Dunaújvárosi KKA – Fehérvár 27:26 (vége) | Ipress Center-Vác – Siófok 20:18 (vége) | Ipress Center-Vác – Dunaújvárosi KKA 20:25 (vége)
Siófok – Fehérvár 23:26 (vége)
Siófok KC
23:26 (13:13)
Fehérvár KC
szombat 22.08.2015, 18:30 • Vác Városi Sportcsarnok • Ipress Kupa

A Siófok a jelek szerint jobban megszenvedi a sérültek hiányát, így kettőből kétszer szenved vereséget a mai napon. A játékban voltak felvillanások, de sokat kell javulnia még a Balaton-parti együttesnek. Ezzel el is dőlt, hogy egészen biztosan nem lehetnek már elsők az Ipress Kupán, nagyon a Dunaújvárosnak áll a zászló.

Elghaoui kilenc góljával kitűnt a mezőnyből, bár ebből hetet az első félidőben szerzett. Rajta kívül Erdősi Ildikó termelt szépen öt góljával. A túloldalon Tápai Szabina mellé Herr Anita nőtt fel a második félidőben, de fontos gólokat lőtt Májer Krisztina is. Szendrey és Szalamaha is igen jól védett, összességében megérdemelt a Fehérvár győzelme. A holnapi két összecsapáson dől el a végső sorrend, 15:30-kor folytatódik az Ipress Kupa, tartsanak akkor is velünk!

Siófok – Fehérvár: 23-26!
    ---- (19:51:38)

Mérkőzés vége. (23:26)

60
    ORBÁN Annamária biztosan lövi be a hetest. (23:26)

60
    Tápai visszarántja Elghaouit, ez csak a második két perce a Fehérvárnak, de mindkettő az utolsó percben esett. (22:26)

60
    Kétszer indult Elghaoui egy labdaszerzés után, de visszafújják, mert Herr Anita visszarántást követett el. Kettő perc. (22:26)

60
    A mérkőzés utolsó perce kezdődött el, zsebben a két pont a Székesfehérvárnak. (22:26)

59
    Nem sieti el a támadást a Fehérvár. (22:26)

59
    Két percen belül vagyunk. Közben Hajduch labdát szerez sokadszor, minden eldőlt. (22:26)

58
    Isitate bejátszotta, MAYER Szabina bebombázta, eldőlt a meccs. (22:26)

58
    Szendrey védi Maláti átlövését, kezd elmenni a hajó a Siófoknak. (22:25)

58
    Isitate gyönyörű keresztpasszát MÁJER Krisztina váltja gólra a jobb szélről. (22:25)

57
    Tanácstalan most a fal előtt az FKC. (22:24)

57
    Pastrovics olvasta Tápai átlövését, de a túloldalon Petersen pontatlan indítást kap. (22:24)

56
    Maradt izgalom a hajrára, kettőre jön fel a Siófok és 4 perc hátra. (22:24)

56
    MALÁTI Dóra jobb kettőből a hosszú alsót választotta kilenc méterről. Szép gól! (22:24)

56
    Herr durrantja mellé hét méterről. (21:24)

55
    Időt kér a Fehérvár 54:39-nél. (21:24)

55
    Orbán most bal kettőből kísérletezett, jócskán fölé. Ma este nem megy Orbánnak és nincs, aki vinné a hátán a csapatot. (21:24)

55
    Már nem nagyon lazsálhat a Sió, mert három oda és hat perc sincs hátra. (21:24)

54
    Herr átlövését olvasta Pastrovics, ám a kipattanót MÁJER szépen ejti a kapuba. (21:24)

54
    Hosszú lefolyású fehérvári támadás, Horváth irányít, Herr és Tápai az átlövők. (21:23)

53
    Deáki bombája elkerüli a bal felsőt. Sokadszor támadhat a Fehérvár a plusz háromért. (21:23)

52
    Orbán Anna jobb kettőből bombázott laposan kapura, a jobb kapufa hárított. A túloldalon pedig Hajduch kiejti a labdát, de eleve az indítás sem volt túl jó. (21:23)

51
    Labdát veszített a Siófok, de a hatosról kapura küldött labdát az éppen visszaérő Pastrovics megfogta. (21:23)

51
    Emberhátrányban a Siófok és két góllal megy az ellenfél, nehéz helyzetben a somogyiak. (21:23)

51
    Az első játéknap utolsó 10 percébe léptünk. (21:23)

50
    HERR Anita Pastrovicsnak lőtte be a hetest a jobb felsőbe. (21:23)

50
    Hrbkova rántja vissza Mayert, jár a két perc és a hetes az FKC-nak. (21:22)

50
    Tápai irányít, Horváth most balátlövőt játszik. (21:22)

50
    Hrbkova lövését blokkolják, így kerül Szendrey kezébe. (21:22)

49
    Időt kér a Siófok, eggyel vezet a Fehérvár. Isitate kapott közben görcsöt, lebiceg a pályáról, de lehet, hogy folytatni akarja azonnal. (21:22)

49
    HAJDUCH Csenge nagyon gyors válasza a túloldalon jobb kettőből. (21:22)

49
    ELGHAOUI a felső lécről pattintja a kapuba beállós pozícióból. (21:21)

49
    Herr Anita kiadta ziccerből, ráadásul pontatlanul, jöhet a Siófok. (20:21)

48
    Eladja a jobb szélen a Siófok, megint a kettőért támadhat a Fehérvár. Izgalmas meccs. (20:21)

48
    Orbán most jobb kettest játszik, Hrbkova középen. (20:21)

47
    HERR Anitát megráncigálták, de így is telibe bombázta a kapu jobb oldalát. (20:21)

47
    DEÁKI Dóra emberhátrányban is tisztán lőhetett középről, átlövése a jobb alsóban kötött ki. (20:20)

46
    Boldizsár meglepődött, mennyire üresen maradt, ellépte bal kettőben. (19:20)

46
    Pontatlan keresztpassz Deáki irányába, kettőért támad a Fehérvár. (19:20)

46
    TANABE Juki gyönyörűen szerzett labdát és jutalmul góllal fejezte be a lerohanást. (19:20)

45
    Herr Anita lövését Szalamaha rúgja ki a jobb felsőből! (19:19)

45
    Szalamaha ugyan bravúrral védte Isitate ziccerét, de előtte már Németh Csilla visszarántotta, így hetes és két perc. (19:19)

45
    Mayer esése véleményes volt, de az FKC jöhet szabaddobással. (19:19)

44
    Horváth Bernadett irányít, Mayer pedig a beállós ezúttal. (19:19)

44
    Szalamaha mit védett! Horváth ziccerét lábbal hárította, de máris jöhet a kontra, mert a túloldalon pedig a Siófok vét technikai hibát. (19:19)

43
    Dadogott a labda Such kezében, lépéshiba a vége. (19:19)

43
    Időt kér a Siófok 42:19-nél, újra egyenlő az állás. (19:19)

43
    Mayer passzolta ki MÁJER Krisztinának a jobb szélre, aki a felső léc alá vágja, kicentizte. (19:19)

42
    Orbán átlövése nem jó, Szendrey segíti a jobb kapufa mellé a nem túl erős lövést. (19:18)

42
    Kissé statikus most a Siófok, érezhetően ez a második meccs ma már. (19:18)

41
    HERR Anita ellen nincs ellenszer, ha beindul, bombagól átlövésből a jobb alsóba. (19:18)

41
    HRBKOVA kiváló ritmusváltása gólt eredményez, jobb kettőben tört be villámgyorsan. (19:17)

40
    Mayer kezéből egy pillanatra kiperdül, de hiába lő sikerrel kapura, a hatoson belül pattant le a labda a kezéből. (18:17)

40
    ERDŐSI Ildikó szedi össze a labdát a bal oldalon és Szendrey lába alatt pattintja a kapuba. (18:17)

40
    Csak a hetesre jött be Pastrovics, Szalamaha egyébként igen jól véd ma. (17:17)

39
    HERR Anita Pastrovicsot is mattolja a hetesnél. (17:17)

39
    Tápai remek bejátszását Mayer hetesre váltja beállóban. (17:16)

38
    Megnyitotta védekezését a Siófok. (17:16)

38
    ERDŐSI Ildikó beindult, a bal szélről a rövidbe talál, nem könnyű szögből. (17:16)

37
    Mayer kiváló bejátszást kapott, de a jobb alsó mellé lőtte! (16:16)

37
    ORBÁN Anna bombázza a hetest magabiztosan a hálóba. (16:16)

37
    Vészkapussal támad a Siófok, Hrbkova betör és hetest harcol ki. (15:16)

36
    TANABE a bal szélről jó szögből lőhetett, a hosszú alsót választotta. (15:16)

36
    ERDŐSI javít, a bal szélről emberhátrányból talál be szépen. (15:15)

36
    Isitate követő emberfogással Orbán Annán. (14:15)

35
    HERR Anita átlövésébe beleért Szalamaha, de bepattant a bal felsőbe így is. (14:15)

35
    Isitatét dönti fel ziccerben Elghaoui, két percig pihen a padon emiatt. (14:14)

34
    Herr átlövését lábbal védi Szalamaha. A túloldalon is hatalmas bravúr Szendrey részéről, Erdősi ziccerét rúgja kapu mögé. (14:14)

33
    Test mellől tüzelt Petersen, de a jobb kapufa mellé trafált. (14:14)

33
    Tápai kezébe ragadt bele a labda látványosan, így oldalt megy ki. (14:14)

32
    Tanabe a bal szélről kísérletezett, Szalamaha bravúrral védi. A túloldalon Szendrey fogja Elghaoui ziccerét, ez se volt kis bravúr. (14:14)

32
    ELGHAOUI szép bejátszás után talál be beállóból. (14:14)

32
    HERR Anita előtt megnyílt a fal, átlövésgóljával először vezet a Fehérvár. (13:14)

31
    Rossz bejátszás a túloldalon, támadhat az FKC. (13:13)

31
    Szalamaha védi Tápai átlövését lábbal. (13:13)

31
    A Fehérvár vezeti az első támadást. (13:13)

31
    Elkezdődött a második félidő. (13:13)

A félidő elejét a Siófok nyomta meg nagyon, több gólos vezetésre tettek szert a Balaton-partiak. Leginkább Elghaoui volt elemében, hét góljával kimagaslik a mezőnyből. Sokat cserélgetnek a csapatok, főleg a Siófok, ezt is kihasználva a Fehérvár az időkérés után felzárkózott, végül egyenlített is.

A fehérvári csapatból Tápai Szabina sokat vállal, öt találatával messze a legeredményesebb, de Isitate is jó mozzanatokkal véteti magát észre. Szendrey és Szalamaha is hoznak egy jó átlagot a kapuban. Izgalmas a meccs, bár a hibák száma temérdek.

Siófok – Fehérvár: 13-13, a szünet után folytatjuk!
    ----

30
    Befejeződött az első félidő. (13:13)

30
    TÁPAI Szabinát nem zavarta, hogy kevés van hátra, villámgyorsan kihasznál egy védelmi hibát, betörésből eredményes. (13:13)

30
    Szendrey tolja fölé Hrbkova lövését. (13:12)

30
    Tápai bejátszását a befutó CSÁKI váltja gólra. (13:12)

30
    A félidő utolsó percében járunk. (13:11)

30
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Csáki (Fehérvár KC). (13:11)

29
    ELGHAOUI hátrányból is helyzetbe kerül középen és nem is hibázza el. (13:11)

29
    Elidőz a Siófok most a kapu előtt. (12:11)

29
    1 perc 47 mp hátra a félidőből, fej-fej mellett a csapatok. (12:11)

29
    Elghaoui első hibája, Szendrey védte a ziccert. A túloldalon Hajduch tüzelt, ezt Szalamaha hárította. (12:11)

28
    Németh visszatérhet közben. (12:11)

28
    TÁPAI remek zárás után a hosszú felsőbe bombáz bal kettőből, kettős előnyből. (12:11)

28
    Deáki kezéből pattant ki a labda, Mayer helyből az üres kapura akarta dobni, Deáki lerántotta és már indult is lefelé két percre. (12:10)

27
    Vészkapussal támad a Sió. (12:10)

27
    Mayer Szabina ellen ítélnek a falban, nem látszott pontosan az oka. (12:10)

26
    Elghaoui szerzett labdát, ERDŐSI Ildikó pedig a bal oldalról szépen fejezi be a lerohanást. (12:10)

26
    Németh Csilla nyaknál fogva ragadta meg Herrt, két percre leül pihenni. (11:10)

26
    DEÁKI védhetetlen bombagólja bal kettőből a hosszú sarokba! (11:10)

26
    Elghaoui újra a pályán, pihent egy kicsit. (10:10)

25
    ISITATE nem először fut be sikerrel második beállónak. (10:10)

25
    Mindkét oldalon 1-1 elszórt támadás után a fekete mezes FKC támadhat. (10:9)

24
    HRBKOVA a kapus lába között fejezi be sikerrel a ziccert a túloldalon. (10:9)

24
    Teljesen egyedül maradt Isitate, de Szalamaha bravúrral véd. Tápai visszaszerzi és betör, Szalamaha ismét véd bravúrral! (9:9)

23
    Mindkét csapat cserélget, a Siófok jóval többet. (9:9)

23
    Szendrey bravúrral védi Hrbkova átlövését lábbal. (9:9)

22
    TÁPAI Szabina zúgó átlövésgólja a jobb felsőbe akad be. Egál! (9:9)

22
    Hrbkova belemenése Mayer Szabina ellen. (9:8)

21
    Deáki Dóra kap utólag két perces kiállítást. Vészkapussal támad a Sió. (9:8)

21
    ISITATE középen egyedül maradt, sikerrel fejezi be a támadást. (9:8)

20
    ERDŐSI lépésgyanúsan indul meg, de a befejezés szép, átemeli Szendreyt a bal szélről. (9:7)

20
    Petersen lő jócskán mellé test mellől, de Tápai is elérhetetlen labdát kap. (8:7)

20
    Pályán a Siófoknál beállóban Hamburger Judit. (8:7)

20
    HERR Anita köszön be szép átlövésgóllal test mellől. (8:7)

19
    Beleragadt a labda Petersen kezébe, így Elghaoui nem foghatta meg, mert nem érte el. (8:6)

19
    Cserélget a Siófok is, pályán Deáki, Hrbkova és Petersen. (8:6)

18
    Bejött Herr Anita és MAYER Szabina is, előbbi adott remek gólpasszt, a beállós pedig jobbra sodródva is kilövi a hosszút. (8:6)

18
    Időt kér a Fehérvár 17:09-nél. A délelőtti meccsen bejött Bakó Botond időkérése. (8:5)

18
    Még egy lerohanásgól a Siófok részéről, ezt SUCH Nelli fejezte be sikerrel. (8:5)

18
    Sikertelen bejátszás a beállónak, mint a Vác-Dunaújváros meccsen oly sokszor. (7:5)

17
    Kicsit megállt támadásban a Fehérvár. (7:5)

17
    Eladott labda a túloldalon, majd gyors indítás végén ELGHAOUI középről cunderezi be a labdát. Hihetetlen, hét gólból hatot ő szerzett. (7:5)

16
    Csáki csen labdát a szélen, Erdősi kapta röviden. (6:5)

16
    Időt kér a Siófok. (6:5)

16
    Csáki a jobb szélről lövi a jobb felső sarok fölé-mellé. (6:5)

15
    Tápai test melletti lövését védi Szalamaha, majd leindítás után ki más, mint ELGHAOUI eredményes. (6:5)

15
    Hajduchot blokkolják, sarokdobás. Kevés most az elképzelés támadásban. (5:5)

15
    Jó ideje támad már a Fehérvár. (5:5)

14
    Megint eladta a Siófok, rengeteg eddig a technikai hiba mindkét oldalon. (5:5)

14
    Egyelőre nem fognak, mert Szalamaha védte Hajduch átlövését. (5:5)

14
    Erdősi nem tudja megfogni az átadást, vezethetnek a Fejér megyeiek. (5:5)

13
    HAJDUCH Csenge középről vállalkozott test melletti lövésre, Szalamaha lábai közt be is talál. (5:5)

13
    Orbán bal oldali átlövését tornássza ki Szendrey. (5:4)

12
    Belemenés az FKC részéről, támadhat a plusz kettőért az SKC. (5:4)

12
    Orbán csodás bejátszását ELGHAOUI váltja gólra beállóból. Negyedik (!) gólja. (5:4)

11
    Labdaszerzés után meglódult a Fehérvár, ami TANABE bal szélső góljához vezet rendezetlen védelem ellen. (4:4)

11
    Tápai átlövését blokkolták, oldalt megy ki, de kissé érthetetlenül mégis a Siófok jöhet. (4:3)

10
    Orbán kapott sárga lapot. (4:3)

10
    Kontra a Siófok ellen is, flúgos futam az utóbbi néhány támadás. (4:3)

9
    Lépéshiba itt is, Boldizsár szúrta el. (4:3)

9
    Tápai bejátszásába nyúlnak bele, a túloldalon viszont Elghaoui lépéshibát vét ziccerben, így érvénytelen a gól. (4:3)

8
    MALÁTI Dóra bombagólja átlövésből jobb kettőből. (4:3)

8
    Hibázgatnak ezen a meccsen is a csapatok jócskán. (3:3)

8
    Tápai belesasszézott, így lépéshiba itt is. (3:3)

7
    Lépéshiba Petersennél. (3:3)

6
    A hetest a kapufára, a kipattanót pedig a hálóba vágta TÁPAI Szabina. (3:3)

6
    Németh Csilla sárga lapot kapott, a Fehérvár pedig hetest, Horváth harcolta ki. (3:2)

5
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Horváth (Fehérvár KC). (3:2)

5
    Maláti bejátszását ELGHAOUI váltja gólra beállóból. (3:2)

5
    Hajduch jó lövőhelyzetből tüzel jócskán fölé. (2:2)

4
    Ezen a meccsen is egy kapussal áll fel a Fehérvár, ahogy délelőtt. (2:2)

4
    Szendrey védte Hajduch átlövését. (2:2)

4
    TÁPAI Szabina rendezetlen védelem ellen hasonlóan szép átlövésgólt szerez. (2:2)

3
    Orbán bejátszását egy kézzel kapta le ELGHAOUI és a kapunak háttal állva, svédcsavarral szerez gyönyörű gólt. (2:1)

3
    CSÁKI Viktória folytatja remek formáját, újabb gyors gól a jobb szélről. (1:1)

2
    Boldizsár szerez labdát remekül hátul. (1:0)

2
    Kínai figura végén Tanabe lőtt kapura bal szélről, de Szalamaha útját állta. (1:0)

1
    Szép bejátszást követően ELGHAOUI talált be beállóból. (1:0)

1

Az első támadást a Balaton-partiak vezetik.

Fehér mezben a Siófok, feketében a Fehérvár. Megkezdődött a játékosok bemutatása.

Siófok KC-Galerius Fürdő: Pastrovics, Szalamaha – Hamburger, Elghaoui, Logvin, Petersen, Orbán Annamária, Hrbková, Maláti, Deáki, Németh Cs., Such, Erdősi

Fehérvár KC: Szendrey – Szemenyei, Májer, Hrabovszky, Tanabe, Csáki, Horváth B., Hajduch, Isitate, Bandelier, Boldizsár, Tápai, Herr A., Mayer

Játékvezetők: Andorka Miklós, Hucker Róbert.

Rendkívül erős mezőny jött össze a női kézilabda bajnokság előtti felkészülés hajrájában Vácott a harmadik alkalommal megrendezett Ipress Kupán. A házigazdákon kívül a tavaly elődöntőt, majd bronzmeccset játszó Dunaújváros, valamint a felsőházról éppen csak lemaradó Siófok és Fehérvár együttese vesz részt a tornán.

Nehéz megítélni az esélyeket, mert mind a négy csapat igen jól igazolt és az eddigi felkészülési mérkőzéseik is többnyire eredményesek. Egy évvel ezelőtt is mind a négy gárda itt volt az Ipress Kupán, a Siófok vitte el a serleget végül, második lett a Vác, a Dunaújvárossal azonos pontszámmal, a Fehérvárnak kevésbé sikerült a torna, leszorultak a dobogóról egy éve.

Idén a Fehérvárnál azonnal egy sajnálatos sérüléssel kellett szembenézni, Tilinger Tamara, a csapat egyik mozgatórugója fél évre kiesett sérülés miatt, de Tápai Szabina és a kétszeres BL győztes Herr Orsolya megszerzése is nagy fogásnak tűnik. Az Újvárosnál Ferling visszavonulása okozhat némi gondot, de a Siófokról érkezett Szalai Babett sem kis név, a tavalyi sikercsapat magja együtt maradt, valamint rendkívül erős a Triffa-Oguntoye-Nagy Éva kapushármasuk is.

A Siófoknál aránylag sok az idegenlégiós, volt némi mozgás is, de Szalain kívül még Wörz számított alapembernek a távozók közül és minőségi játékosok érkeztek helyettük, mint Logvin, vagy Elghaoui. Itt is együtt maradt a mag, köztük Erdősi, Orbán Annamária, Piedade, a kapuban Pastrovics Melindával és a vezetőedző, Christian Dalmose is komoly név. A Vácnál komolyabb munka akadt, sok az új igazolás, több alapember is távozott és új a vezetőedző is Uros Bregar személyében. Közülük a két legnagyobb érvágás egyértelműen Fülöp Andrea és Hornyák Dóra elvesztése volt, Dakos harcossága is hiányozhat.

Ám az érkezők a felkészülési mérkőzések alapján igencsak beválnak, négy idegenlégiósuk közül Jovetic már a szezon közben érkezett tavaly és komoly tartást adott a csapatnak a jobb szélen, általában igen eredményes és gyors. Jónak tűnik Basic, Liscevic és Vukcevic is – közülük legutóbbit ismerjük legjobban az Érd csapatából, ő még sérülés után nem 100%-os, ahogy a korábban Vácott igen sikeres Soós Viktória is jobbátlövőben. Fontos láncszem a tavalyi évadban csodálatosan védő Bíró Blanka megtartása és a felkészülési meccseken Balog Juditnak is jól ment a védés. Farkas Veronika ősváciként mindig harcosan lép pályára, Gróz Kittire leginkább a hetesek értékesítésénél számítanak, míg a bal szélen Szondi és az egyre inkább magára találó Pelczéder jól kiegészítik egymást.

A négy csapatos tornán szombaton négy, vasárnap két mérkőzést rendeznek. Talán legnagyobb esélye a győzelemre a Siófoknak van, de a Vácot a hazai pálya előnye segítheti. Az Újváros legnagyobb sansza pedig az összeszokottság lehet.

Az összecsapás szombaton 18:30-kor kezdődik, tartsanak velünk!