Videoton FC II. – Maglódi TC 3:0 (vége) | Bölcskei SE – SZEOL SC 0:3 (vége)
Bölcskei SE
0:3 (0:0)
SZEOL SC
vasárnap 12.10.2014, 15:00 • Bölcskei SE Sporttelep, Bölcske • NBIII - Közép csoport

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 15:00 - kor kezdődik..

A labdarúgó NB III Közép-csoportjának 9. fordulójában vasárnap délután az újonc SZEOL SC a Bölcske otthonába látogat. Kifejezetten kiélezett küzdelemre lehet számítani, hiszen mindkét csapat 50%-os teljesítménnyel áll a tabella középmezőnyében. A Bölcske 3-2-3-as mérleggel a 10. helyen tanyázik, a négy győzelmet és négy vereséget számláló szegediek egy pozícióval és egy ponttal jobbak náluk.

A Tolna megyeiek védelme eddig remekül teljesít, hiszen a második legkevesebb gólt (hetet) kapták eddig a csoportban. Nem lesz tehát könnyű dolguk a szegedieknek, ha folytatni kívánják az elmúlt hetekben mutatott jó és eredményes teljesítményüket. A szegedieknél Ondrejó felépült a sérüléséből, de Kulacsikra, Dargóra, Hackerre és Tóth Attilára továbbra sem számíthat a SZEOL mestere.

Bölcskei SE: Csoknyai – Hajdók, Farsang, Laták, Féhr – Miskovicz, Szabolcska, Budai, Horváth – Agócs, Tóth. Edző: Buzás Attila
    Cserék: Szintai (k), Fröhlich, Szalánczi, Nagy, Süvöltős, Kecse, Ledneczki

SZEOL SC: Dongó – Kormányos, Dlusztus, Forró, Bjedov, Grünwald – Ngalle, Puskás, Faragó – Bata, Ondrejó. Edző: Tóth Ákos
    Cserék: Garamvölgyi (k), Buzási, Mucsi, Mihálffy, Beretka, Vida, Busa

Játékvezetők: Pillók – Mohos, Keszthelyi.

1

2
    A bölcskeiek fehér mezben, piros nadrágban játszanak ma, míg a SZEOL a hagyományos kék-fekete csíkos mezében, fekete nadrágban.

3
    Aktívabban kezdi a meccset a vendégcsapat, Tóth Ákos fiai a jelek szerint komolyan gondolják, hogy sorsdöntő lehet az első gól megszerzése.

5
    Szegeden úgy számolnak ugyanis, hogy kevés gól esik majd a meccsen, már egy találat is sorsdöntő lehet.

6
    A hazaiak kerülhettek volna először lövőhelyzetbe, de 18 méterre Dongó kapujától rátekeredtek a labdára, így menteni tudtak végül a szegedi védők.

7
    A túloldalon Faragóé az első lövés, de 22 méterről messze mellé talál.

9
    Mind a Bölcske, mind a SZEOL 50%-os eddig, a szegediek ráadásul eddig még nem játszottak döntetlent a bajnokságban.

10
    Faragó húzott jobbról befelé, 10 méterről azonban lövés helyett passzolni akart, átadásába azonban végül beleléptek a hazai védők.

11
    Budai beadása után Agócs fejese kerüli el Dongó kapuját.

12
    Hazai szöglet után Farsang fejesét szedte ki nagy bravúrral a léc alól Dongó.

14
    Szögletet harcolnak ki az elmúlt pillanatokban kissé kapujuk elé szoruló szegediek.

15
    Egy második szöglet, majd egy nagy bedobás után is a szegediek próbálkozhattak a Bölcske tizenhatosán belül, de helyzet nélkül tették mindezt.

17
    A Bölcske csapata mind a lőtt (8), mind a kapott gólok (7) tekintetében roppant visszafogottan teljesített az eddigi 8 fordulóban.

19
    A bölcskei csapat legutóbbi 4 mérkőzésén egyszer sem született egynél több gól.

20
    Ahogy az várható volt, kevés helyzet jellemzi eddig a mérkőzést, jobbára pontrúgások után tudtak csak veszélyeztetni a felek.

22
    A múlt fordulóban mindkét csapat 1:0-ra végzett, de amíg a SZEOL Bata góljával legyűrte otthon a Szekszárdot, a Bölcske ugyanilyen arányban kikapott Dunaharasztiban.

23
    Hazai szabadrúgást követően Agócs hatméteres fejesét védte Dongó.

24
    Puskás passza után a bal szélen felfutó Grünwald távoli lövését védi Csoknyai.

25
    Kormányos jobb oldali beadása után Faragó került a földre a tizenhatoson belül, de a bíró szerint nem történt semmi.

27
    A dunaharaszti Mészáros 63. percben szerzett gólja vetett véget a bölcskei kapus, Csoknyai Balázs 333 perces góltalansági rekordjának.

29
    Ngalle keresztlabdája után Dlusztus centerezett, de Forró centikkel a kapu fölé lőtte a labdát nagy helyzetből!

30
    Az első félórát könnyedén góllal zárhatta volna most a SZEOL...

31
    Kormányos jobbról küldött távoli lövése suhan el Csoknyai kapuja mellett.

33
    A SZEOL veszélyes ellenfél lehet a Bölcskének, hiszen a múlt heti, Szekszárd elleni meccsen bemutatták: képesek kevés helyzetből is gólt szerezni.

34
    A szegediek vannak inkább támadásban ezekben a percekben, jobbára távoli lövésekkel veszélyeztetnek, de Forró nagy helyzete megmutatta, hogy kidolgozott akcióból sem ártana több.

35
    Az első félidő eddig eltelt időszaka azonban azt mutatja, hogy a várakozásoknak megfelelően kevésgólos, szoros mérkőzésre lehet számítani.

37
    A bölcskeiek eddig nemigen tudnak mit kezdeni a megerősített, gyakran öt emberből álló szegedi védelemmel.

38
    A vendégeknél most különösen a jobbszárny aktív, Kormányos vezérletével.

40
    Három szögletet is elvégezhetett zsinórban a SZEOL, az elsőt Ondrejó csúsztatása után Kormányos harcolta ki jobbról. Beszorult ezekben a percekben a Bölcske.

41
    A sarokrúgások azonban nem hordoztak magukban különösebb veszélyt, állja a sarat a hazai védelem.

43
    Előbb Ngalle, majd Ondrejó kísérletezik távoli lövéssel, de mindkettőt blokkolja a bölcskei hátvédsor, majd Faragó 20 méteres lövését védi Csoknyai.

44
    Tóth Ákos szegedi edző szerint Bölcskén a pálya minősége és mérete miatt nem tudják majd annak szélességét maximálisan kihasználó, folyamatos és gyors összjátékra épülő futballjukat játszani, így nem is erre készültek a héten.

45
    Továbbra is stabilan áll a bölcskei fal, a jelek szerint az első félidő gól nélkül ér véget.

45

A várt kemény küzdelem zajlik eddig Bölcskén. Mezőnyben a szegediek futballoznak aktívabban és jobban, de egyelőre nagyon nem találják a stabil hazai védekezés ellenszerét, Forró révén pedig kihagyták a meccs eddigi legnagyobb helyzetét. A bölcskeiek kétszer is pontrúgást követően kerültek közel ma a gólszerzéshez, de tényleg úgy tűnik, hogy amelyik csapat talál egy gólt, az be is gyűjtheti vele a három bajnoki pontot.

46

46
    Farsang helyére Fröhlich érkezett a szünetben a hazai csapatba.

46
    A SZEOL gólt szerzett!
    Rögtön góllal kezdi a második félidőt a vendégcsapat! Ngalle ugratta ki remekül BATA CSONGOR-t, aki szép mozdulattal teker a léc alá, Csoknyai kapus tehetetlen.

47
    A gólszerző Bata harcol ki több csel után egy szabadrúgást, rövid ideig ápolni is kell a vendégek támadóját.

49
    A szabadrúgás után Dlusztus lövése a kapufát és Csoknyai kapust is érintve gurul végig a gólvonalon! Könnyen itt lehetett volna a második...

50
    Faragó 18 méteres lövése kerüli el kevéssel Csoknyai kapuját.

52
    Dlusztus kapja a meccs első sárga lapját labdaelrúgásért.

52
    S rögtön itt az újabb lap is, Budai kapta a szabálytalanságát követően.

54
    Remekül kezdte a második játékrészt a szegedi csapat, hatottak a jelek szerint a félidei intelmek.

55
    A szegedi mester véleménye az, hogy Bölcskén fontos lesz a felívelések után lecsorgó labdák minél hatékonyabb begyűjtése, illetve a kapu előtt adódó néhány helyzet hideg fejjel való kihasználása.

56
    Puskás 30 méteres szabadrúgását védi magabiztosan Csoknyai.

58
    Letáborozott a SZEOL az elmúlt percekben a hazai térfélen, egyre-másra alakítják ki a helyzeteket a kék-feketék.

59
    Puskás veszélyesen középre ívelt szögletére BATA CSONGOR robbant be, s a védőket megelőzve fejelt közelről Csoknyai kapujának közepébe.

60
    Bata második találata könnyen lehet, hogy el is döntötte ezt a mérkőzést.

62
    Grünwald adott be balról, középen Faragó lefejelte a labdát az érkező ONDREJÓ TAMÁS-nak, s a sérüléséből felépült támadó a tizenegyespontról higgadtan lőtt Csoknyai kapujába.

64
    Minden eldőlt bő negyedóra alatt a második félidőben, az első félidőben még hatástalan szegedi támadások gólokká értek.

65
    Tóth Ákos szerint a meccsen nagy hangsúlyt kaphatnak a pontrúgások, s döntő fontosságú lehet a vezető gól megszerzése.

65
    Szabolcskát Szalánczi váltja a hazai csapatban.

66
    Ez be is jött, az első vendéggól mintha feladásra kényszerítette volna a bölcskeieket.

68
    A szegediek eddig négyszer-négyszer nyertek és vesztettek a bajnokságban: az első gól azért is fontos lehet, mert ha azt ők lőtték, akkor mindig nyertek, ellenben ha ők kapták, minden esetben veszítettek.

70
    Ngalle követett el középen taktikai faultot, sárga lap.

71
    Jobbára a mezőnyben küzdenek most a felek, a vendégeknek annyira már nem fontos, a hazaiak meg mintha feladták volna.

72
    Rengeteg az apró hiba és a szabálytalanság a játékban, széttöredezett a meccs az elmúlt percekben.

74
    Roppant szoros a középmezőny az NB III Közép-csoportjában, egy esetleges győzelemmel a 9. helyezett SZEOL elvileg a 2. helyen álló Dabast is megelőzhetné.

75
    Negyedórával a vége előtt ez a meccs eldőlt, a szegediek a jelek szerint begyűjtik azt a bizonyos három pontot.

76
    Bjedov szabálytalan mintegy 30 méterre a szegediek kapujától, sárga lapot is kap.

78
    Faragó helyére Beretka érkezik a SZEOL csapatába.

79
    Puskás középre ívelt szabadrúgása egy védő lábáról vágódik veszélyesen a kapu felé, de Csoknyai remek reflexmozdulattal hárít.

80
    Fröhlich földbe rúg a 14 méteres lövése közben, így labdája elkerüli Dongó kapujának jobb sarkát.

82
    Több játékosára hetek óta nem számíthat a szegedi tréner sérülés miatt, közülük a szinte már felépült Kulacsik esete a legdühítőbb, aki a héten edzésen szenvedett újabb sérülést.

83
    Ondrejó helyén Buzási a vendégek második cseréje.

85
    A szegediek a szombati bajnokikhoz szoktak hozzá az elmúlt hetekben, de a válogatott meccse miatt most vasárnap lépnek pályára. Így Tóth Ákos vezetőedző ezúttal még szombaton is edzést vezényelt csapatának.

86
    Cserél a Bölcske a végére, Ledniczki jön Miskovicz helyére.

87
    A vendégek harmadik cseréje: Mucsi váltja Ngalle-t.

88
    Formás akciókat vezet továbbra is a SZEOL, de helyzetet már nemigen tudnak kialakítani.

90
    Két perc lesz a hosszabbítás.

90+2
    Bata harcol ki még egy szabadrúgást lerántás után, de a jelek szerint az elvégzésére már nem marad idő.

90+2

Az elmúlt két meccsét megnyerő SZEOL SC Bölcskén behúzta a harmadikat is, nagyon fontos sikert aratva ezzel. A kiegyenlített első félidőben is mezőnyben a szegediek tűntek jobbnak, de a Bölcske stabil védekezésével akkor még nem tudtak mit kezdeni. A második játékrészt azonban egyből góllal kezdte a SZEOL, ami megtörte a jeget, s bő negyedóra elteltével már hárommal mentek a kék-feketék. Az utolsó 30 percet szinte már csak azért játszották le a csapatok, mert előírás. Győzelmével az újonc szegedi csapat nagyot léphet előre a tabellán.

Köszönjük megtisztelő figyelmüket! (16:55:46)