DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 6:3 (vége) | Fehérvár AV19 – HSC Csíkszereda 5:4 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Fehérvár AV19
5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
HSC Csíkszereda
péntek 11.09.2015, 18:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • MOL Liga • 1. forduló

A végletekig kiélezett, hatalmas párharcokat, nagyszerű technikai megoldásokat, és sok gólt hozó mérkőzést láthattunk! Mindkét csapaton látszott, hogy mindent elkövet annak érdekében, hogy egy remek alaphangot adjon az előtte álló szezonnak. Ez, ha csak egy hajszállal is, de a Fehérvárnak sikerült jobban, hiszen végül az ő neve kerül a "győztes" rublikába. A csíkiek remekül küzdöttek, azonban Fortuna ma kissé a fehérváriakat részesítette előnyben. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (21:05:26)

64:24
    A Volán gólt szerzett!
    A Volán szerzi a mindent eldöntő találatot! A remekül játszó Szabó Pál Krisztián tálalt a mai meccs hőséhez, MITCHELL HOLMBERGHEZ, aki megszerezte második gólját, és ezzel a győzelmet csapata számára!

64:00
    Beszorul a Volán, hatalmas Csíkszereda helyzet maradt ki!

63:48
    Ruczuj védése után alakult ki csete-paté a vendég kapu előtt.

61:11
    Kiegészült a Csíkszereda, remekül védekezték ki a kettős hátrányt.

61:10
    Feláll a Volán, záporoznak a lövések!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Rögtön az első meccsen megtapasztaljuk az új hosszabbítás menetét, mely a következő: a négy-négy mezőnyjátékossal kezdődő hosszabbítás alapideje ötről hét percre nő, ám a harmadik perc letelte utáni első játékmegszakítást követően már csak három-három mezőnyjátékos folytatja. Ennek a célja, hogy lehetőleg már a szétlövés előtt eldőljön a mérkőzése, ám, ha a hét perc során nem esik gól, akkor következhet a megszokott rávezetés-párbaj.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:58
    Kettős előny következik, Shane Hefferman is kiül.

59:37
    Bíró Tamás Áron ül ki kettő percre, testre ütésért.

58:39
    A HSC gólt szerzett!
    Mindössze öt másodperccel az előny lejárta előtt vágják be a vendégek az egyenlítő gólt! Mikéska Róbert lövését még tudta hárítani Kalnins, KYLE HEFFERMAN azonban már bebombázta harmadik, mesterhármast érő gólját! 4-4!

58:04
    Feláll a Szereda.

57:40
    Felállt a Szereda, ám sikerült végül kivágni a korongot.

56:44
    Szabó Pál Krisztiántól kell két percre búcsút vennünk, miután fogásért kiküldték két percre!

55:57
    Tóth Gergő lövése Ruczuj lepkés kesztyűjéről pattant a gólvonal elé, a védők pedig azonnal kivágták onnan!

55:24
    Kocsis löketét is hárította Ruczuj!

54:28
    Holmberg lövését kapta le Ruczuj egy villámgyors mozdulattal.

54:22
    Szabó Pál Krisztián ütközött Ruczujjal, de szerencsére mindketten jól vannak.

53:06
    Elnézést a kimaradásért, technikai problémák adódtak amiket csak most sikerült elhárítani. Buli a fehérvári kapu előtt.

50:40
    Egy gólra csökkenti hátrányát a Csíkszereda! Hane passzát ismét a testvér, KYLE HEFFERMAN váltotta gólra, felvarrta a pakkot a bal felsőbe! 4-3!

46:40
    Bednár Erik lövése száll el nem sokkal a fehérvári kapu mellett!

46:28
    Feláll a Csíkszereda.

46:02
    Tóth Gergó az első fehérvári kiállított, gáncsolásért ül ki kettő percre.

45:38
    Bodo és Kocsis játszott össze gyönyörűen, parádézik most a Volán!

45:01
    Gyönyörű előretörés végén védett ziccert Kalnins!

43:41
    Gyönyörű egyéni villanást követően már két gólos a Volán előnye! Kocsis passza után indult meg BRANCE ORBAN, aki szinte nullszögből lőtte ki a hosszú felsőt Ruczuj válla fölött! 4-2!

43:22
    Nagy fehérvári helyzet ismét tilosra szabadítanak fel a vendégek.

42:58
    Tilos felszabadítás után buli a csíki kapu előtt.

41:40
    Túljtszotta helyzetét a Volán, indulhat a Szereda!

40:57
    Kiegészült a Csíkszereda, pont mikor Krogh egy hatalmas helyzetet kihagyott.

40:12
    Továbbra is emberelőnyben a Fehérvár, beszorul a Csíkszereda.

40:01

Fordulatokban igen gazdag 20 percen vagyunk túl, és összességében is megállapítható: megérte jegyet váltani a mai mérkőzésre! Holmberg vezérletével irányítja a meccset a Fehérvár, de a szeredai támadásokban is mindig ott a gól lehetősége, rendkívül összeszedetten játszim az erdélyi csapat. A szerencse faktor körülbelül egyenlő módon segíti eddig a csapatokat, ez is mutatja, hogy nem bíznak semmit a véletlenre a játékosok, megküzdenek minden egyes helyzetért. Követezik a záró harmad, maradjanak velünk!

40:00

39:23
    Visszatért Salló a jégre, szimpla az előny.

38:53
    Moldován Erik is kiül a vendégektől, kettős fehérvári előny.

38:26
    Antal Zsombor lépett ki egyedül emberhátrányban, de végül Kalnins jött ki győztesen a párharcból!

37:23
    Salló Alpárt küldik ki ezúttal két percre, magas bottal való játékért.

36:50
    Beszorítja ellenfelét a Fehérvár!

35:10
    Molnár Zsombor hatalmas ziccerét védte Kalnins!

34:30
    A védőhálóra pattan a pakk egy vendég lövést követően.

33:59
    Szaller Márk indított, azonban passza túl hosszúnak bizonyult, tilos felszabadítás.

32:25
    Tilos felszabadítás után buli a vendég kapu előtt.

31:07
    Christopher Bodo (Fehérvár) tört be a vendég kapu elé, azonban Ruczuj sikerrel hárította mind a lövést, mind a kipattanót.

30:00
    Meddő támadásokat vezet most a Szereda, nincs átütőerő a játékukban.

29:11
    Preton Shupe lőtt kapura, Ruczuj azonban ezt is hárította!

27:56
    Nem adja meg a játékvezető a találatot, marad a 3-2-es fehérvái vezetés.

27:56
    A fehérvári kapuban a korong, ám a játékvezető visszanézi az esetet, rúgás gyanúja miatt.

27:04
    Ismét magához ragadja a vezetést a Fehévár! Orban lövése után CHRIS BODO gyötörte be a korongot a csíkiek kapujába!

27:00
    Fölészállt a fehérvári lövés, buli Ruczuj kapuja előtt.

26:38
    Feláll a Volán avendég kapu előtt.

24:51
    Vokla Roland vesztett korongot, és ebből indultak a vendégek.

24:02
    Mitchell Holmberg lőtt kapura, de a kapuvas most háríított!

23:38
    Beszorul a Csíkszereda.

22:41
    Hamvai indult meg szépen, ám a túlerő végül megállította a fehérvári előretörést.

21:59
    Marad támadásbana Fehérvár, ismét a vndég kapu előtt a buli.

20:44
    Gyönyörű góllal egyenlít a Fehérvár! Szabó Pál Krisztián cikázott át a vendég védőkön, majd passzolt középre, az ott érkező MITCH HOLMBERG lövése pedig a kapuvasat is súrolva csapódott a csíki kapuba! 2-2!

20:01

A kezdeti Volán-rohamok, majd gól után egyre inkább a Csíkszereda vette át az irányítást, és végül sikerült is megfordítani a mérkőzés állását. Az első harmad beli izgalmak után várhatólag a második sem lesz különb, ilyen parázs csatákra számíthatunk továbbra is! Maradjanak velünk!

20:00
    Befejeződött az első harmad.

19:42
    Kilövik a korongot a vendégek.

19:17
    Shupe ütőjéről is a vendég kapusba pattant a korong.

18:47
    Ruczuj védett hatalmasat, beszirulnak a vendégek

18:03
    Péter Róbert (Csíkszereda) kapja a mérkőzés első büntetését.

17:27
    Megfordítja a mérkőzzést a Csíkszereda! Egy bombaerős kék vonalról érkező lövés után BÍRÓ TAMÁS emelte be a pakkot a fehérvári kapuba! 1-2!

17:08
    És megint Kalnins tenyerelt rá a korongra.

16:51
    Ezek most a csíkiek percei, ismét a fehérvári kapusnak kellett hárítania.

16:17
    Kemény ütközés után maradt lent Orbán Szilárd (Csíkszereda), azonban úgy tűnik, hogy nincs komolyabb baja.

15:26
    Villámgyors támadás után védett a csíkiek kapusa.

14:23
    Eladott korongból tudtak veszélyeztetni a vendégek.

14:02
    Buli a félpáylánál, miután kiment a korong.

12:59
    Les miatt szakad meg a vendégek támadása.

11:57
    Villámgyorsan elveszíti a korongot a Csíkszereda, védekezésre kényszeríti őket a Volán.

11:33
    Éppen hogy csak elcsúszott Reiter ütője előtt egy indítás, így pedig tilos felszabadítás lett a dologból.

10:58
    Bodo (Fehérvár) akaszkodott össze ellenfelével, miután durván odacsapott a kapusnak.

10:29
    Hatalmas tűzijáték a vendég kapu előtt, csak Krogh-nak volt két nagy helyzetet!

09:32
    Tilosra ütötték a vendégek, a buli a csíki kapu előtt lesz.

08:31
    Megzavarodott kissé a Fehérvár a bekapott gól után, több védelmi hiba is becsúszott.

07:11
    Villámgyors kontra után itt a csíkszeredai válasz! Családi vállalkozásként is tekinthetünk a találatra, hiszen Shane Hefferman passzát KYLE HEFFERMAN váltotta gólra! 1-1!

06:49
    Beszorítja ellenfelét most a Fehérvár.

05:58
    Ígéretes támadást állítottak meg a csíkiek.

04:28
    A Fehérvár szerzi a mérkőzés első gólját! Szabó Pál Krisztián passzolt PRESTON SHUPE-HOZ, aki mérnöki pontossággal lőtte ki a hosszú felsőt!

04:18
    Shupe (Fehérvár) tartja szépen a korongot.

03:42
    Szép vendég támadás végén kellett Kalnins-nak rátenyerelnie a korongra.

03:20
    Saját harmadában vesztett kis híján korongot a vendég csapat.

02:26
    Keményen védekezett a Volán, korongot vesztettek a csíkiek.

01:47
    Kocsis Ferenc lévén a fehérvári alakulat nevéhez köthető a meccs első nagy helyzete!

01:32
    Tartják a vendégek a pakkot, saját harmadukban adogatnak.

01:07
    Csíkszeredai támadás végén pattan a korong a küzdőtéren kívülre.

00:32
    Egy-egy támadás mindkét oldalon az első percben.

00:01

A MOL Liga alapszakasza szeptember 10-től február 4-ig tart, eközben minden gárda egyaránt 48 mérkőzésen lép majd jégre.

Új hosszabbítás kerül bevezetésre: a négy-négy mezőnyjátékossal kezdődő hosszabbítás alapideje ötről hét percre nő, ám a harmadik perc letelte utáni első játékmegszakítást követően már csak három-három mezőnyjátékos folytatja. Ennek a célja, hogy lehetőleg már a szétlövés előtt eldőljön a mérkőzése, ám, ha a hét perc során nem esik gól, akkor következhet a megszokott rávezetés-párbaj.

Az alapszakaszban a pontrendszer változatlan, továbbra is 3 pont jár a rendes játékidős győzelemért, 2 ráadásban elért sikerekért, 1 a ráadásos vereségét és 0, ha a csapat a rendes játékidőben veszít.

Csütörtökön a MAC Budapest .- UTE mérkőzéssel kezdetét veszi a MOL Liga 2015/16-os kiírása, a bajnokságnak idén kilenc csapat vág neki.
    A MAC együttesén kívül újoncként mutatkozik be a Fehérvár AV19 legénysége, a fiatal gárda péntek este a HSC Csíkszeredát látja vendégül az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban.

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 18:30 - kor kezdődik.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 5. Shupe (Szabó P., Hegyi), 21. Holmberg (Szabó P., Hegyi), 28. Bodo (Orban, Kocsis), 44. Orban (Kocsis, Korbuly), 65. Holmberg (P., Hegyi) – 8. Hefferman K. (Hefferman S., Salló), 18. Bíró (Salló, Moldován), 51. Hefferman K. (S., Farkas), 59. Hefferman K. (Mikéska, Mihály)

Fehérvár AV19: Kalnins (Scola) – Krogh (A), Reiter, Szabó P., Holmberg, Shupe (A) – Hegyi (C), Szaller, Kocsis, Orban, Bodó – Korbuly, Vokla, Reisz, Tóth G., Szita – Pados, Pillók, Hamvai, Vizi, Mazzag

Vezetőedző: Tyler Dietrich

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Onodi) – Mikéska, Salló, Hefferman S., Hefferman K., Farkas – Orbán, Bednár, Antal, Bíró, Moldován (A) – Gecse, Bors, Péter (A), Mihály (C), Molnár

Vezetőedző: Geréb István