Békéscsaba – Szolnok 1:1 (vége) | Ajka – Kisvárda 2:5 (vége) | Kozármisleny – Szigetszentmiklós 1:1 (vége)
Nyíregyháza – Balmazújváros 2:4 (vége) | Tatabánya – Cegléd 2:1 (vége) | ZTE – Sopron 4:0 (vége)
– Gyirmót 2:1 (vége)
ZTE FC
4:0 (2:0)
Soproni VSE
szombat 12.10.2013, 17:00 • ZTE Aréna, Zalaegerszeg • Merkantil Bank Liga

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:00 - kor kezdődik.

A Ness Hungary NB II 9. fordulójában a 8. helyen álló ZTE a Sopron együttesét fogadja, akik a 13. pozíciót foglalják el a bajnokságban.

A ZTE a legutóbbi hazai mérkőzésén 4:1-es vereséget szenvedett a Nyíregyháza együttesétől, majd két idegenbeli sikert könyvelhetett el, a Tatabányát 2:1-re, a Ceglédet pedig 1:0-ra győzték el. A Sopron bár egy döntetlennel, majd két győzelemmel kezdte a bajnokságot, a legutóbbi öt mérkőzésén vereséget szenvedett.

A két csapat a tavalyi szezonban kétszer találkozott egymással, a 10. fordulóban Sopronban 3:0-ra győztek a zalaiak Pavicevic, Hajdú és Grbic góljaival, míg a 25. játéknapon lejátszott zalaegerszegi találkozó végén szintén a ZTE játékosok örülhettek, akkor egy küzdelmes csata után 3:2-re diadalmaskodtak (gólszerzők: Grbic (2), Seye illetve Fazekas, Balla).

A ZTE-nél Simonfalvi Gábor és Nánási Balázs Achilles-ina fáj, az ő szereplésük kérdéses, míg a Sopronnál biztos nem lép pályára Bognár Zsolt és Bali Péter, akiket Supka Attila az utánpótlás csapathoz száműzött.

ZTE FC: Jahic – Preklet, Kovács G., Bogunovic, Nagy Z. – Simonfalvi, Hajdú – Babati, Grbic, Frizoni – Pavicevic

SVSE-GYSEV: Halasi – Fazakas, Tóth M., Baranyai, Maráczi, Fazekas, Németh L., Sifter, Szabó L., Gaál, Erdélyi

Játékvezetők: Szilasi – Takács, Mohos.

1

1
    A hazaiak kezdték a találkozót.

1
    Bogunovic veszített labdát, majd lerántotta Gaált, sárga.

2
    Szabó L. tekert kapura egy szabadrúgást a 16-os jobb sarkától, de a lövés a kapu fölé szállt.

3
    Grbic ment el a bal szélen, középre adott, az üresen érkező Pavicevic azonban 7 méterről centikkel a jobb alsó mellé fejelt.

4
    Grbic lőtt 25 méterről kapura, Halasiról kipattant a labda, de a vendégek kapusa az érkező Pavicevic elől még fel tudta szedni.

5
    Kovács G. ívelt előre, de a labda hosszú volt Prekletnek.

6
    Babati lőtt 17 méterről, a balösszekötő helyéről, a középre tartó labdát Halasi magabiztosan fogta.

7
    Szabó L. jobb oldalról ívelt középre egy szabadrúgást, Simonfalvi kifejelte.

9
    Simonfalvi ívelése sikerül túl hosszúra, kirúgás.

10
    A ZTE gólt szerzett!
    Simonfalvi tört be a 16-oson belülre balról, majd középre gurított, Grbic pörgette tovább, a kaputól 3 méterre érkező DARKO PAVICEVIC pedig lőtt, Halasi még beleért, de védeni már nem tudott.

12
    Továbbra is a ZTE van támadásban, Pavicevic fejelte tovább a labdát, de Babati elől Halasi felszedte.

14
    Babati lőtte el a labdát a 16-os vonaláról, a védők azonban kivágták.

15
    Preklet szerzett labdát a félpályánál, de aztán hosszan indította Grbic-et.

16
    Grbic lőtte el jó 40 méterről a labdát, de kissé laposan, így nem tudta átemelni a kissé kint álló Halasit.

17
    Preklet jobb oldali beadása pattant Fazekasról szögletre.

18
    Egy bal oldali beadás után Pavicevic fejelt a kapu fölé.

19
    Simonfalvi lökte fel hátulról Gaált, szabadrúgás a hazai térfél közepéről.

20
    Les miatt Jahic jöhet szabadrúgással a 16-os jobb sarkától.

21
    Simonfalvi sarokkal tette tovább a labdát, Pavicevic továbbfejelte Babatinak, de a fejes túl mélyre sikerült, így Halasié lett.

22
    Kovács G. ívelt át a túloldalra, de Prekletnek magas volt a labda, így bedobás lett belőle.

23
    Gaál lőtt 25-ről jóval a kapu fölé.

24
    Szöglettel felérő szabadrúgással jöhet a ZTE balról, Frizoni-t rúgták fel.

25
    Grbic gurította be a 16-osra Hajdúnak, de a védők felszabadítottak.

26
    Prekletet tartják fel a vendég térfél közepén, szabadrúgás.

27
    Frizoni tekerte a kapu elé a labdát, Halasi lehúzta az érkező Pavicevic elől.

28
    Tóth M. keresztlabdáját szerzi meg Frizoni.

29
    Gaál tört be a hazai 16-osra, Nagy Z. azonban szépen szerelte.

30
    Baranyai rúgta fel csúnyán Prekletet, sárga lap.

31
    Hajdú lőtt kapura 20 méterről, a labda megpattant egy védőn és szögletre került.

32
    Babati emelgetett a 16-os előterében, majd DARKO PAVICEVIC-hez pörgetett, aki 9 méterről, kissé jobbról a jobb alsóba lőtt.

34
    Halasi jöhet szabadrúgással a vendégek térfelének közepéről.

35
    Baranyai lövése pattant Nagy Z.-ről szögletre.

36
    Szabó L. gurított középre, az érkező Erdélyit azonban Bogunovic szerelte.

37
    Jobb oldali beadás után Jahic húzza le a labdát.

38
    Halasi ment oda a földön fekvő Pavicevic-hez és megpróbálta felhúzni, de miután nem sikerült, térddel hátba rúgta a zalai játékost, amiért a bíró egyből kiállította.

40
    Szabó L. helyett Heinrich áll be.

41
    Kovács G. passzolt hátra Jahic-hoz a félpályáról.

42
    Preklet lőtt 24 méterről jóval a kapu mellé.

43
    Hajdú indítását nem érte el a túloldalon Frizoni.

44
    Preklet indítását Heinrich húzta le Grbic elől.

44
    Gaál lőtt a 16-os jobb sarkáról gyengén kapura, Jahic felszedte.

45
    Sifter szánta el magát lövésre 17 méterről, a labda nagyjából 1 méterrel szállt a kapu fölé.

45+1
    Preklet jobb oldali beadását Pavicevic fejelte 8 méterről a kapu mellé.

45+2
    Sifter kapott egy jó labdát, amjd 15 méterről lőtt, azonban Nagy Z.-t találta telibe.

A ZTE nagyon megnyomta a félidő elejét, amit a 10. percben gólra is váltott Pavicevic révén, majd továbbra is fölényben játszva megduplázta az előnyt. A 38. percben Halasi nagy hibáját követően emberhátrányba kerültek a vendégek, de még így is volt lehetőségük a gólszerzésre, azonban ez eddig nem sikerült. A szünetben megérdemelten vezetnek a hazaiak.

A félidőben megeredt az eső.

46

46
    Cserélt a Sopron, Fazekas helyett Varga G. a pályán.

48
    Babati passzolt középre jobbról, Fazakas azonban kirúgta Pavicevic elől a labdát.

49
    Gaál ragadt lesen.

50
    Hajdú előzte meg Németh L.-t az oldalvonalnál, de végül kivezette a labdát a pályáról.

51
    Pavicevic marad lent egy lökés után, de végül nincs szükség ápolásra.

52
    Frizoni emelgetett a 16-os bal oldalán, majd Fazakas rúgta fel.

53
    A szabadrúgás után Frizoni adott be, Heinrich kipiszkálta a labdát, ami Babati elé került, a zalai játékos azonban nem találta el kapásból, így kihozhatták a soproniak.

54
    Gaál indult volna meg egy csellel, de Nagy Z. a helyén volt és szerelte.

55
    Babati tört be a soproni 16-oson belülre, azonban Fazakas az utolsó pillanatban szerelni tudta.

56
    Hajdú lőtt a 16-os bal sarkáról a kapu fölé.

57
    BERNARDO FRIZONI lőtt 25 méterről egy óriási bombagólt a jobb alsó sarokba.

58
    5 a 2 ellen mehetett volna a ZTE, de a balra kitett labda megcsúszott a vizes füvön és Frizoni már nem érte el.

59
    Németh L. lőtt 16 méterről, kissé balról kapura, Jahic eldőlve védte a bal alsó sarok felé tartó labdát.

61
    Kihasználta harmadik cserelehetőségét is Supka Attila, Erdélyi le, Horváth A. be.

62
    Továbbra is a soproni térfélen pattog a labda, egymás után kétszer is eladták.

63
    Pavicevic lökte fel a védőjét, szabadrúgás kifelé.

64
    Varga G. löbbölt a 16-oson belülre, Jahic-nak könnyű préda volt.

65
    Babati Grbic összjáték után utóbbi csúszott el a 16-oson belül.

66
    Gaál rúgta fel Simonfalvit, sárga.

66
    Grbic kapott sárgát, miután sípszó előtt elrúgta a szabadot.

67
    Babati indult meg a 16-os előterében, de mielőtt lőtt volna, szerelni tudták.

68
    Babati lőtt 21 méterről, a jobbösszekötő helyéről, Heinrich a léc alól tolta ki a labdát.

69
    Cserélt a ZTE, Frizoni helyett Kulcsár folytatja.

69
    Hajdú tört be a 16-oson belülre, majd balról, 10 méterről lőtt, Heinrich azonban szögletre tolta a bal alsó felé tartó labdát.

70
    A szöglet nem jelentett veszélyt, a labda végül az alapvonalon túlra került.

71
    Varga G. rúgta fel a félpályánál Prekletet, szabadrúgás.

73
    Babati passzolt balra, Bogunovic elengedte a labdát, ami épp jó lett KULCSÁR KORNÉLNAK, aki 12 méterről a bal felső sarok irányába lőtt, a játékszer pedig a felső lécről a gólvonalon túlra pattant.

75
    Pavicevic bal oldali beadását blokkolták a védők.

76
    Ismét cserél a ZTE, Pavicevic le, Kocsis be.

77
    Babati kapott egy jó labdát Kulcsártól, de Maráczi megelőzte a 16-oson belül és szerelte.

78
    Fazakas jobb oldali beadását Jahic ütötte Baranyai elé, aki 11 méterről lőtt, a labda kijött Kovács G.-ről, az ismétlés pedig a felső lécről.

79
    17 méterről, kissé balról végezhetett el Grbic szabadrúgást, de a lövés elakadt a sorfalban.

80
    Hajdú lőtt 18 méterről a kapu fölé.

81
    Kulcsár-Grbic kényszerítő után a 16-osra bepassz már nem sikerült.

82
    Kocsis gurított a 16-oson belülre, Simonfalvi még továbbpasszolta Grbic-nek, aki 11 méterről, fordulásból lőtt, a középre tartó labdát Heinrich azonban kiütötte.

84
    Lendvai is kihasználja a harmadik cseréjét, Bogunovic helyett Vágó a pályán.

85
    Fazakas vágja ki szögletre a labdát Simonfalvi pörgetése után az érkező Kulcsár elől.

86
    Gaál dönti fel Vágót, szabadrúgás kifelé.

87
    Varga G. lőtt kapura egy szabadrúgást 24 méterről, balról, Jahic magabiztosan fogta.

88
    Németh L. passzolt volna a 16-oson belülre, Kovács G. a helyén volt.

90
    Egy rosszul hazafejelt labda után Babati csúszott oda a kapusnak, ami után kisebb tömörülés alakult ki a vendégek kapuja előtt.

90+1
    Az előbbi esetért Babati kapott sárgát.

90+2
    Bal oldali szögletet rúghat Kulcsár, de a kis sarokrúgás után nem alakul ki helyzet.

A szezonban eddigi legjobb teljesítményét nyújtó hazaiak Pavicevic két góljával már a félidőre 2:0-ás előnyt szereztek. A második játékrészben is jobbak voltak a közben emberhátrányba került ellenfelüknél és Frizoni, valamint Kulcsár góljaival megduplázták ezt, végül megérdemelten nyertek 4:0-ra. (18:51:52)