoz és még akkor sem biztos a helyzetük. Ha a párhuzamos meccsen a Newcastle győz, akkor a szarkák maradnának elől és a Hull kiesne. Ha csak egy pontot gyűjt a Newcastle, akkor Hull győzelem esetén már bajba kerülnek, mert a Hullnak jobb a gólkülönbsége.

A Manchester Uniteden érezni, hogy nincs igazi tétje a találkozónak, kisebb helyzeteket kialakítottak már a vendégek, de általában inkább védekeztek az első félidőben. Egyelőre jól. Két lesgól már volt, szabályos még nem. A következő 45 perc dönti el a bent maradás kérdését.

Hull City – Manchester United: 0-0, a szünet után folytatjuk!
    ----

45+3

45+2
    Young löbbölte be a labdát a tizenhatoson belülre, Herrera elpiszkálta még Harper mellett, aki nem valami jól jött ki, de már nem éri utol a labdát, a bal kapufa mellett ment ki.

45+1
    Két perc a ráadás.

45+1
    Young balról ívelte be a labdát, Herrerának nagyon magas, Jones azonban visszaszerzi középen.

45
    Valdes könnyedén húzza le Brady bal oldali beadását. Eléggé ellaposodott az első félidőt sajnos.

44
    Az Arsenal és a Stoke is négy góllal vezet már az első félidőben a WBA, illetve a Liverpool ellenében, eldőlni látszik végleg a 3. hely sorsa.

43
    Elmohamady indult meg a jobb oldalon, de túlságosan hosszan kapja, kirúgás.

42
    Mata fordítja át a bal oldalra, Rojo tör be a bal oldalon, majd lő, felpattan egy blokkoló lábon, Harpernek így semmi gondot nem okoz.

41
    Még három mérkőzésen nincs gól, ebből kettő kulcsfontosságú a bent maradást tekintve. Ez a találkozó, illetve a Newcastle – WHU a két fontos.

40
    Rooneyt szereli Brady, majd előbbi még odarúgott. Megúszta a sárga lapot Rooney.

39
    Valdes kirúgása nem a legjobb, de Januzaj így is ki tudja hozni.

38
    Ismét támad a Hull, de a beadás nem jön össze a jobb oldalról Elmohamadytól.

37
    N'Doye ugratja ki a bal oldalon Meylert, Blind leheletnyit taszít rajta, így nem tudja átvenni 16 méteren.

36
    McShane szerez labdát a vendégek térfelén, de elpattan tőle, így Valdes simán ki tudja rúgni.

35
    Chester felszabadító rúgása elég csapnivaló, kimegy az oldalvonalon túlra, pedig nem támadták igazán.

34
    Némileg áttevődött már a játék a Hull City térfelére, de helyzetekig még nem jut a United.

33
    Mata belöbbölt labdáját Valencia sarokkal próbálta továbbtenni, Meyler rúgja ki bedobásra.

32
    N'Doye rúgott oda Jonesnak, a ManU jöhet előre a felezőtől.

31
    Fél óra játékot követően Hull City – Manchester United: 0-0.

30
    Jó ideje az első United támadás, Valencia kevergetett a jobb szélen, de McShane jól helyezkedve labdát szerzett.

29
    Meyler ugyan eladta a labdát, de már a középpályán visszaszerzi Huddlestone.

28
    Újabb hazai les, N'Doye és Jelavic is lesen ragadt elől.

27
    A felezőtől jöhet előre a Hull City, a beívelést kivágják a védők, Brady újabb beívelése pedig Valdes kezében.

26
    Jelavic egyelőre az oldalvonalon túl, de szeretne visszajönni, tudja folytatni a jelek szerint.

25
    Jelavic is a földön, elég fájdalmas arccal maradt lent, Valenciával ütközött, őt is ápolni kell.

24
    Di Maria sérülten leballag, Januzaj a helyén, Di Maria számára ennyi volt az idei szezon.

24
    Di Maria úgy tűnik, lábsérülést szenvedett és cserélni is kell őt, peches az argentin, végre bekerült a kezdőbe.

23
    Az egyik kérdés eldőlni látszik, az Arsenal már 3:0-ra vezet, így szinte 20 perc után kijelenthető, hogy a Manchester United a negyedik helyen fog végezni az idei kiírásban. Nem lesz meg a 3. hely.

22
    Kicsit nyugodtabb perc telt el az iménti három óriási gólszerzési lehetőséget követően. Egyelőre a Hull City játszik, a United inkább csak védekezik.

21
    Mi van itt! Újabb Hull City lesgól! Quinn lőtte el a kipattanó labdát 12 méterről, de ismét ketten is lesen voltak Valdes környékén, ez is érvénytelen!!

21
    Ismét Brady ívelte be a labdát, El Mohamady fejelt kapura kiváló helyzetből középről, Valdes pedig bravúrral hárít!

20
    Brady beívelése után Valdes a könnyű labdát kiejtette, Dawson belepiszkált, McShane pedig a kapuba passzolt, de már lesen állt!

19
    Rojo elkésett szerelési kísérlete miatt a Hull jöhet szabadrúgással a jobb oldalról.

18
    Di Maria adta be Dawson mellett balról, Harper számára nem jelent gondot.

18
    Mata a saját térfele közepéről is hazaadja Valdesnek, aki Jonest hozza játékba.

17
    Bal oldali manchesteri bedobást követően Jones dajkálja kicsit a labdát, majd pontatlanul indítja Di Mariát.

16
    A Hull továbbra is letámadást próbál alkalmazni, a United azért többnyire átjátssza, de a felezőn túl elfogy a tudomány.

15
    Hátul adogat a Manchester United, a Hull nagyon bekezdett, de az utóbbi percekben kicsit visszább vettek.

14
    N'Doye a szöglet után nem tudja kapura tenni a labdát, Valdes pedig nem kapkodja el a kirúgást.

13
    A beívelésre középen Dawson és Jelavic is érkezett, Smalling mentett a biztonság kedvéért szögletre.

12
    Chester harcol ki szabadrúgást, majd Smalling rúg ismételten oda, a Hull jöhet szabadrúgással jó 35 méterről. Hosszas tanakodás előzi meg.

11
    Di Maria marad a földön egy ütközést követően, El Mohamady sincs jó formában, rossz helyen találta el őt Di Maria lába esés közben.

10
    Blind védekezik jól, de egy szögletet így is kiharcol a Hull. McShanenek csak kicsit magas, így nem tudja kapu felé irányítani a fejest.

9
    Smalling mentésére is szükség van, a jobb oldalon húzott el Jelavic, majd átemelte a nem valami jól kimozduló Valdest, de Smalling könnyedén felszabadít még a gólvonal előtt.

8
    Harper húzza le könnyedén Di Maria beadását a bal szélről.

7
    Ne feledjük, a Hull Citynek csak akkor van esélye a bent maradásra, hogy megszerzi a győzelmet és még akkor is függ a többi mérkőzés eredményétől.

6
    Brady mentett középről, Di Maria adta be a szélről.

5
    Rooney tüzelt középről, 20 méterről, jobb lábbal, a felső lécről pattan fölé!

4
    Brady a bal oldalról ívelte be Jelavicnak, sikerült is fejelnie, de Valdesről nem jön ki a labda!

3
    N'Doye beívelését Jones vágja ki.

2
    De Gea a múltkori sérülését követően nem tudja védeni a vendégek kapuját, lehet, hogy többet nem látjuk már a ManU mezében. Falcao szintén nincs a keretben.

1

Fehérben a Manchester United, sárga-feketében a Hull City, hamarosan kezdünk!

Hull City: Harper – Chester, Dawson (C), McShane – Elmohamady, Meyler, Huddlestone, Quinn, Brady – N'Doye, Jelavić.
    Cserék: McGregor – Aluko, Bruce, Hernández, Robertson, Rosenior, Sagbo.

Manchester United: Valdés – A. Valencia, Smalling, Jones, Rojo – Blind – Mata, A. Herrera, Di María, Young – Rooney (C).
    Cserék: Lindegaard – Blackett, Fellaini, Januzaj, McNair, van Persie, Wilson.

Játékvezetők: L. Probert – H. Lennard, D. Cann.

Az igazán fontos kérdések már eldőltek az elmúlt hetekben az angol labdarúgó bajnokságban. Most azonban az utolsó forduló még hátravan, a 38. A tavaly rettentően gyengén teljesítő, idén azonban már valamivel jobban szereplő Manchester United látogat a Hull City otthonába.

A Hull még megúszhatja a kiesést, bár ehhez mindhárom pontot be kellene gyűjteniük úgy, hogy az előttük álló Newcastle egy pontot sem szerezhet otthon a West Ham ellen. A reálisabb esélyek a Hull City kiesését vetítik előre. A ManU biztosan bejutott a Bajnokok Ligája selejtezőkörébe negyedik helyével, hét pontos előnye már behozhatatlan. Pontszámban utolérhetik még az Arsenalt, de valószínűleg az Ágyúsok maradnak a harmadik pozícióban. Ezen a meccsen a United esélyesebb, bár az utóbbi hetekben elég hullámzó formát mutatnak a vendégek. Nagyobb tétje mindenképpen a Hull számára van a meccsnek.

A találkozó vasárnap 16 órakor kezdődik, tartsanak velünk!