Bayern München – Hertha BSC 3:2 (vége) | FC Schalke 04 – Borussia Dortmund 1:3 (vége) | Bayer Leverkusen – FC Augsburg 2:1 (vége)
Hannover 96 – 1899 Hoffenheim 1:4 (vége) | 1. FSV Mainz 05 – Braunschweiger TSV Eintracht 1895 2:0 (vége) | VfL Wolfsburg – Werder Bremen 3:0 (vége)
FC Schalke 04
1:3 (0:1)
Borussia Dortmund
szombat 26.10.2013, 15:30 • Veltins-Arena, Gelsenkirchen • Bundesliga

A forduló rangadóját a hazai pályán játszó Schalke ellen megérdemelten nyerte meg a Dortmund. Tudatosabban, taktikusabban futballoztak a vendégek, szépítés után ugyan úgy nézett ki, hogy nehéz percek várnak a Dortmundra, de aztán a 73. percben egy kontrából végleg eldőlt a találkozó. Az utolsó 15 percben már a Schalke lelkesedése is alábbhagyott, a vendégek pedig az eredmény megtartására törekedtek.
    Köszönöm megtisztelő figyelmüket! (17:29:45)

90
    Miután a Dortmun elvégezte a középpályáról a szabadrúgást, a játékvezető hosszabbítás nélkül lefújta a találkozót.

90
    Jones kap sárga lapot buktatásért.

89
    Egy dortmundi előreívelt labdánál Jones szabálytalankodott, szabadrúgás a vendégek javára.

88
    Reus ment le a pályáról, helyére Hofmann állt be.

87
    Jobbról ívelték be a labdát a hazaiak, Clemens elől Weidenfeller szerzi meg a labdát.

86
    Draxler balról 15 méterről lőtt kapura, Weidenfeller könnyedén hárított.

85
    A hazaiak szurkolók egy része már elindult haza.

83
    Blaszczykowski maradt lent egy rövid ideig, gyógyulása után folytatódik a mérkőzés.

82
    Durm fejezte be egy lövéssel a vendégek támadását, próbálkozása a blokkban elhalt.

81
    Boateng helyére Clemens állt be.

80
    Jó tíz perc maradt hátra a találkozóból, a pályán passzolgat a Dortmund, a hazaiak amolyan tessék-lássékból követik az akciót.

78
    A Dortmund passzolgat a hazaiak térfelén, inkább a biztonságos labdatartásra törekszenek.

77
    Kicsit leült a találkozó, érezhetően már a hazaiak se hisznek a gyökeres fordulatban.

76
    Meyer próbálkozott meg egy átlövéssel, kísérlete nem jelentett veszélyt a Dortmund kapujára.

75
    Jones áll be Kolasinac helyére.

74
    Ilyen a futball....A Schalke hajtott az egyenlítésért, mégis egy kontrából a Dortmund szerzett újabb gólt.

73
    A Dortmund gólt szerzett!
    Micsoda gól! A Schalke járatta a labdát a vendégek tizenhatosa előtt, Mchitarjan szerzett labdát, majd gyakorlatilag elszólózott vele a hazaiak tizenhatosáig, ott lepasszolta az akciót jobbról követő JAKUBA BLASZCZYKOWSKINAK, aki 13 méterről előtte a kifutó Hildebrand mellett a labdát.

Gólok: 62. Meyer – 14. Aubameyang, 51. Sahin, 73. Blaszczykowski

Lapok:   35. Aogo (SCH), 58. Szalai (SCH), 90. Jones (SCH) – 42. Schmelzer (DOR)

kimaradt büntető: 29. Boateng (SCH), kimaradt bünt.

FC Schalke 04: Hildebrand – Uchida, Höwedes, Matip, Aogo – Boateng (81. Clemens), Neustädter, Draxler, Kolasinac (75. Jones), Fuchs (61. Meyer)– Szalai.
    Cserék: Fährmann – Hoogland, Santana, Meyer, Goretzka, Clemens, Jones

Borussia Dortmund: Weidenfeller – Großkreutz, Subotić, Hummels, Schmelzer (46. Durm) – Aubameyang (70. Blaszczykowski), , Bender, Mchitarjan, Şahin, Reus (88. Hofmann) – Lewandowski
    Cserék: Langerak – Kirch, Papastathopulos, Durm, Hofmann, Blaszczykowski, Schieber

Játékvezetők: Kircher – Kempter, Schiffner