USA – Franciaország 4:2 (vége) | Svájc – Dánia 4:1 (vége) | Finnország – Ausztria 7:2 (vége)
Svédország – Szlovénia 2:0 (vége) | Niemcy – Lettország 2:0 (vége) | Norvégia – Fehéroroszország 3:1 (vége)
Svájc
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Dánia
szombat 11.05.2013, 12:15A csoportos Világbajnokság

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 12:15 - kor kezdődik.

Az eddig egyetlen veretlen csapat, az idei VB nagy meglepetése Svájc csapata találkozik ma Stockholmban Dániával. Úgy néz ki hogy mindkét csoportban Helsinkiben és Stockholmban is az utolsó játéknapon fog minden eldőlni. Ha a svájciak rendes játékidőben nyernek a mai meccsen, akkor nagyon közel kerülnek a továbbjutáshoz a negyeddöntőbe.

Dániának is szüksége van a pontokra, hogy elrugaszkodjon a táblázat aljáról. Az eddig mutatott játék alapján a svájci gárda esélyesebb a győzelemre, de már nagyon sok meglepő eredmény született az idei vb-én, úgy hogy az eddig szoros mérkőzéseket játszó Dánia is meglepheti mai ellenfelét. A legutóbbi meccsükön a cseheknek loptak el egy pontot és csak a szétlövésekben maradtak alul.

Svájc: Berra (Gerber) – Vauclair, Seger, Niederreiter, Plüss, Moser – Bkindenbacher, Furrer, Cunti, Bodenmann, Hollenstein – von Gunten, Josi, Ambühl, Suri, Gardner – Blum, Grossmann, Traschler, Bieber, Walker.

Dánia: Galbraith (Nielsen) – Larsen, Lassen, Green, Jensen N., Madsen – Lauridsen, Jensen J.B., Jakobsen, Hardt, Boedker Mikkel, – Boedker Mats, Lauridsen, Storm, Björkstrand, Jensen J. – Nielsen, Starkov, Staal, Dresler, Poulsen.

Játékvezetők: Kaval (USA), Kirk (CAN) – Dahmen (SWE), Shelyanin (RUS).

00:01

00:35
    Svájciak vezetik a mérkőzés első támadását.

01:10
    Dánia első lövését Berra kapus kiüti

01:34
    Kiállítás a dán csapatból 2 perc Sroorm akadályozásért

01:55
    Svájc gólt szerzett!
    Gyorsan kihasználja a svájci csapat az előnyt. LUCA CUNTI közelről lövi be a pakkot Galbraith mamutja mellett. Gólpasszok: Bodenmann Simon, Hollenstein Denis

03:00
    A gól után tovább folytatódik a svájciak támadókedve.

07:25
    A másik oldalon Bilndenbacher egész a kapu elé cselezte be magát, de kimaradt a helyzet

08:30
    Hollenstein szépen passzolt Bonenmann elé aki közelről a kapusba lőtte a korongot.

12:00
    Gyenge az emberelőny eddig, lassan lejár a két perc, és semmit sem sikerült a dánoknak kidolgozni

14:30
    Lauridsen szépen viszi be jobboldalon a pakkot a svájci harmadba, majd küld egy pontatlan keresztpasszot.

14:36
    Kiállítás a svájci csapatból, 2 perc Suri magas bottal való játékért

15:00
    Rögtön az előny elején kivágják a svájciak a korongot.

15:50
    Jól járassák, pontos gyors passzokkal a korongot a dánok, csak a befejezés hiányzik.

16:10
    Larsen pontatlan lövése

16:40

17:04
    Nagy harc a palánknál a korongért, végül megszakítja a bíró a jétékot

17:30
    Galbraith véd egy könnyű lövést, buli a dánoknál.

19:30
    Svájc nem tud helyzetet kialakítani az emberelőnyben, sok a harc a korongért a palánk mögött, az idő még telik.

20:00

Kevés volt a szép hoki az első harmadban. Valamivel jobban hokizott a svájci csapat, sikerült kihasználni rögtön az első emberelőnyt, és ezzel az egy góllal vezetnek a második harmad előtt.

20:01

20:45
    Nem sikerült a svájci csapatnak kihasználni az emberelőnyt, kiegészült a dán csapat.

21:10
    Plüss lövését védi Galbraith

21:30
    Niederreiter kap szép korongot és közelről Galbraith kapusba lövi a ziccert.

22:25
    Storm kap egy hosszú indítást, és égy kemény lövéssel veszélyezteti a svájci kaput

22:55
    Svájci les

23:30
    Hollenstein lövése vágódik a kapu mögötti palánknak

24:40
    Niederreiter próbálkozott lövéssel, majd Walker ismételt.

25:30
    Kemény ütközés a dánok kispadja előtt

26:16
    Szétszórt pontatlan játék folyik most a pályán, mindkét csapat jól védekezik a saját harmada előtt

27:30
    Lauridsen kétszer is veszélyeztette Berra kapust, végül a lepkéssel elcsípte a korongot.

27:45
    A másik oldalon Vaucleir került ígéretes helyzetbe

28:00
    Madsen lövése kipattan a nézőtérre

28:30
    Cunti élesen lőtt be egy korongot Galbraith kapus elé, de szerencséje volt a kapusnak

29:19
    Kiállítás Dánia csapatából, 2 perc Poulsen gáncsolásért

29:45
    Seger kemény lövése az előny elején.

30:30
    Jól járassák, pontos gyors passzokkal a korongot a svájciak, csak a befejezés hiányzik.

30:50
    Svájci les

31:02
    GARDNER RYAN kapott ideális korongot és közelről továbbította a korongot a hálóba Galbraith kapus mellett. Gólpasszok: Von Gunten Patrick, Josi Roman

33:45
    Megint egy könnyű dán lövést véd Berra, buli következik.

33:54
    Dánia gólt szerzett!
    JENSEN NICKLAS mindenkit lerázott magáról, szépen körbekorcsolyázta a kaput és meglepte a kapust is. Gólpassz: Lassen Stefan

34:35
    A gól után megélénkült a játék, Dánia nyomást gyakorol a svájci kapura.

35:05
    Tilos felszabadítás (Dánia)

35:45
    Furrer nagyon jó lövését tolja ki a botjával a rövid sarokból Galbraith

37:00
    Lauridsen próbálkozott egy fonák lövéssel, de lepattant a pakk egy svájci védőtől.

37:55
    Ketten az egy ellen a svájciak, kimaradt a nagy ziccer, a kapu mellet ment el a korong.

39:10
    Boedker lövése a svájci kapuvas mellett suhant el.

40:00

Kiegyenlített játékot hozott a második harmad. A dánok is magukra találtak és többször is veszélyeztették Berra kapuját. Izgalmas lesz még a végjáték.

40:01

40:35
    Green magasan ível be egy korongot Berra kapus elé.

41:20
    Gyors változatos a játék, mindkét csapat támadó felfogásban kezdte a harmadot.

43:47
    SURI RETO kap ideális passzt a körök közé és vedhetetlent gólt üt. Gólpasszok: Josi Roman, Ambuhl Andres.

44:40
    Svájci les

45:30
    Újabb játék megszakítás, kipattan a korong a nézőtérre.

46:20
    Nicklas Jensen lövését védi Berra

47:30
    Pontatlan játék mindkét oldalon, jól védekeznek a csapatok

48:25
    Walker harcolt ki egy korongot a palánknál, de végül pontatlan volt az indítása.

48:50
    Berra szépen védet a lepkés kesztyűvel

49:30
    Lassen bombája a kék vonaltól. Berra a mamutjával hárít.

50:00
    26:20 a kapuralövések aránya a dánok javára

51:10
    Újabb Berra védés Green lövése után, igyekeznek a dánok, de csak távoli lövésekkel próbálkoznak.

52:23
    Nederrieter tartja a palánknál a korongot a dánok harmadában, végül sikerül a dánoknak kikotorni és támadást indítanak.

52:34
    Kiállítás Dánia csapatából, 2 perc Green Morten fogásért.

53:32
    Furerr kapott pontos passzt, és egyből bombázott a kapura, de Galbraith bravúrral védet

54:10
    Sorozatban eresztenek el jobbnál jobb lövéseket a svájci hátvédek, de nem sikerül gólt szerezni

54:34
    NEDERREITER NINO kotor be közelről Galbraith mamutja és a kapuvas között egy lepattant korongot. Gólpasszok: Vauclair Julien, Seger Mathias

56:36
    Kiállítás a svájci csapatból, 2 perc Seger

57:20
    Jensen kemény lövése a kék vonaltól

58:25
    Pontatlanul ötlet nélkül játszik Dánia, eddig nem sikerült meg rendesen felállni se az előnyben

58:55

59:30
    Tartják a svájciak a korongot, közeledik a meccs vége.

60:00

Teljesen megérdemelten nyert a svájci csapat. A második harmad után még volt esélyük a dánoknak is, hogy feljöjjenek és megpróbálják megfordítani az eredményt, de ez végül nem sikerült. Svájc csapata ezzel a győzelemmel bekerült a negyeddöntőbe. (14:29:50)

Róbert Balogh

Gólok és gólpasszok: 2. Cunti (Bodenmann, Hollenstein), 32. Gardner (Gunten, Josi), 44. Suri (Josi, Ambuhl), 55. Niederreiter (Vauclair, Seger) – 34. Jensen (Lassen)

Játékvezetők: Kaval (USA), Kirk (CAN) – Dahmen (SWE), Shelyanin (RUS)