A-HÍD Szeged - BVSC- Zugló 9:7 (vége) | PVSK-Füszért - Kaposvári VK 7:13 (vége)
TEVA-Vasas - YBL Waterpolo Club 14:5 (vége) | ZF-Eger - Racionet Honvéd 12:10 (vége)
OSC-Újbuda - Debrecen 7:10 (vége)
OSC-Újbuda - Debrecen

7:10

(4:2, 1:0, 1:5, 1:3)

péntek 08.11.2013, 20:16 • Nyéki Imre Uszoda • E.ON Férfi OB I

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:00 - kor kezdődik.

Alsóházi rangadóra kerül sor a férfi vízilabda OB I péntek esti 9. fordulójában. Az OSC a Debrecent fogadja, ahol előzetesen egy kicsivel talán a vendégek az esélyesebbek. A hazaiak szerdán meglepő vereséget szenvedtek a Nyéki Imre Uszodában a Szentestől, így vetélytársuk mögött maradtak egy ponttal. A hajdúságiak tehát egy döntetlennel előzik meg fővárosi riválisukat. Érdekesség, hogy a már említett Szentes ezen két csapat ellen szerezte eddigi összes (4) pontját. Mindkét csapat számára fontos lenne a győzelem, hogy ne maradjanak le a középmezőnybe kerülésért folytatott harcban. Jó találkozóra van kilátás!

OSC-Újbuda: Áts (Varga) – Korényi, Gyárfás, Deutsch, Balla, Simon, Jávor, Regős, Suti, Tóth, Császár, Tiba, Szentesi. Edző: Becsey Péter

Debrecen: Mitrovic (Péterfy) – Palotás, Kállay, Macsi, Vindisch, Busila, Weszelovszky, Marnitz, Misic, Süveges, Chilkó, Jokic, Halek. Edző: Varga Tamás

A játékosok még mindig csak melegítenek a vízben így várhatóan tovább csúszik a 20 órásra tervezett kezdés. Azonban ne menjenek messzire, mi már nagyon várjuk az első ráúszást!

A sapkák már a fejeken, mindjárt kezdünk.

1
    Elkezdődött a mérkőzés, és Halek révén a vendégek hozták el a labdát.

1
    Szép centerezés Misicnek, de nem tudja már kapura lőni a labdát.

1
    Az OSC a bal szélről lő nagy kapufát.

2
    Halek bal szélről jövő lövését tolja ki sarokra Áts.

2
    GYÁRFÁS TAMÁS két lóba után kilövi a jobb felsőt. 1:0

3
    ANDREI BUSILA középről zörgeti meg a hazai hálót. 1:1

3
    Mitrovic védi a bal szélről érkező labdát.

4
    WESZELOVSZKY LÁSZLÓ úszik közelebb a kapuhoz, majd lő a hálóba. 1:2

4
    Korényi a jobb kapufát találja el. Támadhat a Debrecen.

6
    Weszelovszky passza Süvegesnek centerbe, de a hazaiaké a labda.

6
    Ismét vezet az OSC! CSÁSZÁR GYÖRGY lövésébe belekap Mitrovic, de hárítani nem tud.

7
    Császár most fórból próbálkozik, de a blokk segít a kapusnak.

7
    Busila távoli lövése Átsé.

7
    Hazai időkérés.

8
    Császár fórból a jobb szélről a kapusba lő.

8
    SZENTESI ÁDÁM nyúl bele jó ütemben a távoli lövésbe, és centerből eredményes! 4:2

8
    Vége az első negyednek.

9
    Elkezdődött a második negyed, most Vindisch hozza el a labdát a vendégeknek.

9
    Szabálytalanság középen, támadhat az OSC.

9
    Simon középről ereszt meg egy távoli lövést, de Mitrovic véd.

10
    Vindisch a bal szélről pattint kapufára.

10
    Mitrovic nagy bravúrral szedi ki a jobb felsőbe tartó lövést.

11
    Jó védekezés a hazaiaktól, így már ők vezethetnek támadást.

12
    Gyárfás Lövését kiüti Mitrovic.

12
    Emberelőnybe kerül a Debrecen, Varga pedig rögtön időt kér.

Lassan eltelik a negyed fel, de még egyik csapat sem szerzett gólt. Vajon kinek sikerül előbb?

12
    Halek találja telibe a felső lécet középről.

13
    Gyárfás lövése a jobb szélről levágódik a blokkról.

14
    Kontra a Debrecen ellen.

14
    Hat perc után gól a második negyedben! DEUTSCH MÁTÉ töri meg a gólcsendet fórból. 5:2

15
    Marnitz kinti lövését hárítja Áts, majd visszaúszás közbeni szabálytalanságért kiállítják a vendék játékost.

15
    Időt kérnek a hazaiak.

15
    Rossz passz után kimarad az OSC emberelőnye.

16
    Kihagyott fór a túl oldalon is.

16
    Mitrovicnak kell a végén még egy védést bemutatnia. Vége a második negyednek.

Két negyed után megérdemelt az OSC háromgólos vezetése. A Debrecen a sok kihagyott emberelőny miatt bűnhődhet. Az első negyed gólgazdagsága után a kapusok lehúzták a rolót. Kérdés, a továbbikban sikerül-e a csapatoknak megtalálni a lövőkezüket. Főleg a vendégeknek lesz erre szükségük, ha ponttal szeretnének távozni a fővárosból.

17
    Elkezdődött a harmadik negyed, harmadszorra is a vendégek hozták el a labdát.

17
    KÁLLAY MÁRK töri meg az egynegyednyi gólcsendet a Debrecennél és lő a jobb alsóba! 5:3

18
    Vindisch nézi meg magának a bal felsőt, de Áts megakadályozza a gólszerzésben.

19
    Suti a felső kapufát találja telibe.

19
    A túl oldalon Kállay pedig Áts kezét.

20
    Áts szedi ki a jobb felsőből nagy bravúrral Kállay próbálkozását.

20
    WESZELOVSZKY LÁSZLÓ fórból lő a jobb alsóba. 5:4

21
    Mitrovic is nagy bravúrt mutat be.

21
    WESZELOVSZKY LÁSZLÓ elkapta a fonalat! A debreceni játékos könyörtelenül lövi be a bal felsőbe a labdát! 5:5

22
    JÁVOR DÁNIEL szakítja meg a hazaiak gólcsendjét! Fórból, a bal szélről lő a jobb felsőbe. 6:5

23
    HALEK MÁRTON is a bal szélről eredményes a túl oldalon. 6:6

23
    Rossz bejátszást követően támadhat a Debrecen.

24
    Hosszú idő után vezet újra a Debrecen! HALEK MÁRTON lemásolta előző gólját. 6:7

24
    8 másodperccel a negyed vége előtt a hazaiaké a labda és időt kérnek.

24
    Mitrovic lehúzza az ívelt labdát és ezzel vége a harmadik negyednek.

A Debrecen összeszedte magát és átvette a vezetést egy negyed alatt. Vajon az OSC is képes lesz újítani? Hamarosan kiderül!

25
    Elkezdődött az utolsó negyed, először az OSC hozza el a labdát.

25
    KORÉNYI BALÁZS szépségdíjas találattal egyenlít! Középről a jobb felsőbe lő! 7:7

26
    Busila lő a bal szélről, sarokdobás következik.

26
    Jó a blokk a vendég lövés után.

27
    Korényi ismét távolról próbálkozik, de most a kapu mellé lő.

28
    Vendég fór és időkérés.

28
    VINDISCH FERENC találja meg az utat a kéztengerben és lő a bal alsóba! 7:8

28
    Lejár a hazaiak támadóideje, nem tudnak akciót kialakítani.

29
    HALEK MÁRTON hatalmas erővel lő a bal felsőbe! Kevesebb, mint négy perc van hátra a mérkőzésből. 7:9

29
    Mitrovic üti ki a jobb sarokba tartó labdát.

30
    Korényi lövését blokkolják a védők.

31
    Kapustámadás miatt kiállítják Kállayt.

31
    Becsey, a hazaiak edzője rögtön időt kér! Két perce maradt csapatának az egyenlítésre. Talán ez lesz az utolsó lehetőségük.

31
    Mitrovic hárítja a jobb oldalról érkező lövést, ezzel talán eldőlt a győztes kiléte.

31
    HALEK MÁRTON negyedik góljával tovább növeli a vendég fölényt. 7:10

32
    Mitrovic védi Szécsi lövését.

32
    Vége a mérkőzésnek.

Az első félidő egyértelműen a hazaiaké volt, azonban a második játékrészre összeszedték magukat a vendégek és megfordították az állást. Összességében megérdemelt a debreceni siker, hiszen az OSC az utolsó három negyedben csupán három gól tudott szerezni, míg ellenfelük nyolcat. Ezzel a győzelemmel a hajdúságiak a hatodikok a tabellán, szorosan a Vasas nyakán, míg a fővárosiak holtversenyben a tizedikek. Köszönjük a figyelmüket, szép estét kívánunk! (21:26:35)