A-HÍD Szeged - BVSC- Zugló 9:7 (vége) | PVSK-Füszért - Kaposvári VK 7:13 (vége)
TEVA-Vasas - YBL Waterpolo Club 14:5 (vége) | ZF-Eger - Racionet Honvéd 12:10 (vége)
OSC-Újbuda - Debrecen 7:10 (vége)
ZF-Eger - Racionet Honvéd

12:10

(3:2, 4:1, 1:3, 4:4)

péntek 08.11.2013, 20:00 • Eger, Bitskey Aladár Uszoda • E.ON Férfi OB I

Ezzel az Eger megérdemelten húzta be kilencedik győzelmét is hazai pályán. Ha a Honvéd az első félidőt nem szórakozza el, akár nyerhettek is volna. A Vendégeknek sem kell kétségbe esniük, ez idén még csak a második bakijuk. (21:11:27)

8
    Sántavy kiállításával után TÓTH B. szerezte meg a mérkőzés végeredményét beállító gólt.

8
    Bedő lövése a támadóidő végén érkezett, Gergely simán fogta.

7
    Varga II. szerezte meg Fülöp elől a labdát. Ezzel eldőlt a találkozó!

7
    Demeter ellen ítélnek centerben kontrát.

7
    TÓTH B. góljával szalad az eredmény után a Honvéd.

6
    Már az Eger is többször rontott ember előnyben, most sem tudják kihasználni.

6
    Dr. Kiss G. ellen fújtak, majd reklamálás után állítják ki végleg.

6
    BEDŐ szerzett gólt centerből.

5
    Takei a bal szélről próbálta meglepni Bisztritsányit, de mellé ment az ejtése.

5
    SALAMON az emberelőny lejártakor szerez középről gólt . A kapu bal oldalába helyezte a labdát.

4
    Illés kiállítása után most a hazaiak kérnek időt.

4
    Kiegészült a ZF, de Szőke még lőni tudott a jobb szélről, de a kapufa mentett. Jöhet az Eger.

4
    Bátori próbálta bejátszani centerbe, de védője lefülelte. Felúszás közben Hárait állítják ki. A Honvéd kér időt.

3
    Biros szerzi meg Dr. Kiss G.-től a labdát.

3
    Dr. Steinmetz B.-t állítják, de azon nyomban eladja az Eger a labdát.

3
    TAKEI a támadóidő lejárta előtt szerez gólt.. Szép volt a lövés bal oldalról.

2
    BUNDSCHUH, most már betalál ugyanolyan szituációból.

2
    Simont küldték ki. Bundschuhnak játszotta be Gór-Nagy, de pont Gergelyre húzta rá. Szerencséjére az oldalvonalon megy ki a labda, így marad náluk az.

1
    TAKEI értékesítette!

1
    Salamonon harcolt ki büntetőt a Honvéd.

1
    Mátyásnak is a harmadik kiállítása volt.

1
    Mátyás kiállítása után, majd Szőkét is kiküldték, így könnyedén szerzett bal oldalról BÁTORI gólt.

1
    Az utolsó ráúszást Graham hiánya mellett is a ZF hozza el, Salamon volt.

Jobban kezdte a második félidőt a vendég gárda, de még mindig kettő a hátrányuk. Azonban az egrieknek így újra oda kell figyelniük, különben veszélyes lehet a végjáték.

8
    A kiállítást, azonban nem tudja gólra váltani a Honvéd.

8
    Lejáró támadóidő után ismét elveszti az Eger a támadás jogát. Grahamet visszaúszás után végleg kiállítják.

7
    Graham lövésébe ért bele egy blokkoló kéz, sarokdobás után jöhet a hazai csapat.

7
    A ZF újra nem tud mit kezdeni támadásával. Lejárt a támadó idő, csak úgy mint a Honvéd támadásánál.

6
    Újabb vendég találat, Dr. KISS G.talált be és csökkenti kettőre a fővárosiak hátrányát.

6
    Gór-Nagynak kellett lőnie, miután lejárt a támadó ideje a hazaiaknak.

5
    Dr. STEINMETZ B. lőtt jobb oldalról, Bisztritsányi , ugyan védett, de ahogy felütötte az égbe a labdát, behullott mögötte.

4
    Kovács P. centerből került helyzetbe, de csavartját könnyedén fogta Bisztritsányi. A másik oldalt Graham úszott meg, de jobb szélről nem tudott gólt szerezni, Gergely védett nagyszerűen.

4
    Időkérés után támadhat a Honvéd.

4
    Mind két gárda el puskázott egy helyzetet, az egrieknél azon okból, hogy Salamon lövését védte Gergely.

3
    Fülöp kiállítása után a ZF is kihagyja az első emberelőnyét. Biros nem tudott kapura fordulni, Dr. Kiss szerzett labdát.

3
    Dr. Steinmetz B. hagyja ott a labdát miután lejár a Honvéd támadóideje.

2
    Varga II. ellen is kontrát ítélnek. Csökkentheti hátrányát a vendég csapat.

2
    Fülöp ellen ítélnek kontrát. Jöhet újra a hazai csapat.

1
    SALAMON bődületes gólját láthatta az egri publikum. távolról középről pókhálózta ki a bal felsőt.

1
    TAKEI szerez gólt bal oldalról. Egyel közelebb a Honvéd.

1
    Újra Graham hozta el a ráúszást. De labdát szerez a Honvéd.

A második negyedet elszórakozta a Honvéd. Eddig egy emberelőnyös szituációt se tudtak gólra váltani, míg a hazaiak mindből találatot szereztek. A félidőben helyre kell rázni a fővárosiakat, különben nagy verés is lehet belőle.

8
    Végül Dr. Kiss G. középről eleresztett balosa a bal kapufán csattant.

8
    Az utolsó támadás joga a Honvédé, de előtte vendég időkérés.

7
    Bátori fülelte le az Illésnek szánt labdát. De nem örülhetett sokáig ennek az Eger, gyorsan el is vesztették.

7
    Kovács G. lövését centerből védte Gergely. Szép védés volt. Támadhat a Honvéd.

6
    Újabb hazai kiállítás, amit nem tud kihasználni a Honvéd, Lőrincz kiállítása után Takei kapkodta el a lövést. De Bisztritsányi könnyedén védeni tudott. Emellett kiállítás, Kovács P. szedte össze visszaúszás közben. Az Eger időt is kér.

8
    Most az hazaiak ellen ítélnek kontrát, Bedő volt a tettes.

6
    Salamon szerzett labdát. Nagyon elmehet a ZF, ha most is gólt szereznek.

6
    GRAHAM jobb oldalról szerez újabb gólt. Már négy közte!

5
    Az előbbi gólszerzőt állítják ki, de ezt se tudták kihasználni Kovács P. hibázott most.

5
    Újabb kontra, most Kovács P. ellen! Ezután rövid passz játék végén BUNDSCHUH eredményes középről.

4
    Újabb kiállítás, most Mátyás kerül ki a ketrecbe. Kihasználni az emberelőnyt most is sikerült BIROS jóvoltából, aki bal szélről lőtte ki a jobb alsót!

4
    Dr. Kiss G. lőtt fölé, újra jöhet az Eger.

3
    Varga II. középről érkező lövését védte nagyszerűen Gergely használva a felső kapufát.

3
    Újabb kontra a Honvéd ellen.

3
    Dr. Steinmetz B.-t állítják ki, amiből BÁTORI használ ki gyorsan. Újra előny a vendéglátóknál.

2
    FÜLÖPmegúszás után kapott egy labdát, majd ziccerből egyenlített.

2
    Varga II. elől szerezte meg most Gergely.

1
    Salamont állították ki, de ezt ismét nem tudta kihasználni a Honvéd, Szőke próbálkozása ment mellé.

1
    A második ráúszást is az Eger hozta el, név szerint Graham.
    Azonban az akció elhalt, miután Gergely ismét lefülelt egy bepasszt.

Az első negyed tehát hazai előnyt hozott. Jobban védekezik az Eger, ezért vezetnek, de a támadásukra oda kell figyelni, mert mind a két góljukat megúszásból szerezte a Honvéd.

8
    Az utolsó támadásban Gór-Nagy blokkolta Tóth B.-t, így ez marad az első negyed marad 3-2.

8
    Szőke lövését könnyedén védte Bisztritsányi, de a labda visszapattan a Honvédhoz.

8
    Hárai ellen ítélnek centerben kontrát.

7
    Sántavy vesztette el a labdát, Fülöp szerezte meg és úszott meg, majd közvetlen közelről lőtt gólt.

7
    Varga II. próbálkozását védte Gergely. Sarokdobás!

6
    Újabb kontrát ítélnek a vendég gárda ellen.

6
    GÓR-NAGY középről nyolc méterről talál be a jobb alsóba!

6
    Takei bal oldali közeli lövését védi Bisztritsányi!

5
    Simon távoli lövését blokkolta Sántavy. Újra a ZF támadhat. Azonban ismételten elrontanak egy akciót. Ráadásul Graham akadályozta ellenfelét a felúszásban, így kiállítják. A Honvéd időt is kér.

4
    Salamon bambult el egy passznál, így az egyenlítésért támadhat a Honvéd.

4
    Dr. KISS G. megúszásból szerzi mag a vendégek első gólját. Pattintva talál be a bal alsóba.

3
    Dr. Steinmetz bal oldalról próbálta átejteni a hazai kapust, de a kapufán csattant. A labda ugyan az Egeré, de megszerzi a Honvéd kapusa hamar a labdát.

3
    BÁTORI lőtte be centerből Hárai bepasszát.

2
    Simon védekezett nagyszerűen Háraival szemben centerben. De nem sokáig örülhettek a labdának Bisztritsányi szerezte meg a beadást.

2
    Kovács P. ellen ítéltek középütt kontrát, jöhet a ZF.

2
    BIROS magabiztosan értékesíti. A bal felsőt pécézte ki magának.

2
    Szőke ellen fújtak büntetőt, Biros végzi el.

1
    Biros lövését blokkolták, marad a labda a hazaiaknál.

1
    Salamon középről eleresztett lövését védte Gergely, sarokdobás.

1
    Az Eger hozta el az első ráúszásnál a labdát.

A száz százalékos ZF fogadja az eddig négy pontot vesztő Honvédot a vízilabda férfi OB I-es mezőnyének kilencedik fordulójában. Az esélyes egyértelműen a címvédő, de biztos fog némi kellemetlenséget okozni a vendég csapat is. Izgalmas és érdekes mérkőzés várható az egyszer biztos!

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:00 - kor kezdődik.