Villarreal – Valladolid 2:1 (vége) | Atlético Madrid – Rayo Vallecano 5:0 (vége) | Levante – Sevilla 0:0 (vége)
Málaga CF – Barcelona 0:1 (vége) | Real Betis – Real Club Celta de Vigo 1:2 (vége)
Atlético Madrid
5:0 (3:0)
Rayo Vallecano
vasárnap 25.08.2013, 19:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Kiütéssel győzött az Atletico Madrid, a Rayonak semmi esélye sem volt, a matracosok ma ellenállhatatlanok voltak, nagyon fegyelmezett védekezéssel, és pontos befejezésekkel gyakorlatilag egy pillanatra sem engedték ki a kezükből a mérkőzést.

A következő fordulóban a Rayo a Levantét fogadja, míg az Atletico Madridot a Real Sociedad látja majd vendégül. (20:51:02)

91
    Két perc a ráadás

90
    Az Atlético gólt szerzett!

5:0! RAÚL GARCIA szerzi második gólját! Filipe Luist szerelték az ötösnél, viszont ott volt Koke, aki középre tette a labdát, Garcia pedig a kapu torkából nem hibázott.

89
    Larrivey fejese centikkel megy csak el az Atletico kapuja fölött, Courtoisnak esélye sem lett volna védeni ha ez a fejes kaput talál!

88
    Jó helyen kapnak szabadrúgást most a vendégek.

87
    Garcia volt túl vehemens, szabadrúgás kifelé.

86
    Koke tette középre a labdát a remekül berobbanó Raul Garciához, de mellé ment a fejese!

86
    A bal szélen indul most az Atletico.

85
    Ha minden igaz ez volt a Rayo első kaput eltaláló lövése.

85
    Niguez tüzelt a tizenhatos széléről, Courtois csak vetődve tudta kitornászni a jobb alsóból a labdát!

83
    Bangoura és Larrivey játszottak most össze remekül a hazai tizenhatoson belül, de Filipe Luis tisztázni tudott!

82
    Veszélytelen a szöglet, kirúgás a vége.

81
    Megint mi maradt ki hazai részről! David Villa kapott ismét egy remek labdát, de le akarta kezelni az ötös szélénél, és ez lett a veszte, kivágták előle! A hetedik hazai szöglet jöhet.

78
    Adrian indult meg egy felívelt labda után a jobb szélen, önzetlenül átgurította keresztbe David Villának, de Villa a felsőlécet találta el! Közel az ötödik gólhoz az Atletico!

78
    Elvesztik a labdát a vendégek, indul az Atletico kontrája!

78
    Tito beadása hosszú, de megmentik!

77
    Jól hozzák fel most a labdát a vendégek.

76
    Annyi neki, Adrian lesen volt.

76
    Alakul most egy újabb hazai akció.

75
    Baptistaot próbálták végül kiugratni, de hosszú volt neki a passz.

74
    Koke szögletét Cobeno kibokszolja, a labda marad az Atleticonál.

74
    Szöglet a vége a hazai akciónak.

74
    David Villa elől Cobeno tisztáz, majdnem odaért a Spanyol támadó!

72
    Nacho Martinez sárgul be, rendesen elkésett a becsúszással.

70
    Trashorras eresztett el húsz méterről egy lövést, de nem találta el a kaput.

69
    Cserélt az Atletico, Leo Baptistao váltja Arda Turant.

68
    David Villa maradt lesen a másik oldalon, Villa reklamál, de jó ítéletet hozott a partjelző.

68
    Larriveyt keresték a labdával a vendégek, de pontatlan volt a passz.

67
    Most ismét a Rayo próbálkozik, eléggé nyitott most az Atletico védelme.

65
    Újabb csere az Atleticonál, Adrian váltja Diego Costát.

65
    Filipe Luiz próbálta Diego Costának ívelni a labdát, de Costa lesen volt.

65
    Koke viszont megszerzi a tizenhatoson belül, már a matracosok támadhatnak.

64
    Felhozzák most a vendégek a labdát.

64
    Costát indították most hosszan a bal szélen a hazaiak, csak megmenteni tudta, hogy ne legyen kirúgás.

63
    Cserélt a Rayo is, Cueva váltja Pereat.

62
    Kicsit most kezdi újra összeszedni magát a Rayo, bár lehet hogy csak az Atletico vett vissza a tempóból.

60
    Cserélt az Atletico, Gabi jön le, Koke pedig be.

58
    Bangoura próbált veszélyt teremteni jobb szélen, de tisztáztak a hazaiak.

57
    Kifejelték, a labda még a Rayonál.

56
    Bangoura harcol ki egy szabadrúgást a bal szélen.

56
    Most viszont megindulnak a vendégek.

55
    Teljesen szétesett a Rayo, az Atletico gyakorlatilag azt csinál a pályán amit csak akar.

53

Arda Turan tekerte tökéletesen a labdát a tizenhatos mellől TIAGO MENDES fejére, aki az ötös széléről teljesen tisztán fejelhetett, és gólra is váltotta a ziccert!

52
    Kipattan a szöglet a tizenhatosról, a labda még az Atleticonál.

52
    Elrontották a vendégek, rögtön kontrázni próbáld az Atletico, és majdnem gól is lett a vége! Cobeno kijött a tizenhatos mellé, és rosszul ért a labdához, így lett majdnem gól, de Costa nem érte el, így szöglet jöhet!

51
    Bangoura lövése pattan Filipe Luisról az alapvonalon túlra, dobhat a Rayo.

50
    Nagyon szép háromszögelés után Filipe Luís tette vissza Gabinak a labdát, aki a tizenhatoson kívülről lőtt a kapu mellé.

49
    Újabb csere a Rayonál, Baena be, Bueno le.

49
    De kevés hiányzott, Villa próbált Costához passzolni, de elakadt egy védőben!

49
    Elpasszolják a labdát a vendégek, Villa indul meg a bal szélen!

46
    Arda Turan hozta fel rögtön álomszépen a labdát, a tizenhatos elől indulva öt vagy hat védőt kicselezve az ötös sarkáig jutott, ott viszont elvesztette az egyensúlyát, és elesett! Micsoda szóló volt!

46

Az első félidőben hengerelt az Atletico, negyed óráig fair küzdelmet láthattunk, de utána egy olyan szintre kapcsoltak a matracosok, amit a Rayo már nem tudott követni.

A gólgyártást Raúl Garcia kezdte meg, egy szöglet után remekül fejelt Cobeno kapujába. A második gólt négy perccel később Diego Costa szerezte, Arda Turan remek passza után nem volt nehéz dolga, ki is használta a nagy lehetőséget, és nyolc méterről a kapuba gurított. A következő gólra kevesebb mint negyed órát kellett várni, David Villa passzát Diego Costa váltotta gólpasszra, Arda Turan pedig köszönte szépen, és Cobeno kapust kicselezve a kapuba gurított.

3:0-ról folytatódhat a találkozó, a meccs azt hiszem már eldőlt, de bízom benne hogy okoznak még nekünk szép pillanatokat a felek.

46
    Egy perc a hosszabbítás.

45
    Veszélytelen a sarokrúgás, már a Rayonal a labda, de nem tudnak megindulni a vendégek.

45
    Negyedik szögletét végezheti el most az Atletico.

44
    Costa fordult le most remekül a védőjéről, felvitte az ötös széléig a labdát, de a kapu előtt túl önzetlen volt, és vissza akarta tenni Villának a labdát középre. Pechjére viszont pont egy Rayo játékost talált meg a labdával, aki a kapu fölé pörgette a labdát az ötös széléről!

43
    Mégsem indul, Diego Costát lesen látta a játékvezető.

43
    Végülis csak elhozzák a matracosok a labdát, indul is támadás.

42
    Nem tudja most felhozni a labdát az Atletico, elvesztik a Rayo térfelén.

41
    Costa kifejelte, a labda még a Rayónál.

40
    Kapnak egy szabadrúgást a vendégek, nagyjából 25 méterre a kaputól, a jobb szélen.

39
    Nagyon elsiették ezt az akciót a vendégek, kezdhetik elölről, Cobeno kapustól.

39
    Indulhat most a Rayo a bal szélen!

38
    Filipe húzódott fel a bal szélen, de kifejelték a beadását.

35

Negyed óra alatt már a harmadik góljukat szerzik a matracosok, esélyt sem hagynak a Rayónak! A labda útja Villa-Costa-Turan volt, remekül játszottak hárman össze, David Villa passzát a tizenhatos szélénél álló Diego Costa kapásból odagurította ARDA TURAN elé, ő pedig gond nélkül elvitte Cobeno mellett a labdát, és a kapuba gurított!

34
    Cseréltek a vendégek, Arbilla váltja Galvezt.

34
    Turan próbálta két védő között Villát kiugratni, de kivágták előle a labdát.

33
    A tizenhatosra próbálták gurítani a labdát a vendégek beívelés helyett, de egy szemfüles Atletico játékos elvitte a labdát.

33
    Szöglet a vége a gyors akciónak.

33
    Elvesztik, indulhat a Rayo kontrája!

32
    A jobb szélen támadnak most a vendéglátók.

31
    Villa adott egy remek előreívelt passzt Garciának, de les miatt már a Rayo jöhet.

30
    Ezekben a percekben nagy mezőnyfölényben focizik az Atletico, talán egy kicsit el is vette a vendégek kedvét a két gyors hazai gól.

26
    Tiago passzát követően Filipe Luis tüzelt jó 20 méterről, de mellé ment!

26
    Costa ívelte középre a labdát a jobb szélről, Villa volt a címzett, de egy Rayo védő kifejelte előle.

23
    Larrivey fejelt az ötös széléről, nagyjából húsz centivel ment csak fölé!

23
    Összehozták most az első szögletüket a vendégek, Trashorras fogja beadni.

21

Három perc alatt két gól szerez az Atleticó, nagyon bekezdtek a matracosok! Arda Turan remekül vitte fel a labdát a bal szélen az ötös sarkáig, onnan pedig a ziccerben lévő DIEGO COSTÁHOZ passzolt, aki nem hibázott, és 8 méterről beverte!

20
    Ez most veszélytelen, de a labda marad az Atleticonál.

19
    Jöhet a harmadik hazai szöglet.

17

Gyorsan megszerzi a vezetést az Atletico Madrid! Gabi végezte el a szögletet, és tökéletesen rávarázsolta RAÚL GARCÍA fejére a labdát, aki a büntetőpontról, nagyon okosan, laposan a bal alsóba fejelt!

17
    Costa tette középre Garciának a labdát, de kivágta szögletre egy védő az ötös sarkáról. Jöhet a meccs második szöglete!

16
    Nem tud eljutni a labdával Courtois kapujáig a Rayo, újra az Atletico támadhat.

14
    Costa tette középre a labdát, Turan érkezett mélységből fejelni, de pont egy védőbe fejelte!

14
    Most szépen hozzák fel a jobb szélen a labdát a hazaiak!

13
    Jó pár perce egyik csapat sem tudott helyzetig jutni, és eddig csak a Rayo jutott el kapuralövésig, de az is teljesen veszélytelen volt.

12
    Pontatlan volt a vendégek támadása, fordulhat most az Atletico.

11
    Juanfran maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

10
    Nem tud gyorsan megindulni a Rayo, a saját térfelükről sem tudták most kihozni a labdát.

10
    Juanfran elől tisztáztak most a jobb szélen.

9
    Filipe húzódott fel a bal szélen, de nem tudta beadni a labdát, ebből is csak bedobás lett.

8
    Átterelődik a középpályára a játék, egyelőre nincs mezőnyfölényben az Atletico.

7
    Costa és Villa próbált összejátszani a tizenhatos előtt, de egy kilépő védő kirúgta bedobásra a labdát.

6
    Szépen hozzák most fel a labdát a vendéglátók.

6
    Larrivey lőtt a tizenhatoson kívülről jóval fölé.

5
    El is veszti most a labdát az Atletico.

5
    Lassan tudják csak kihozni a matracosok a labdát a térfelükről, letámadja őket a Rayo.

3
    Felívelt labdával próbálkoztak most a vendégek, de Courtois gond nélkül begyűjtötte.

2
    Kijön a labda a tizenhatosról, ez a szöglet nem volt veszélyes.

1
    Rögtön szögletig jutnak a hazaiak, Gabi fogja elvégezni.

1

Atlético Madrid: Courtois – Filipe, Miranda, Godin, Juanfran – Garcia, Turan, Gabi, Tiago – Costa, Villa.

Rayo Vallecano: Cobeno – Tito, Galvez, Galeano, Martinez – Niguez, Trashorras – Perea, Bueno, Bangoura – Larrivey

Játékvezetők: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos.

A Spanyol bajnokság második fordulójában az Atletico Madrid a Rayo Vallecanot fogadja.

Mindkét csapat győzelemmel kezdte a szezont, az Atletico idegenben verte 3:1-re a Sevillát, a Rayo pedig otthon verte 3:0-ra az Elchét.

A meccs favoritjai egyértelműen a matracosok, de kérdés hogy mennyit vett ki belőlük a szerdai szuperkupa döntő a Barcelona ellen, hiszen ott kilencven percen keresztül mindent beleadva hajtottak.

Hazai oldalon nincs hiányzó, a Rayoból José Carlos fog hiányozni, sérülés miatt.

Simeone valószínűleg pihentetni fogja néhány játékosát, míg a Rayo edzője, Paco Jemez várhatóan a legjobb 11 játékosát küldi ma pályára. Egy biztos, érdekes összecsapásnak nézünk elébe!