DVTK Jegesmedvék – Ferencváros Bp. ESMTK 6:3 (vége) | Fehérvár AV19 – HSC Csíkszereda 5:4 (hosszabbítás vége)
DVTK Jegesmedvék Miškovec
6:3 (2:2, 2:0, 2:1)
Ferencváros Bp. ESMTK
péntek 11.09.2015, 18:00 • Miskolc, jégcsarnok • MOL Liga • 1. forduló

Az első harmad eredménye még kiegyenlített volt, 2:2, bár már akkor is némi fölényben játszott a hazai együttes. A következő 40 percet azonban könnyedén, 4:1 arányban hozta a Miskolc, így címvédőhöz méltó módon győzelemmel rajtol az idei kiírásban.

A Ferencvárosnak voltak jó periódusai, de a meccs nagyobb részében többet támadott, jobban játszott a DVTK és megérdemelten győzött. Főleg Dudas volt elemében, a Fradinál pedig Hietamaki okozta a legtöbb veszélyt. Sajnos rengeteg volt a kiállítás és a játékmegszakítás, így a mérkőzés végül 2 óra 15 percig tartott. Így sem panaszkodhatunk azonban, elsőre jó volt, 9 gólt láthattunk és ezen felül is még 8-10 igen veszélyes helyzetet.

DVTK – Ferencváros: 6-3!
    ---- (20:18:45)

59:32
    A Miskolc gólt szerzett!
    KEEGAN DANSEREAU két védő között is megtalálta a korongot a jobb oldalon a visszatett passznál és nem is hibázta el a ziccert! 6-3!
    Gólpassz: Tóth Adrián, Vojtkó Mátyás.

59:25
    Elől tartja a DVTK, lassan lepereg a hátralevő idő.

59:05
    Kettő az egyben vihették volna kapura a miskolciak, de Hajós lesre csusszant.

59:00
    A hosszú játékmegszakítások ezen a meccsen igencsak jelen voltak, az iménti durváskodásnál is jó 5 percet állt a játék.

58:11
    Dudas, Manninen és Rafaj is kiáll két percre szabálytalan testjáték, illetve durvaság miatt.

58:11
    Sagert és Rafaj veszett össze a kapu mögött, a mérkőzés első bunyóját látjuk. Közben beszáll Suoraniemi is, áll a játék jó ideje. Ebből valószínűleg lesz kiállítás is.

57:40
    Korongot szerez a Fradi, megindulnak előre a fehérek, de Jensen passzába belenyúlnak.

56:55
    A Miskolc támad jó ideje, a korábbi kisebb Fradi fölény időközben elillant.

56:35
    Somogyi egy visszatett korongot suhintott rá közelről, Budai átért a jobb sarokba és védett!

56:25
    Booras lőtt kapura balról, Budairól pattan ki a korong, szép védés!

55:00
    Láda előtt adódott lövőhelyzet középen, de lövés helyett balra próbált még passzolni, ebbe már belenyúltak. Előtte nem sokkal még Dudas tüzelt balról, Budai mellkasáról pattant ki.

54:10
    Óriási lövés Galanisztól, középről, pár centivel a jobb kapuvas mellé!

53:40
    Leppanen a jobb oldalról szúrta rá kapásból, kevéssel suhan el a kapu előtt.

53:00
    A záró hét percbe léptünk, még mindig korai lenne eredményt hirdetni, főleg a Fradi utóbbi percekben mutatott támadójátékát látva.

52:10
    Manninen szép cselsorozat után lavírozott előre, majd középről már tisztán lőhetett, Guggenberger bravúrral hárított!

51:20
    Kiss, majd Galló is kísérletezett közelről, Guggenberger jól zárta a szöget mindkét alkalommal. A Fradi most több veszélyes támadást is vezetett.

50:15
    Hietamaki most balról tüzelt, elkerüli a hazai kaput, mellé.

Gólok és gólpasszok: 2. Dudas (Booras, Somogyi), 9. Ritó (Miskolczi), 21. Somogyi (Dudas, Booras), 32. Dudas (Pavuk), 42. Tóth (Vojtkó), 60. Dansereau (Tóth, Vojtkó) – 7. Manninen (Hietamaki, Apelis), 19. Rafaj (Manninen, Hietamaki), 46. Hietamaki (Apelis, Rafaj)

DVTK Jegesmedvék Miškovec: Guggenberger (Adorján) – Gőz, Galanisz, Somogyi, Dudas, Booras – Sagert, Hajós, Tóth A., Dansereau, Vojtkó – Pavuk, Láda, Laczkó, Leppanen, Cseter – Popovics, Szilágyi, Ritó, Győrfy, Miskolczi
    Ferencváros Bp. ESMTK: Budai (Ágoston) – Dubek, Kovács V., Kiss G., Jensen, Hietamaki – Suoraniemi, Manninen, Fliszár, Apelis, Rafaj – Lévai, Géczi, Farkas L., Galló, Papp Cs. – Fekti, Ódry, Pál Zs., Mach, Üveges

Játékvezetők: BENIAC Dalibor, BACHURIK Jozef – KORMOS Dávid, SIPOS Roland