Dunaújvárosi KKA – Fehérvár 27:26 (vége) | Ipress Center-Vác – Siófok 20:18 (vége) | Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 20:25 (vége)
Siófok – Fehérvár 23:26 (vége)
Ipress Center-Vác
20:18 (10:10)
Siófok KC
szombat 22.08.2015, 12:00 • Városi Sportcsarnok, Vác • Ipress Kupa

Mind a Siófok, mind a Vác részéről bizonyára sokat jelent a felkészülés szempontjából ez a mérkőzés, kijöttek a hibák, amiket lehet majd javítani. A Siófoknál érződött, hogy a hiányzókkal erősebbek lennének és még egyelőre sok volt a technikai hiba. Ugyanakkor a Vácnál Soós Viktória egy percet sem játszott, vele bizonyára erősebb lesz a házigazda együttes is.

Mindkét csapat az első hatba várható a játékosállomány alapján, a váciak igazolásai úgy tűnik beválnak, bár egyelőre sok a hiba a játékban. Mindenképpen jónak tűnik az irány, ami felé haladnak, de igazán a szeptembertől kezdődő bajnokság számít. Ezzel a győzelemmel pedig a Vác nagy lépést tett afelé, hogy esetleg megnyerje az Ipress Kupát. A Siófok pedig a bajnokságra valószínűleg sokkal jobban összeáll, bárkire veszélyesek lehetnek.

Folytatás 16:30-tól, tartsanak akkor is velünk!

Vác – Siófok: 20-18!
    ---- (13:25:49)

Mérkőzés vége. (20:18)

60
    Maláti Dóra átlövését még kikapja a rövid felsőből Bíró, vége a meccsnek. (20:18)

60
    Liscevic kap két percet 59:57-nél. (20:18)

60
    Passzívnál lőtt Basic, Szalamaha hárítja. 20 mp hátra. (20:18)

60
    Teljes pályás zavarás a Siófoknál. (20:18)

60
    Időt kér Uros Bregar, a váci vezetőedző 59:15-nél. Még nincs vége a mérkőzésnek, halvány reménye maradt a Siófoknak az egyenlítésre. (20:18)

60
    Utolsó perc kezdődött, de még mindig nem dőlt el a meccs. (20:18)

59
    ERDŐSI a bal szélről betalál, kettőre hozva a Siófokot. (20:18)

59
    1,5 perc hátra, teljes létszámban a Sió, sőt hét emberrel támadnak. (20:17)

59
    Oldalt kimegy a vendégek passza, de az üres kapura mellé dobta a Vác. (20:17)

59
    Utolsó két perc kezdődött. (20:17)

58
    Szalamaha bravúrral védi Jovetic ziccerét, így még maradt esélye a Balaton-partiaknak! (20:17)

58
    Orbán átlövése a Jó Isten se tudja, honnan, de kijött a kapufáról és oldalt kimegy. Támad a Vác. (20:17)

57
    Erdősi a levegőben lökés miatt két percre kiáll, elúszni látszik a Sió számára a meccs, de még nincs vége! (20:17)

57
    FARKAS tört be jobb kettőben remekül és egy nagy lökés ellenére is betalál. (20:17)

57
    Ha ezt most bedobja a Vác, karnyújtásnyira lesz a győzelem. (19:17)

57
    Vészkapussal támad a Sió, Petersenen a megkülönböztető. Orbán azonban a felső lécre, majd fölé lő. (19:17)

56
    GRÓZ ezt kicentizte, a jobb kapufáról pattant a hálóba, szerencsés váci gól. (19:17)

56
    Helembai harcolt ki hetest és két percet Suchnak. A hetes egyértelmű, a kiállítás kicsit véleményesnek tűnt. (18:17)

56
    Az utolsó öt perc kezdődött, óriási izgalmak. (18:17)

55
    ORBÁN Anna átlövésből eredményes, a bal felsőt választotta. (18:17)

55
    Továbbra is emberelőnyben a Sió. (18:16)

55
    LISCEVIC tört be középen és trükkös lövésével Szalamaha nem tudott mit kezdeni. (18:16)

54
    Bíró óriási ziccert hárít, Elghaoui próbálkozott. (17:16)

54
    Elghaoui eltanulta Lökétől a faultnál fontos dolgokat, Tóth Esztert azonnal ki is szórják két percre. (17:16)

54
    Pontatlan passz, de marad a Siófoknál. (17:16)

53
    Basic átlövését óriási bravúrral, lábbal hárítja Szalamaha! (17:16)

53
    Orbán ejti ki a labdát, jöhet előre a Vác. (17:16)

52
    Orbánt blokkolja a Vác, Bíróé a labda. A hosszú indítás után Gregorc kap kicsit pontatlan átadást elől. Elszúrt emberelőnyös támadás a hazai csapattól. (17:16)

52
    Jó ideje támad a Siófok. (17:16)

51
    Emberhátrányban támad a Siófok, de ezúttal nincs vészkapus. (17:16)

51
    GRÓZ Kitti a kapu jobb oldalába veri a hetest. (17:16)

51
    Basic betörésénél Petersen visszarántás miatt kap két percet, a Vác pedig hetest. (16:16)

51
    Jovetic nulla szögből szerez a jobb szélről találatot, de előtte már befújták a faultot. (16:16)

50
    10,5 perc hátra, egyenlő állásnál támad a Vác, izgalmas lesz a hajrá. (16:16)

50
    Időt kér a Vác együttese 49:18-nál. (16:16)

50
    Kifigyelték Liscevic keresztpasszát, ám Bíró bravúrral hárítja Such ziccerét a túloldalon. (16:16)

49
    DEÁKI Dóra átlövését Bíró lábbal kijjebb segíti, de végül mégis becsorog a bal alsóba. (16:16)

49
    Cserélget a Siófok is, pihentetik Orbán Annát. (16:15)

48
    Eladta a Siófok elől, a gyors indítást pedig JOVETIC lövi Szalamaha mellett a hálóba. (16:15)

48
    Hámori jó helyzetből passzolt a szintén jó helyzetben álló Helembaihoz, de kimarad a ziccer. (15:15)

47
    DEÁKI tört be bal kettőben, itt alighanem a Vác megúszott egy két percet. (15:15)

47
    Időt kért a Siófok 46:47-nél. (15:14)

47
    Liscevic és BASIC összjátéka nyomán utóbbi bombaerős átlövésgóllal jelentkezett, fordít a Vác. (15:14)

47
    Orbán tüzelt a jobb felső irányába, Bíró kitornászta. (14:14)

47
    Hat a hat ellen mindkét csapat egálnál. (14:14)

46
    Pastrovics egy kis közjátékkal sem tudta megzavarni GRÓZT, aki húzott lövéssel talál be. (14:14)

46
    Pelczéder a bal oldalon egyéni játék után tört be, majd hetest harcolt ki. (13:14)

45
    NÉMETH Csilla értékesíti a büntetőt, hosszú siófoki gólcsendet megtörve. (13:14)

44
    Orbán tör be bal kettőben és ugyan négyet lépett és Bíró is védett, de hetes, mert belülvédekezés történt. (13:13)

44
    Hámori nem engedte el időben Deákit, ez is két perc, ez is befújható volt. (13:13)

44
    Deáki átlövését lábbal hárítja Bíró, a siófokiak azonban megszerzik a labdát. (13:13)

43
    Pelczéder bejátszását GREGORC váltja gólra beállóból. Első váci találata. (13:13)

43
    Mindkét váci visszajöhetett e pillanatban. (12:13)

42
    Hamburger esik el középen, kapott egy szabaddobást, de Deáki lövését fogja végül Bíró. Nem talált be a Sió kettős előnyből. (12:13)

41
    Liscevictől veszik el belemenésért, befújható volt, de most a kétes ítéletek a váciakat sújtják. (12:13)

41
    Erdősi a bal szélről kihagyja a ziccert, egyelőre nem megy válogatott szélsőnknek. (12:13)

41
    A kispadon tovább folytatta a beszédet a Vác – nem látni, pontosan ki kapta – így újabb kettő perces büntetés a házigazdáknak. Most megléphet a Sió. (12:13)

40
    Basic kap két perces büntetést, emberhátrányban a Vác. (12:13)

40
    Helyenként remek felvillanásokat látni a Váctól, néha pedig érthetetlen támadásbeli megállásokat percekig. (12:13)

40
    Tóth Eszter lépi el tanácstalanságában. (12:13)

39
    Eladta a labdát a Vác, ELGHAOUI pedig sikerrel végigvitte a lerohanást. (12:13)

39
    Vukcevic szerez hátul labdát. (12:12)

38
    Orbán most irányítót játszik, Deáki a balátlövő. (12:12)

38
    Nem teljesen látszott, miért ítéltek kontrát a Sió ellen, talán belemenés. A túloldalon Vukcevic a vonalon állt, így ismét a Siófok támadhat. (12:12)

37
    Vukcevic ziccerét beállóból Pastrovics rúgja ki. (12:12)

37
    Bíró hárítja Elghaoui lövését. (12:12)

36
    Ez a figura most kijött a Vácnak, BASIC jobbra sodródva bombáz a rövid alsóba. (12:12)

36
    Gólszegény mérkőzés eddig, vezet a Siófok. (11:12)

36
    PETERSEN szabadon lőhetett középről, a jobb alsót választotta. (11:12)

35
    Gregorc védekezett jól, de Bíró hosszú indítása túl hosszú Joveticnek. (11:11)

34
    Orbán is a felső lécet találja el átlövésből, majd akadálytalanul kimegy a labda az oldalvonalon, a váciak hagyták is. Az ítélet mégis meglepő, siófoki oldalbedobás. (11:11)

34
    Ordító gólhelyzetbe került a jobb oldalon Farkas szép figura után, de a hosszú felső fölé bombázott. (11:11)

33
    HRBKOVÁ szándéka látszott, mégsem léptek ki rá, így jobb kettőben betörve kilőtte a hosszú alsót. (11:11)

32
    Jól széthúzta most a falat a Vác, JOVETIC így könnyedén futhatott üresbe középen. (11:10)

32
    Petersen a felső léc tetejére dobja a büntetőt. (10:10)

31
    Elghaoui forgatta be a védőket és harcolt ki hetest. (10:10)

31
    Ezt a játékrészt a Siófok kezdte. (10:10)

31
    Elkezdődött a második félidő. (10:10)

Kiegyenlített, fej-fej melletti küzdelem, nagy csata jellemzi az első félidőt, sok hibával tarkítva. A váciak problémája már két éve, hogy nem igazán tudják kihasználni emberelőnyeiket, ez egyelőre ma is megvan, pedig már a harmadik különböző edzője van a Dunakanyar lányainak.

A Siófoknál Orbán Annamária viszi a prímet, míg a házigazdáknál jobban eloszlanak a gólok, Jovetic eddig a legeredményesebb három találattal. A két kapus is hoz egy átlagot, de nincs kiemelkedő kapusteljesítmény egyik oldalon sem. Izgalmas második félidőre számíthatunk, a pillanatnyi forma fog dönteni.

Vác – Siófok: 10-10, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (10:10)

30
    Jovetic zavarja meg Orbánt sikerrel. A túloldalon Basic az utolsó másodpercben zúgó kapufát lő. (10:10)

30
    Ezúttal a Siófok kér időt 29:33-nál. (10:10)

30
    Bíró védi Németh Csilla lövését, de közben megrángatták. (10:10)

30
    A félidő utolsó perce, még 20 mp siófoki emberhátrány. (10:10)

29
    JOVETIC első ízben tudja kihasználni a váci emberelőnyt a jobb szélről. (10:10)

29
    ORBÁN Annát meglepően könnyedén átengedték bal kettőben, ki is lőtte a hosszú alsót. (9:10)

29
    Jovetic a jobb szélen iramodott meg, de a kapufát találta el. (9:9)

28
    Pontatlan figura végén siófoki labdaszerzés, Erdősi azonban ordító ziccerben fölé-mellé lő. (9:9)

28
    Teljesen feleslegesen kiállíttatja magát passzívnál Deáki, Farkast rángatta meg és nem engedte el. (9:9)

27
    Igen régóta támad már a Vác. (9:9)

27
    Deáki vét lépéshibát, jól védekezett Farkas. (9:9)

26
    Gregorc támadásban is fent maradt, de túl hosszú passzt kap, így már Erdősié a labda. (9:9)

26
    Basic blokkolt remekül. (9:9)

26
    Liscevic középről lőtt át, Pastrovics olvasta. (9:9)

25
    Deáki átlövését még védte Bíró, de a kipattanónál SUCH lövésénél már nem tehetett semmit. (9:9)

25
    Mindkét csapat támadásai lelassultak felállt fal ellen. (9:8)

24
    Helembai szakadt el a védőjétől, de a bejátszás után Pastrovics remekül hárította a ziccert. (9:8)

23
    ORBÁN Annamária tartja a siófokiakat, gyors támadás végén laposan lő a hálóba. (9:8)

23
    Maláti lőtt át jobb kettőből, a felső léc hárított, a túloldalon pedig váci labdaeladás. (9:7)

22
    JOVETIC szélsőbefutása sikeres, Hámoritól a gólpassz. (9:7)

22
    Liscevic ellen öt méteren védekezett Deáki. A váci játékos ezt sérelmezte, itt is jött a sárga. (8:7)

21
    Időt kér a Vác, itt is volt az ideje, mert nagyon megálltak, főleg támadásban. (8:7)

21
    Jovetic és Erdősi ütköztek össze a levegőben a váci hosszú indítást követően, utóbbié a labda, nincs ítélet. A Sió is elszúrja azonban a hosszú indítást. (8:7)

21
    Érkezett a váci védekezésbe az új igazolás, Gregorc, majd a siófokiak elvétenek egy passzt. (8:7)

20
    BASIC középen gyalogolt be egy jó zárást követően, bár kissé lépésgyanúsnak tűnt. (8:7)

20
    PETERSEN jobb kettőbe keveredett át és takarásból a rövid alsóba lőtt. (7:7)

19
    Egy odapattanó labdánál Jovetic kerül ziccerbe a jobb szélen, ám Pastrovics bravúrral hárít! (7:6)

18
    Bíró jókor zárta a lábait, Orbán hetese így ki sem jön a kapusról. (7:6)

18
    Bíró hárítja Petersen ziccerét, de hetes a Siófoknak. (7:6)

18
    Kontrafault, a hatoson belül futott át egy váci. (7:6)

17
    Liscevicen löknek hatalmasat, így hiába védi a lövést Pastrovics. (7:6)

16
    Orbán durrantja bal kettőből magasan fölé. (7:6)

16
    Farkas kapott két perces büntetést. (7:6)

15
    A sokadik eladott váci labda elől lövés nélkül, van még miben fejlődni a bajnoki rajtig. (7:6)

15
    PETERSEN átlövésébe beleért Bíró, de a jobb alsóba így is bepattant a labda. (7:6)

15
    Továbbra sem igazán nyugszik le Dalmose edző, miközben a Siófok vészkapussal támad. (7:5)

14
    FARKAS Veronika használja ki jobb kettőben betörve az emberelőnyt. (7:5)

14
    A Vác jöhet előre támadással a büntetés miatt. (6:5)

14
    Nem teljesen érthető most, mi történik, de előbb sárga lapot kapott Dalmose edző, majd tovább reklamált egyre hevesebben, így két perces kiállítás a jutalma. (6:5)

14
    Orbán pattintása a felső lécről a gólvonal elé, majd Bíró kezébe kerül. (6:5)

13
    Liscevic passzába is belenyúlnak, az előny tudatában elkényelmesedett a Vác kissé. (6:5)

13
    Deáki kapott sárga lapot. (6:5)

12
    ORBÁN szerez éles szögből nagyon szép gólt bal oldali betörés nyomán. (6:5)

12
    Belenyúlnak a bejátszásba a siófokiak, ami végül Pastrovics kezében köt ki. (6:4)

11
    SUCH Nelli pedig egy keresztpasszt olvasott, labdát szerzett, majd sikerrel fejezte be a lerohanást. (6:4)

11
    Petersen test melletti lövését olvasta Bíró Blanka. (6:3)

10
    FARKAS gyönyörű egyéni játék után úgy is betalál, hogy ketten is csimpaszkodtak belé. (6:3)

9
    Pastrovics hárítja Farkas lövését, de oldalt ment ki. (5:3)

9
    Hrbková lövését védi Bíró lábbal. (5:3)

8
    Elghaoui visszahúzásért kap sárgát utólag. (5:3)

8
    BASIC bombagólja átlövésből, bal kettőből. (5:3)

7
    A bal szélről Erdősi a kapufát találja el. (4:3)

7
    LISCEVIC villámgyors lábmunkával veri meg védőjét és pattint a kapuba ziccerben. (4:3)

6
    A hosszú siófoki indítást Basic leszedi, de közben Farkas is ezt próbálta és összeütközött a két váci. Utóbbi lent marad és ápolni kell. (3:3)

6
    Kiegészült a Vác, a bejátszás azonban sikertelen. (3:3)

6
    Németh Csilla kapott sárgát. (3:3)

5
    ORBÁN Anna ezt a hetest is magabiztosan értékesíti. (3:3)

5
    Pelczéder feleslegesen bántotta a jobb szélen Suchot, sárga lap és hetes. (3:2)

5
    Emberhátrányban szép befutás szélről JOVETIC részéről. (3:2)

4
    ORBÁN a jobb felsőbe dobja a hetest. (2:2)

4
    Az első kiállítás Vukcevic nevéhez fűződik, Elghaoui harcolta ki és hetes is a Siófoknak. (2:1)

4
    Passzívnál Basic blokkol, de sarokdobás. (2:1)

3
    Egy-egy elszúrt támadás után VUKCEVIC kap remek bejátszást és nem is hibázza el. (2:1)

3
    Lépéshiba a Vácnál, a túloldalon Bíró Blanka védi Orbán újabb lövését. (1:1)

2
    Vukcevic kapott sárga lapot levegőben lökés miatt. (1:1)

2
    Óriási bombagól ORBÁN Annamáriától a bal felsőbe átlövésből! (1:1)

2
    GRÓZ Kitti hanyag mozdulattal dobja a hetest a jobb alsóba. (1:0)

2
    Farkas harcol ki hetest belemenés miatt. (0:0)

1
    Az első félidőt a házigazdák kezdték. (0:0)

1

Már zajlik a csapatok bemutatása, piros mezben a Vác, feketében a Siófok, hamarosan kezdés!

Újdonság az előzetes várakozásokhoz képest, hogy a Vác együttese leigazolta időközben beálló posztra a szlovén válogatott Sanja Gregorcot, így tovább erősödött a Dunakanyar csapatában a délszláv vonal. Ezen a mérkőzésen már nevezték is a váciak a játékost, vélhetően láthatjuk is pályán. A Siófoktól hiányzik Lara Gonzalez és Piedade is, de így is esélyesek a mai találkozón és az egész tornán. Szűk 25 perc múlva kezdünk.

Ipress Center-Vác: Balog, Bíró – Tóth E., Soós, Hámori, Farkas, Gregorc, Pelczéder, Vukcevic, Gróz, Jovetic, Szondi, Basic, Ertl, Liscevic, Helembai

Siófok KC-Galerius Fürdő: Pastrovics, Szalamaha -- Hamburger, Elghaoui, Logvin, Petersen, Orbán Annamária, Hrbková, Maláti, Deáki, Németh Cs., Such, Erdősi

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

Rendkívül erős mezőny jött össze a női kézilabda bajnokság előtti felkészülés hajrájában Vácott a harmadik alkalommal megrendezett Ipress Kupán. A házigazdákon kívül a tavaly elődöntőt, majd bronzmeccset játszó Dunaújváros, valamint a felsőházról éppen csak lemaradó Siófok és Fehérvár együttese vesz részt a tornán.

Nehéz megítélni az esélyeket, mert mind a négy csapat igen jól igazolt és az eddigi felkészülési mérkőzéseik is többnyire eredményesek. Egy évvel ezelőtt is mind a négy gárda itt volt az Ipress Kupán, a Siófok vitte el a serleget végül, második lett a Vác, a Dunaújvárossal azonos pontszámmal, a Fehérvárnak kevésbé sikerült a torna, leszorultak a dobogóról egy éve.

Idén a Fehérvárnál azonnal egy sajnálatos sérüléssel kellett szembenézni, Tilinger Tamara, a csapat egyik mozgatórugója fél évre kiesett sérülés miatt, de Tápai Szabina és a kétszeres BL győztes Herr Orsolya megszerzése is nagy fogásnak tűnik. Az Újvárosnál Ferling visszavonulása okozhat némi gondot, de a Siófokról érkezett Szalai Babett sem kis név, a tavalyi sikercsapat magja együtt maradt, valamint rendkívül erős a Triffa-Oguntoye-Nagy Éva kapushármasuk is.

A Siófoknál aránylag sok az idegenlégiós, volt némi mozgás is, de Szalain kívül még Wörz számított alapembernek a távozók közül és minőségi játékosok érkeztek helyettük, mint Logvin, vagy Elghaoui. Itt is együtt maradt a mag, köztük Erdősi, Orbán Annamária, Piedade, a kapuban Pastrovics Melindával és a vezetőedző, Christian Dalmose is komoly név. A Vácnál komolyabb munka akadt, sok az új igazolás, több alapember is távozott és új a vezetőedző is Uros Bregar személyében. Közülük a két legnagyobb érvágás egyértelműen Fülöp Andrea és Hornyák Dóra elvesztése volt, Dakos harcossága is hiányozhat.

Ám az érkezők a felkészülési mérkőzések alapján igencsak beválnak, négy idegenlégiósuk közül Jovetic már a szezon közben érkezett tavaly és komoly tartást adott a csapatnak a jobb szélen, általában igen eredményes és gyors. Jónak tűnik Basic, Liscevic és Vukcevic is – közülük legutóbbit ismerjük legjobban az Érd csapatából, ő még sérülés után nem 100%-os, ahogy a korábban Vácott igen sikeres Soós Viktória is jobbátlövőben. Fontos láncszem a tavalyi évadban csodálatosan védő Bíró Blanka megtartása és a felkészülési meccseken Balog Juditnak is jól ment a védés. Farkas Veronika ősváciként mindig harcosan lép pályára, Gróz Kittire leginkább a hetesek értékesítésénél számítanak, míg a bal szélen Szondi és az egyre inkább magára találó Pelczéder jól kiegészítik egymást.

A négy csapatos tornán szombaton négy, vasárnap két mérkőzést rendeznek. Talán legnagyobb esélye a győzelemre a Siófoknak van, de a Vácot a hazai pálya előnye segítheti. Az Újváros legnagyobb sansza pedig az összeszokottság lehet.

Az összecsapás szombaton 12 órakor kezdődik, tartsanak velünk!