DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 6:3 (vége) | Fehérvár AV19 – HSC Csíkszereda 5:4 (hosszabbítás vége)
hosszabbítás vége
Fehérvár AV19
5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0)
HSC Csíkszereda
péntek 11.09.2015, 18:30 • Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnok, Székesfehérvár • MOL Liga • 1. forduló

A végletekig kiélezett, hatalmas párharcokat, nagyszerű technikai megoldásokat, és sok gólt hozó mérkőzést láthattunk! Mindkét csapaton látszott, hogy mindent elkövet annak érdekében, hogy egy remek alaphangot adjon az előtte álló szezonnak. Ez, ha csak egy hajszállal is, de a Fehérvárnak sikerült jobban, hiszen végül az ő neve kerül a "győztes" rublikába. A csíkiek remekül küzdöttek, azonban Fortuna ma kissé a fehérváriakat részesítette előnyben. Én ezzel megköszönöm figyelmüket, a viszontlátásra! (21:05:26)

64:24
    A Volán gólt szerzett!
    A Volán szerzi a mindent eldöntő találatot! A remekül játszó Szabó Pál Krisztián tálalt a mai meccs hőséhez, MITCHELL HOLMBERGHEZ, aki megszerezte második gólját, és ezzel a győzelmet csapata számára!

64:00
    Beszorul a Volán, hatalmas Csíkszereda helyzet maradt ki!

63:48
    Ruczuj védése után alakult ki csete-paté a vendég kapu előtt.

61:11
    Kiegészült a Csíkszereda, remekül védekezték ki a kettős hátrányt.

61:10
    Feláll a Volán, záporoznak a lövések!

60:01
    A hosszabbítás elkezdődött.

Rögtön az első meccsen megtapasztaljuk az új hosszabbítás menetét, mely a következő: a négy-négy mezőnyjátékossal kezdődő hosszabbítás alapideje ötről hét percre nő, ám a harmadik perc letelte utáni első játékmegszakítást követően már csak három-három mezőnyjátékos folytatja. Ennek a célja, hogy lehetőleg már a szétlövés előtt eldőljön a mérkőzése, ám, ha a hét perc során nem esik gól, akkor következhet a megszokott rávezetés-párbaj.

60:00
    Befejeződött a harmadik harmad.

59:58
    Kettős előny következik, Shane Hefferman is kiül.

59:37
    Bíró Tamás Áron ül ki kettő percre, testre ütésért.

58:39
    A HSC gólt szerzett!
    Mindössze öt másodperccel az előny lejárta előtt vágják be a vendégek az egyenlítő gólt! Mikéska Róbert lövését még tudta hárítani Kalnins, KYLE HEFFERMAN azonban már bebombázta harmadik, mesterhármast érő gólját! 4-4!

58:04
    Feláll a Szereda.

57:40
    Felállt a Szereda, ám sikerült végül kivágni a korongot.

56:44
    Szabó Pál Krisztiántól kell két percre búcsút vennünk, miután fogásért kiküldték két percre!

55:57
    Tóth Gergő lövése Ruczuj lepkés kesztyűjéről pattant a gólvonal elé, a védők pedig azonnal kivágták onnan!

55:24
    Kocsis löketét is hárította Ruczuj!

54:28
    Holmberg lövését kapta le Ruczuj egy villámgyors mozdulattal.

Csaba Dévai

Gólok és gólpasszok: 5. Shupe (Szabó P., Hegyi), 21. Holmberg (Szabó P., Hegyi), 28. Bodo (Orban, Kocsis), 44. Orban (Kocsis, Korbuly), 65. Holmberg (P., Hegyi) – 8. Hefferman K. (Hefferman S., Salló), 18. Bíró (Salló, Moldován), 51. Hefferman K. (S., Farkas), 59. Hefferman K. (Mikéska, Mihály)

Fehérvár AV19: Kalnins (Scola) – Krogh (A), Reiter, Szabó P., Holmberg, Shupe (A) – Hegyi (C), Szaller, Kocsis, Orban, Bodó – Korbuly, Vokla, Reisz, Tóth G., Szita – Pados, Pillók, Hamvai, Vizi, Mazzag

Vezetőedző: Tyler Dietrich

HSC Csíkszereda: Ruczuj (Onodi) – Mikéska, Salló, Hefferman S., Hefferman K., Farkas – Orbán, Bednár, Antal, Bíró, Moldován (A) – Gecse, Bors, Péter (A), Mihály (C), Molnár

Vezetőedző: Geréb István