Oroszország_dup – Spanyolország 24:25 (vége) | Románia – Dánia 29:29 (vége) | Lengyelország_dup – Magyarország_dup 23:29 (vége)
Ukrajna – Norvégia 23:34 (vége)
Románia
29:29 (16:12)
Dánia
kedd 09.12.2014, 18:15 • Debrecen, Főnix Csarnok • Európa-bajnokság

Hihetetlen meccs volt, méltó befejezéssel. A románok 40 percen át uralták a mérkőzést, ott azonban utolérték őket a dánok. Innentől fej-fej mellett haladtak a csapatok, de a románok érezhették inkább magukat nyeregben. Aztán két másodperccel a vége előtt a végig jól irányító Kristiansen megtalálta a falban Thorsgaardot, aki kiegyenlített. A lefújás után értelemszerűen a dánok voltak boldogabbak, de a román szurkolók nagy tapssal köszöntötték kedvenceiket. Nem állt messze a még nagyobb bravúrtól Gheorghe Tadici csapata, de a rutin és a szerencse ma a dánok mellé állt.

A mérkőzés hivatalos legjobbjai Maria Fisker a dánoktól, aki a második félidőben tulajdonképpen egymaga hozta fel csapatát négygólos hátrányból. A románok részéről a tízgólos Adriana Tacalie kapta az elismerést, aki végig elképesztően hatékony maradt.

Remek meccs volt, fél óra múlva pedig jön a folytatás. Maradjanak velünk a csoport másik, ukrán-norvég mérkőzésére is! (19:58:27)

A hátralévő két másodperc természetesen lepereg, döntetlen a vége.

60
    Mérkőzés vége. (29:29)

60
    ELKÉPESZTŐ!!! Két másodperccel a vége előtt SUSAN THORSGAARD kap bejátszást, és el tudja lőni a labdát Ungureanu mellett. (29:29)

60
    8 másodperc marad, amikor szabálytalanok a románok. Törlés miatt áll a játék. (29:28)

60
    Elveszik a játékvezetők a labdát, 37 másodperc még, jön Kristiansen hetedik mezőnyjátékosnak. (29:28)

60
    31 másodperccel a vége előtt áll meg az óra törlés miatt. Eddig remekül ölik az időt a románok. (29:28)

59
    Román időkérés. 1 perc 10 másodperc van hátra a mérkőzésből. Egyetlen gól a különbség, de a románok kezében a labda, egy lőtt góllal alighanem eldőlne a találkozó. A dánoknak még vélhetően lesz egy támadásuk, ha jól védekeznek, az egyenlítésért mehetnek majd. (29:28)

59
    STINE JÖRGENSEN fokozza az izgalmakat. (29:28)

59
    CRISTINA NEAGU volt higgadt. (29:27)

59
    Spellerberg belülvédekezéséért jár a hetes. (28:27)

58
    Hatalmas gól! LOUISE BURGAARD pókhálózta ki a bal felsőt egy átlövéssel. (28:27)

58
    Dán időkérés. 2:48 maradt a mérkőzésből, amikor Jan Pytlick kikéri utolsó idejét. Kétgólos hátrányt kell csapatának ledolgoznia a hátralévő időben. (28:26)

57
    FLORINA CHINTOAN fejezi be a szépen végigjátszott támadást góllal. (28:26)

57
    Neagu lövése a blokkról a kapufára, onnan viszont Chiper kezeibe pattan. Marad a labda a románoknál. (27:26)