USA – Franciaország 4:2 (vége) | Svájc – Dánia 4:1 (vége) | Finnország – Ausztria 7:2 (vége)
Svédország – Szlovénia 2:0 (vége) | Niemcy – Lettország 2:0 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 3:1 (vége)
USA
4:2 (2:0, 0:1, 2:1)
Franciaország
szombat 11.05.2013, 11:15A csoportos Világbajnokság

Nem született meglepetés az USA-Francia összecsapáson. A hazaiak végig kézben tartva a mérkőzést múlták felül a Franciákat. Az első harmadban már kettővel mentek a hazaiak majd a másodikban egy kettős előnyt kihasználva szépítettek a Franciák a harmadikban aztán még kettőt ütve eldöntötték a találkozót az Amerikaiak (13:31:30)

60:00

58:50
    Franciaország gólt szerzet!

TREillE YORICK egy kipattanó lövést kotor be közelről ezzel szépítenek a Franciák

58:30
    Roussel lövését fogja Bishop

58:20
    letámadással próbálkoznak a Franciák

57:10
    Feury korcsolyázott el a jobb oldalon majd tette középre a korongot , de nem volt érkező rá így támadhat a a hazai csapat

55:10
    Az Amerikaiak nem lassítanak előbb B.Butler majd LeBlanc próbálkozott

53:30
    Az Egyesült Államok gólt szerzett!

Gyorsan ki is használják a hazaiak az előnyt Faulk távoli lövésébe ér bele a kapu előtt MOSS ezzel eldöntve a mérkőzést

52:50
    újabb USA emberelőny

51:20

Smith jön vissza a kapu mögül és teszi középre a korongot a védők lábai között utat talál magának PAUL STASTNYHOZ aki már a sok próbálkozása után nagyon megérdemelte a gólt

48:20
    Franciák gólt ünnepeltek, de a bírók már előtte belefújtak így érvénytelen a találat

47:20
    Gionta célozta meg a bal alsót Huet lábbal véd

46:00
    Vendégek teljes létszámban.

45:10
    Sikerül kiütni a korongot a Franciáknak saját harmadukból így egy időre fellélegezhetnek egy időre

44:30
    Több lövést is leadnak a Francia kapura a hazaiak azonban csak egy találta el a kaput azt is védte Huet

44:00
    Újabb Francia kiállítás

Gólok és gólpasszok: 8. Gionta (Carle), 18. B.Butler (LeBlanc, Stapleton), 52. Stastny (Smith), 54. Moss (Faulk) – 29. Hecquefeuille (Bellemare), 59. Yorick

USA: Bishop (Gibson) – Carle, Faulk, Smith, Moss, Stastny – Johnson, Hunwick, Butler Bobby, Stapleton, LeBlanc – Petry, Butler Chris, Gionta, Carter, Thompson – McBain, Kristo, Bjugstad, Palushaj
    Franciaország: Huet (Hardy) – Manavian, Auvitu, Treille Yorick, Meunier, Desrosiers – Bachet, Hecquefeuille, Fleury, Bellemare, Treille Sacha – Janil, Besch, Henderson, Roussel, Da Costa – Moisand, Bozon, Raux, Guttig, Bertrand

Játékvezetők: BRUEGGEMANN Lars (GER) , RANTALA Aleksi (FIN) – ARM Roger (SUI) , KACK Johannes (SWE)