Magyarország_dup – Ausztria 41:24 (vége)
Magyarország_dup
41:24 (17:10)
Ausztria
szombat 13.06.2015, 13:30 • Audi Aréna, Győr • Világbajnokság selejtező • Második mérkőzés

Könnyű győzelmet aratunk az osztrákok ellen a második mérkőzésen is, így kettős győzelemmel jutunk ki a dániai világbajnokságra, amely mint tudjuk egyben olimpiai kvalifikációs torna is.

Az első 20 percben még a Tomori, Szucsánszki vezérelte "sor" volt a pályán, hétgólos előnnyel adták át a meccset a fiataloknak, akinek a játéka egy darabig döcögött, de a második félidőben a szinte állandóan lehozott kapussal támadó osztrákokat már nagyon megszórták Tóth Gabi és Hornyák Dóra vezérletével. (15:00:27)

60
    Mérkőzés vége. (41:24)

60
    SUCH szerez ismét labdát a szélen, a félpályáról lő az üres kapuba. (41:24)

60
    TÓTH GABI ismét talpról lő, most a jobb sarokba. (40:24)

59
    Tóth lövését Magelinskas védi a kapuban de marad itt a labda. (39:24)

59
    Lépéshiba után mi támadunk. (39:24)

58
    TÓTH GABI elem erővel, talpról lő a bal felsőbe. (39:24)

58
    ENGEL előtt szétnyílik a fal, ő ezt könnyen ki tudja használni. (38:24)

57
    BULATH is dob egy gólt a saját hatosáról.... (38:23)

56
    KOVACSICS gyűjt be egy kipattanót, közelről lő a hálóba. (37:23)

56
    GRAUSENBURGER ejti át Janurikot. (36:23)

56
    TÓTH GABI nagyszerű testcsel után eredményes. (36:22)

55
    JANURIK véd, az üres kapuba talál a sajátja elől. (35:22)

54
    HORNYÁK DÓRA válaszol azonnal. (34:23)

53
    GRAUSENBURGER szór meg bennünket... (33:23)

53
    Kapufát talál egy osztrák átlövés, Tóth Gabi jó csellel megy be, de mellé talál, nincs hetes, sőt szabaddobás sem. (33:22)

52
    Kovács adja el a labdát, Hornyák Dóra a jobb kapufát találja el a saját szaggatottjáról. (33:22)

52
    HORNYÁK DÓRA újabb átlövése a hálóban. (33:22)

51
    GRAUSENBURGER fordul le a védőjéről, szép gól ez is. (32:22)

51
    TÓTH GABI betörésből szerez látványos gólt. (32:21)

50
    GRAUSENBURGER a szélről húzza a labdát a rövidbe. (31:21)

50
    KOVACSICS leindítás végén eredményes. (31:20)

49
    HORNYÁK a blokk fölött talál a jobb felsőbe. (30:20)

48
    KAISER beállóból szépít. (29:20)

48
    PLANÉTA visszahúzott átlövése a bal felsőben. (29:19)

47
    ENGEL újabb átlövése a léc alatt. (28:19)

46
    Osztrák időkérés, tíz közte, érthetőnk tűnik. (28:18)

46
    Magelinskas adja el a labdát kapusmezben, SUCH 28 méterről helyez az üres kapuba. (28:18)

46
    Labdát szerzünk, SUCH kapja ziccerben, Magelinskas a kapuban, nm tud védeni az irányító. (27:18)

45
    TÓTH GABI test mellett talál a bal alsóba. (26:18)

44
    ENGEL klasszikus átlövését nem tudja hárítani Janurik. (25:18)

43
    Dedic löki fel Mayert belül, hetes jön, BULATH a kipattanót lövi be. (25:17)

43
    KOVÁCS PATRÍCIA betörésből talál a magyar kapuba. (24:17)

43
    Magelinskas ismét kapusmezben irányít. (24:16)

43
    Időt két Herbert Müller. (24:16)

42
    Hornyák labdájával KOVACSICS indul, elpörgeti a kapus mellett a szélről. (24:16)

42
    HORNYÁK DÓRA elemi erővel lő a bal felsőbe a szaggatottról. (23:16)

42
    Grausenburger kap pontatlan labdát, megszerezzük. (22:16)

41
    PLANÉTA klasszikus átlövése a léc alatt. (22:16)

40
    Budecevic rángatja meg Mayert, két perc a büntetése. (21:16)

40
    Németh András időkéréssel reagál a sok hibára. (21:16)

40
    Újabb hiba a magyar csapattól, DEDIC indul, kihasználja a ziccert. (21:16)

39
    KAISER ajándékba kap egy labdát, ziccerből talál be. (21:15)

38
    Janurik védi Kaiser lövését, hetest harcol ki a túloldalon Schatzl, BULATH értékesíti. (20:14)

37
    Labdaszerzés nálunk, SCHATZlNAK végig sem kell menni, üres kapuba talál. (19:14)

37
    Újabb eladott labda nálunk, leblokkoltunk kicsit... (19:14)

37
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Grausenburger (Ausztria). (19:14)

36
    BUDESEVIC klasszikus átlövése a hálónkban. (19:14)

36
    SCHATZL lövi az első gólját, hattal megyünk. (19:13)

35
    GRAUSENBURGER a szélről lő látványos gólt. (18:13)

35
    Támadó fault nálunk is, támadnak az osztrákok, Magelinskas megkülönböztető mezben. (18:12)

34
    KAISER beállóból szépít. (18:12)

33
    Támadó fault a vendégektől, HORNYÁK DÓRA is az üres kapuba lőhet 30 méterről. (18:11)

33
    Mayer kap pontatlan labdát, jöhetnek a vendégek. (17:11)

32
    Hiba mindkét oldalon, GRIGAITE indul a miénk után, betalál Janurik hálójába. (17:11)

31
    Planéta adja el a labdát a falban, támadnak az osztrákok. (17:10)

31
    Mi folytatjuk a játékot. (17:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (17:10)

A vártnak megfelelően nagy különbséggel vezetünk a félidőben, 15 perc után már nyolc volt az előnyünk, de ehhez kellett az osztrákok pontatlan játéka is. 20 perc után egy sorcserét is végrehajtott Németh András, de a "második csapat" is helytállt, a különbséget megtartotta, és a győzelem – ezzel a továbbjutás – nem forog veszélyben.

30
    Befejeződött az első félidő. (17:10)

30
    Triscsuk szabaddobás után talpról lő a jobb sarok mellé, Kaiser belép a túloldalon ziccerben, nincs másra idő. (17:10)

29
    MAGELINSKAS megkülönböztető mezben, talpról talál a kapunkba. (17:10)

28
    Rausenburger lő a szélről, Bíró védi ezt is, Schatzl jó helyzetből ront a túloldalon. (17:9)

27
    TRISCSUK szép támadás végén talpról lő a jobb sarokba. (17:9)

27
    BUDECEVIC előtt nyílik szét a fal, betalál közelről. (16:9)

27
    Planéta átlövését tolja ki oldalra Blazek, jöhetnek a vendégek. (16:8)

26
    Kasiert löki el beállóban Planéta, hetes jön, ENGEL ezt belövi már. (16:8)

25
    Blokkolt átlövés után jöhetnek az osztrákok. (16:7)

25
    ENGEL dobhat hetest, átejtené Bírót, aki bravúrral lekapja a labdát a levegőből. (16:7)

24
    KOVACSICS szerez labdát ismét, az üres kapuba lő könnyedén 30 méterről. (16:7)

23
    Logvin marad a kapuiban magkülönböztető mezben, védi is Triscsuk lövését. (15:7)

23
    Planéta átlövése megpattan, sarokdobás. (15:7)

22
    Kovacsics szerez labdát zavaróban, támadunk. (15:7)

22
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kovacsics (Magyarország). (15:7)

22
    TRISCSUJK takarásból lő látványos gólt 9 méterről. (15:7)

21
    Sorcsere nálunk, Triscsuk lövését blokkolják, marad itt a labda. (14:7)

20
    Németh András is időt kér. (14:7)

20
    GRAUSENBURGER lő a hosszú felsőbe a szélről. (14:7)

20
    Logvin talál kapufát, SZUCSÁNSZKI most 15 méterről ível az üresen maradt kapuba. (14:6)

19
    SZUCSÁNSZKI klasszikus átlövésből talál a bal felsőbe. (13:6)

19
    ENGEL előtt nyílik szét a fal, könnyű gólt szerez így. (12:6)

18
    ENGEL faragja a hátrányt, Erdősi lő fölé a szélről a túloldalon. (12:5)

17
    Dedic a kapufára ejt, SZUCSÁNSZKI 30 méterről betalál, a visszarohanó Herrmann nem tudja védeni. (12:4)

17
    Bulathot meglökik, eladja a labdát, jöhet a vendégek támadása, lehozott kapussal. (11:4)

16
    MGELINSKAS test mellet lő a jobb alsóba. (11:4)

15
    Logvin test melletti lövését védi Bíró, KOVACSICZ szélsőbefutásból eredményes. (11:3)

14
    Két bravúr Bírótól egy támadáson belül, TOMORI lő hatalmas gólt túloldalon. (10:3)

14
    Tomori próbálkozása sikertelen jönnek az osztrákok. (9:3)

14
    Dedic két kézzel lök, húz, leül két percre. (9:3)

14
    Logvin kapusmezben támad, ENGEL ismét egy visszahúzott lövéssel veszi be a kapunkat. (9:3)

13
    Herbert Müller kér időt, jogosnak tűnik. (9:2)

13
    KOVACSICZ repül be a szélről, bent van ez is. (9:2)

12
    Dedic ziccerét lábbal hárítja Bíró Blanka, jöhetünk előre. (8:2)

12
    Logvin ejt a kapufára a hatosról, Blazek véd a túloldalon, támadnak az osztrákok. (8:2)

11
    Tomor kétkapufás lövése után ERDŐSIÉ a labda, belövi! (8:2)

11
    Bulath talpról, takarásból lő, Blazek fogja, marad itt a labda. (7:2)

10
    ENGEL visszahúzott átlövése a bal sarokban. (7:2)

9
    Újabb labdaszerzés nálunk a védőfalban, ERDŐSI használja ki a ziccert az indítás után. (7:1)

9
    ERDŐSI felállt fal ellen szerez most gólt. (6:1)

8
    Labdát szerzünk, Szucsánszki lendületből lő, Blazek tolja ki oldalra a labdát. (5:1)

8
    Osztrák lépéshiba után ERDŐSI kapja az indítást, belövi a ziccert. (5:1)

7
    BULATH bedobja a második hetesünket. (4:1)

7
    Bíró bravúrja után Kovacsiczot rántja le Dedic, hetes, és kiállítás. (3:1)

6
    Lépéshiba Budecevicnél, a túloldalon ziccert ront Kovacsicz. (3:1)

5
    BULATH elhajlásból 8 méterről lő az osztrákok hálójába. (3:1)

5
    Magelinskas ejtését védi Bíró. (2:1)

4
    TOMORI betörésből eredményes, szép gól volt. (2:1)

4
    TOMORI átlövésére BUDECEVIC válaszol a túloldalon hasonlóan nagy góllal. (1:1)

3
    Elveszítik az osztrákok a labda, támadunk. (0:0)

2
    Erdősit akadályozzák ziccerben, hetes jön, amit kihagyunk ... (0:0)

2
    Passzív alatti szabaddobás után Bíró véd, jöhetünk előre. (0:0)

1
    A vendégek kezdik a meccset. (0:0)

1

A mérkőzés előtt az aktív pályafutásukat befejező Vérten Orsolyát és Felring Bernadettet köszönti a szövetség nevében Mocsai Lajos, volt szövetségi kapitány.

A magyar női kézilabda válogatott ma világbajnoki selejtezőn lép fel Győrben, az ellenfelünk Ausztria csapata lesz. Az összecsapás oda-visszavágó rendszerű, az első mérkőzésen idegenben szünetben nyolc góllal vezetettek lányaink, végül tizenhárom találattal nyertek. A tét az idei dániai világbajnokságra való kijutás, amely egyben olimpiai kvalifikációs verseny is, és nehezen elképzelhető, hogy ezt a párharcot megfordítsák az osztrákok.

Ők a 2. csoport megnyerésével jutottak a play-offba, Törökországot, Portugáliát és Izraelt előzték meg, mindhárom ellenfelüket fölényesen verték, de így sem idézik a tíz évvel ezelőtti önmagukat, jellemző módon az utolsó tétmeccsünket 41:25-re nyertük ellenük a 2009-es vb-n.

Legutóbb idehaza éppen Győrben, a hazai rendezésű EB előtti főpróbán találkoztunk velük, 38:24 lett a vége, így nem volna meglepetés, ma sem várható különösebb meglepetés.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 13:30 - kor kezdődik.

Magyarország_dup: Bíró, Janurik – Bulath, Erdősi, Hornyák, Kovacsics, Kovacsicz, Mayer, Mészáros, Planéta, Schatzl, Such, Szucsánszki, Tomori, Tóth, Triscsuk

Szöv. kap.: Németh András

Ausztria: Blazek, Herrmann – Budecevic, Dedic, Engel, Grausenburger, Grigaite, Kaiser, Kovacs, Logvin, Magelinskas, Rath, Reiss, Schindler, Stockhammer, Wess

Szöv kap.: Herbert Müller

Játékvezetők: Kjersti Arntsen (NOR) – Guro Röen (NOR), Kristjan Halldorsson