Villarreal – Valladolid 2:1 (vége) | Atlético Madrid – Rayo Vallecano 5:0 (vége) | Levante – Sevilla 0:0 (vége)
Málaga CF – Barcelona 0:1 (vége) | Real Betis – Real Club Celta de Vigo 1:2 (vége)
Atlético Madrid
5:0 (3:0)
Rayo Vallecano
vasárnap 25.08.2013, 19:00 • Estadio Vicente Calderón • Primera División

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 19:00 - kor kezdődik.

A Spanyol bajnokság második fordulójában az Atletico Madrid a Rayo Vallecanot fogadja.

Mindkét csapat győzelemmel kezdte a szezont, az Atletico idegenben verte 3:1-re a Sevillát, a Rayo pedig otthon verte 3:0-ra az Elchét.

A meccs favoritjai egyértelműen a matracosok, de kérdés hogy mennyit vett ki belőlük a szerdai szuperkupa döntő a Barcelona ellen, hiszen ott kilencven percen keresztül mindent beleadva hajtottak.

Hazai oldalon nincs hiányzó, a Rayoból José Carlos fog hiányozni, sérülés miatt.

Simeone valószínűleg pihentetni fogja néhány játékosát, míg a Rayo edzője, Paco Jemez várhatóan a legjobb 11 játékosát küldi ma pályára. Egy biztos, érdekes összecsapásnak nézünk elébe!

Tartsanak velünk!

Atlético Madrid: Courtois – Filipe, Miranda, Godin, Juanfran – Garcia, Turan, Gabi, Tiago – Costa, Villa.

Rayo Vallecano: Cobeno – Tito, Galvez, Galeano, Martinez – Niguez, Trashorras – Perea, Bueno, Bangoura – Larrivey

Játékvezetők: Ignacio Iglesias – Alfonso Costoya, Enrique Ramos.

1

1
    Rögtön szögletig jutnak a hazaiak, Gabi fogja elvégezni.

2
    Kijön a labda a tizenhatosról, ez a szöglet nem volt veszélyes.

3
    Felívelt labdával próbálkoztak most a vendégek, de Courtois gond nélkül begyűjtötte.

5
    Lassan tudják csak kihozni a matracosok a labdát a térfelükről, letámadja őket a Rayo.

5
    El is veszti most a labdát az Atletico.

6
    Larrivey lőtt a tizenhatoson kívülről jóval fölé.

6
    Szépen hozzák most fel a labdát a vendéglátók.

7
    Costa és Villa próbált összejátszani a tizenhatos előtt, de egy kilépő védő kirúgta bedobásra a labdát.

8
    Átterelődik a középpályára a játék, egyelőre nincs mezőnyfölényben az Atletico.

9
    Filipe húzódott fel a bal szélen, de nem tudta beadni a labdát, ebből is csak bedobás lett.

10
    Juanfran elől tisztáztak most a jobb szélen.

10
    Nem tud gyorsan megindulni a Rayo, a saját térfelükről sem tudták most kihozni a labdát.

11
    Juanfran maradt lesen, szabadrúgás kifelé.

12
    Pontatlan volt a vendégek támadása, fordulhat most az Atletico.

13
    Jó pár perce egyik csapat sem tudott helyzetig jutni, és eddig csak a Rayo jutott el kapuralövésig, de az is teljesen veszélytelen volt.

14
    Most szépen hozzák fel a jobb szélen a labdát a hazaiak!

14
    Costa tette középre a labdát, Turan érkezett mélységből fejelni, de pont egy védőbe fejelte!

16
    Nem tud eljutni a labdával Courtois kapujáig a Rayo, újra az Atletico támadhat.

17
    Costa tette középre Garciának a labdát, de kivágta szögletre egy védő az ötös sarkáról. Jöhet a meccs második szöglete!

17
    Az Atlético gólt szerzett!

Gyorsan megszerzi a vezetést az Atletico Madrid! Gabi végezte el a szögletet, és tökéletesen rávarázsolta RAÚL GARCÍA fejére a labdát, aki a büntetőpontról, nagyon okosan, laposan a bal alsóba fejelt!

19
    Jöhet a harmadik hazai szöglet.

20
    Ez most veszélytelen, de a labda marad az Atleticonál.

21

Három perc alatt két gól szerez az Atleticó, nagyon bekezdtek a matracosok! Arda Turan remekül vitte fel a labdát a bal szélen az ötös sarkáig, onnan pedig a ziccerben lévő DIEGO COSTÁHOZ passzolt, aki nem hibázott, és 8 méterről beverte!

23
    Összehozták most az első szögletüket a vendégek, Trashorras fogja beadni.

23
    Larrivey fejelt az ötös széléről, nagyjából húsz centivel ment csak fölé!

26
    Costa ívelte középre a labdát a jobb szélről, Villa volt a címzett, de egy Rayo védő kifejelte előle.

26
    Tiago passzát követően Filipe Luis tüzelt jó 20 méterről, de mellé ment!

30
    Ezekben a percekben nagy mezőnyfölényben focizik az Atletico, talán egy kicsit el is vette a vendégek kedvét a két gyors hazai gól.

31
    Villa adott egy remek előreívelt passzt Garciának, de les miatt már a Rayo jöhet.

32
    A jobb szélen támadnak most a vendéglátók.

33
    Elvesztik, indulhat a Rayo kontrája!

33
    Szöglet a vége a gyors akciónak.

33
    A tizenhatosra próbálták gurítani a labdát a vendégek beívelés helyett, de egy szemfüles Atletico játékos elvitte a labdát.

34
    Turan próbálta két védő között Villát kiugratni, de kivágták előle a labdát.

34
    Cseréltek a vendégek, Arbilla váltja Galvezt.

35

Negyed óra alatt már a harmadik góljukat szerzik a matracosok, esélyt sem hagynak a Rayónak! A labda útja Villa-Costa-Turan volt, remekül játszottak hárman össze, David Villa passzát a tizenhatos szélénél álló Diego Costa kapásból odagurította ARDA TURAN elé, ő pedig gond nélkül elvitte Cobeno mellett a labdát, és a kapuba gurított!

38
    Filipe húzódott fel a bal szélen, de kifejelték a beadását.

39
    Indulhat most a Rayo a bal szélen!

39
    Nagyon elsiették ezt az akciót a vendégek, kezdhetik elölről, Cobeno kapustól.

40
    Kapnak egy szabadrúgást a vendégek, nagyjából 25 méterre a kaputól, a jobb szélen.

41
    Costa kifejelte, a labda még a Rayónál.

42
    Nem tudja most felhozni a labdát az Atletico, elvesztik a Rayo térfelén.

43
    Végülis csak elhozzák a matracosok a labdát, indul is támadás.

43
    Mégsem indul, Diego Costát lesen látta a játékvezető.

44
    Costa fordult le most remekül a védőjéről, felvitte az ötös széléig a labdát, de a kapu előtt túl önzetlen volt, és vissza akarta tenni Villának a labdát középre. Pechjére viszont pont egy Rayo játékost talált meg a labdával, aki a kapu fölé pörgette a labdát az ötös széléről!

45
    Negyedik szögletét végezheti el most az Atletico.

45
    Veszélytelen a sarokrúgás, már a Rayonal a labda, de nem tudnak megindulni a vendégek.

46
    Egy perc a hosszabbítás.

Az első félidőben hengerelt az Atletico, negyed óráig fair küzdelmet láthattunk, de utána egy olyan szintre kapcsoltak a matracosok, amit a Rayo már nem tudott követni.

A gólgyártást Raúl Garcia kezdte meg, egy szöglet után remekül fejelt Cobeno kapujába. A második gólt négy perccel később Diego Costa szerezte, Arda Turan remek passza után nem volt nehéz dolga, ki is használta a nagy lehetőséget, és nyolc méterről a kapuba gurított. A következő gólra kevesebb mint negyed órát kellett várni, David Villa passzát Diego Costa váltotta gólpasszra, Arda Turan pedig köszönte szépen, és Cobeno kapust kicselezve a kapuba gurított.

3:0-ról folytatódhat a találkozó, a meccs azt hiszem már eldőlt, de bízom benne hogy okoznak még nekünk szép pillanatokat a felek.

46

46
    Arda Turan hozta fel rögtön álomszépen a labdát, a tizenhatos elől indulva öt vagy hat védőt kicselezve az ötös sarkáig jutott, ott viszont elvesztette az egyensúlyát, és elesett! Micsoda szóló volt!

49
    Elpasszolják a labdát a vendégek, Villa indul meg a bal szélen!

49
    De kevés hiányzott, Villa próbált Costához passzolni, de elakadt egy védőben!

49
    Újabb csere a Rayonál, Baena be, Bueno le.

50
    Nagyon szép háromszögelés után Filipe Luís tette vissza Gabinak a labdát, aki a tizenhatoson kívülről lőtt a kapu mellé.

51
    Bangoura lövése pattan Filipe Luisról az alapvonalon túlra, dobhat a Rayo.

52
    Elrontották a vendégek, rögtön kontrázni próbáld az Atletico, és majdnem gól is lett a vége! Cobeno kijött a tizenhatos mellé, és rosszul ért a labdához, így lett majdnem gól, de Costa nem érte el, így szöglet jöhet!

52
    Kipattan a szöglet a tizenhatosról, a labda még az Atleticonál.

53

Arda Turan tekerte tökéletesen a labdát a tizenhatos mellől TIAGO MENDES fejére, aki az ötös széléről teljesen tisztán fejelhetett, és gólra is váltotta a ziccert!

55
    Teljesen szétesett a Rayo, az Atletico gyakorlatilag azt csinál a pályán amit csak akar.

56
    Most viszont megindulnak a vendégek.

56
    Bangoura harcol ki egy szabadrúgást a bal szélen.

57
    Kifejelték, a labda még a Rayonál.

58
    Bangoura próbált veszélyt teremteni jobb szélen, de tisztáztak a hazaiak.

60
    Cserélt az Atletico, Gabi jön le, Koke pedig be.

62
    Kicsit most kezdi újra összeszedni magát a Rayo, bár lehet hogy csak az Atletico vett vissza a tempóból.

63
    Cserélt a Rayo is, Cueva váltja Pereat.

64
    Costát indították most hosszan a bal szélen a hazaiak, csak megmenteni tudta, hogy ne legyen kirúgás.

64
    Felhozzák most a vendégek a labdát.

65
    Koke viszont megszerzi a tizenhatoson belül, már a matracosok támadhatnak.

65
    Filipe Luiz próbálta Diego Costának ívelni a labdát, de Costa lesen volt.

65
    Újabb csere az Atleticonál, Adrian váltja Diego Costát.

67
    Most ismét a Rayo próbálkozik, eléggé nyitott most az Atletico védelme.

68
    Larriveyt keresték a labdával a vendégek, de pontatlan volt a passz.

68
    David Villa maradt lesen a másik oldalon, Villa reklamál, de jó ítéletet hozott a partjelző.

69
    Cserélt az Atletico, Leo Baptistao váltja Arda Turant.

70
    Trashorras eresztett el húsz méterről egy lövést, de nem találta el a kaput.

72
    Nacho Martinez sárgul be, rendesen elkésett a becsúszással.

74
    David Villa elől Cobeno tisztáz, majdnem odaért a Spanyol támadó!

74
    Szöglet a vége a hazai akciónak.

74
    Koke szögletét Cobeno kibokszolja, a labda marad az Atleticonál.

75
    Baptistaot próbálták végül kiugratni, de hosszú volt neki a passz.

76
    Alakul most egy újabb hazai akció.

76
    Annyi neki, Adrian lesen volt.

77
    Jól hozzák fel most a labdát a vendégek.

78
    Tito beadása hosszú, de megmentik!

78
    Elvesztik a labdát a vendégek, indul az Atletico kontrája!

78
    Adrian indult meg egy felívelt labda után a jobb szélen, önzetlenül átgurította keresztbe David Villának, de Villa a felsőlécet találta el! Közel az ötödik gólhoz az Atletico!

81
    Megint mi maradt ki hazai részről! David Villa kapott ismét egy remek labdát, de le akarta kezelni az ötös szélénél, és ez lett a veszte, kivágták előle! A hetedik hazai szöglet jöhet.

82
    Veszélytelen a szöglet, kirúgás a vége.

83
    Bangoura és Larrivey játszottak most össze remekül a hazai tizenhatoson belül, de Filipe Luis tisztázni tudott!

85
    Niguez tüzelt a tizenhatos széléről, Courtois csak vetődve tudta kitornászni a jobb alsóból a labdát!

85
    Ha minden igaz ez volt a Rayo első kaput eltaláló lövése.

86
    A bal szélen indul most az Atletico.

86
    Koke tette középre a labdát a remekül berobbanó Raul Garciához, de mellé ment a fejese!

87
    Garcia volt túl vehemens, szabadrúgás kifelé.

88
    Jó helyen kapnak szabadrúgást most a vendégek.

89
    Larrivey fejese centikkel megy csak el az Atletico kapuja fölött, Courtoisnak esélye sem lett volna védeni ha ez a fejes kaput talál!

90

5:0! RAÚL GARCIA szerzi második gólját! Filipe Luist szerelték az ötösnél, viszont ott volt Koke, aki középre tette a labdát, Garcia pedig a kapu torkából nem hibázott.

91
    Két perc a ráadás

Kiütéssel győzött az Atletico Madrid, a Rayonak semmi esélye sem volt, a matracosok ma ellenállhatatlanok voltak, nagyon fegyelmezett védekezéssel, és pontos befejezésekkel gyakorlatilag egy pillanatra sem engedték ki a kezükből a mérkőzést.

A következő fordulóban a Rayo a Levantét fogadja, míg az Atletico Madridot a Real Sociedad látja majd vendégül. (20:51:02)