Manchester City – West Ham United 2:0 (vége) | Newcastle United – Tottenham Hotspur 1:3 (vége)
Manchester City
2:0 (2:0)
West Ham United
vasárnap 19.04.2015, 14:30 • Etihad Stadion, Manchester • Barclays Premier League

Üdvözöljük on-line oldalunkon. A mérkőzés 14:30 - kor kezdődik.

A Premier League 33. fordulójában a Manchester City fogadja a West Ham együttesét.

A hazaiak a negyedik helyre csúsztak vissza, négy pontra vannak a Unitedtől, ötre az Arsenaltól, és tizenötre a Chelseatől! Hazai környezetben tizenöt meccsből tizet nyertek, három döntetlen, és két vereség mellett. Odahaza a gólarányuk 31:12. Pocsék formában vannak, öt tét meccsükből négyen kikaptak, egyetlen győzelmet értek el a West Brom ellen.

A West Ham jelenleg a középmezőnyben található, jelenleg a tizedik helyen tanyázik a csapat. Idegenben annyira nem megy a csapatnak, tizenöt meccsből csupán hármat nyertek, hat döntetlen, és hat vereség mellett. Idegenbeli gólarányuk 19:24. Idén nem nyertek még vendégként, és nem valószinű, hogy ez a City otthonában fog összejönni.

A két csapat őszi meccsén a West Ham nyert némi meglepetésre, 2:1-el végződött ez a meccs. A tavalyi szezonban a City otthon simán verte jelenlegi ellenfelét, 2:0 lett ennek a meccsnek a végeredménye. A West Ham a Premier Leagueban tizennégy éve nyert a City vendégeként, tehát nem győzni jár oda mostanság. Reméljük sok gól lesz, és sok izgalom, tartsanak velünk!

1

1
    Világos kékben a City, lilában a vendégek.

1
    A hazaiak kezdték a mérkőzést. Jó szórakozást kivánunk.

2
    A jobb szélről érkező beadás magas lett a társnak, az első támadást a hazaiak kezdeményezték.

3
    Navas beadását Reid vágta ki az alapvonalon túlra. Szöglet.

4
    A kis szögletet követően jött a védők mögé tett labda, Silva mélységből indult, de Cole az utolsó belepiszkált, ráadásul Silvaról ment ki a labda. Komoly helyzet volt.

6
    Zabaleta szabálytalankodott a középpályán, megúszta lap nélkül.

7
    Jenkinson szabálytalankodott, az alapvonaltól, és a tizenhatos vonalától egyaránt körülbelül három méterre van a labda. Jó helyről jöhet tehát a beadás.

8
    Kolarov beadását Kouyate fejelte ki Toure elől, maradt a hazaiaknál a labda.

9
    Ezúttal Fernando követett el taktiktai faltot a középpályán.

10
    82:18 a labdabirtoklás aránya, ez azért sok mindent elárul.

10
    Kolarov távoli lövését blokkolták a védők.

11
    Silva is lövéssel próbálkozott, próbálkozása két méterrel kapu fölé szállt.

12
    Navas lapos lövése középre tartott, Adrian könnyedén védett.

13
    Navas beadást Agüero mögé jött, nem sikerült megkaparintania a labdát. Próbálkozik becsülettel a City, ahogyan azt várni lehetett.

14
    Valencia harcolt ki sarokrúgást.

15
    Az első negyed óra végén a lövések száma 4:0, a labdabirtoklás aránya 74:46, a West Ham a kontrákra rendezkedett be.

15
    A szögletet követően jött egy löbbölés Song felé, de Hart gyűjti be a labdát.

16
    Lampard harcolt ki szabadrúgást szembe a kapuval. A távolság nagyjából 24 méter, komoly lehetőség a City előtt.

16
    Kolarov bombája milliméterekkel suhant el a bal alsó sarok mellett. A kapusnak esélyese sem lett volna. Valaki még hozzáérhetett, szöglet jön.

17
    A beadást kivágták, majd Agüero tüzelt húsz méterről, de nem tudta leszoritani, fölé durrantott.

18
    A City gólt szerzett!

Navas középre tett labdájába szerencsétlenül ért bele JAMES COLLINS, akinek a lábáról a kapuba pattant a labda. A felső lécet is érintette a játékszer, majd éppen hogy a gólvonal mögé ment a labda. Furcsa góllal vezet a City, egyébként teljesen megérdemelten. 1:0.
    James COLLINS - 1:0

19
    West Ham bedobás a City térfelének közepén.

20
    Ki kell merészkedniük a kapujuk elől a vendégeknek, de ez ugyebár veszélyt rejt magában.

21
    Valencia lesen tartózkodott.

22
    Kouyate szerzett labdát, de Fernando óriásit szerelt. Szöglethez jutott a West Ham.

22
    A beadásra a hosszú oldalon Cole érkezett, gyenge fejese csemege lett Hartnak.

24
    A gól óta picit alább fagyott a hazaiak nyomása, nem biztos, hogy jó ötlet ez. Kéne azért egy második, megnyugtató gól.

25
    Downing jobb szélről jövő beadása éppen hogy hosszú lett a társnak. Kirúgással jöhet Hart.

26
    Kolarov lapos beadását lekapcsolták, de ne nem sikerült támadás szőnie a vendégeknek, a félpályánál Lampard visszaszerezte.

27
    Óriási labdát kapott Navastól David Silva, aki átvette, majd nyolc méterről tüzelt, Collins valamit azért visszahozott előző hibájából, hatalmasat blokkolt.

28
    Demichelis vesztett labdát a saját térfelén, Cole csapott le, a tizenhatos csücskénél lőtt, de a kapujából kijövő Hart zárta a szöget, és mentett! Majdnem ott volt az egyenlités.

29
    Agüero szabálytalankodott Songgal szemben a középpályán.

30
    Creswell kapu elé tett labdáját kifejelték, majd Valencia húsz méteres bombáját blokkolták.

30
    Zabaleta valamilyen sérüléssel bajlódik, emberhátrányban átmenetileg a City.

31
    Ismét egy távoli próbálkozás a West Hamtől, de középre tartott, Hart magabiztosan vég. Azért akadt most dolga a hazai kapusnak az utóbbi percekben.

32
    West Ham bedobás jöhet a City térfeléről.

33
    67:33 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 6:2, a kapura tartó 1:2.

34
    A gól óta teljesen kiegyenlitett a játék, helyzeteket itt-is ott-is, erre könnyen ráfázhat a City.

35
    Silva próbált lövőhelyzetbe kerülni, de szabályosan szerelték a tizenhatos előterében.

35
    Navas akadályozta meg a West Ham kontráját egy taktikai falttal, sárga lap.

36

Labdát vesztett a középpályán a vendég csapat, több támadó volt, mint védő, amit könnyedén kijátszottak a hazaiak. Végül a jobb oldali lapos passzra érkezett SERGIO AGÜERO, aki a kapus, és a bal sarok közötti folyosót megtalálta, és magabiztosan belőtte a kapuba a labdát 2:0, ez már azért kényelmes előny.
    Sergio AGÜERO - 2:0

38
    Ismét egy labdaszerzés a hazaiktól, majd a végén Collins mentett egy nagyot a támadó elől. Bedobás.

39
    Tartja a labdát a City, láthatóan megnyugtatta őket a második gól.

40
    Öt perc a félidőből, kétgólos hazai előny. A West Ham elől ma nagyon súlytalan, Hartnak egy komolyabb védése volt negyven perc alatt.

41
    Lampard szabálytalan Reiddel szemben a középpályán.

42
    Egy esetleges győzelemmel megerősitené a negyedik helyét a City, egy pontra lenne a dobogótól, és kettőre a második helytől. Mindenképpen kell tehát a siker, ha a top3-ban szeretnének végezni.

43
    Őrzi a labdát a Manchester ezekben a pillanatokban.

44
    66:35 a labdabirtoklás aránya, a lövések száma 8:3.

45
    Egy perc a ráadás.

45+1
    A középre tett labda végül Adrian kezei között végezte.

45+1

Az elejétől fogva a kapuja elé szegezte a City a vendégeket, a félidő derekán Collins öngóljával végül sikerült is a vezetést megszerezni. Innentől azért adódott lehetőség a West Ham előtt is, de kisebb helyzeteiből nem tudtak gólt szerezni. Ezt a 36. percben Agüero büntette meg, egy labdaszerzést követően kijátszották a vendég védelmet, és magabiztos befejezés után két gólossá növelte a hazai előnyt. Nehéz elképzelni, hogy innen visszajön a West Ham, a második félidőben kiderül. Tartsanak velünk!

46

46
    A West Ham kezdte ezt a játékrészt.

47
    Csere nem történt a szünetben.

48
    Navas beadását Collins vágta ki a mezőnybe.

49
    Nincs túl nagy iram ebben a játékrészben egyenlőre.

49
    Agüero került lövőhelyzetbe, de az utolsó pillanatban Jenkinson belevetődött a lövésbe. Agüero pechesen esett el, bokáját fájlalja. Ápolni kell.

50
    Óriási veszteség lenne, ha Agüero nem tudná folytatni.

51
    Navas lesen tartózkodott.

52
    Agüero ismét a pályán. Nagyon töredezett a játék egyenlőre.

53
    City sarokrúgással folytatódhat a játék.

53
    A kapu elé tett labdát kifejelték Mangala elől.

55
    Ismét kapuja elé szegezte a Manchester a vendégeket. Agüero fordult kapura, de nem találta el rendesen.

56
    Lampard elé pattant a játékszer, kapásból nem vállalta el, majd elmarták tőle a labdát. Bedobás.

56
    Kolarov éles szögből próbálkozott, lövése fölé szállt, a tapsot megkapja a szurkolóktól.

57
    Nagy a zűrzavar a vendégek védelmében, folyamatosan nyom a City. Megszállták a West Ham térfelét.

60
    Navas a kis szöglet mellett döntött, majd ő tette középre a labdát, de beadására nem érkezett társ.

61
    Fél óra a meccsből, egyenlőre a West Ham nem tudott újitani, esélyük sem volt a gólszerzése ebben a játékrészben.

61
    Silva beadásába léptek bele, újabb szöglet.

61
    A beadást Collins kifejelte, majd Silva tizenhat méteres lövését blokkolták. Egy kapuzik a City.

63
    Agüero lesen tartózkodott.

64
    A lágy labdára Cole érkezett, fejese gyengére sikerült, méterekkel kapu mellé szállt.

65
    Toure körömpassza elakadt, a támadásnak vége.

65
    Eltelt húsz perc ebből a játékrészből, egyenlőre csak a hazaiak próbálkoztak, de kaput nem találtak még.

66
    Cole helyére Nolan érkezett.

66
    Jarvis váltja Songot a meccs utolsó negyedére.

67
    Kouyate kapott sárga lapot könyöklés miatt.

68
    Silva ápolása miatt áll a játék. Fájhatott Kouyate könyöklése.

70
    Három perce ápolják Silvat, hordágy, nyakmerevitő kell neki.

73
    Hat perce tart az ápolás, nagy a gond úgy tűnik.

75
    Óriási taps közepette viszik le Silvat a pályáról, nyolc percig ápolták a pályán.

76
    Silva helyére Nasri érkezett.

76

78
    Kolarov bal szélről érkező beadását Noble kapcsolta le.

79
    Kouyate nem tudta bepofozni a labdát, lecsúszott a lábáról. Kirúgás.

80
    A második félidő csalódás sajnos, nem volt kapura tartó lövés még. 10 perc a rendes játékidőből, plusz lehet hogy még ennyi hosszabbitás is lesz.

80
    Jarvis került lövőhelyzetbe, tizenhat méteres bombáját blokkolták.

82
    Magára húzza most ellenfelét a West Ham, akik küzdenek becsülettel.

82
    Mangala remek védőmunkát végez továbbra is, ismét ő kapcsolta le a támadást.

83
    Navas iramodott meg a jobb szélen, beadásába beleléptek, bedobás.

84
    Toure átadása éppen hogy nem jutott el Nasri elé, Nolan kapcsolta le.