Oroszország_dup – Spanyolország 24:25 (vége) | Románia – Dánia 29:29 (vége) | Lengyelország_dup – Magyarország_dup 23:29 (vége)
Ukrajna – Norvégia 23:34 (vége)
Lengyelország_dup
23:29 (7:14)
Magyarország_dup
kedd 09.12.2014, 20:30 • Győr, Audi Aréna • Európa-bajnokság

Összességében ilyen arányban is megérdemelt győzelmet arattunk, az első félidőben már talán el is dőlt a találkozó, a második félidőben már kedvére variálhatott Németh András. Volt egy hullámvölgyünk a második játékrész közepén, de azt átvészeltük, nem forgott veszélyben a győzelmünk.

A magyar csapatból Tomori, Kovacsics, Mayer és Planéta emelhető ki, de Kiss Éváról se feledkezzünk meg, akit a meccs játékosának választottak. Az ellenfél nem dúskált ilyen jó teljesítményekben, Kudlacz hozta a klasszisát, néha Wojtas és Siodmiak nőtt fel mellé, de ez kevés volt a szoros eredményhez.

A spanyolok ellen már egyértelműen azért játszunk, hogy arról a meccsről két pontot vigyünk magunkkal a középdöntőbe, mert félő, hogy a mellé csak az oroszok ellen szerzett egy pont társul, mert ezt a lengyel csapatot Oroszország nagy valószínűséggel képes lesz legyőzni. (22:10:48)

60
    Mérkőzés vége. (23:29)

60
    SZUCSÁNSZKI kapufás gólja még a végére. (23:29)

60
    Támadhatunk, különösebb tét nélkül, 50 másodperc van hátra. (23:28)

59
    WOJTAS átlövése a hálónkban. (23:28)

59
    Planéta passza MAYERNAK, ez is benn van. (22:28)

58
    Nagy rohanás, két lengyel és egy magyar ziccer marad ki. (22:27)

58
    MAYER ismét Planéta passzát értékesíti. (22:27)

57
    NIEDZWIEDZ talál be átlövésből rendezetlen védelem ellen egy magyar támadó fault után. (22:26)

57
    Németh András is kikéri a második idejét. (21:26)

56
    Bulath áll ki két percre, Kulwinskát lökte fel. (21:26)

56
    WOJTAS megpattanó átlövése a hálóban. (21:26)

56
    Passzív jelzés alatt támadnak a lengyelek, szabaddobás jön. (20:26)

56
    Kudlacz talál be a szélről, visszafújják a játékvezetők. (20:26)

56
    Kim Rasmussen kéri ki a második idejét is. (20:26)

55
    MAYER töri meg a magyar gólcsendet Planéta bejátszását követően. (20:26)

55
    Kovacsisz a szélről lő mellé, Bíró védi Niedzwiedz átlövését, nálunk a labda. (20:25)

54
    NIEDZWIEDZ a szélről lövi a huszadik lengyel gólt. (20:25)

Lengyelország_dup: (1) Gapska, (64) Prudzienica – (4) Stachowska, (5) Niedzwiedz, (6) Siodmiak, (8) Gega, (9) Kocela, (11) Grzyb, (14) Kudlacz, (15) Janiszewska, (17) Pielesz, (18) Zych, (20) Drabik, (25) Zalewska, (28) Wojtas, (77) Kulwinska

Szöv. kap.: Kim Rasmussen

Magyarország_dup: (12) Herr, (16) Bíró, (21) Kiss – (5) Triscsuk, (7) Szucsánszki, (8) Kovacsics, (10) Bulath, (15) Klivinyi, (18) Szamoránsky, (22) Bognár-Bódi, (24) Mayer, (30) Planéta, (34) Mészáros, (44) Erdősi, (83) Kovacsicz, (87) Tomori

Szöv. kap.: Németh András

Játékvezetők: Jiri Oprava – Pavel Valek (csehek)

Nézőszám: 2.900