Lombard Pápa FC – BFC Siófok 1:1 (vége) | Szombathelyi Haladás – Nyíregyháza 0:2 (vége) | Pécsi MFC – Budapest Honvéd FC 1:0 (vége)
Győr – Kaposvári Rákóczi FC 2:1 (vége) | Újpest FC – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége) | Diósgyőri VTK – Fehérvár 1:0 (vége)
Szombathelyi Swietelsky-Haladás
0:2 (0:1)
Nyíregyháza Spartacus FC
szerda 04.12.2013, 17:30 • Rohonci úti stadion, Szombathely • Magyar Kupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 17:30 - kor kezdődik.

A labdarúgó Magyar Kupa 5. fordulójában az NB I 4. helyén álló Haladás az NB II listavezetőjét, a Nyíregyházát fogadja.

Az első mérkőzés Nyíregyházán a szombathelyiek 1:0-ás sikerével végződött, Halmosi 11. percben szerzett góljával. Az utolsó 23 percben hiába játszottak emberelőnyben a hazaiak, az egyenlítés nem sikerült.

A nyíregyházaiak legutóbb 2002-ben tudtak nyerni a vasiak ellen, akkor is hazai pályán. Az azóta lejátszott mérkőzéseken csak döntetlenre futotta az erejükből.

A Magyar Kupában a Haladás az elmúlt fordulóban a Csákvárt verte 3:0-ra, a vendégek pedig 1:1-es eredmény után, büntetőkkel az Egert búcsúztatták.

1

1
    A Haladás kezdte a találkozót!

2
    Andorka húzta vissza az ellenfelét, szabadrúgás kifelé.

3
    Egy hosszú indítást nem ér el Andorka, Ovsiyenko felszedi a labdát.

5
    Törtei löki fel Nagy G.-t, hazai szabadrúgás a félpályáról.

6
    Kákonyi kapott egy jó labdát, de már lesen, így jöhet a Haladás.

7
    Egy nagy bedobást követően Rajos próbál kapura lőni, de a labda lepattan egy védőről. A szombathelyiek kezezést reklamálnak, de a játékvezető továbbot int.

9
    Szakály bal oldali szögletét fejelik ki a védők.

10
    Halmosi bal oldali beadása nem jó senkinek, így a labda az alapvonalon túlra pattan.

11
    Nagy G. adott volna be jobbról, de Törteiről szögletre pattan a labda.

12
    Halmosi jobb oldali sarokrúgása után Ovsiyenko öklözi ki a labdát.

13
    Szakály tört be a bal oldalon a 16-oson belülre, de még mielőtt beadta volna a labdát, szerelték.

14
    Halmosi bal oldali beadása után Nagy G. nem tudja kapura fejelni a labdát.

15
    Bajzát kapott lesgyanús helyzetben egy indítást, betört a 16-oson belülre, majd 9 méterről nem sokkal a jobb alsó mellé lőtt.

17
    Szakály ugratta ki Andorkát, de a szombathelyi támadó 14 méterről nem találta el a kaput.

18
    A középpályán passzolgatnak a Haladás játékosai.

19
    Bajzát löki fel Tóth P.-t, szabadrúgás kifelé a hazai térfél közepéről.

20
    Gyurján tört be a 16-oson belülre a bal oldalon, majd középre gurított, azonban Szakály 7 méterről Törteibe bombázta a labdát.

21
    Többet támad a Haladás, de egyelőre kevés helyzet alakult ki a mérkőzésen.

23
    Kákonyi indítását kifejeli Tóth P.

24
    Paku rúgta fel Simon Á.-t a félpályánál, egyelőre csak szóban figyelmezteti a játékvezető.

25
    Iszlai húzza vissza Sándor I.-t, ez is csak szóbeli feddés.

26
    Törtei próbált összejátszani a társával a 16-os előterében, de a védők felszabadítottak.

27
    A Nyíregyháza gólt szerzett!
    Törtei ívelt be balról, a labda elszállt a védők feje felett, a túloldalon érkező SÁNDOR ISTVÁN pedig 11 méterről, Rózsa hasa alatt a kapuba lőtt.

Jelenleg összesítésben 1:1-re áll a párharc.

29
    Szakály jobb oldali beadásáról marad le centikkel Andorka.

30
    Nagyobb sebességre kapcsolt a Haladás, de nem tudnak fölénybe kerülni.

31
    Kirúgással jöhet Ovsiyenko.

32
    Iszlai rúgja fel Sándor I.-t, szabadrúgás a hazai térfél közepéről.

33
    Az előreívelt labdát Szokol fejeli a kapu mellé.

34
    Andorka adott be balról, Nagy G. azonban 2 méterről az üres kapu fölé pörgette a labdát.

35
    Beállt védekezni a Nyíregyháza, egyedül Bajzát van elöl, a többiek a saját 16-osuknál.

36
    Nagy G. passzolt középre a 16-os előtt, Gyurján 18 méterről kapura lőtt, de a jobb alsó felé tartó labdát Ovsiyenko bravúrral védte.

38
    Sándor I. próbálta indítani Bajzátot, de Devecseri megelőzte a nyíregyházi támadót.

39
    Nagy G. indítását Szokol vágta ki.

40
    Halmosi lőtt 13 méterről, balról, de a labda szögletre pattant.

41
    A sarokrúgást követően kifejelték a labdát a védők.

42
    Iszlai emelt a védők mögé, Ovsiyenko azonban felszedte a labdát, mielőtt érkezett volna rá valaki.

43
    Szabadrúgás a félpályáról a vendégeknek.

44
    Törtei gurította le a labdát Pákolicznak, aki 17 méterről a középen álló Rózsa kezei közé lőtt.

45
    Ismét egy hosszú előreívelés a hazaiaknál, kirúgás.

Az első félidőben többet birtokolta a labdát a Haladás, de egy védelmi hibát követően az üresen maradt Sándor István megszerezte a vezetést a Nyíregyházának. Ezzel jelenleg összesítésben 1:1, hosszabbításra áll a párharc.

46

46
    Kettőt cserélt a Haladás a szünetben, Andorka helyett Németh M., Szakály helyett pedig Radó a pályán.

47

49
    Sok a hiba, egymás után adják el a játékosok a labdát.

50
    Németh M. bal oldali szabadrúgása után Gengeliczki fejelte ki a labdát.

51
    Németh M. lőtt a sorfalba 20 méterről egy szabadrúgást.

51
    Radó lőtt 5 méterről, balról kapura, de Szokol blokkolta.

53
    Rubus lábáról pattant rossz irányba a labda, de Szokol tisztázott.

54
    Németh M. lőtt jobbról, 22 méterről jóval a kapu fölé.

55
    Halmosi beadása Szokolról pattant szögletre.

56
    Halmosi gurított Gyurján elé, aki 16 méterről a kapu fölé bombázott.

56
    Nagy G. vezette keresztbe a labdát, majd 20-ról lőtt, de a gyenge lövést Ovsiyenko biztosan fogta.

57
    Halmosi bal oldali beadását fejelte ki középen Gengeliczki.

58
    Szokol csúszott el, kontrázhat a Haladás.

59
    A harmadik cseréjét is kihasználja a Haladás: Gyurján le, Ugrai be.

Veszélyes játékot játszik ezzel a szombathelyi csapat, ha nem változik az eredmény, akkor akár 1 órát is cserelehetóség nélkül kell lehozniuk.

61
    Hosszú indítás után Ovsiyenko hozhatja játékba a labdát.

62
    Devecseri szerelte az utolsó pillanatban a kiugrásra kész Bajzátot.

63
    Halmosi rúghatott jobbról szögletet, de nem alakult ki helyzet.

64
    Egy kapu előtti kavarodást követően ismét kezezést reklamálnak a szombathelyiek, de újfent továbbot int a játékvezető.

65
    Halmosi beadásába lép bele Pákolicz.

65
    Csordás szabálytalan Iszlaival szemben, továbbra sincs lap.

66
    Iszlai lőtt 30 méterről jóval a kapu fölé.

67
    Sándor I. jobb oldali beadását rosszul vette át Kákonyi, így Rózsa rá tudott vetődni a labdára.

68
    Egymás után esnek el a Haladás játékosai, de a játékvezető nem fúj.

69
    Egy, a vendégeknek lefújt szabálytalanság után Simon Á. reklamál túl hevesen, sárga.

70
    Csordás rúgta fel Németh M.-et, ez is sárga.

71
    Egyre durvább a játék, szabálytalanságok sora egymás után.

71
    Tóth P. lőtt 30 méterről nem sokkal a bal alsó sarok mellé.

72
    Csordás rúg oda Nagy G.-nek, szabadrúgás a vendégtérfél közepéről.

74
    Paku tolta el Devecseri mellett a labdát, aki felrúgta. Sárga.

75
    TÖRTEI TAMÁS végezte el a szabadrúgást 19 méterről, jó szögből. A labda a sorfalon megpattanva a kapu jobb oldalában kötött ki.

76
    Nehéz helyzetben tehát a hazaiak, mivel közel negyed óra alatt kellene két gólt szerezniük a továbbjutáshoz.

77
    Sándor I. lőtt 32 méterről a kapu fölé.

78
    Halmosi beadása túl hosszú, a túloldalon megy ki bedobásra.

79
    Beívelésekkel próbálkozik a Haladás, de rendre kifejelik a védők.

81
    Halmosi indítását rúgja ki Szokol a kiugrásra kész Radó elől.

82
    Simon Á. bal oldali beadását fejelik ki középen. Nem volt egy érkező Haladás játékos se.

83
    Pákolicz helyett Polényi a vendégeknél a pályán.

84
    Iszlai vitte el a labdát Csordás mellett, a két játékos lába összeért és a nyíregyházi a földre zuhant. A játékvezető egyből piros lapot adott a hazaiak játékosának.

86
    Halmosi bal oldali beadását kifejelték, de pont Tóth P. elé, aki 18 méterről, kapásból a kapu fölé lőtt.

87
    Már az idővel is játszanak a vendégek, egyre lassabban végzik el a bedobásokat.

89
    Paku le, Minczér be a vendégeknél.

90
    Németh M. ívelését fejeli ki Gengeliczki.

90+1
    Nagy G. lőtt 17 méterről, a labda szögletre pattant.

90+1
    Radó bal oldali szöglete után Ugrai 8 méterről centikkel a kapu mellé fejelt.

90+2
    Utolsó cseréjét is kihasználja a vendégcsapat: Bajzát helyett Popovics a pályán.

A Haladás uralta a játékot, de a helyzetei kimaradtak, míg a Nyíregyháza előbb egy védelmi hibát követóen megszerezte a vezetést, majd a második féllidőben szabadrúgásból bebiztosította a továbbjutást.
    A vendégek 2:1-es összesítéssel legyőzték a Haladást, így a Magyar Kupa legjobb 8 csapata közé jutottak. (19:20:19)

Bozek

Kommentátort keresünk a Szombathelyi Swietelsky-Haladás csapatának meccseihez. További információk.

Gólok: 27. Sándor I., 75. Törtei

Lapok:   69. Simon Á. (HAL), 74. Devecseri (HAL) – 70. Csordás (NYS)   84. Iszlai (HAL)

Szombathelyi Swietelsky-Haladás: Rózsa – Rajos, Szakály (46. Radó), Nagy G., Andorka (46. Németh M.), Tóth P., Halmosi, Simon Á., Gyurján (59. Ugrai), Devecseri, Iszlai.
    Nyíregyháza Spartacus FC: Ovsiyenko – Szokol, Paku (89. Minczér), Gengeliczki, Törtei, Rubus, Kákonyi, Pákolicz (83. Polényi), Csordás, Sándor I., Bajzát (90+2. Popovics).

Játékvezetők: Becséri – Tóth II., Viszokai