USA – Franciaország 4:2 (vége) | Svájc – Dánia 4:1 (vége) | Finnország – Ausztria 7:2 (vége)
Svédország – Szlovénia 2:0 (vége) | Niemcy – Lettország 2:0 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 3:1 (vége)
Svájc
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Dánia
szombat 11.05.2013, 12:15A csoportos Világbajnokság

Teljesen megérdemelten nyert a svájci csapat. A második harmad után még volt esélyük a dánoknak is, hogy feljöjjenek és megpróbálják megfordítani az eredményt, de ez végül nem sikerült. Svájc csapata ezzel a győzelemmel bekerült a negyeddöntőbe. (14:29:50)

60:00

59:30
    Tartják a svájciak a korongot, közeledik a meccs vége.

58:55
    Kiegészült a svájci csapat

58:25
    Pontatlanul ötlet nélkül játszik Dánia, eddig nem sikerült meg rendesen felállni se az előnyben

57:20
    Jensen kemény lövése a kék vonaltól

56:36
    Kiállítás a svájci csapatból, 2 perc Seger

54:34
    Svájc gólt szerzett!
    NEDERREITER NINO kotor be közelről Galbraith mamutja és a kapuvas között egy lepattant korongot. Gólpasszok: Vauclair Julien, Seger Mathias

54:10
    Sorozatban eresztenek el jobbnál jobb lövéseket a svájci hátvédek, de nem sikerül gólt szerezni

53:32
    Furerr kapott pontos passzt, és egyből bombázott a kapura, de Galbraith bravúrral védet

52:34
    Kiállítás Dánia csapatából, 2 perc Green Morten fogásért.

52:23
    Nederrieter tartja a palánknál a korongot a dánok harmadában, végül sikerül a dánoknak kikotorni és támadást indítanak.

51:10
    Újabb Berra védés Green lövése után, igyekeznek a dánok, de csak távoli lövésekkel próbálkoznak.

50:00
    26:20 a kapuralövések aránya a dánok javára

49:30
    Lassen bombája a kék vonaltól. Berra a mamutjával hárít.

48:50
    Berra szépen védet a lepkés kesztyűvel

48:25
    Walker harcolt ki egy korongot a palánknál, de végül pontatlan volt az indítása.

47:30
    Pontatlan játék mindkét oldalon, jól védekeznek a csapatok

46:20
    Nicklas Jensen lövését védi Berra

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 2. Cunti (Bodenmann, Hollenstein), 32. Gardner (Gunten, Josi), 44. Suri (Josi, Ambuhl), 55. Niederreiter (Vauclair, Seger) – 34. Jensen (Lassen)

Svájc: Berra (Gerber) – Vauclair, Seger, Niederreiter, Plüss, Moser – Bkindenbacher, Furrer, Cunti, Bodenmann, Hollenstein – von Gunten, Josi, Ambühl, Suri, Gardner – Blum, Grossmann, Traschler, Bieber, Walker.
    Dánia: Galbraith (Nielsen) – Larsen, Lassen, Green, Jensen N., Madsen – Lauridsen, Jensen J.B., Jakobsen, Hardt, Boedker Mikkel, – Boedker Mats, Lauridsen, Storm, Björkstrand, Jensen J. – Nielsen, Starkov, Staal, Dresler, Poulsen.

Játékvezetők: Kaval (USA), Kirk (CAN) – Dahmen (SWE), Shelyanin (RUS)