Szolnok – Cegléd 2:1 (vége) | Debreceni VSC – KTE-Phoenix Mecano 2:0 (vége) | Gyirmót – Budapest Honvéd FC 1:2 (vége)
Újpest FC – Fehérvár 1:0 (vége) | – Ajka 2:1 (vége) | Kaposvári Rákóczi FC – Ferencvárosi Torna Club 1:0 (vége)
Gyirmót FC Győr
1:2 (0:0)
Budapest Honvéd FC
szerda 15.10.2014, 16:00 • Gyirmót Stadion, Győr-Gyirmót • Magyar Ligakupa

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 16:00 - kor kezdődik..

A Ligakupa D csoportjának negyedik mérkőzéseit játsszák ma délután, illetve este, a délutáni találkozón a Gyirmót FC a Budapest Honvédot fogadja.

A Gyirmót jelenleg rosszabb gólkülönbséggel szorul a csoport utolsó helyére, a Csákvár előzi meg, a két csapat egymás ellen szerezte az eddigi egyetlen pontját.

A Budapest Honvéd a listavezető, ugyanúgy hét pontot szereztek, mint a Győri ETO, de a gólkülönbségük +8, míg a győrieké +6, a Honvéd a két alacsonyabb osztályú együttest fölényesen verte, 7:3-ra illetve 4:0-ra.

A Gyirmót azonban nincs rossz formában, hiszen az NB II mezőnyét vezetik, a hétvégén idegenben tudtak 4:0-ra nyerni a Soroksár ellen, míg a Honvéd az utolsó bajnoki mérkőzésén ugyanilyen arányban szenvedett vereséget a címvédő Debrecen otthonában.

A két osztály közötti különbség azonban nyilvánvaló, így a Gyirmóttól bravúr kellene még a pontszerzéshez is, ez viszont a játékukban benne lehet.

1

1
    Az első percben a Honvéd birtokolta a labdát, nem jutottak kapuig egyelőre.

2
    Kovács Dávidot szereli oldalra Baráth a bal szélen.

3
    A dobás után Kosnic vágja ki a kapu elől a labdát.

4
    Présinger vágja ki a labdát oldalra Ionescu elől, dobhat a Honvéd.

4
    Tóth Norbert keresztlabdáját szerzi meg Bende Bende, jöhet a Honvéd.

6
    Szorgos, mezőnymunka zajlik, helyzetek nélkül egyelőre.

7
    Bobál Gergő kap remek labdát a balösszekötő helyén, a 10 méteres ballábas lövését védi Deli.

8
    Farkas Máté ível át jobbról, pontatlan a labda, kirúgás jöhet.

10
    Madarász ível be szögletet balról, Tóth Norbert csúsztatja meg középen, Horváth fogja magabiztosan a labdát.

11
    Tóth Norbertet szereli a jobb szélen Baráth, hazaad kapusának.

13
    Kiegyenlített a játék, nem rossz az iram, helyzeteknek vagyunk híján egyelőre.

14
    Ionescu indítja hosszú labdával a bal szélen Bende Bendét.

15
    Jobot buktatja a bal szélen Molnár Máté.

16
    Job ível be jobbról, Bobált tolják ki a labda alól, még szabályos keretek között.

17
    Bende Bende estében továbbít kapura egy labdát 12 méterről, deli véd könnyedén.

17
    Czár lövi be a labdát balról, Deli vetődik ki rá, megszerzi.

17
    Farkas Máté labdája találja lesen középen Tóth Norbertet.

18
    A bal szélen vezet akciót Portilla, Bobállal játszik össze, közbelépnek a védők, dobás jön.

19
    A dobás után elveszíti a labdát a Honvéd, jöhet a Gyirmót.

20
    Kákonyi szabálytalankodik Bende Bendével a kezdőkörben, szabadrúgás.

21
    Farkas Máté beadása után szöglethez jut a Gyirmót.

22
    Madarász kis szöglete jön, kivágják a védők a labdát, kirúgásra pattan Feketéről.

22
    Portilla lő 20 méterről, méterekkel a bal sarok mellé.

23
    Job ugratja ki Bobált a jobbösszekötő helyén, Deli ment előle kivetődve,

24
    Farkas Máté gyötri be a labdát jobbról, kihozzák a védők.

25
    Jobot szereli a jobb szélen szögletre Kovács Dávid.

26
    Czár szöglete után kivágják a védők a lepattanó labdát a kapu elől.

27
    Bobál indítása hosszú középen Bende Bendének.

28
    Szabadrúgáshoz jut a Gyirmót a kaputól 25 méterre, Molnár Mátét buktatták.

29
    Madarász lövi a bal felső irányába a labdát a szabadrúgásból, Horváth véd magabiztosan.

30
    Tóth Norbert labdája rövid Farkas Máténak a 16-os előterében, jöhet a Honvéd.

30
    Tóth Norbert beadása elakad a védőkben, visszapattan hozzá, ballal, 14 méterről teker a jobb felső mellé kevéssel.

31
    Az első fél óra kiegyenlített játékot hozott, komoly helyzetek még nem alakutak ki egyik kapu előtt sem, így az első gól is várat magára.

32
    Portilla ível be balról szabadrúgást, présinger takarítja el a lepattanó labdát.

34
    Madarász ível előre egy szabadrúgást balról, Baráth vágja ki kapásból a labdát a kapu elől.

35
    Nagy Gergő labdáját Lázár füleli le Bende Bende elől a 16-os vonalánál.

36
    Madarász beadása jobbról, kifejelik a védők.

37
    Molnár Máté beadása pattan szögletre.

38
    Présinger szöglete mély, lemaradnak róla a támadók.

39
    Madarász indul a jobb szélen, Kosnic tudja keresztezni, ki is hozza a labdát.

40
    Molnár Máté egy csel után lő 12 méterről, belelépnek a tömörülő védők.

41
    Portilla pörget Bobál elé középen, lesen állítják meg az akciót.

42
    Molnár Máté ível be jobbról, kicsúsztatják a védők, dobás jön.

43
    A dobás után elveszíti a labdát a Gyirmót, jöhet a Honvéd támadása.

44
    Portilla ível a védők vonalába, Lázár előzi meg fejjel Bende Bendét.

45
    Farkas csúsztat Fekete elé egy labdát, Kosnic előzi meg a hazai játékost, felszabadul a kapu.

45

A Honvéd kezdte valamivel aktívabban a mérkőzést, az első helyzet is előttük adódott, majd kiegyenlítetté vált a játék, a kapuk ritkán forogtak veszélyben. A félidő végére a Gyirmót került enyhe mezőnyfölénybe, gyakrabban jutottak el az ellenfél kapuja elé, de igazi helyzetbe ő sem tudtak kerülni, ez magyarázza a gól nélküli eredményt a félidőben.

46

46
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél/nál: lemegy Sundas, bejön Fejes.
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél/nál: lemegy Job, bejön Bíró.
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél/nál: lemegy Bende Bende, bejön Ihrig-Farkas.

48
    A pálya közepén zajlik egyelőre a játék, helyzetekről nem tudunk beszámolni.

49
    Tóth Norbert elől tisztáz becsúszva a 16-os vonalánál Czár.

50
    Farkas Máté jó csel után 17 méterről teker kevéssel a bal felső fölé.

51
    Nagy Gergő buktatása után egy gyorsan elvégzett szabadrúgásnál nem értik meg egymást a vendég játékosok, jöhet a Gyirmót.

52
    Portilla ível át Fejes felé egy labdát hosszan, dobhatnak a hazaiak.

53
    Madarász löki fel a felezővonalnál Nagy Gergőt, szabadrúgás.

54
    Fekete helyett Kollár a hazaiaknál.

55
    Tóth Norbert lépne ki középen, Ionescu előzi meg, kihozza a labdát.

57
    Madarász ível előre a védők vonalába, Kosnic előzi meg fejjel Tóth Norbertet.

58
    Ihrig-Farkaa cselezget három védő gyűrűjében a 16-os vonalánál, elesik, de szabályosan szerelték.

59
    Ionescut kell ápolni közben egy összecsapás után.

60
    Farkas Máté helyén Szegi játszik.

61
    Szegi löki fel a Honvéd kapujánál Fejest, szabadrúgás.

62
    Fejes lő éles szögből, lepattan a labda, az ismétlés felperdül a védőkön, szöglet lesz ebből.

63
    Nagy Gergő helyett Rózsahegyi a pályán.

63
    Baráth íveli be a szögletet jobbról, a rövid sarokról fejelik ki a védők.

64
    Bíró esik el egy csel után a 16-oson belül, nincs sípszó, nem volt szabálytalanság.

65
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Ionescu (Budapest Honvéd FC).

66
    Csemer helyére Magasföldi érkezik.

67
    A Gyirmót gólt szerzett!
    Magasföldi lövése perdül fel a védőkön, SZEGI VINCE csap le rá, és kapásból 15 méterről laposan lő a kapu bal oldalába, Horváth nem védhetett! 1:0

68
    Megvan a vezetés a hazai csapatnak, talán nem is érdemtelenül.

69
    Tóth Norbert helyén Oross játszik a folytatásban.

70
    Ihrig-Farkas indul középen egy labdára, Deli lép ki a kapujából és tisztáz előle lábbal.

71
    Szegi 20 méteres lövése pattan szögletre.

72
    Présinger jobb oldali szögletét kivágják a védők az ötös sarkáról a rövid saroknál.

73
    Madarász ugratja ki Orosst a jobbösszekötő helyén, de a támadó nagy helyzetben a jobb sarok mellé emel!

74
    Bíró elé pattan egy labda, 15 méterről, jó helyzetből lő kevéssel fölé!

75
    A gól után megélénkült a játék, a helyzet itt is, ott is.

76
    Sárga lapos figyelmeztetésben részesül Kosnic (Budapest Honvéd FC), kezezésért.

77
    Ihrig-Farkas fordul kapura, a 20 méteres váratlan lövése azonban fölé száll.

78
    Baráth ível a kapu elé, Lázár csúsztatja szögletre.

79
    Czár íveli be balról a szögletet, Oross fejeli ki, de már támadó szabálytalanságot fújt a játékvezető.

80
    Bobál elé pattan egy labda, éles szögből lő 14 méterről, kipattan Deliről, az érkező Rózsahegyi lő csúnyán fölé ebből.

81
    Deli a hazai, Horváth a vendég kapu előtt gyűjt be egy-egy előreívelt labdát.

82
    Madarász ível előre egy szabadrúgást balról, Horváth húzza le könnyedén az ötösön.

83
    Oross emelne a védők mögé Magasföldihez, Kosnic jól avatkozik közbe fejjel.

83
    Molnár M. helyett Paku a pályán.

85
    A Honvéd gólt szerzett!
    Ihrig-Farkas labdájával BÍRÓ ÁKOS lép ki középen egyedül, higgadtan gurít a kapu bal oldalába. 1:1

88
    Rózsahegyit szerelik a 16-oson belül a védők, de a labda IHRIG-FARKAS SEBESTYÉN elé pattan, aki jobbról, 14 méterről lövi ki a jobb alsó sarkot! 1:2

89
    Percek alatt tud fordítani a Honvéd, fölénybe is kerültek az utolsó 10 percre.

90
    Ihrig-Farkas ível előre egy labdát jobbról, talán kapura szánta, Deli húzza le.

90+1
    Csere a Budapest Honvéd FC-nél/nál: lemegy Bobál G., bejön Karacs.

90+1
    3 perc a ráadás.

90+2
    Madarász ível előre szabadrúgást, Horváth fogja a kapu előtt.

90+3
    Rózsahegyi lépne ki középen, Lázár szereli jó ütemben.

90+3
    Jobbról jöhetnek szöglettel a vendégek, kicsiben oldják meg, dobás lesz belőle.

90+3
    A dobás után a Gyirmót szerzi meg a labdát, de támadást már nem tudnak vezetni.

90+4

Eseménytelen első félidő után felpörgött a játék a másodikban, a Gyirmót vezető gólja után egészen lüktető játék alakult ki, ebből a végén a kapu előtt határozottabb Honvéd jött ki jobban, végük két gyors gólnak köszönhetően begyűjtötték a három pontot, így őrzik az első helyet a csoportban. (17:54:03)

Gólok: 67. Szegi – 85. Bíró, 88. Ihrig-Farkas

Lapok:   65. Ionescu (HON), 76. Kosnic (HON)

Gyirmót FC Győr: Deli – Kákonyi, Lázár, Présinger, Kovács D. – Csemer (66' Magasföldi), Fekete (54' Kollár) – Madarász, Farkas M. (60' Szegi) Molnár M. (83' Paku), – Tóth N. (69' Oross)

Cserék: Somogyi – Oross, Kollár, Graszl, Magasföldi, Szegi, Paku

Vezetőedző: Sisa Tibor

Budapest Honvéd FC: Horváth – Sundas (46' Fejes), Kosnic, Baráth, Czár – Portilla – Job (46' Bíró), Ionescu, Nagy G. Bende Bende (46' Ihrig-Farkas) – Bobál G. (90+1' Karacs)

Cserék: Vereckei – Ihrig-Farkas, Karacs, Fejes, Rózsahegyi, Dékány, Bíró

Vezetőedző: Jasper Adrianus De Miujnck

Játékvezetők: Molnár Attila – Lémon Oszkár, Kepe Arnold – Jakab Géza