A-HÍD Szeged - BVSC- Zugló 9:7 (vége) | PVSK-Füszért - Kaposvári VK 7:13 (vége)
TEVA-Vasas - YBL Waterpolo Club 14:5 (vége) | ZF-Eger - Racionet Honvéd 12:10 (vége)
OSC-Újbuda - Debrecen 7:10 (vége)
ZF-Eger - Racionet Honvéd

12:10

(3:2, 4:1, 1:3, 4:4)

péntek 08.11.2013, 20:00 • Eger, Bitskey Aladár Uszoda • E.ON Férfi OB I

Üdvözöljük on-line oldalunkon. Az esemény 20:00 - kor kezdődik.

A száz százalékos ZF fogadja az eddig négy pontot vesztő Honvédot a vízilabda férfi OB I-es mezőnyének kilencedik fordulójában. Az esélyes egyértelműen a címvédő, de biztos fog némi kellemetlenséget okozni a vendég csapat is. Izgalmas és érdekes mérkőzés várható az egyszer biztos!

1
    Az Eger hozta el az első ráúszásnál a labdát.

1
    Salamon középről eleresztett lövését védte Gergely, sarokdobás.

1
    Biros lövését blokkolták, marad a labda a hazaiaknál.

2
    Szőke ellen fújtak büntetőt, Biros végzi el.

2
    BIROS magabiztosan értékesíti. A bal felsőt pécézte ki magának.

2
    Kovács P. ellen ítéltek középütt kontrát, jöhet a ZF.

2
    Simon védekezett nagyszerűen Háraival szemben centerben. De nem sokáig örülhettek a labdának Bisztritsányi szerezte meg a beadást.

3
    BÁTORI lőtte be centerből Hárai bepasszát.

3
    Dr. Steinmetz bal oldalról próbálta átejteni a hazai kapust, de a kapufán csattant. A labda ugyan az Egeré, de megszerzi a Honvéd kapusa hamar a labdát.

4
    Dr. KISS G. megúszásból szerzi mag a vendégek első gólját. Pattintva talál be a bal alsóba.

4
    Salamon bambult el egy passznál, így az egyenlítésért támadhat a Honvéd.

5
    Simon távoli lövését blokkolta Sántavy. Újra a ZF támadhat. Azonban ismételten elrontanak egy akciót. Ráadásul Graham akadályozta ellenfelét a felúszásban, így kiállítják. A Honvéd időt is kér.

6
    Takei bal oldali közeli lövését védi Bisztritsányi!

6
    GÓR-NAGY középről nyolc méterről talál be a jobb alsóba!

6
    Újabb kontrát ítélnek a vendég gárda ellen.

7
    Varga II. próbálkozását védte Gergely. Sarokdobás!

7
    Sántavy vesztette el a labdát, Fülöp szerezte meg és úszott meg, majd közvetlen közelről lőtt gólt.

8
    Hárai ellen ítélnek centerben kontrát.

8
    Szőke lövését könnyedén védte Bisztritsányi, de a labda visszapattan a Honvédhoz.

8
    Az utolsó támadásban Gór-Nagy blokkolta Tóth B.-t, így ez marad az első negyed marad 3-2.

Az első negyed tehát hazai előnyt hozott. Jobban védekezik az Eger, ezért vezetnek, de a támadásukra oda kell figyelni, mert mind a két góljukat megúszásból szerezte a Honvéd.

1
    A második ráúszást is az Eger hozta el, név szerint Graham.
    Azonban az akció elhalt, miután Gergely ismét lefülelt egy bepasszt.

1
    Salamont állították ki, de ezt ismét nem tudta kihasználni a Honvéd, Szőke próbálkozása ment mellé.

2
    Varga II. elől szerezte meg most Gergely.

2
    FÜLÖPmegúszás után kapott egy labdát, majd ziccerből egyenlített.

3
    Dr. Steinmetz B.-t állítják ki, amiből BÁTORI használ ki gyorsan. Újra előny a vendéglátóknál.

3
    Újabb kontra a Honvéd ellen.

3
    Varga II. középről érkező lövését védte nagyszerűen Gergely használva a felső kapufát.

4
    Dr. Kiss G. lőtt fölé, újra jöhet az Eger.

4
    Újabb kiállítás, most Mátyás kerül ki a ketrecbe. Kihasználni az emberelőnyt most is sikerült BIROS jóvoltából, aki bal szélről lőtte ki a jobb alsót!

5
    Újabb kontra, most Kovács P. ellen! Ezután rövid passz játék végén BUNDSCHUH eredményes középről.

5
    Az előbbi gólszerzőt állítják ki, de ezt se tudták kihasználni Kovács P. hibázott most.

6
    GRAHAM jobb oldalról szerez újabb gólt. Már négy közte!

6
    Salamon szerzett labdát. Nagyon elmehet a ZF, ha most is gólt szereznek.

8
    Most az hazaiak ellen ítélnek kontrát, Bedő volt a tettes.

6
    Újabb hazai kiállítás, amit nem tud kihasználni a Honvéd, Lőrincz kiállítása után Takei kapkodta el a lövést. De Bisztritsányi könnyedén védeni tudott. Emellett kiállítás, Kovács P. szedte össze visszaúszás közben. Az Eger időt is kér.

7
    Kovács G. lövését centerből védte Gergely. Szép védés volt. Támadhat a Honvéd.

7
    Bátori fülelte le az Illésnek szánt labdát. De nem örülhetett sokáig ennek az Eger, gyorsan el is vesztették.

8
    Az utolsó támadás joga a Honvédé, de előtte vendég időkérés.

8
    Végül Dr. Kiss G. középről eleresztett balosa a bal kapufán csattant.

A második negyedet elszórakozta a Honvéd. Eddig egy emberelőnyös szituációt se tudtak gólra váltani, míg a hazaiak mindből találatot szereztek. A félidőben helyre kell rázni a fővárosiakat, különben nagy verés is lehet belőle.

1
    Újra Graham hozta el a ráúszást. De labdát szerez a Honvéd.

1
    TAKEI szerez gólt bal oldalról. Egyel közelebb a Honvéd.

1
    SALAMON bődületes gólját láthatta az egri publikum. távolról középről pókhálózta ki a bal felsőt.

2
    Fülöp ellen ítélnek kontrát. Jöhet újra a hazai csapat.

2
    Varga II. ellen is kontrát ítélnek. Csökkentheti hátrányát a vendég csapat.

3
    Dr. Steinmetz B. hagyja ott a labdát miután lejár a Honvéd támadóideje.

3
    Fülöp kiállítása után a ZF is kihagyja az első emberelőnyét. Biros nem tudott kapura fordulni, Dr. Kiss szerzett labdát.

4
    Mind két gárda el puskázott egy helyzetet, az egrieknél azon okból, hogy Salamon lövését védte Gergely.

4
    Időkérés után támadhat a Honvéd.

4
    Kovács P. centerből került helyzetbe, de csavartját könnyedén fogta Bisztritsányi. A másik oldalt Graham úszott meg, de jobb szélről nem tudott gólt szerezni, Gergely védett nagyszerűen.

5
    Dr. STEINMETZ B. lőtt jobb oldalról, Bisztritsányi , ugyan védett, de ahogy felütötte az égbe a labdát, behullott mögötte.

6
    Gór-Nagynak kellett lőnie, miután lejárt a támadó ideje a hazaiaknak.

6
    Újabb vendég találat, Dr. KISS G.talált be és csökkenti kettőre a fővárosiak hátrányát.

7
    A ZF újra nem tud mit kezdeni támadásával. Lejárt a támadó idő, csak úgy mint a Honvéd támadásánál.

7
    Graham lövésébe ért bele egy blokkoló kéz, sarokdobás után jöhet a hazai csapat.

8
    Lejáró támadóidő után ismét elveszti az Eger a támadás jogát. Grahamet visszaúszás után végleg kiállítják.

8
    A kiállítást, azonban nem tudja gólra váltani a Honvéd.

Jobban kezdte a második félidőt a vendég gárda, de még mindig kettő a hátrányuk. Azonban az egrieknek így újra oda kell figyelniük, különben veszélyes lehet a végjáték.

1
    Az utolsó ráúszást Graham hiánya mellett is a ZF hozza el, Salamon volt.

1
    Mátyás kiállítása után, majd Szőkét is kiküldték, így könnyedén szerzett bal oldalról BÁTORI gólt.

1
    Mátyásnak is a harmadik kiállítása volt.

1
    Salamonon harcolt ki büntetőt a Honvéd.

1
    TAKEI értékesítette!

2
    Simont küldték ki. Bundschuhnak játszotta be Gór-Nagy, de pont Gergelyre húzta rá. Szerencséjére az oldalvonalon megy ki a labda, így marad náluk az.

2
    BUNDSCHUH, most már betalál ugyanolyan szituációból.

3
    TAKEI a támadóidő lejárta előtt szerez gólt.. Szép volt a lövés bal oldalról.

3
    Dr. Steinmetz B.-t állítják, de azon nyomban eladja az Eger a labdát.

3
    Biros szerzi meg Dr. Kiss G.-től a labdát.

4
    Bátori próbálta bejátszani centerbe, de védője lefülelte. Felúszás közben Hárait állítják ki. A Honvéd kér időt.

4
    Kiegészült a ZF, de Szőke még lőni tudott a jobb szélről, de a kapufa mentett. Jöhet az Eger.

4
    Illés kiállítása után most a hazaiak kérnek időt.

5
    SALAMON az emberelőny lejártakor szerez középről gólt . A kapu bal oldalába helyezte a labdát.

5
    Takei a bal szélről próbálta meglepni Bisztritsányit, de mellé ment az ejtése.

6
    BEDŐ szerzett gólt centerből.

6
    Dr. Kiss G. ellen fújtak, majd reklamálás után állítják ki végleg.

6
    Már az Eger is többször rontott ember előnyben, most sem tudják kihasználni.

7
    TÓTH B. góljával szalad az eredmény után a Honvéd.

7
    Demeter ellen ítélnek centerben kontrát.

7
    Varga II. szerezte meg Fülöp elől a labdát. Ezzel eldőlt a találkozó!

8
    Bedő lövése a támadóidő végén érkezett, Gergely simán fogta.

8
    Sántavy kiállításával után TÓTH B. szerezte meg a mérkőzés végeredményét beállító gólt.

Ezzel az Eger megérdemelten húzta be kilencedik győzelmét is hazai pályán. Ha a Honvéd az első félidőt nem szórakozza el, akár nyerhettek is volna. A Vendégeknek sem kell kétségbe esniük, ez idén még csak a második bakijuk. (21:11:27)